Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 21.06.2019.
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5


REKRUTACJA 2019/2020

KWESTIONARIUSZ OSOBOWY
Kwestionariusz liceum
Strona główna
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

BIBLIOTEKA

ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2018/2019
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2018/2019
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2018/2019
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Zmiany w statucie ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Lista nauczycieli
STOWARZYSZENIE ZS5

GOŚCIMY
Odwiedza nas 2 gości
Galeria zdjęć
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
Z ławek szkolnych do ław sądowych - IIIE z wizytą w sądzie
29.10.2018.
23 października klasa 3E wraz z wychowawczynią, panią Agnieszką Ładą, miała wyjątkową okazję sprawdzić, jak wiedza, która jest przekazywana podczas szkolnych zajęć, znajduje swoje zastosowanie w rzeczywistości sądowej. W ramach realizacji programu z elementów prawa i wiedzy o społeczeństwie klasa wzięła udział w rozprawie sądowej w Sądzie Rejonowym w Ostrołęce. Dotyczyła ona potrącenia rowerzystki ze skutkiem śmiertelnym.Przebieg wydarzenia uczniowie śledzili z ogromnym zainteresowaniem i uwagą.
Czytaj całość
 
Sukces uczennicy w konkursie wiedzy o życiu i działalności kard. Stefana Wyszyńskiego
29.10.2018.
Dnia 23 października 2018 roku w Zespole Szkół Zawodowych Nr 3 w Ostrołęce odbyła się I edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy pt. „Kardynał Stefan Wyszyński w drodze do niepodległej Ojczyzny.” Miło nam poinformować, że uczennica naszego liceum - Gabriela Gurzęda z klasy II D zajęła III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
Wyjazd do Teatru Buffo
29.10.2018.
17 października 2018 roku uczniowie III LO odbyli wycieczkę do Warszawy na spektakl w języku angielskim pt. „Pygmalion” w Teatrze Buffo. Pierwszym punktem programu był jednak spacer po Parku Łazienkowskim, który w jesiennej scenerii urzekał swoim pięknem. Spektakl natomiast, choć niełatwy w zrozumieniu dla uczniów ze względu na elementy dialektu londyńskiego, przyniósł wiele wrażeń artystycznych. „Pygmalion” autorstwa B. G. Shawa został wystawiony przez TNT Theatre Britain. Organizacją wycieczki zajęła się anglistka p. Magdalena Prekiel we współpracy z Biurem Podróży Azymut. Opiekunami były p. Dorota Pierzchała, Dorota Śledzińska i Eliza Tyszka.
Czytaj całość
 
Gwara kurpiowska, czyli nie taki diabeł straszny jak go malują
25.10.2018.
Kolejne zajęcia w ramach realizacji innowacji pedagogicznej "Ocalić od zapomnienia" odbyły się 24 października 2018 roku. Towarzyszyli nam wyjątkowi goście: Pani Iwona Choroszewska- Zyśk - wiceprezes Związku Kurpiów oraz Pani Krystyna Łaszczych - współautorka elementarza do nauki gwary "Mówimy po kurpiowsku". Autorytet w dziedzinie dialektologii, jakim bez wątpienia jest p. Łaszczych, stał się gwarantem wysokiej jakości naszej pracy. Już wiemy, czym jest szwa nosowa i dlaczego mówi się o intuicyjnej poprawności ortograficznej Kurpiów.
Czytaj całość
 
Pokolenia łączą się w III LO
24.10.2018.
Wyjątkowe wydarzenie miało miejsce w sobotę 20 października w Stadninie Mustang w Dzbeninie. W ramach realizacji programu Erasmus + i projektu „Zbudujmy most między pokoleniami” młodzież z III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce spotkała się z seniorami z okazji ich święta. Celem przedsięwzięcia była integracja pokoleń i nawiązanie międzypokoleniowego dialogu. Zaproszeni przez działających w programie Erasmus+ seniorzy zostali serdecznie przywitani przez panią Halinę Bartłoszewską – koordynatorkę projektu oraz Adriannę Dębek, która przemówiła w imieniu młodzieży. Spotkanie przebiegało w niezwykle serdecznej atmosferze, a swoimi występami uświetnili je młodzi muzycy z klasy IB. Seniorzy przeżyli sentymentalną podróż do lat młodości, kiedy Bartek Czaplicki zaprezentował na saksofonie melodie znane szczególnie starszej publiczności. Na gitarzezagrali Alicja Zaorska oraz Kacper Biedrzycki.
Czytaj całość
 
Koncert Chóru Dziewczęcego Ars Longa
23.10.2018.
21 października 2018 roku w Kościele p.w. św. Franciszka z Asyżu wystąpił Chór Dziewczęcy Ars Longa pod kierunkiem Joanny Górskiej. Bardzo licznie zgromadzona publiczność wysłuchała programu złożonego z pieśni, które Chór zaprezentuje za tydzień w Filharmonii Pomorskiej podczas XXXVI Ogólnopolskiego Konkursu Chórów A Cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy. Dziewczęta uświetniły swoim śpiewem także Mszę św. Aklamację i Psalm wykonała nasza absolwentka Marysia Cichocka, Chórowi akompaniował organista pan Mariusz Pędzich. Gratulujemy znakomitego występu i trzymamy mocno kciuki za bydgoski konkurs. Powodzenia Dziewczyny!!!
Czytaj całość
 
Kolejne medale naszych uczniów w biegach przełajowych
23.10.2018.
W czwartek, 18 października 2018 roku uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego, odnieśli kolejny już sukces, zajmując medalowe miejsca w jubileuszowych XX Sztafetowych Biegach Przełajowych po miejscach pamięci V Pułku Ułanów Zasławskich organizowanych przez ZSZ Nr 2 w Ostrołęce. Drużyna dziewcząt w składzie: Ewelina Peczyńska, Nicol Misalska, Victoria Ejzenberg, Agata Tołwińska, Zuzanna Wiszowata, Kinga Chrost, Kinga Lebuda - zajęły II miejsce. Drużyna chłopców w składzie: Hubert Parzych, Dawid Mierzejewski, Gabriel Tyszka, Mateusz Choroszewski, Piotr Podbielski, Szymon Niziński, Bartłomiej Chmielewski – wywalczyli III miejsce. Ogromne gratulacje ponieważ zarówno w zespołach dziewczat jak i chłopców walka o miejsca trwała do samego końca. Ze sportowym pozdrowieniem Małgorzata Mierzejewska.
Czytaj całość
 
Sztafeta na medal
19.10.2018.
Miło mi poinformować, iż w sobotę 13 października 2018 roku, dziewczęta z III Liceum Ogólnokształcącego, wzięły udział w kolejnym etapie  Sztafetowych Biegów Przełajowych i wywalczyły brązowy medal .  W skład drużyny naszej szkoły to: Martyna Kołakowska, Zuzanna Wiszowata, Katarzyna Złotkowska, Kinga Lebuda, Ewelina Peczyńska, Kinga Chrost, Paula Wójtowicz, Marlena Laskowska,  Agata Tołwińska, Victoria Ejzenberg. Gratulujemy serdecznie i życzymy wielu  sukcesów.

Małgorzata Mierzejewska
Czytaj całość
 
Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej
16.10.2018.
"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie."
Jan Zamoyski


12 października 2018 roku odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dyrektor szkoły podziękował nauczycielom za wkład włożony w wychowanie i nauczanie młodzieży. Za pracę na rzecz szkoły słowa uznania skierował również do pracowników administracji i obsługi. Życzenia nauczycielom złożył także Szymon Prusiński, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego. Podczas akademii przypomniano znaczenie edukacji w kształtowaniu młodych ludzi.
Czytaj całość
 
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w programie POLA NADZIEI
17.10.2018.
W dniu 5 października 2018 roku, w ramach ogólnopolskiego programu „Pola Nadziei”,  wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas i uczniowie z klasy II B liceum, pod opieką pani Joanny Chodkowskiej, pani Doroty Drężek oraz pani Małgorzaty Świderskiej, posadzili cebulki żonkili. Wiosną, gdy kwiaty zakwitną, wolontariusze rozdawać je będą w zamian za datki na Hospicjum Domowe Caritas w Ostrołęce. Warto  wspomnieć, że żonkil jest symbolem nadziei na całym świecie. To znak przypominający o ludziach chorych, cierpiących, oczekujących pomocy w najtrudniejszych chwilach życia. Poprzez swoją łagodność i delikatność uświadamia kruchość ludzkiej egzystencji, a jednocześnie jest wezwaniem do niesienia bezinteresownej pomocy.
Czytaj całość
 
Dialog obywatelski w III LO
16.10.2018.
27 września w naszej szkole odbył się dialog obywatelski. Gośćmi specjalnymi byli pani Justyna Budziarek i pan Jakub Boratyński z Dyrekcji Generalnej ds. Sieci Komunikacyjnych, Treści i Technologii w Komisji Europejskiej, z którym młodzież III Liceum prowadziła rozmowę. Dialog obywatelski to inicjatywa Unii Europejskiej, której celem jest rozbudzenie dyskusji na tematy europejskie. W naszej szkole odbył się on pod hasłem: „Unia, która chroni, wspiera i broni”. Podczas debaty poruszone zostały problemy i zagadnienia dotyczące bloków: Europa to My – tożsamość europejska, Demokracja obywatelska w Unii Europejskiej oraz Media społecznościowe a cyberbezpieczeństwo.
Czytaj całość
 
Rafał Szypulski uczestnikiem Kongresu Młodych Matematyków Polskich w Lublinie
05.10.2018.
VII Kongres Młodych Matematyków Polskich odbył się na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w dniach 20-23 września 2018 roku. Głównym celem tego prestiżowego wydarzenia było spotkanie około 180 najbardziej uzdolnionych matematycznie uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Reprezentanci zostali wytypowani przez kuratoria oświaty ze wszystkich województw. Spośród młodzieży ostrołęckich szkół zostało zaproszonych dwóch, w tym jednym z nich jest uczeń III Liceum Ogólnokształcącego z kl. IIIB – Rafał Szypulski. To wyróżnienie pozwoliło naszemu uczniowi wzbogacić swoją wiedzę i nawiązać kontakty z innymi pasjonatami matematyki.
Czytaj całość
 
Sztafetowe biegi przełajowe
05.10.2018.
W dniu 29 września 2018 roku w Ostrołęce, na  terenach nad Narwią odbyły się sztafetowe biegi przełajowe dla szkół ponadgimnazjalych.  Nasza drużyna chłopców zajęła III miejsce w sztafecie 10x1000m. Zawody organizowane były przez Powiatowy Grodzko - Ziemski Szkolny Związek Sportowy w Ostrołęce. Szkołę reprezentowali uczniowie: Bartłomiej Chmielewski, Przemysław Lebiusz, Hubert Parzych, Dawid Mierzejewski, Jakub Głażewski, Szymon Niziński, Jakub Bednarczyk, Jakub Trawiński, Piotr Podbielski, Marcin Dobkowski.
 
Ja Kurpśe
03.10.2018.
Uczniowie klas humanistycznych 1F i 2F odbyli 28 września 2018 roku podróż w czasie i przestrzeni. W Skansenie Kurpiowskim im A. Chętnika w Nowogrodzie odkryli fascynujące tajemnice życia Kurpiów. Wycieczka była inauguracją innowacji pedagogicznej "Ocalić od zapomnienia", której realizację wspiera Związek Kurpiów. Projekt, który stworzyły p. Marta Sięda i p. Ewa Gąska, będzie realizowany przez uczniów klasy 1F. Niezapomniane wyprawy historyczno-literackie śladami Kurpiów dostarczą w przyszłości  wiedzy i pozwolą budować fundament, na bazie którego młode pokolenie licealistów wejdzie w rolę kustoszy pielęgnujących to, co najpiękniejsze i wartościowe- kulturę małej Ojczyzny.
Czytaj całość
 
Uwaga, uwaga!!!
02.10.2018.
Ogłaszamy szkolny konkurs na ulotkę o dopalaczach „Nie daj się wypalić”. Przedsięwzięcie ma na celu uświadomienie zagrożeń związanych z zażywaniem dopalaczy oraz promowaniem zdrowego stylu życia. Podstawowe założenia ulotki konkursowej to: jasne, krótkie i zrozumiałe treści, które mówią o tym, że dopalacze mają negatywny wpływ na zdrowie, hasło ukazujące dopalacze w złym świetle, przejrzystość i łatwość w odbiorze, forma wykonania ulotki dowolna. Ostateczny termin składania prac 19.10.2018r., do pokoju 35. Czekają atrakcyjne nagrody. Wyniki zostaną ogłoszone na szkolnej gazetce ściennej oraz na stronie szkoły. Koordynatorzy-pedagodzy: Marzena Szymańska, Dorota Pierzchała.
 
Złota sztafeta
02.10.2018.
Miło mi poinformować, iż w sobotę 29 września 2018 roku, dziewczęta z III Liceum Ogólnokształcącego, wywalczyły złoty medal w Sztafetowych biegach przełajowych. W skład drużyny naszej szkoły to: Martyna Kołakowska, Zuzanna Wiszowata, Katarzyna Złotkowska, Karolina Zaniewska, Kinga Lebuda, Ewelina Peczyńska, Kinga Chrost, Oliwia Drężek, Paula Wójtowicz, Marlena Laskowska. Gratulujemy serdecznie i życzymy sukcesu na kolejnym etapie.

Małgorzata Mierzejewska
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 79 - 104 z 779
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5