Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 22.02.2019.
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5

REKRUTACJA 2019/2020

KWESTIONARIUSZ OSOBOWY
Kwestionariusz liceum
Strona główna
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

BIBLIOTEKA

ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2018/2019
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2018/2019
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2018/2019
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Lista nauczycieli
STOWARZYSZENIE ZS5

GOŚCIMY
Odwiedza nas 2 gości
Galeria zdjęć
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2012/2013
04.07.2013.
28 czerwca 2013 roku odbyło się uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2012/2013 uczniów gimnazjum i liceum. Na uroczystość przybyli: Dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie i rodzice. Dyrektor szkoły pan Waldemar Salis powitał wszystkich zebranych, podsumował osiągnięcia uczniów i wkład pracy nauczycieli, wychowawców i pedagogów w działalność dydaktyczno-wychowawczą. W swoim przemówieniu szczególną uwagę poświęcił zdobyciu najwyższych wyników z egzaminów gimnazjalnych naszych uczniów. Nasze gimnazjum osiągnęło I miejsce w mieście. To ogromny zaszczyt dla szkoły.
Czytaj całość
 
Ogłoszenie-zakończenie roku szkolnego 2012/2013
24.06.2013.
Zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół Nr 5 im. Unii Europejskiej w Ostrołęce odbędzie się według następującego harmonogramu:
1. klasy III gimnazjum-27 czerwca 2013 roku (czwartek), godzina17.00 (hala sportowa)
2. klasy I,II gimnazjum i liceum-28 czerwca 2013 roku (piątek): godzina 9.00 Msza św. dla pracowników i uczniów w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu; godz.10.15 spotkanie na hali sportowej z dyrekcją szkoły i Radą Pedagogiczną, a następnie spotkanie młodzieży z wychowawcami w klasach.
 
Sukcesy Gimnazjalistów
24.06.2013.
 
Puchary dla Chóru Dziewczęcego Ars Longa
24.06.2013.
Kolejnym sukcesem kończy się bardzo pracowity sezon artystyczny naszego Chóru. W dniach 22-23 czerwca 2013 roku w Amfiteatrze w Spychowie odbył się „VIII Otwarty Ogólnopolski Turnieju Chórów o Miecz Juranda–Spychowo 2013”, na którym chór naszej szkoły otrzymał za swój program konkursowy dwie nagrody specjalne: Puchar za najlepiej wykonany utwór dowolny oraz Puchar za najlepiej wykonany utwór o tematyce przyrodniczej.
Czytaj całość
 
Wyróżnienie dla Pani Aldony Skały
23.06.2013.
Pani Aldona Skała, jako nauczyciel naszej szkoły otrzymała od Dyrekcji Generalnej Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej zaproszenie do wzięcia udziału w wizycie studyjnej dla nauczycieli i innych pracowników oświaty w Brukseli. Spotkanie odbyło się w dniach od 11 do 13 czerwca 2013 roku. Uczestnicy wizyty brali udział w spotkaniach Komisji Europejskiej oraz Parlamentu Europejskiego. Celem spotkań było wzbogacenie wiedzy uczestników o polityce Unii Europejskiej w wielu dziedzinach, funkcjonowania instytucji europejskich oraz programach UE w dziedzinie edukacji.
Czytaj całość
 
Let's play!-projekt edukacyjny uczniów klasy Ia gimnazjum
22.06.2013.
W dniu 19 czerwca 2013 roku (środa) uczniowie z klasy Ia gimnazjum wraz z opiekunem p. Anną Pędzich, złożyli wizytę uczniom klas V i VI w Szkole Podstawowej Nr 1 w Ostrołęce. Celem spotkania była realizacja projektu pod hasłem 'Let's play!', w ramach którego gimnazjaliści przeprowadzili kilka lekcji języka angielskiego dla swoich młodszych kolegów. Tematyka lekcji obejmowała gry i zabawy językowe o różnorodnej formie i miała na celu zmotywowanie uczniów do nauki języków obcych.
 
Egzaminy poprawkowe
22.06.2013.
Egzaminy poprawkowe w Zespole Szkół Nr 5 w Ostrołęce odbędą się 26 i 27 sierpnia 2013 roku. Uczniowie mogą od 3 lipca 2013 roku odbierać w sekretariacie szkoły zakres wymagań na egzaminy poprawkowe z poszczególnych przedmiotów.
 
X Drużynowy Konkurs Matematyczny "Matematyczne Asy"
21.06.2013.
W dniu 19 czerwca 2013 roku odbył się X Drużynowy Konkurs Matematyczny dla klas I i II LO „Matematyczne Asy”, zorganizowany i przeprowadzony przez pana Janusza Niemirę. W konkursie wzięło udział osiem drużyn z klas: IA, IB, ID, IE, IIA, IIB, IID i IIE.  Pierwsze miejsce w konkursie zajęła drużyna z klasy IIB w składzie Piotr Wiśniewski, Paweł Goliński i Adam Pragacz. Drugie miejsce zajęły ex aequo drużyny z klas ID i IB w składach: Karolina Bedra, Magdalena Piasta, Katarzyna Orzechowska – ID i Paweł Marzewski, Karol Il, Aleksandra Kania – IB. Ponadto przyznano wyróżnienie dla drużyny z klasy IA w składzie: Małgorzata Dobkowska, Paulina Zyśk i Zuzanna Trochim.

Organizator konkursu: Pan Janusz Niemira
 
V Międzyszkolny Konkurs Matematyczy "I LOVE MATH"
21.06.2013.
We wtorek 18 czerwca 2013 roku czterech uczniów naszej szkoły: Rafał Kowalewski z klasy IID, Jakub Wawrzyszczak z klasy IIE oraz Piotr Wiśniewski i Paweł Goliński z klasy IIB wzięło udział w  V Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym „I LOVE MATH” zorganizowanym w I Liceum Ogólnokształcącym im. Gen. Józefa Bema w Ostrołęce.  Wyróżnienie w tym konkursie zdobył Piotr Wiśniewski.
 
Mały Letni Koncert Chóru Dziewczęcy Ars Longa
21.06.2013.
W czwartek 20 czerwca 2013 roku Chór Dziewczęcy Ars Longa pod kierunkiem Joanny Górskiej wystąpił z dorocznym Małym Letnim Koncertem zadedykowanym Rodzicom i Nauczycielom chórzystek. Na program Koncertu złożyły się kompozycje chóralne o zróżnicowanym charakterze i stopniu trudności: Kyrie J. Leavitta, Służyłem ja tobie w opr. W Sołtysika, Kanon na pochwałę lata- anonim angielski, W zielonym gaiku J. Świdra, Duetto buffodi due gatti G. Rossiniego i Lady be good G. Gershwina. Program ten zostanie także zaprezentowany szerszej publiczności już w najbliższy weekend na VIII Ogólnopolskim Turnieju Chórów O Miecz Juranda w Spychowie.
Czytaj całość
 
VII Festyn Szkolny "My Twoją szansą"
20.06.2013.
Jak co roku, uczniowie, nauczyciele Zespołu Szkół nr 5, a także inni ostrołęczanie zebrali się na placu przy ulicy Berlinga na festynie szkolnym pt. "My Twoją szansą”. Organizatorzy zadbali o wiele rozrywek: strzelnica ASG oraz pokazy pierwszej pomocy, turniej piłki nożnej, loteria fantowa, grillowanie kiełbasek, szachy, stoisko z ciastami, pokazy strażackie oraz wiele atrakcji dla dzieci. O dobrą i bezpieczną zabawę dla dzieci dbali wolontariusze z Radosnego Świetlicobusu. Mogliśmy również posłuchać młodych wykonawców takich jak: raper Goliniak, Jarkoś ZDN, Aleksandra Dźwigała oraz zobaczyć pokaz Zespołu Tańca Ludowego.
Czytaj całość
 
Wycieczka do Trójmiasta
20.06.2013.
W dniach 20-23 maja 2013 roku 45 uczniów z klas Ic, IIc, IIIa wraz z opiekunami: p. Bożenną Fąk, p. Anetą Żebrowską, p. Renatą Gołębiewską i p. Markiem Kulczykiem wybrało się na wycieczkę do Trójmiasta i Szymbarka. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Skansen w Szymbarku, który jest położony na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Przewodnik opowiedział nam o historii, języku, kulturze i tradycjach mieszkańców Kaszub. Zobaczyliśmy dom „stojący na głowie”, dom Sybiraka, najdłuższą deskę świata, pomnik Gryfa Pomorskiego, bunkier Gryfa Pomorskiego, Kościółek Św. Rafała, największy fortepian, dom Turcji.
Czytaj całość
 
Laureaci IX Wojewódzkiego Maratonu Matematycznego
20.06.2013.
Miło nam poinformować, że drużyna z Gimnazjum nr 5 zajęła IV miejsce w tegorocznym IX Wojewódzkim Maratonie Matematycznym, organizowanym przez Zespół Szkół w Wyszkowie. Naszą szkołę reprezentowali Cezary Choduń i Michał Murawski z kl. Ic, Adrian Krupka z klasy IIIc (nauczyciel–p. Aneta Żebrowska), Katarzyna Camlet i Mateusz Szymczyk z kl. IIa (nauczyciel–p. Joanna Chodkowska) oraz Julia Nalewajk z klasy IIIb (nauczyciel p. Lech Rostkowski). Wszystkim osobom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
Nadmorskie Warsztaty Przyrodnicze
18.06.2013.
W dniach 10–14 czerwca 2013 roku uczniowie naszego liceum z klas o profilach: medycznym, ekologicznym oraz turystycznym–ID, IC i IC1–wzięli udział w Nadmorskich Warsztatach Przyrodniczych organizowanych w Stegnie. Oto jak o wyprawie przyrodniczej opowiadają jej uczestnicy…dzięki żywym lekcjom biologii (i nie tylko) zdobyliśmy wiele umiejętności i poszerzyliśmy swoją wiedzę. Poranne zajęcia z botaniki przybliżyły nam fascynujący świat roślin, które możemy spotkać zarówno nad morzem, jak i w naszym rodzinnym mieście. Natomiast zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast w Polsce–Gdańska–było ciekawą lekcją historii.
Czytaj całość
 
Uczennice III LO na gali finałowej ogólnopolskiego programu "Mam haka na raka"
16.06.2013.
Paulina Jarnutowska, Emilia Majewska, Patrycja Górska, Aleksandra Milewska i Dorota Mierzejewska z klasy IID (opiekun-Pani Ewa Niewiarowska) zakwalifikowały się do finału programu profilaktycznego Mam Haka Na Raka. W ramach 6 edycji-3128 uczestników z 556 zespołów z całej Polski przez ponad dwa miesiące edukowało mieszkańców swoich społeczności, na czym polega profilaktyka nowotworowa. Najaktywniejsze drużyny zostały zaproszone do udziału w warsztacie on-line, który miał na celu przybliżenie wiedzy z zakresu przygotowania i realizacji kampanii społecznych.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 625 - 650 z 737
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5