Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 22.02.2019.
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5

REKRUTACJA 2019/2020

KWESTIONARIUSZ OSOBOWY
Kwestionariusz liceum
Strona główna
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

BIBLIOTEKA

ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2018/2019
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2018/2019
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2018/2019
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Lista nauczycieli
STOWARZYSZENIE ZS5

GOŚCIMY
Odwiedza nas 1 gość
Galeria zdjęć
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
Sukces uczniów w konkursie historycznym
25.05.2018.
22 maja 2018 roku w Urzędzie Miasta w Ostrołęce odbyło się podsumowanie konkursu ,,Bohaterowie ostrołęckich ulic" zorganizowanego przez Przewodniczącego Komisji Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Promocji Rady Miasta pana Ryszarda Żukowskiego, pod patronatem prezydenta Janusza Kotowskiego. W kategorii szkół gimnazjalnych II miejsce zajęła Adrianna Dębek z klasy IIIc. Spośród uczniów szkół średnich wyróżnienie zdobył Sebastian Nieliwodzki z kl. IIE. Opiekę nad młodzieżą sprawowała pani Joanna Karczewska. Tematyka konkursu była bardzo rozległa, stąd uczniowie musieli wykazać się wiedzą nie tylko historyczną z całych dziejów Polski, ale też z innych dziedzin. Gratulujemy naszym uczniom osiągniętego sukcesu!
Czytaj całość
 
Wycieczka Oświęcim-Zator-Kraków
24.05.2018.
W dniach 21-23 maja 2018 roku odbyła się trzydniowa wycieczka do Oświęcimia – Zatoru – Krakowa. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau. Celem wycieczki do Oświęcimia byłopoznanie zjawiska holocaustu na tle wydarzeń II wojny światowej i okupacji w Polsce, wymiaru ludzkiego okrucieństwa, martyrologii różnych narodów podczas II wojny światowej, a takżebudzenie szacunku i tolerancji wobec drugiego człowieka bez względu na rasę i wyznanie. Kolejny dzień spędziliśmy w Energylandii w Zatorze.
Czytaj całość
 
Daj włos
16.05.2018.
 
Uwaga Maturzysto
16.05.2018.
Zdobądź stypendium pomostowe na studia! Zdolni i ambitni maturzyści, pochodzący z małych miejscowości i niezamożnych rodzin, którzy w roku akademickim 2018/19 rozpoczną studia dzienne na I roku, mogą uzyskać stypendium w wysokości  500zł miesięcznie. Będą one wypłacane przez 10 miesięcy. Więcej informacji na stronie: www.stypendia-pomostowe.pl lub w Oddziale Terenowym KOWR w Warszawie  tel. 22 531 16 43
 
Ogłoszenie-zebrania z rodzicami (17.05.2018)
15.05.2018.
17 maja 2018 roku (czwartek) w Zespole Szkół Nr 5 odbędą się zebrania z rodzicami:

18.00

-

spotkania klas licealnych z wychowawcami (wg.grafiku)
18.30

-

spotkania klas gimnazjalnych z wychowawcami (wg.grafiku)

 

 

 

ZOBACZ: GRAFIK SAL

 
Brązowe Pasmo dla naszego Chóru!
07.05.2018.
Chór Dziewczęcy Ars Longa Zespołu Szkół nr 5 im. Unii Europejskiej w Ostrołęce pod kierunkiem pani Joanny Górskiej zdobył Brązowe Pasmo w Wojewódzkim Konkursie Chórów Regionu Mazowieckiego Projektu Akademia Chóralna- Śpiewająca Polska 2018, który odbył się 28 kwietnia 2018 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia  im. F. Chopina w Warszawie.  Serdecznie gratulujemy! Chór  wraz z dyrygentem  dziękuje pani Joannie Chodkowskiej  i pani Małgorzacie Świderskiej za opiekę podczas Konkursu oraz panu Arturowi Słotwińskiemu za cudowny akompaniament do Chorału Józefa  Świdra.
Czytaj całość
 
Wygrana w Konkursie "Piórko"
07.05.2018.
We wtorek, 24 kwietnia 2018 roku, pięcioro uczniów z klas gimnazjalnych, pod opieką pana Macieja Freja, reprezentowało naszą szkołę na Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego „Piórko”, organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące. Z ogromną radością informujemy, że pierwsze miejsce i nagrodę główną otrzymała uczennica klasy 3a Zuzanna Pasikowska (opiekun pani Anna Pędzich). Ewa Kaliszewska z klasy 2c otrzymała natomiast wyróżnienie, a Konrad Szczepanek z klasy 3a oraz Dawid Zięba i Filip Gołaś z klasy 3d - dyplomy uczestnika. Wszystkim uczniom, a w szczególności Zuzi, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w doskonaleniu umiejętności językowych!
 
Kolejny sukces uczniów naszego gimnazjum
26.04.2018.
24 kwietnia 2018 roku uczniowie klasy IIIa  naszego gimnazjum zajęli II miejsce w IV edycji konkursu „Aktywny sportowo, efektywny zawodowo”, który odbył się w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce. Uczniowie rywalizowali w konkurencjach technicznych i sportowych. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Karolina Kaczyńska, Ewelina Peczyńska, Kacper Biedrzycki,  Wiktor Dawid, Michał Fuksiński i Bartosz Zaborowski. Opiekę nad młodzieżą podczas zmagań konkursowych sprawowała pani Magdalena Suska. Serdecznie gratulujemy!
Czytaj całość
 
Zbiórka dla ucznia
26.04.2018.
23 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbyła się zbiórka charytatywna zorganizowana przez Samorząd Uczniowski oraz uczniów klasy IIF. Jej celem było wsparcie finansowe ucznia, który potrzebuje nowego wózka inwalidzkiego. Z tej okazji sprzedawano między innymi wypieki domowej roboty. Wszystkim osobom, które wzięły udział w zbiórce, serdecznie dziękujemy.
 
Podsumowanie szkolnego konkursu poetyckiego "Mój świat, moje uczucia"
26.04.2018.
„Nie jesteśmy zabójcami – co to, to nie. Poeci nie zabijają” jak powiedział Vladimir Nabokov. Pisarz nie mylił się. Poeci nie zabijają, poeci tworzą nowy świat, nową rzeczywistość, która jest ogromnym wyzwaniem. Uczniowie III LO w  Ostrołęce mogli  spróbować  swoich sił w tym eksperymencie. W naszej szkole po raz XIX został zorganizowany konkurs  pod hasłem :,,Mój świat, moje uczucia”, który przygotowały panie polonistki :  E.Ambrzykowska, E. Gąska i M. Sięda. Dnia 19.04.2018r. miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu poetyckiego, któremu towarzyszyło spotkanie z Hanną Sobiech – ostrołęcką poetką,  autorką m. in. tomiku poetyckiego ,,Czekoladowe niebo”.
Czytaj całość
 
"The Voice of Ostrołęka"
25.04.2018.
Z radością informujemy o kolejnym sukcesie wokalnym Ani Cichockiej z klasy  IIa. We wtorek 24 kwietnia Ania wyśpiewała II miejsce w 10 Konkursie Piosenki Anglojęzycznej „The Voice of Ostrołęka”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 im. A. Mickiewicza w Ostrołęce. Ani akompaniowała na gitarze jej starsza siostra Marysia. Serdecznie gratulujemy!
Czytaj całość
 
Szkolny Konkurs Języka Angielskiego
24.04.2018.
11 kwietnia 2018 roku w naszym liceum odbył się kolejny Szkolny Konkurs Języka Angielskiego zorganizowany przez anglistki p. Annę Gawrych i p. Dorotę Śledzińską. Do konkursu zgłosiło się 33 uczniów. Musieli oni zmierzyć się z testem sprawdzającym umiejętności językowe i struktury leksykalno-gramatyczne na poziomie upper-intermediate. Wręczenie nagród odbyło się 19 kwietnia. Miło nam poinformować, iż I miejsce zajęła uczennica klasy II D Weronika Ścibek-Rejmontowska, II – Michał Murawski z klasy III B, a trzecie ex aequo  Michał Wiśniewski, kl. II B i Szymon Kowalik, kl. I A.
Czytaj całość
 
Międzypowiatowe Indywidualne Biegi przełajowe
19.04.2018.
W sobotę, 14 kwietnia odbyły się Międzypowiatowe Indywidualne Biegi przełajowe, w których Bartłomiej Chmielewski i Mateusz Brzostek wywalczyli awans na Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej na dystansie 2000 m. Kolejny etap odbędzie się w Sochaczewie 27 kwietnia 2018 roku.  Gratulujemy i życzymy powodzenia na Mazowszu.
Czytaj całość
 
IV Bieg Papieski
19.04.2018.
W niedzielę, 8 kwietnia odbył się IV Bieg Papieski, organizowany przez klub UKS „ Clan” działający przy II Liceum Ogólnokształcącym w Ostrołęce. Po raz kolejny młodzież z naszej szkoły wzięła czynny udział w tej masowej imprezie. Na 3- kilometrowej trasie rywalizowali : Marcin Dobkowski z klasy II B zajmując II miejsce w kat. wiekowej 13 – 17 lat oraz Jakub Bednarczyk, który zajął  8 miejsce. W biegu udział wzięły także dziewczęta z klasy I D: Patrycja Sadłowska, Kesja Sienicka i Aleksandra Łukasiak, które dzielnie pokonały całą niełatwą trasę. Gratulujemy wyników wszystkim uczestnikom i zachęcamy młodzież do udziału w kolejnej edycji biegu za rok.
Czytaj całość
 
LVII Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie
17.04.2018.
13 kwietnia 2018 roku w Kadzidle odbyły się LVII zawody strzeleckie „O Srebrne Muszkiety – 2017/2018” organizowane przez Kuratorium Oświaty w Warszawie przy wsparciu i pomocy Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Ligi Obrony Kraju. Z naszej szkoły uczestniczył trzyosobowy zespół w składzie :Wiktor Dawid, Konrad Szczepanek, Kacper Biedrzycki. W klasyfikacji indywidualnej gimnazjów etapu rejonowego chłopcy zajęli następujące miejsca: I-Wiktor Dawid, II-Kacper Biedrzycki, III-Konrad Szczepanek. Opiekunem uczniów jest pan Marek Kulczyk. Gratulujemy sukcesu!
Czytaj całość
 
Uroczystość wręczenia dyplomów Laureatom Ogólnopolskiego Konkursu "Wygraj Indeks" PG
16.04.2018.
14 kwietnia 2018 roku odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów Laureatom Ogólnopolskiego Konkursu „Wygraj Indeks” w Audytorium w Centrum Nanotechnologii Politechniki Gdańskiej. Dzięki wygranej w konkursie matematycznym, organizowanym przez Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej, tego dnia odebrał dyplom uczeń klasy II B naszego liceum – Rafał Szypulski. 
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 79 - 104 z 737
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5