Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 19.09.2018.
Strona główna
KWESTIONARIUSZ OSOBOWY
Kwestionariusz liceum
Kwestionariusz gimnazjum

DZIENNIK ELEKTRONICZNY
BIBLIOTEKA
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5


ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2018/2019
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2017/2018
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2017/2018
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Orły Ostrołęki
Lista nauczycieli
STOWARZYSZENIE ZS5

WSAP
GOŚCIMY
Galeria zdjęć
GRA EDUKACYJNA
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
"Fizyczne Ścieżki" początkiem drogi naukowej
19.05.2013.
Konkurs „Fizyczne Ścieżki” cyklicznie organizuje Narodowe Centrum Badań Jądrowych oraz Instytut Fizyki Polskiej Akademii Nauk. Jest on skierowany do zainteresowanych fizyką uczniów szkół gimnazjalnych, licealnych oraz techników. Odbywa się w trzech podstawowych kategoriach: pracy naukowej, pokazu zjawiska fizycznego oraz eseju. Z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W zakończonej właśnie VIII edycji konkursu wzięło udział aż 134 uczestników z 16 województw. Jednym z nich był nasz uczeń, Artur Wasilewski (IIID). Przeprowadzone przez niego badania pt. „Parametry kolumny głośnikowej” zostały wyróżnione w kategorii Praca Naukowa, zdecydowanie najtrudniejszej i najostrzej ocenianej.
Czytaj całość
 
"Z biologia na Ty"
16.05.2013.
14 maja odbył się szkolny konkurs biologiczny „Z biologią na ty”. Trzyosobowe zespoły z III klas gimnazjum zmagały się z pytaniami z sześciu dziedzin biologii: anatomii człowieka, zoologii, botaniki, genetyki, ekologii i fizjologii. Uczniowie losowali z każdej dziedziny po 2 pytania. Wszyscy wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami. Trzy najlepsze zespoły otrzymały nagrody rzeczowe. Wyniki konkursu:
Czytaj całość
 
Uczeń naszej szkoły laureatem Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny"
14.05.2013.
Znamy wyniki Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”, który odbył się 21 marca. Wzięło w nim udział 30 uczniów Zespołu Szkół nr 5. Tytuł laureata i maksymalną liczbę punktów zdobył Adam Przytuła z klasy Ic. Wyróżnienia otrzymali: Katarzyna Camlet-klasa IIa, Aleksander Płocharski-klasa IIc, Michał Murawski-klasa Ic oraz Aleksandra Kania-IB. Szkolnym koordynatorem konkursu była pani Aneta Żebrowska. Gratulujemy wysokich wyników!
 
Matemazjum 2013
06.05.2013.
Konkurs matematyczny MATEMAZJUM został zorganizowany przez p. Anetę Żebrowską oraz p. Lecha Rostkowskiego. Odbył się 25 marca 2013 roku. Do rywalizacji przystąpiło 8 trzyosobowych drużyn reprezentujących szkoły gimnazjalne z: Ostrołęki, Olszewo-Borek, Kadzidła, Czerwina i Wachu. Celem konkursu było m.in.:
Czytaj całość
 
Wyniki IV szkolnego konkursu języka angielskiego
30.04.2013.
17 kwietnia 2013 w naszym liceum odbył się IV Szkolny Konkurs Języka Angielskiego zorganizowany przez anglistki p. Annę Gawrych i p. Dorotę Śledzińską. Uczniowie musieli zmierzyć się z testem sprawdzającym umiejętności językowe (słuchanie, czytanie) i gramatykę (test luk, transformacje, słowotwórstwo). Wręczenie nagród odbyło się 29 kwietnia z udziałem p. dyrektor Ewy Oleksiak. Miło nam poinformować iż  I miejsce zajęła Magdalena Piasta ID, II Jarosław Gabrysiak IB, III Artur Grądzki IIID i Mateusz Rudzik IIB oraz IV miejsce Jakub Wawrzyszczak IIE.
Czytaj całość
 
Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego dla szkół ponadgimnazjalnych
29.04.2013.
Dnia 17 kwietnia 2013 roku odbył się IV Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego organizowany dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych dawnego województwa ostrołęckiego przez Zespół Kolegiów Nauczycielskich w Ostrołęce. Konkurs sprawdzał wiedzę dotyczącą historii, polityki, kultury oraz zabytków Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Liechtensteinu. Drużyna z naszego liceum w składzie: Sebastian Chełstowski (IIIA), Monika Małecka (ID) oraz Katarzyna Orzechowska (ID) zajęła III miejsce. Serdecznie gratulujemy uczniom oraz ich opiekunom: p. Małgorzacie Alomar i p. Alicji Lewandowskiej

Życzymy dalszych sukcesów!
 
II Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego
29.04.2013.
Dnia 16 kwietnia 2013 roku w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 odbył się II Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego. Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Ostrołęki. Celem konkursu było zainteresowanie młodzieży geografią, historią, kulturą krajów niemieckojęzycznych. Do konkursu zgłosiło się 5 szkół z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego:
Czytaj całość
 
Agnieszka Grabowska w eliminacjach centralnych XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej
21.04.2013.
20 kwietnia 2013 roku odbyły się w Płocku eliminacje okręgowe XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Do finału przystąpiło 135 uczestników z województwa mazowieckiego. III Liceum Ogólnokształcące w Ostrołęce reprezentowali uczniowie pani Ewy Niewiarowskiej: Agnieszka Grabowska z klasy ID, która zdobyła 3 miejsce (po pracy pisemnej była 1) na Mazowszu i będzie reprezentować nasze województwo w eliminacjach centralnych w Katowicach oraz Klaudia Mączewska z klasy IIID, która uplasowała się na 8 miejscu i Anna Zajewska z klasy IID, która zdobyła10 miejsce.
Czytaj całość
 
Laureaci konkursu poetyckiego "Mój świat, moje uczucia"
21.04.2013.
W dniu 17 kwietnia 2013 roku poznaliśmy zwycięzców XIII edycji szkolnego konkursu poetyckiego „Mój świat, moje uczucia”. Uczestnicy to młodzi poeci, których wiersze zostały ocenione przez jury w składzie: Magdalena Domurad-ostrołęcka poetka, Ewa Gąska i Elżbieta Gamdzyk-nauczycielki języka polskiego. Nagrodzeni zostali następujący uczniowie:
Czytaj całość
 
Sukces naszych recytatorów
18.04.2013.
W dniu 9 kwietnia 2013 roku na scenie klubu "Oczko" w eliminacjach rejonowych 32. Ostrołęckiego Konkursu Recytatorskiego „Miejsce Urodzenia" sukces odnieśli uczniowie Gimnazjum nr 5. II miejsce zajęła Karolina Zaręba–uczennica klasy IIIa (opiekun p. Marta Zaborowska). Wyróżnienia otrzymali: Karolina Chojnowska–uczennica klasy IIIf ( opiekun p. Elżbieta Gamdzyk) oraz Jan Konrad Jokiel–uczeń klasy IIIa (opiekun p. Marta Zaborowska). Laureatom eliminacji rejonowych, którym przyznano nagrody starosty ostrołęckiego, serdecznie gratulujemy.
 
Festiwal Nauki w Zespole Szkół nr 5 w Ostrołęce
15.04.2013.
Uczenie się może być atrakcyjne! Zespół Szkół nr 5 w Ostrołęce po raz trzeci zorganizował „Festiwal Nauki”, w ramach którego chciał przekonać uczniów okolicznych gimnazjów i szóstoklasistów, że uczenie się może dawać dużo radości, być pożyteczne i interesujące! W związku z tym nauczyciele i uczniowie przygotowali wiele intelektualnych i empirycznych atrakcji, typu inscenizacje lektur, prezentacje multimedialne, niezwykłe doświadczenia chemiczne, jak żarłoczny roztwór czy kryształowy kameleon oraz eksperymenty biologiczne, np. szycie chirurgiczne czy logiczne łamigłówki matematyczne calcudoqu.
Czytaj całość
 
Uczniowie III LO Finalistami Konkursu "Wiedzy o Materiałach"
09.04.2013.
Piotr Wiśniewski i Paweł Goliński, uczniowie klasy matematyczno–informatycznej IIILO, to tegoroczni Finaliści Konkursu „Wiedzy o Materiałach” organizowanego przez Wydział Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej. Pogłębianie i poszerzanie wiedzy w oparciu o różne źródła informacji, twórcze wykorzystanie umiejętności planowania eksperymentów z zakresu ogólnej wiedzy o materiałach i interpretacji uzyskanych wyników, kształtowanie umiejętności samodzielnego rozwiązywania problemów naukowo-technicznych–oto zasadnicze cele konkursu.
Czytaj całość
 
Poszukiwanie energii-zajęcia na Wydziale Fizyki UW
09.04.2013.
Energia to jedno z najważniejszych pojęć nie tylko w fizyce, ale również w chemii, biologii i innych naukach przyrodniczych. Gdy kosztem energii wykonywana jest praca, wyczerpuje się zapas energii w jej dotychczasowej postaci. Nie oznacza to jednak, że energia ginie-odnajdujemy ją w innej formie. W poszukiwaniu energii uczniowie klasy IB LO, udali się do Warszawy.
Czytaj całość
 
III Festiwal Nauki w naszej szkole
05.04.2013.
Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie Zespołu Szkół Nr 5 im. Unii Europejskiej w Ostrołęce oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli mają zaszczyt zaprosić 9 kwietnia 2013 roku w godzinach 10.00-14.00 na III Festiwal Nauki w Centrum Talentu i Kariery, który odbędzie się w Zespole Szkół Nr 5 w Ostrołęce, ul. Berlinga 5.
 
Debata z udziałem Prezydenta Ostrołęki
05.04.2013.
Zapraszamy na debatę społeczną "Nieletni wobec prawa", która odbędzie się 9 kwietnia 2013 roku o godzinie 8.30 w naszej szkole, w sali nr 1. W debacie weźmie udział między innymi Prezydent Ostrołęka Pan Janusz Kotowski.
 
Rekrutacja do Gimnazjum Nr 5 na rok szkolny 2013/2014
05.04.2013.
Prosimy o zapoznanie się z zasadami rekrutacji do Gimnazjum Nr 5 w Ostrołęce na rok szkolny 2013/2014:

Zasady rekrutacji
Terminy składania dokumentów
Podanie do Gimnazjum
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 599 - 624 z 683
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5