Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 21.01.2019.
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5

Strona główna
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

KWESTIONARIUSZ OSOBOWY
Kwestionariusz liceum
Kwestionariusz gimnazjum
BIBLIOTEKA

ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2018/2019
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2018/2019
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2018/2019
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
Procedura ds frekwencji
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Lista nauczycieli
STOWARZYSZENIE ZS5

WSAP
GOŚCIMY
Odwiedza nas 1 gość
Galeria zdjęć
GRA EDUKACYJNA
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
Konkurs Chemiczny
12.02.2013.
18 stycznia 2013 roku w V Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie odbył się etap wojewódzki Konkursu Chemicznego dla Gimnazjum organizowanego przez MSCDN, pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. W konkursie wzięli udział uczniowie gimnazjów z całego województwa mazowieckiego. Uczestnicy do rozwiązania mieli zarówno zadania testowe, jak i otwarte. Uczeń pani Renaty Gołębiewskiej Adrian Różycki z klasy IIIc uzyskał tytuł finalisty Konkursu Chemicznego.
 
Gratulujemy Adrianowi i życzymy dalszych sukcesów.
 
Finał Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjów
11.02.2013.
19 stycznia 2013 roku w Warszawie odbył się etap wojewódzki Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjów, organizowany przez MSCDN, pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Uczestniczyły w nim uczennice naszego gimnazjum Julia Hillmeier z kl. IIIc (opiekun p. Alicja Lewandowska) i Wiktoria Sumara z kl. IIId (opiekun p. Katarzyna Puławska). W dniu 04 lutego 2013 roku ogłoszono oficjalne wyniki tego konkursu. Z wielką satysfakcją informujemy, że uczennica pani Alicji Lewandowskiej, Julia Hillmeier uzyskała tytuł finalisty Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjów.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
Zapraszamy do obejrzenia wystawy "DIALOG MUZ"
23.01.2013.
Semestr nauki za nami i przyszedł czas na rozliczanie się z projektów. I dlatego właśnie młode poetki z Gimnazjum nr 5 i Galeria Ostrołęka zapraszają do obejrzenia wystawy, którą patronatem honorowym objął Przewodniczący Rady Miasta p. Dariusz Maciak.


Czytaj całość
 
Ze wspomnień wolontariusza...
22.01.2013.
21 stycznia 2013 roku uczniowie Kolorowej Szkoły gościli u siebie ukochane Babcie i najwspanialszych Dziadków. W sposób szczególny postanowili uczcić ten dzień i korzystając z pomocy nas – wolontariuszy z Gimnazjum nr 5 – przygotowali przedstawienie. Po nim były życzenia, laurki wykonane przez uczniów naszej zaprzyjaźnionej barwnej podstawówki oraz słodki poczęstunek. W przygotowania do Dnia Babci i Dziadka włożyliśmy wiele pracy. I choć ktoś mógłby powiedzieć, że to było jedynie kilka wierszyków, to jednak nastrój chwili porwał nas  i przysporzył wielu wzruszeń.
Czytaj całość
 
Znamy zwycięską drużynę "II Licealnego Turnieju Szkolnego w Counter-Strike"
19.01.2013.
W dniu 19 stycznia 2013 roku z inicjatywy fanów gry Counter Strike w Zespole Szkół Nr 5 w Ostrołęce rozegrano „II Licealny Turniej Szkolny w Counter-Strike”. W rozgrywkach wzięło udział 8 pięcioosobowych drużyn z naszego liceum. Rywalizowały one między sobą o tytuł najlepszej drużyny szkolnej. Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:

Czytaj całość
 
"Noc biologów"-II warsztaty naukowe na uczelniach wyższych
18.01.2013.
"Noc biologów"-pod takim hasłem 11 stycznia b.r. odbyły się II warsztaty naukowe na uczelniach wyższych w całej Polsce. Młodzież naszej szkoły, liczną 90-osobową grupą wybrała się na UWM do Olsztyna. Uczniowie czterech klas biologicznych: ID, IC, IID, IIC, aktywnie uczestniczyli w wielu zajęciach tj.: wystawy, laboratoria, wykłady, pokazy i prelekcje. Pod kierunkiem studentów i pracowników Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego poznawali tajniki biologii. Samodzielnie wykonywali doświadczenia, uczyli się technik laboratoryjnych, zwiedzali uczelnię. Do późnych godzin nocnych okupywali mury UWM. Ostatnie zajęcia z histologii zakończyły się o godzinie 20-tej. Podzieleni na grupy 10-15 osobowe, uczestniczyli w ciekawych warsztatach tj.
Czytaj całość
 
Koncert Noworoczny Chóru Dziewczęcego Ars Longa
13.01.2013.
W czwartek 10 stycznia z Noworocznym Koncertem wystąpił w naszej szkole Chór Dziewczęcy Ars Longa pod kierunkiem Joanny Górskiej. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała tradycyjnych kolęd i pastorałek polskich i obcych oraz trzech fragmentów Kantaty na Boże Narodzenie Johna Petersona. Partie solowe przepięknie zaśpiewały: Natalia Gibas i Aleksandra Olszewska. Chórowi towarzyszyli nasi uzdolnieni instrumentaliści: Justyna Woźniczko- flet, Magdalena Piasta- wiolonczela i Emil Filipowicz- gitara. Partie fortepianowe brawurowo wykonała nasza absolwentka Patrycja Oleksiak.
Czytaj całość
 
Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności
13.01.2013.
11 stycznia 2013 roku odbyły się w Warszawie eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Do finału przystąpiło 60 uczestników z województwa mazowieckiego. III Liceum Ogólnokształcące w Ostrołęce reprezentowali uczniowie pani Ewy Niewiarowskiej: Karolina Minasiewicz z klasy IID, która uplasowała się na 11 miejscu i Adam Il z klasy IIID, który zdobył 14 miejsce. Uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania testowe-wielokrotnego wyboru, skojarzeniowe, prawda czy fałsz, uzupełniali tekst odpowiednimi pojęciami oraz przyporządkowywali właściwe sobie hasła.
Czytaj całość
 
Licealny Turniej Szkolny w Counter-Strike
13.01.2013.
Licealny Turniej Szkolny w Counter-Strike odbędzie się 19 stycznia (sobota) od godziny 9.00 na terenie ZS Nr 5 w Ostrołęce. Rozgrywki poprowadzi nauczyciel informatyki pan Adam Parzych wraz z uczniami. W turnieju mogą wziąć udział wyłącznie licealiści ZS Nr 5. Zapraszamy do rejestracji drużyn do 15 stycznia (wtorek). Drużyna musi liczyć 5 osób. W rozgrywkach weźmie udział 8 pierwszych zgłoszonych drużyn. Mecze będą rozgrywane na 20 komputerach. Turniej ma na celu wyłonienie najlepszej licealnej drużyny w szkole. Uwaga! Obowiązuje zmiana obuwia!
Czytaj całość
 
V Dyskoteka z Mikołajem
07.01.2013.
6 stycznia 2012 roku odbyła się w Zespole Szkół Nr 5 im. Unii Europejskiej w Ostrołęce „V Dyskoteka z Mikołajem”. W zabawie uczestniczyło około 200 dzieci, które chętnie brały udział w zorganizowanych konkursach i zabawach. Najwięcej radości sprawiły dzieciom odwiedziny św. Mikołaja, który każdemu dziecku wręczył paczkę ze słodyczami. Organizatorem zabawy z Mikołajem było Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Nr 5 im. Unii Europejskiej w Ostrołęce, dyrekcja ZS Nr 5 oraz rady osiedli: Centrum, Stacja i Pomian.
Czytaj całość
 
NIECH ŻYJE BAL!
06.01.2013.
5 stycznia odbył się bal studniówkowy. Maturzyści jak co roku bawili się w murach naszej szkoły. Uczniowie klas III mogą być dumni z własnoręcznie przygotowanej sali gimnastycznej, która dzięki ich wielogodzinnej pracy zamieniła się w ten wyjątkowy wieczór w salę balową. Uroczystość poprowadzili uczniowie Dagmara Stawicka i Piotr Jasiński. Studniówkę rozpoczęto od zatańczenia poloneza, którego w pierwszej parze poprowadzili dyrektor p.Waldemar Salis wraz z córką Aleksandrą.
Czytaj całość
 
Uczniowie naszego gimnazjum w wojewódzkim etapie Konkursu Biologicznego
05.01.2013.
15 grudnia 2012 roku odbył się etap rejonowy Konkursu Biologicznego organizowanego przez MSCDN w Ostrołęce. Tegorocznym hasłem przewodnim są ssaki Polski. W konkursie wzięli udział uczniowie gimnazjów z Ostrołęki oraz powiatu ostrołęckiego, makowskiego i ostrowskiego. Dzisiaj (7 stycznia) ogłoszono oficjalne wyniki i z przyjemnością informujemy, że dwie uczennice p. Marzeny Pszczółkowskiej: Gabriela Leszka i Karolina Ruszczyk z klasy IIIc zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego. Etap wojewódzki odbędzie się 9 marca w Warszawie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
 
Ogłoszenie-zebranie klas III liceum
02.01.2013.
W dniu dzisiejszym 02 stycznia 2013 roku (środa) o godzinie 18.00 odbędą się zebrania klas III liceum.

Na spotkanie zapraszamy poszczególne klasy

do następujących sal: zobacz grafik
 
Podsumowanie Konkursu "Zbiórka makulatury w szkołach"
17.12.2012.
14 grudnia 2012 roku podsumowany został konkurs na zbiórkę makulatury w ostrołęckich szkołach. W konkursie wzięło udział 10 ostrołęckich placówek. Łącznie udało się zebrać 25 489kg makulatury. Z każdej szkoły zostali wyłonieni najaktywniejsi uczniowie, którzy zebrali najwięcej makulatury. W nagrodę otrzymali od prezydenta miasta Ostrołęka tablety. W naszej szkole laureatką tej nagrody została uczennica Paulina Reichenbach. Serdecznie gratulujemy. Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w tegorocznej edycji konkursu „Zbiórka makulatury w szkołach”.

Koordynator Marzena Pszczółkowska
Czytaj całość
 
Wypełniamy szczególną misję - Robótka 2012
12.12.2012.
W Zespole Szkół nr 5 wskrzeszamy tradycję i dobrze nam z tym. W dobie telefonii komórkowej wyszła niestety z mody zwykła pocztówka, na której-w kilku ciepłych słowach–można życzyć rodzinie, bliskim i znajomym wszystkiego, co najlepsze. Taka kartka może wywołać uśmiech, wycisnąć z oka łzę i wzruszyć do głębi. Najbardziej rozczula wtedy, gdy jest własnoręcznie wykonana z myślą o tym, kogo mamy nią obdarować. A czekających jest spora gromadka.
Czytaj całość
 
Wizyta na Uniwersytecie Warszawskim
11.12.2012.
4 grudnia uczniowie klas IA, IIB i IIA wraz z opiekunami : panią Małgorzatą Alomar, Izabelą Serzysko oraz Małgorzatą Tomaszewską-Podolak udali się na wycieczkę do stolicy. Głównym celem wycieczki była wizyta na Uniwersytecie Warszawskim. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wykładzie na Wydziale Geografii, którego tematem przewodnim były problemy społeczno-ekonomiczne świata. Przez 1,5 h mogli się oni poczuć się jak prawdziwi studenci. Po krótkim spacerze na Krakowskim Przedmieściu udali się zaś do Arkadii - by tam zrobić mikołajkowe zakupy. Ostatnim punktem wyprawy był teatr ,, Komedia".
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 677 - 702 z 734
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5