Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 20.05.2019.
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5


REKRUTACJA 2019/2020

KWESTIONARIUSZ OSOBOWY
Kwestionariusz liceum
Strona główna
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

BIBLIOTEKA

ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2018/2019
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2018/2019
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2018/2019
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Zmiany w statucie ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Lista nauczycieli
STOWARZYSZENIE ZS5

GOŚCIMY
Odwiedza nas 1 gość
Galeria zdjęć
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
III Festiwal Nauki w naszej szkole
05.04.2013.
Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie Zespołu Szkół Nr 5 im. Unii Europejskiej w Ostrołęce oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli mają zaszczyt zaprosić 9 kwietnia 2013 roku w godzinach 10.00-14.00 na III Festiwal Nauki w Centrum Talentu i Kariery, który odbędzie się w Zespole Szkół Nr 5 w Ostrołęce, ul. Berlinga 5.
 
Debata z udziałem Prezydenta Ostrołęki
05.04.2013.
Zapraszamy na debatę społeczną "Nieletni wobec prawa", która odbędzie się 9 kwietnia 2013 roku o godzinie 8.30 w naszej szkole, w sali nr 1. W debacie weźmie udział między innymi Prezydent Ostrołęka Pan Janusz Kotowski.
 
Rekrutacja do Gimnazjum Nr 5 na rok szkolny 2013/2014
05.04.2013.
Prosimy o zapoznanie się z zasadami rekrutacji do Gimnazjum Nr 5 w Ostrołęce na rok szkolny 2013/2014:

Zasady rekrutacji
Terminy składania dokumentów
Podanie do Gimnazjum
 
Wizyta na Politechnice Białostockiej
03.04.2013.
25 marca 2013 roku uczniowie klasy IIIa i IIIc gimnazjum pod opieką p. R. Gołębiewskiej, p. M. Pszczółkowskiej i p. A. Wądołkowskiej udali się na wycieczkę do Białegostoku. Głównym celem wycieczki była wizyta na Politechnice Białostockiej na Wydziale Mechanicznym. W Katedrze Automatyki i Robotyki młodzież mogła zobaczyć wiele interesujących projektów wykonanych przez studentów, między innymi: różnego rodzaju roboty mobilne (jeżdżące i latające), roboty usługowe (stosowane w przemyśle), bezzałogowe samoloty latające czy łazika marsjańskiego.
Czytaj całość
 
Finalistki Konkursu Biologicznego w Gimnazjum
03.04.2013.
Z satysfakcją informujemy, że dwie uczennice p.Marzeny Pszczółkowskiej: Gabriela Leszka i Karolina Ruszczyk z klasy IIIc zostały finalistkami Konkursu Biologicznego organizowanego przez MSCDN, pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Tegorocznym hasłem przewodnim konkursu były ssaki Polski.

Serdecznie gratulujemy
 
Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"
25.03.2013.
21 marca 2013 roku odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”, którego organizatorem jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu. W teście wzięło udział 33 uczniów z klas gimnazjalnych i licealnych. W tym roku każdy uczestnik otrzymał w prezencie łamigłówkę „kangurową piętnastkę”. Patronat nad konkursem sprawuje Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a jego szkolnym koordynatorem jest p. Aneta Żebrowska. Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy wysokich wyników. Za pomoc w organizacji konkursu dziękujemy pani Renacie Kreczman-Madej.
 
Konkurs wiedzy o Kurpiowszczyźnie
25.03.2013.
W dniu 21 marca w naszej szkole odbyła się XI Gimnazjada i VII Licealiada wiedzy o Kurpiowszczyźnie pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki. Tematem tegorocznej edycji były: „Dzieje Ostrołęki i okolic na tle polskich powstań narodowych XVIII-XIX.” W konkursie wzięli udział uczniowie szkół gimnazjalnych: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 4, Gimnazjum klasyczne, Gimnazjum w Rzekuniu i Gimnazjum w Wolkowych oraz ponadgimnazjalnych: ZSZ nr 1, ZSZ nr 2 oraz uczniowie Zespołu Szkół nr 5.
Czytaj całość
 
Sukces wokalny naszych gimnazjalistek
25.03.2013.
W czwartek 21 marca w Zespole Szkół Nr 3 odbył się V Gimnazjalny Przegląd Piosenki Angielskiej. Tegoroczna edycja Przeglądu zakończyła się wielkim sukcesem naszych gimnazjalistek. Grand Prix zdobyła Wiktoria Sumara z klasy IIId, II miejsce Aleksandra Olszewska z klasy IIc, a wyróżnienie otrzymała Emilia Nejman z klasy IIIc. Konsultacje językowe pani Eliza Tyszka, konsultacje muzyczne pani Joanna Górska. Serdecznie gratulujemy! (zdjęcia w galerii)
 
III Kolegiane Dyktando w Zespole Kolegiów Nauczycielskich
23.03.2013.
W dniu 21 marca 2013 roku o godz.10.00 w Zespole Kolegiów Nauczycielskich odbyła się rywalizacja o tytuł Mistrza Ortografii w III Kolegialnym Dyktandzie. W konkurencji uczestniczyło 42 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z Ostrołęki i powiatu. Dziesięcioro najlepszych zostało nagrodzonych. Wśród nich znalazło się dwoje z naszego liceum-II miejsce zajęła Agata Nosorowska z klasy IIIH (opiekun p. Renata Dzierzgowska) oraz IX miejsce Karol Il z klasy IB (opiekun p. Ewa Gąska). Serdecznie gratulujemy!
 
Szkolny Dzień Wolontariusza
17.03.2013.
W środę 13 marca 2013 roku podczas uroczystego apelu podziękowano wolontariuszom Szkolnego Koła Wolontariatu za ich pracę. Pamiątkowe dyplomy wręczali Pan Prezydent Janusz Kotowski, Przewodniczący Rady Osiedla Centrum Pan Marcin Żyznowski oraz Pan Dyrektor Waldemar Salis. Mogliśmy też usłyszeć, czym zajmują się wolontariusze, jakie organizacje i dzieła wspierają. Doceniono pracę 83 uczniów gimnazjum i liceum. Uroczystość uświetniły swoim śpiewem uczennice naszej szkoły. Opiekunami koła są panie Joanna Chodkowska i Lidia Załuska.
 
Mam Haka na Raka
28.02.2013.
Mam Haka na Raka to ogólnopolski program,  opracowany z myślą o budowaniu świadomego zdrowotnie społeczeństwa. Jednym z jego nadrzędnych celów jest kształtowanie postaw prozdrowotnych poprzez umiejętną edukację i oswajanie młodzieży z tematyką chorób nowotworowych. Program aktywizuje młodych Polaków i zachęca ich do prowadzenia działań profilaktycznych. Wnosi nową jakość do polskiej ochrony i promocji zdrowia, w sposób naturalny wykorzystując potencjał młodego pokolenia–m.in. siłę perswazji, niekonwencjonalny sposób myślenia czy potrzebę aktywnego współtworzenia otaczającej rzeczywistości. Tegoroczna edycja poświęcona jest czerniakowi.
Czytaj całość
 
PEACE Cross-cultural Understanding (zrozumienie międzykulturowe)
22.02.2013.
W dniach 24.02-3.03.2013 roku uczniowie Zespołu Szkół Nr 5 będą brać udział w projekcie PEACE Cross-cultural Understanding, realizowanym w ramach działalności międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC Komitet Lokalny Szkoła Głowna Handlowa w Warszawie. „Celem projektu jest poszerzanie porozumienia międzykulturowego wśród polskiej młodzieży, zwalczanie stereotypów, nietolerancji i uprzedzeń, poprzez kontakt z praktykantami z całego świata.”
Czytaj całość
 
Drużynowe Mistrzostwa Ostrołęki w Tenisie Stołowym Mężczyzn
18.02.2013.
W dniu 18 luty 2013 roku odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Miasta Ostrołęki Szkół Średnich w Tenisie Stołowym Mężczyzn o Puchar Prezydenta Miasta Ostrołęki. Drużyna naszej szkoły w składzie: Buczek Paweł IIIH, Baranowski Jakub IIA, Popielarczyk Daniel IIIB, Obrębski Piotr IIA zajęła IV miejsce. Opiekunem chłopców była pani Marzena Burghardt
 
Konkurs Języka Angielskiego "Piórko"
13.02.2013.
Serdecznie zapraszamy uczniów klas 2 i 3 gimnazjum do wzięcia udziału
w IV Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego „Piórko”.

Pobierz więcej informacji o konkursie: "Piórko"
 
Konkurs Chemiczny
12.02.2013.
18 stycznia 2013 roku w V Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie odbył się etap wojewódzki Konkursu Chemicznego dla Gimnazjum organizowanego przez MSCDN, pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. W konkursie wzięli udział uczniowie gimnazjów z całego województwa mazowieckiego. Uczestnicy do rozwiązania mieli zarówno zadania testowe, jak i otwarte. Uczeń pani Renaty Gołębiewskiej Adrian Różycki z klasy IIIc uzyskał tytuł finalisty Konkursu Chemicznego.
 
Gratulujemy Adrianowi i życzymy dalszych sukcesów.
 
Finał Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjów
11.02.2013.
19 stycznia 2013 roku w Warszawie odbył się etap wojewódzki Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjów, organizowany przez MSCDN, pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Uczestniczyły w nim uczennice naszego gimnazjum Julia Hillmeier z kl. IIIc (opiekun p. Alicja Lewandowska) i Wiktoria Sumara z kl. IIId (opiekun p. Katarzyna Puławska). W dniu 04 lutego 2013 roku ogłoszono oficjalne wyniki tego konkursu. Z wielką satysfakcją informujemy, że uczennica pani Alicji Lewandowskiej, Julia Hillmeier uzyskała tytuł finalisty Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjów.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 703 - 728 z 774
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5