Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 24.05.2019.
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5


REKRUTACJA 2019/2020

KWESTIONARIUSZ OSOBOWY
Kwestionariusz liceum
Strona główna
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

BIBLIOTEKA

ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2018/2019
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2018/2019
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2018/2019
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Zmiany w statucie ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Lista nauczycieli
STOWARZYSZENIE ZS5

GOŚCIMY
Odwiedza nas 1 gość
Galeria zdjęć
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
Ogłoszenie-zebranie klas III liceum
02.01.2013.
W dniu dzisiejszym 02 stycznia 2013 roku (środa) o godzinie 18.00 odbędą się zebrania klas III liceum.

Na spotkanie zapraszamy poszczególne klasy

do następujących sal: zobacz grafik
 
Podsumowanie Konkursu "Zbiórka makulatury w szkołach"
17.12.2012.
14 grudnia 2012 roku podsumowany został konkurs na zbiórkę makulatury w ostrołęckich szkołach. W konkursie wzięło udział 10 ostrołęckich placówek. Łącznie udało się zebrać 25 489kg makulatury. Z każdej szkoły zostali wyłonieni najaktywniejsi uczniowie, którzy zebrali najwięcej makulatury. W nagrodę otrzymali od prezydenta miasta Ostrołęka tablety. W naszej szkole laureatką tej nagrody została uczennica Paulina Reichenbach. Serdecznie gratulujemy. Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w tegorocznej edycji konkursu „Zbiórka makulatury w szkołach”.

Koordynator Marzena Pszczółkowska
Czytaj całość
 
Wypełniamy szczególną misję - Robótka 2012
12.12.2012.
W Zespole Szkół nr 5 wskrzeszamy tradycję i dobrze nam z tym. W dobie telefonii komórkowej wyszła niestety z mody zwykła pocztówka, na której-w kilku ciepłych słowach–można życzyć rodzinie, bliskim i znajomym wszystkiego, co najlepsze. Taka kartka może wywołać uśmiech, wycisnąć z oka łzę i wzruszyć do głębi. Najbardziej rozczula wtedy, gdy jest własnoręcznie wykonana z myślą o tym, kogo mamy nią obdarować. A czekających jest spora gromadka.
Czytaj całość
 
Wizyta na Uniwersytecie Warszawskim
11.12.2012.
4 grudnia uczniowie klas IA, IIB i IIA wraz z opiekunami : panią Małgorzatą Alomar, Izabelą Serzysko oraz Małgorzatą Tomaszewską-Podolak udali się na wycieczkę do stolicy. Głównym celem wycieczki była wizyta na Uniwersytecie Warszawskim. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wykładzie na Wydziale Geografii, którego tematem przewodnim były problemy społeczno-ekonomiczne świata. Przez 1,5 h mogli się oni poczuć się jak prawdziwi studenci. Po krótkim spacerze na Krakowskim Przedmieściu udali się zaś do Arkadii - by tam zrobić mikołajkowe zakupy. Ostatnim punktem wyprawy był teatr ,, Komedia".
Czytaj całość
 
Konkurs plastyczny "Christmas around the world"
09.12.2012.
Informujemy, że wśród uczniów klas pierwszych gimnazjum ogłoszony został szkolny konkurs plastyczny pod hasłem „Christmas around the world”. Jego celem jest zobrazowanie i zaprezentowanie tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych z różnych stron świata. Termin zgłaszania prac konkursowych upływa 17 grudnia 2012 roku (poniedziałek). Po szczegółowe zasady i informacje o konkursie prosimy zgłaszać się do swoich nauczycieli języka angielskiego. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie! Przewidziane są nagrody rzeczowe.
 
III miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Matematycznym "Piórko"
06.12.2012.
Dnia 5 grudnia 2012 roku pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki odbył się VII Międzyszkolny Turniej Matematyczny „Piórko”. Organizatorem turnieju było I Liceum Ogólnokształcące w Ostrołęce oraz Mazowieckie Stowarzyszenie na rzecz Uzdolnionych. Miło nam poinformować, że drużyna z naszego liceum w składzie: Aleksandra Kania (klasa 1B), Jarosław Gabrysiak (klasa 1B), Justyna Snarska (klasa 1C) oraz Katarzyna Orzechowska (klasa 1D) w rywalizacji drużynowej wywalczyła III miejsce. Gratulujemy sukcesu!
Czytaj całość
 
Integracja na najwyższym poziomie, czyli niezwykłe warsztaty w Kolorowej Szkole
05.12.2012.
Wraz z uczniami niepełnosprawnymi obchodziliśmy ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej właśnie okazji w Kolorowej Szkole zorganizowano niezwykłe warsztaty, podczas których gimnazjaliści z klasy IIIc Zespołu Szkół nr 5 pomogli uczniom Niepublicznej Szkoły Podstawowej w przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie z Kolorowej Szkoły życzliwie przyjęli nas w swoich progach i zaprosili do wspólnego tworzenia niebanalnych ozdób świątecznych, anielskich rzeźb z masy solnej, niepowtarzalnych kart świątecznych, nietuzinkowo ozdabianych bombek choinkowych i nie tylko. 
Czytaj całość
 
Konkurs Języka Niemieckiego
05.12.2012.
17 listopada 2012 roku w Zespole Szkół Nr 5 w Ostrołęce odbył się etap rejonowy Konkursu Języka Niemieckiego organizowany przez MSCDN w Ostrołęce. W konkursie uczestniczyli gimnazjaliści z Ostrołęki, Makowa Mazowieckiego, Ostrowi Mazowieckiej i Komorowa. Uczennice naszej szkoły Julia Hillmeier z klasy IIIc (opiekun Alicja Lewandowska) i Wiktoria Sumara z klasy IIId (opiekun Katarzyna Puławska) przeszły do etapu wojewódzkiego. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy, a Julii i Wiktorii życzymy wiele sukcesów w nauce języka niemieckiego.
Czytaj całość
 
Uczeń naszego liceum-Jakub Wawrzyszczak otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów
04.12.2012.
Gala wręczenia stypendiów odbyła się 3 grudnia w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Ostrołęce. Oprócz Jakuba nagrodę otrzymało 93 uczniów z Ostrołęki, powiatów ostrołęckiego, ostrowskiego, przasnyskiego, makowskiego i wyszkowskiego. Wyróżnione zostały osoby, które osiągnęły średnią minimum 4,75 lub wykazywały się w poprzednim roku szkolnym wyjątkowym uzdolnieniem, z co najmniej jednego przedmiotu.
Czytaj całość
 
Aleksander Krajanowski najlepszy w Polsce!
03.12.2012.
17 listopada w Gubinie, w województwie lubuskim, odbyły się zawody IX Pucharu Polski Młodzików i Juniorów w karate kyokushin. Startowało 125 zawodników z 38 klubów karate.  Wśród młodzików złoty medal w kata zdobył Aleksander Krajanowski, uczeń klasy IIc naszego gimnazjum. Trenerem jest pan Wiesław Orzoł. Gratulujemy ogromnego sukcesu i życzymy kolejnych!
 
Konkurs Chemiczny
03.12.2012.
16 listopada 2012 roku w Zespole Szkół Nr 5 w Ostrołęce odbył się etap rejonowy Konkursu Chemicznego, organizowanego przez MSCDN w Ostrołęce. W konkursie wzięli udział uczniowie gimnazjów z Ostrołęki oraz powiatu ostrołęckiego, makowskiego i ostrowskiego. Uczeń pani Renaty Gołębiewskiej Adrian Różycki (klasa IIIc) zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 18 stycznia 2013 roku. Gratulujemy Adrianowi i życzymy dalszych sukcesów.
 
"Góra Grosza" XIII Edycja
30.11.2012.
W dniach 26.11-7.12 w naszej szkole już po raz kolejny przeprowadzana jest akcja „Góra Grosza”. Akcja polega na zbieraniu pieniędzy, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym. W tym roku celem akcji „Góra Grosza” jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.
 
Święto Szkoły "Europa naszym wspólnym domem"
30.11.2012.
Dnia 28 listopada minęła 9. rocznica nadania naszej szkole imienia Unii Europejskiej. Z tej okazji odbyła się uroczystość. Pan Dyrektor Waldemar Salis nawiązał w swoim wystąpieniu do hasła „Europa naszym wspólnym domem”. Dzięki temu, że naszej szkole patronuje Unia Europejska uczniowie mogą brać udział w licznych projektach edukacyjnych finansowanych ze środków unijnych m.in. Comenius-„Europejskie  uczenie się i nauczanie ponad granicami Euro-LAB”, „Zielony dom talentów, „Enjoy, Explore and Learn” czyli „Podróże kształcą”. Daje to im możliwość poznania nowych kultur, nawiązania nowych znajomości i naukę języka obcego. 
Czytaj całość
 
Z wizytą w Zakładzie Karnym w Przytułach Starych
29.11.2012.
W dniu 27 listopada uczniowie klasy IIIE LO pod opieką Pani Anny Gawrych i Pani Agnieszki Łady odwiedzili Zakład Karny w Przytułach Starych. Młodzież pod okiem Pana Tadeusza Dobrowolskiego–psychologa i rzecznika prasowego więzienia-obejrzała budynek penitencjarny typu półotwartego i otwartego, zakład karny typu zamkniętego oraz budynek administracyjno-ochronny. Uczniowie podczas wizyty mieli możliwość obserwacji pracy w tej placówce oraz zapoznania się z przepisami obowiązującymi w Zakładzie Karnym.
 
Wycieczka do Warszawy
29.11.2012.
27 listopada 2012 roku odbyła się wycieczka do Warszawy. Stolicę odwiedzili uczniowie klas: Ib, IIb, IIIe oraz kilku przedstawicieli klas IIf i IIIb. Podczas wizyty w Cinema Park Bemowo mieli oni okazję wziąć udział w programie edukacyjnym obejmującym wizytę w 6 multimedialnych salach kinowych: Sali Inspiracji, Sali Interakcji, Sali Wyobraźni, Sali Muzyki, Sali Ruchu oraz Sali 3D. Kolejnym punktem wycieczkowego programu był godzinny pobyt na kręgielni w Spin City. Główną atrakcją wycieczki było zwiedzanie Stadionu Narodowego–najnowocześniejszej polskiej areny.
Czytaj całość
 
Wielki sukces piłkarzy nożnych III LO
28.11.2012.
W dniach 25-26 listopada 2012 roku na hali widowiskowo-sportowej im. Arkadiusza Gołasia rozegrane zostały Mistrzostwa Miasta Ostrołęki w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn o Puchar Prezydenta Miasta Ostrołęki. Zdecydowane zwycięstwo w rozgrywkach odniosła drużyna III LO, pokonując pozostałych uczestników turnieju. W rozegranych sześciu meczach piłkarze III LO zdobyli komplet 18 punktów, nie tracąc żadnego. W całym turnieju reprezentacja IIILO zdobyła aż 20 bramek, a straciła tylko cztery.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 729 - 754 z 774
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5