Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 24.03.2019.
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5

REKRUTACJA 2019/2020

KWESTIONARIUSZ OSOBOWY
Kwestionariusz liceum
Strona główna
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

BIBLIOTEKA

ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2018/2019
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2018/2019
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2018/2019
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Lista nauczycieli
STOWARZYSZENIE ZS5

GOŚCIMY
Galeria zdjęć
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
Wycieczka do Warszawy
29.11.2012.
27 listopada 2012 roku odbyła się wycieczka do Warszawy. Stolicę odwiedzili uczniowie klas: Ib, IIb, IIIe oraz kilku przedstawicieli klas IIf i IIIb. Podczas wizyty w Cinema Park Bemowo mieli oni okazję wziąć udział w programie edukacyjnym obejmującym wizytę w 6 multimedialnych salach kinowych: Sali Inspiracji, Sali Interakcji, Sali Wyobraźni, Sali Muzyki, Sali Ruchu oraz Sali 3D. Kolejnym punktem wycieczkowego programu był godzinny pobyt na kręgielni w Spin City. Główną atrakcją wycieczki było zwiedzanie Stadionu Narodowego–najnowocześniejszej polskiej areny.
Czytaj całość
 
Wielki sukces piłkarzy nożnych III LO
28.11.2012.
W dniach 25-26 listopada 2012 roku na hali widowiskowo-sportowej im. Arkadiusza Gołasia rozegrane zostały Mistrzostwa Miasta Ostrołęki w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn o Puchar Prezydenta Miasta Ostrołęki. Zdecydowane zwycięstwo w rozgrywkach odniosła drużyna III LO, pokonując pozostałych uczestników turnieju. W rozegranych sześciu meczach piłkarze III LO zdobyli komplet 18 punktów, nie tracąc żadnego. W całym turnieju reprezentacja IIILO zdobyła aż 20 bramek, a straciła tylko cztery.
Czytaj całość
 
Konkurs Języka Angielskiego-etap rejonowy
26.11.2012.
24 listopada 2012 roku w Zespole Szkół Nr 5 w Ostrołęce odbył się etap rejonowy Konkursu Języka Angielskiego, organizowanego przez MSCDN w Ostrołęce. W konkursie wzięło udział 21 uczniów z Ostrołęki  (z czego czworo to uczniowie naszej szkoły) oraz z powiatów ostrołęckiego, wyszkowskiego i ostrowskiego. W czasie dziewięćdziesięcio minutowego testu młodzież rozwiązywała zadania związane z tematyką sportu i aktywnego wypoczynku, a także formułowała wypowiedź pisemną na wskazany temat.
Czytaj całość
 
III LO w Ostrołęce w Międzynarodowym Konkursie "YPEF Młodzież w lasach Europy"
23.11.2012.
Dnia 22 listopada 2012 roku uczennice pani Ewy Niewiarowskiej: Kinga Rosak, Aleksandra Zakrzewska, Karolina Prusaczyk (klasa IIIF) oraz Małgorzata Martynowicz, Anna Jankowska, Karolina Minasiewicz (klasa IID) odebrały wyróżnienia za zdobycie wysokich lokat w II edycji międzynarodowego konkursu ,,Młodzież w lasach Europy-Young People in European Forests” YPEF. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce w izbie edukacyjnej Nadleśnictwa Parciaki w Budziskach.
Czytaj całość
 
Próbne matury w III LO
21.11.2012.
Choć do matury zostało ponad pół roku, już wczoraj uczniowie ostatnich klas III LO mogli poczuć się jak na prawdziwym egzaminie dojrzałości. Przystąpili bowiem do próbnej matury z języka polskiego, którą zorganizowało Wydawnictwo OPERON. W kolejnych dniach tygodnia matematyka, język obcy oraz przedmiot wybrany.
Czytaj całość
 
15 listopada-Światowy Dzień Rzucania Palenia
16.11.2012.
"Uzależnienie-pułapka mojego życia" pod takim hasłem uczniowie szkoły promocji zdrowia, działającej przy szpitalu w Ostrołęce, zorganizowali w hali im. Arkadiusza Gołasia akcję profilaktyczną, na którą wybrali się przedstawiciele klas biologicznych naszej szkoły IIC i IID. W programie znalazły się m.in. quiz antynikotynowy, test wiedzy dotyczący uzależnień, edukacja żywieniowa, profilaktyka antyalkoholowa, antynikotynowa i przeciw narkomanii, oraz program słowno–muzyczny dotyczący profilaktyki.
Czytaj całość
 
Ogłoszenie-zebranie z rodzicami
14.11.2012.
Dnia 14 września 2011 roku (środa) odbędą się zebrania z rodzicami:

Godzina 18.00 – Liceum
Godzina 19.00 – Gimnazjum

według następującego grafiku sal
 
Międzynarodowy Konkurs Informatyczny "Bóbr"
13.11.2012.
W dniach 13-14 listopada odbywa się Międzynarodowy Konkurs Informatyczny „Bóbr”. Jak co roku biorą w nim udział również uczniowie naszej szkoły. „Bóbr” to nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Konkurs Bóbr obejmuje swoim zasięgiem uczniów we wszystkich typach szkół i jest już organizowany w wielu krajach. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.
Czytaj całość
 
Obchody Narodowego Święta Niepodległości w ZS Nr 5
12.11.2012.
Dzisiaj w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 94 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem tej uroczystości było przede wszystkim kształtowanie wśród uczniów szacunku dla historii minionych pokoleń oraz uświadomienie im roli wolności w życiu narodu. Uczniowie z klas: Ic, IIf i IIId przybliżyli zgromadzonym rys historyczny okresu zaborów przeplatany pieśniami patriotycznymi i pięknymi wierszami. Oprawę muzyczną przygotował chór szkolny „Ars Longa” pod kierunkiem pani Joanny Górskiej.
Czytaj całość
 
Odsłonięcie pomnika w Dudach Puszczańskich
12.11.2012.
11 Listopada 2012 roku przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w uroczystości odsłonięcia pomnika w Dudach Puszczańskich. Pomnik poświęcony jest żołnierzom Narodowego Zjednoczenia Wojskowego: Aleksandrowi Góralczykowi pseudonim „Topór”, Stanisławowi Grajkowi „Mazur” i Władysławowi Sadłowskiemu „Twardy”. 11 listopada 1953 roku polegli oni w walce z komunistycznymi siłami bezpieczeństwa w Dudach Puszczańskich. Była to ostatnia walka zbrojna podziemia antykomunistycznego na Ziemi Kurpiowskiej.
Czytaj całość
 
Warsztaty psychologiczne w naszym liceum
12.11.2012.
29 października, studenci Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, przeprowadzili w naszej szkole warsztaty „Efektywna nauka–naucz się, jak się uczyć". Podczas spotkania poznaliśmy, umożliwiające skuteczniejsze przyswojenie wiadomości, metody uczenia się. Trenerzy pokazali nam, że nawet próba przyswojenia większej partii materiału, nie musi być żmudnym czytaniem podręcznika–jeśli wykażemy się pomysłowością, może to być po prostu, ciekawie spędzony czas.
Czytaj całość
 
Otrzęsiny klas pierwszych liceum
08.11.2012.
W dniu 31 października 2012 roku odbyły się w naszej szkole otrzęsiny klas pierwszych liceum. Przedstawiciele klas wzięli udział w zabawnych konkurencjach: picie mleka, szukanie czekolady w mące, turlanie włóczki, miauczące karaoke. Ostatnie zadanie dotyczyło wychowawców klas, którzy musieli rozpoznać siebie na portretach namalowanych przez wychowanków. Zadania uczniowie potraktowali z przymrużeniem oka. Z uśmiechem dopingowali swoich kolegów.
Czytaj całość
 
Ogromny sukces Oli Kucharskiej w Finale Mistrzostw Polski
06.11.2012.
Trwa wspaniała passa uczennicy klasy IID naszego Liceum - Oli Kucharskiej oraz jej partnera Wiktora Wilgi. Tancerze, po ubiegłotygodniowym zdobyciu v-ce Mistrzostwa Okręgu Mazowieckiego w Tańcach Standardowych, w tę sobotę osiągnęli kolejny wspaniały sukces. Uplasowali się na V miejscu w Finale Mistrzostw Polski klasy "A", pokonując po drodze 55 par. Sędziowie w drodze wyróżnienia przyznali dodatkowo, pierwszym sześciu parom klasę taneczną "S" - najwyższą międzynarodową klasę taneczną. Ola pragnie podziękować Dyrekcji szkoły oraz wszystkim nauczycielom, koleżankom i kolegom za pomoc w osiągnięciu tego sukcesu. Trenerem pary jest p. Jarosław Śliwowski.
Czytaj całość
 
Bliżej gwiazd...
31.10.2012.
Pogoda październikowa ostatnio nas zadziwia, deszcz, śnieg, mróz… Na szczęście, uczniowie klas matematyczno–informatycznych, zainteresowani obserwacjami nieba, zdążyli wykorzystać ostatnie ciepłe dni i dzięki Panu Krzysztofowi Piaseckiemu z Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii,  znaleźli się bliżej gwiazd… Wysłuchanie prelekcji „Loty kosmiczne”, dotknięcie meteorytu, praca z mapkami, uruchomiły uczniowską wyobraźnię, pozwoliły dostrzec ogrom i piękno kosmosu.
Czytaj całość
 
Żywa lekcja samorządności
26.10.2012.
25 października klasa 2E o profilu społeczno-prawnym z naszego liceum (wych. J. Dawidczyk) przypatrywała się obradom Rady Miasta i w ten sposób uczestniczyła w żywej lekcji samorządności. Uczniowie z zainteresowaniem śledzili dyskusję radnych oraz proces podejmowania decyzji i uchwał. To już kolejna wizyta tej klasy w Urzędzie Miasta. Wcześniej uczniowie spotkali się z Przewodniczącym Rady Miasta, który wprowadzał ich w arkana działań samorządowych. A w najbliższy wtorek klasa będzie przyglądała się działaniu Sądu Rejonowego, o czym nie omieszkamy donieść.
 
Międzypowiatowe Mistrzostwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych
24.10.2012.
W sobotę, 20 października, na błoniach nad Narwią, odbyły się Międzypowiatowe Mistrzostwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Udany start zaliczyła Wioleta Głażewska z klasy IE, która na dystansie 1000m pokonała wszystkie rywalki i zajęła I miejsce. Ponadto III Liceum Ogólnokształcące godnie reprezentowali: Klaudia Śnietka, Anna Żarnoch, Paulina Zyśk , Karolina Grzyb, Paulina Pokora, Ewelina Sobiech oraz Miłosz Zabielski, Piotr Solpa i Jarek Gabrysiak. Wszystkim zawodnikom gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów.
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 729 - 754 z 760
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5