Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 19.09.2018.
Strona główna
KWESTIONARIUSZ OSOBOWY
Kwestionariusz liceum
Kwestionariusz gimnazjum

DZIENNIK ELEKTRONICZNY
BIBLIOTEKA
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5


ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2018/2019
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2017/2018
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2017/2018
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Orły Ostrołęki
Lista nauczycieli
STOWARZYSZENIE ZS5

WSAP
GOŚCIMY
Galeria zdjęć
GRA EDUKACYJNA
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
Konkurs Języka Angielskiego "Piórko"
13.02.2013.
Serdecznie zapraszamy uczniów klas 2 i 3 gimnazjum do wzięcia udziału
w IV Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego „Piórko”.

Pobierz więcej informacji o konkursie: "Piórko"
 
Konkurs Chemiczny
12.02.2013.
18 stycznia 2013 roku w V Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie odbył się etap wojewódzki Konkursu Chemicznego dla Gimnazjum organizowanego przez MSCDN, pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. W konkursie wzięli udział uczniowie gimnazjów z całego województwa mazowieckiego. Uczestnicy do rozwiązania mieli zarówno zadania testowe, jak i otwarte. Uczeń pani Renaty Gołębiewskiej Adrian Różycki z klasy IIIc uzyskał tytuł finalisty Konkursu Chemicznego.
 
Gratulujemy Adrianowi i życzymy dalszych sukcesów.
 
Finał Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjów
11.02.2013.
19 stycznia 2013 roku w Warszawie odbył się etap wojewódzki Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjów, organizowany przez MSCDN, pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Uczestniczyły w nim uczennice naszego gimnazjum Julia Hillmeier z kl. IIIc (opiekun p. Alicja Lewandowska) i Wiktoria Sumara z kl. IIId (opiekun p. Katarzyna Puławska). W dniu 04 lutego 2013 roku ogłoszono oficjalne wyniki tego konkursu. Z wielką satysfakcją informujemy, że uczennica pani Alicji Lewandowskiej, Julia Hillmeier uzyskała tytuł finalisty Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjów.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
Zapraszamy do obejrzenia wystawy "DIALOG MUZ"
23.01.2013.
Semestr nauki za nami i przyszedł czas na rozliczanie się z projektów. I dlatego właśnie młode poetki z Gimnazjum nr 5 i Galeria Ostrołęka zapraszają do obejrzenia wystawy, którą patronatem honorowym objął Przewodniczący Rady Miasta p. Dariusz Maciak.


Czytaj całość
 
Ze wspomnień wolontariusza...
22.01.2013.
21 stycznia 2013 roku uczniowie Kolorowej Szkoły gościli u siebie ukochane Babcie i najwspanialszych Dziadków. W sposób szczególny postanowili uczcić ten dzień i korzystając z pomocy nas – wolontariuszy z Gimnazjum nr 5 – przygotowali przedstawienie. Po nim były życzenia, laurki wykonane przez uczniów naszej zaprzyjaźnionej barwnej podstawówki oraz słodki poczęstunek. W przygotowania do Dnia Babci i Dziadka włożyliśmy wiele pracy. I choć ktoś mógłby powiedzieć, że to było jedynie kilka wierszyków, to jednak nastrój chwili porwał nas  i przysporzył wielu wzruszeń.
Czytaj całość
 
Znamy zwycięską drużynę "II Licealnego Turnieju Szkolnego w Counter-Strike"
19.01.2013.
W dniu 19 stycznia 2013 roku z inicjatywy fanów gry Counter Strike w Zespole Szkół Nr 5 w Ostrołęce rozegrano „II Licealny Turniej Szkolny w Counter-Strike”. W rozgrywkach wzięło udział 8 pięcioosobowych drużyn z naszego liceum. Rywalizowały one między sobą o tytuł najlepszej drużyny szkolnej. Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:

Czytaj całość
 
"Noc biologów"-II warsztaty naukowe na uczelniach wyższych
18.01.2013.
"Noc biologów"-pod takim hasłem 11 stycznia b.r. odbyły się II warsztaty naukowe na uczelniach wyższych w całej Polsce. Młodzież naszej szkoły, liczną 90-osobową grupą wybrała się na UWM do Olsztyna. Uczniowie czterech klas biologicznych: ID, IC, IID, IIC, aktywnie uczestniczyli w wielu zajęciach tj.: wystawy, laboratoria, wykłady, pokazy i prelekcje. Pod kierunkiem studentów i pracowników Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego poznawali tajniki biologii. Samodzielnie wykonywali doświadczenia, uczyli się technik laboratoryjnych, zwiedzali uczelnię. Do późnych godzin nocnych okupywali mury UWM. Ostatnie zajęcia z histologii zakończyły się o godzinie 20-tej. Podzieleni na grupy 10-15 osobowe, uczestniczyli w ciekawych warsztatach tj.
Czytaj całość
 
Koncert Noworoczny Chóru Dziewczęcego Ars Longa
13.01.2013.
W czwartek 10 stycznia z Noworocznym Koncertem wystąpił w naszej szkole Chór Dziewczęcy Ars Longa pod kierunkiem Joanny Górskiej. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała tradycyjnych kolęd i pastorałek polskich i obcych oraz trzech fragmentów Kantaty na Boże Narodzenie Johna Petersona. Partie solowe przepięknie zaśpiewały: Natalia Gibas i Aleksandra Olszewska. Chórowi towarzyszyli nasi uzdolnieni instrumentaliści: Justyna Woźniczko- flet, Magdalena Piasta- wiolonczela i Emil Filipowicz- gitara. Partie fortepianowe brawurowo wykonała nasza absolwentka Patrycja Oleksiak.
Czytaj całość
 
Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności
13.01.2013.
11 stycznia 2013 roku odbyły się w Warszawie eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Do finału przystąpiło 60 uczestników z województwa mazowieckiego. III Liceum Ogólnokształcące w Ostrołęce reprezentowali uczniowie pani Ewy Niewiarowskiej: Karolina Minasiewicz z klasy IID, która uplasowała się na 11 miejscu i Adam Il z klasy IIID, który zdobył 14 miejsce. Uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania testowe-wielokrotnego wyboru, skojarzeniowe, prawda czy fałsz, uzupełniali tekst odpowiednimi pojęciami oraz przyporządkowywali właściwe sobie hasła.
Czytaj całość
 
Licealny Turniej Szkolny w Counter-Strike
13.01.2013.
Licealny Turniej Szkolny w Counter-Strike odbędzie się 19 stycznia (sobota) od godziny 9.00 na terenie ZS Nr 5 w Ostrołęce. Rozgrywki poprowadzi nauczyciel informatyki pan Adam Parzych wraz z uczniami. W turnieju mogą wziąć udział wyłącznie licealiści ZS Nr 5. Zapraszamy do rejestracji drużyn do 15 stycznia (wtorek). Drużyna musi liczyć 5 osób. W rozgrywkach weźmie udział 8 pierwszych zgłoszonych drużyn. Mecze będą rozgrywane na 20 komputerach. Turniej ma na celu wyłonienie najlepszej licealnej drużyny w szkole. Uwaga! Obowiązuje zmiana obuwia!
Czytaj całość
 
V Dyskoteka z Mikołajem
07.01.2013.
6 stycznia 2012 roku odbyła się w Zespole Szkół Nr 5 im. Unii Europejskiej w Ostrołęce „V Dyskoteka z Mikołajem”. W zabawie uczestniczyło około 200 dzieci, które chętnie brały udział w zorganizowanych konkursach i zabawach. Najwięcej radości sprawiły dzieciom odwiedziny św. Mikołaja, który każdemu dziecku wręczył paczkę ze słodyczami. Organizatorem zabawy z Mikołajem było Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Nr 5 im. Unii Europejskiej w Ostrołęce, dyrekcja ZS Nr 5 oraz rady osiedli: Centrum, Stacja i Pomian.
Czytaj całość
 
NIECH ŻYJE BAL!
06.01.2013.
5 stycznia odbył się bal studniówkowy. Maturzyści jak co roku bawili się w murach naszej szkoły. Uczniowie klas III mogą być dumni z własnoręcznie przygotowanej sali gimnastycznej, która dzięki ich wielogodzinnej pracy zamieniła się w ten wyjątkowy wieczór w salę balową. Uroczystość poprowadzili uczniowie Dagmara Stawicka i Piotr Jasiński. Studniówkę rozpoczęto od zatańczenia poloneza, którego w pierwszej parze poprowadzili dyrektor p.Waldemar Salis wraz z córką Aleksandrą.
Czytaj całość
 
Uczniowie naszego gimnazjum w wojewódzkim etapie Konkursu Biologicznego
05.01.2013.
15 grudnia 2012 roku odbył się etap rejonowy Konkursu Biologicznego organizowanego przez MSCDN w Ostrołęce. Tegorocznym hasłem przewodnim są ssaki Polski. W konkursie wzięli udział uczniowie gimnazjów z Ostrołęki oraz powiatu ostrołęckiego, makowskiego i ostrowskiego. Dzisiaj (7 stycznia) ogłoszono oficjalne wyniki i z przyjemnością informujemy, że dwie uczennice p. Marzeny Pszczółkowskiej: Gabriela Leszka i Karolina Ruszczyk z klasy IIIc zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego. Etap wojewódzki odbędzie się 9 marca w Warszawie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
 
Ogłoszenie-zebranie klas III liceum
02.01.2013.
W dniu dzisiejszym 02 stycznia 2013 roku (środa) o godzinie 18.00 odbędą się zebrania klas III liceum.

Na spotkanie zapraszamy poszczególne klasy

do następujących sal: zobacz grafik
 
Podsumowanie Konkursu "Zbiórka makulatury w szkołach"
17.12.2012.
14 grudnia 2012 roku podsumowany został konkurs na zbiórkę makulatury w ostrołęckich szkołach. W konkursie wzięło udział 10 ostrołęckich placówek. Łącznie udało się zebrać 25 489kg makulatury. Z każdej szkoły zostali wyłonieni najaktywniejsi uczniowie, którzy zebrali najwięcej makulatury. W nagrodę otrzymali od prezydenta miasta Ostrołęka tablety. W naszej szkole laureatką tej nagrody została uczennica Paulina Reichenbach. Serdecznie gratulujemy. Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w tegorocznej edycji konkursu „Zbiórka makulatury w szkołach”.

Koordynator Marzena Pszczółkowska
Czytaj całość
 
Wypełniamy szczególną misję - Robótka 2012
12.12.2012.
W Zespole Szkół nr 5 wskrzeszamy tradycję i dobrze nam z tym. W dobie telefonii komórkowej wyszła niestety z mody zwykła pocztówka, na której-w kilku ciepłych słowach–można życzyć rodzinie, bliskim i znajomym wszystkiego, co najlepsze. Taka kartka może wywołać uśmiech, wycisnąć z oka łzę i wzruszyć do głębi. Najbardziej rozczula wtedy, gdy jest własnoręcznie wykonana z myślą o tym, kogo mamy nią obdarować. A czekających jest spora gromadka.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 625 - 650 z 683
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5