Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 24.07.2019.
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5


REKRUTACJA 2019/2020

KWESTIONARIUSZ OSOBOWY
Kwestionariusz liceum
Strona główna
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

BIBLIOTEKA

ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2018/2019
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2018/2019
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2018/2019
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Zmiany w statucie ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Lista nauczycieli
STOWARZYSZENIE ZS5

GOŚCIMY
Odwiedza nas 1 gość
Galeria zdjęć
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
"Noc biologów"-II warsztaty naukowe na uczelniach wyższych
18.01.2013.
"Noc biologów"-pod takim hasłem 11 stycznia b.r. odbyły się II warsztaty naukowe na uczelniach wyższych w całej Polsce. Młodzież naszej szkoły, liczną 90-osobową grupą wybrała się na UWM do Olsztyna. Uczniowie czterech klas biologicznych: ID, IC, IID, IIC, aktywnie uczestniczyli w wielu zajęciach tj.: wystawy, laboratoria, wykłady, pokazy i prelekcje. Pod kierunkiem studentów i pracowników Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego poznawali tajniki biologii. Samodzielnie wykonywali doświadczenia, uczyli się technik laboratoryjnych, zwiedzali uczelnię. Do późnych godzin nocnych okupywali mury UWM. Ostatnie zajęcia z histologii zakończyły się o godzinie 20-tej. Podzieleni na grupy 10-15 osobowe, uczestniczyli w ciekawych warsztatach tj.
Czytaj całość
 
Koncert Noworoczny Chóru Dziewczęcego Ars Longa
13.01.2013.
W czwartek 10 stycznia z Noworocznym Koncertem wystąpił w naszej szkole Chór Dziewczęcy Ars Longa pod kierunkiem Joanny Górskiej. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała tradycyjnych kolęd i pastorałek polskich i obcych oraz trzech fragmentów Kantaty na Boże Narodzenie Johna Petersona. Partie solowe przepięknie zaśpiewały: Natalia Gibas i Aleksandra Olszewska. Chórowi towarzyszyli nasi uzdolnieni instrumentaliści: Justyna Woźniczko- flet, Magdalena Piasta- wiolonczela i Emil Filipowicz- gitara. Partie fortepianowe brawurowo wykonała nasza absolwentka Patrycja Oleksiak.
Czytaj całość
 
Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności
13.01.2013.
11 stycznia 2013 roku odbyły się w Warszawie eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Do finału przystąpiło 60 uczestników z województwa mazowieckiego. III Liceum Ogólnokształcące w Ostrołęce reprezentowali uczniowie pani Ewy Niewiarowskiej: Karolina Minasiewicz z klasy IID, która uplasowała się na 11 miejscu i Adam Il z klasy IIID, który zdobył 14 miejsce. Uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania testowe-wielokrotnego wyboru, skojarzeniowe, prawda czy fałsz, uzupełniali tekst odpowiednimi pojęciami oraz przyporządkowywali właściwe sobie hasła.
Czytaj całość
 
Licealny Turniej Szkolny w Counter-Strike
13.01.2013.
Licealny Turniej Szkolny w Counter-Strike odbędzie się 19 stycznia (sobota) od godziny 9.00 na terenie ZS Nr 5 w Ostrołęce. Rozgrywki poprowadzi nauczyciel informatyki pan Adam Parzych wraz z uczniami. W turnieju mogą wziąć udział wyłącznie licealiści ZS Nr 5. Zapraszamy do rejestracji drużyn do 15 stycznia (wtorek). Drużyna musi liczyć 5 osób. W rozgrywkach weźmie udział 8 pierwszych zgłoszonych drużyn. Mecze będą rozgrywane na 20 komputerach. Turniej ma na celu wyłonienie najlepszej licealnej drużyny w szkole. Uwaga! Obowiązuje zmiana obuwia!
Czytaj całość
 
V Dyskoteka z Mikołajem
07.01.2013.
6 stycznia 2012 roku odbyła się w Zespole Szkół Nr 5 im. Unii Europejskiej w Ostrołęce „V Dyskoteka z Mikołajem”. W zabawie uczestniczyło około 200 dzieci, które chętnie brały udział w zorganizowanych konkursach i zabawach. Najwięcej radości sprawiły dzieciom odwiedziny św. Mikołaja, który każdemu dziecku wręczył paczkę ze słodyczami. Organizatorem zabawy z Mikołajem było Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Nr 5 im. Unii Europejskiej w Ostrołęce, dyrekcja ZS Nr 5 oraz rady osiedli: Centrum, Stacja i Pomian.
Czytaj całość
 
NIECH ŻYJE BAL!
06.01.2013.
5 stycznia odbył się bal studniówkowy. Maturzyści jak co roku bawili się w murach naszej szkoły. Uczniowie klas III mogą być dumni z własnoręcznie przygotowanej sali gimnastycznej, która dzięki ich wielogodzinnej pracy zamieniła się w ten wyjątkowy wieczór w salę balową. Uroczystość poprowadzili uczniowie Dagmara Stawicka i Piotr Jasiński. Studniówkę rozpoczęto od zatańczenia poloneza, którego w pierwszej parze poprowadzili dyrektor p.Waldemar Salis wraz z córką Aleksandrą.
Czytaj całość
 
Uczniowie naszego gimnazjum w wojewódzkim etapie Konkursu Biologicznego
05.01.2013.
15 grudnia 2012 roku odbył się etap rejonowy Konkursu Biologicznego organizowanego przez MSCDN w Ostrołęce. Tegorocznym hasłem przewodnim są ssaki Polski. W konkursie wzięli udział uczniowie gimnazjów z Ostrołęki oraz powiatu ostrołęckiego, makowskiego i ostrowskiego. Dzisiaj (7 stycznia) ogłoszono oficjalne wyniki i z przyjemnością informujemy, że dwie uczennice p. Marzeny Pszczółkowskiej: Gabriela Leszka i Karolina Ruszczyk z klasy IIIc zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego. Etap wojewódzki odbędzie się 9 marca w Warszawie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
 
Ogłoszenie-zebranie klas III liceum
02.01.2013.
W dniu dzisiejszym 02 stycznia 2013 roku (środa) o godzinie 18.00 odbędą się zebrania klas III liceum.

Na spotkanie zapraszamy poszczególne klasy

do następujących sal: zobacz grafik
 
Podsumowanie Konkursu "Zbiórka makulatury w szkołach"
17.12.2012.
14 grudnia 2012 roku podsumowany został konkurs na zbiórkę makulatury w ostrołęckich szkołach. W konkursie wzięło udział 10 ostrołęckich placówek. Łącznie udało się zebrać 25 489kg makulatury. Z każdej szkoły zostali wyłonieni najaktywniejsi uczniowie, którzy zebrali najwięcej makulatury. W nagrodę otrzymali od prezydenta miasta Ostrołęka tablety. W naszej szkole laureatką tej nagrody została uczennica Paulina Reichenbach. Serdecznie gratulujemy. Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w tegorocznej edycji konkursu „Zbiórka makulatury w szkołach”.

Koordynator Marzena Pszczółkowska
Czytaj całość
 
Wypełniamy szczególną misję - Robótka 2012
12.12.2012.
W Zespole Szkół nr 5 wskrzeszamy tradycję i dobrze nam z tym. W dobie telefonii komórkowej wyszła niestety z mody zwykła pocztówka, na której-w kilku ciepłych słowach–można życzyć rodzinie, bliskim i znajomym wszystkiego, co najlepsze. Taka kartka może wywołać uśmiech, wycisnąć z oka łzę i wzruszyć do głębi. Najbardziej rozczula wtedy, gdy jest własnoręcznie wykonana z myślą o tym, kogo mamy nią obdarować. A czekających jest spora gromadka.
Czytaj całość
 
Wizyta na Uniwersytecie Warszawskim
11.12.2012.
4 grudnia uczniowie klas IA, IIB i IIA wraz z opiekunami : panią Małgorzatą Alomar, Izabelą Serzysko oraz Małgorzatą Tomaszewską-Podolak udali się na wycieczkę do stolicy. Głównym celem wycieczki była wizyta na Uniwersytecie Warszawskim. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wykładzie na Wydziale Geografii, którego tematem przewodnim były problemy społeczno-ekonomiczne świata. Przez 1,5 h mogli się oni poczuć się jak prawdziwi studenci. Po krótkim spacerze na Krakowskim Przedmieściu udali się zaś do Arkadii - by tam zrobić mikołajkowe zakupy. Ostatnim punktem wyprawy był teatr ,, Komedia".
Czytaj całość
 
Konkurs plastyczny "Christmas around the world"
09.12.2012.
Informujemy, że wśród uczniów klas pierwszych gimnazjum ogłoszony został szkolny konkurs plastyczny pod hasłem „Christmas around the world”. Jego celem jest zobrazowanie i zaprezentowanie tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych z różnych stron świata. Termin zgłaszania prac konkursowych upływa 17 grudnia 2012 roku (poniedziałek). Po szczegółowe zasady i informacje o konkursie prosimy zgłaszać się do swoich nauczycieli języka angielskiego. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie! Przewidziane są nagrody rzeczowe.
 
III miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Matematycznym "Piórko"
06.12.2012.
Dnia 5 grudnia 2012 roku pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki odbył się VII Międzyszkolny Turniej Matematyczny „Piórko”. Organizatorem turnieju było I Liceum Ogólnokształcące w Ostrołęce oraz Mazowieckie Stowarzyszenie na rzecz Uzdolnionych. Miło nam poinformować, że drużyna z naszego liceum w składzie: Aleksandra Kania (klasa 1B), Jarosław Gabrysiak (klasa 1B), Justyna Snarska (klasa 1C) oraz Katarzyna Orzechowska (klasa 1D) w rywalizacji drużynowej wywalczyła III miejsce. Gratulujemy sukcesu!
Czytaj całość
 
Integracja na najwyższym poziomie, czyli niezwykłe warsztaty w Kolorowej Szkole
05.12.2012.
Wraz z uczniami niepełnosprawnymi obchodziliśmy ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej właśnie okazji w Kolorowej Szkole zorganizowano niezwykłe warsztaty, podczas których gimnazjaliści z klasy IIIc Zespołu Szkół nr 5 pomogli uczniom Niepublicznej Szkoły Podstawowej w przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie z Kolorowej Szkoły życzliwie przyjęli nas w swoich progach i zaprosili do wspólnego tworzenia niebanalnych ozdób świątecznych, anielskich rzeźb z masy solnej, niepowtarzalnych kart świątecznych, nietuzinkowo ozdabianych bombek choinkowych i nie tylko. 
Czytaj całość
 
Konkurs Języka Niemieckiego
05.12.2012.
17 listopada 2012 roku w Zespole Szkół Nr 5 w Ostrołęce odbył się etap rejonowy Konkursu Języka Niemieckiego organizowany przez MSCDN w Ostrołęce. W konkursie uczestniczyli gimnazjaliści z Ostrołęki, Makowa Mazowieckiego, Ostrowi Mazowieckiej i Komorowa. Uczennice naszej szkoły Julia Hillmeier z klasy IIIc (opiekun Alicja Lewandowska) i Wiktoria Sumara z klasy IIId (opiekun Katarzyna Puławska) przeszły do etapu wojewódzkiego. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy, a Julii i Wiktorii życzymy wiele sukcesów w nauce języka niemieckiego.
Czytaj całość
 
Uczeń naszego liceum-Jakub Wawrzyszczak otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów
04.12.2012.
Gala wręczenia stypendiów odbyła się 3 grudnia w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Ostrołęce. Oprócz Jakuba nagrodę otrzymało 93 uczniów z Ostrołęki, powiatów ostrołęckiego, ostrowskiego, przasnyskiego, makowskiego i wyszkowskiego. Wyróżnione zostały osoby, które osiągnęły średnią minimum 4,75 lub wykazywały się w poprzednim roku szkolnym wyjątkowym uzdolnieniem, z co najmniej jednego przedmiotu.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 729 - 754 z 781
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5