Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 21.06.2019.
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5


REKRUTACJA 2019/2020

KWESTIONARIUSZ OSOBOWY
Kwestionariusz liceum
Strona główna
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

BIBLIOTEKA

ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2018/2019
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2018/2019
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2018/2019
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Zmiany w statucie ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Lista nauczycieli
STOWARZYSZENIE ZS5

GOŚCIMY
Galeria zdjęć
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
Konkurs Piosenki Obcojęzycznej
13.02.2014.
W dniu 11 marca 2014 roku w naszej szkole odbędzie się kolejna edycja Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. Wszystkich chętnych do wzięcia w nim udziału prosimy o dokonanie zgłoszenia do dnia 7 marca u jednej z pań: Beaty Pyskło, Magdaleny Prekiel, Katarzyny Puławskiej lub Anny Pędzich. Jednocześnie prosimy o przygotowanie podkładów muzycznych do wybranych przez siebie utworów na płytach CD. Serdecznie zapraszamy!
 
Mamy laureatkę i finalistkę Konkursu Języka Niemieckiego!
13.02.2014.
Viktoria Urbach i Alexandra Urbach z klasy Ic gimnazjum znowu wykazały się wspaniałą znajomością języka niemieckiego. Viktoria została laureatką, a Alexandra finalistką Konkursu Języka Niemieckiego pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty, który odbył się 31 stycznia 2014 roku w Warszawie. Serdecznie gratulujemy!
 
I etap konkursu języka angielskiego "Piórko"
10.02.2014.
12 lutego 2014 roku o godzinie 9.00 w naszej szkole odbędzie się I etap konkursu języka angielskiego „Piórko”. Czas trwania 60 minut (numery sal będą podane na zmianach).
 
Finalistki Konkursu Biologicznego
10.02.2014.
Martyna Majewska i Natalia Załęska–uczennice klasy IIIc gimnazjum zostały finalistkami Konkursu Biologicznego pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Do finału dostało się tylko 36 uczniów z całego Mazowsza. Nasze uczennice, jako jedyne, reprezentowały rejon Delegatury Kuratorium w Ostrołęce. Gratulujemy sukcesu!
 
Michał Murawski zwycięzcą trzeciej edycji Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego
09.02.2014.
Dnia 28 stycznia w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce odbyła się trzecia edycja Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego dla szkół gimnazjalnych z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Celem konkursu było zainteresowanie młodzieży historią, kulturą oraz geografią krajów niemieckojęzycznych. Konkurs składał się z dwóch etapów. Podczas pierwszego etapu uczniowie rozwiązywali test, w drugim - ustnym etapie - odpowiadali na wylosowane przez siebie pytania.
Czytaj całość
 
Sukces uczennic naszej szkoły w etapie regionalnym Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego
07.02.2014.
11 stycznia 2014 roku odbył się etap regionalny Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów z regionu podlaskiego. W konkursie wzięli również udział uczniowie z naszej szkoły: Rafał Budziszewski, Martyna Majewska, Alexandra Urbach, Viktoria Urbach. Miło nam poinformować, iż Viktoria Urbach, z klasy Ic, zajęła I miejsce z sumą 58 punktów na 60 możliwych, natomiast Alexandra Urbach, również z klasy Ic, uplasowała się na II miejscu z 56 punktami (opiekun p. Małgorzata Alomar).  Na wysokim IV miejscu znalazła się również Martyna Majewska z klasy IIIc (opiekun p. Edyta Zaborowska).
Czytaj całość
 
Grand Prix dla Oli Olszewskiej
05.02.2014.
4 lutego w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. W Ostrołęce odbył się V Konkurs pieśni i piosenki „Zanim zaśpiewasz pieśń Chopina” pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Ostrołęki. Prezentacja uczennicy naszej szkoły Aleksandry Cecylii Olszewskiej z klasy IIId: pieśń Z. Noskowskiego „Sokół” oraz utwór „Słońce w ramionach” z akompaniamentem gitarowym Aleksandra Płocharskiego z klasy IIIc zdobyła najwyższe uznanie Komisji Konkursowej, która przyznała Oli I nagrodę w kategorii szkół gimnazjalnych oraz nagrodę Grand Prix tego najbardziej prestiżowego konkursu dla młodych solistów w naszym mieście. Serdecznie gratulujemy!
Czytaj całość
 
Gabriela Leszka uczennica III LO w eliminacjach centralnych Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności
03.02.2014.
Dnia 10 stycznia 2014 roku w Zespole Szkół Gastronomicznych w Szczytnie odbył się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, w którym uczestniczyli uczniowie z okręgu północno-wschodniej Polski. Tematem przewodnim było "Żywienie u progu i schyłku życia". W etapie tym-III LO w Ostrołęce reprezentowały uczennice pani Ewy Niewiarowskiej: Gabriela Leszka z klasy ID ( zajęła 2 miejsce-78 punktów) i Kinga Jakubiak z klasy IID ( zajęła III miejsce-68 punktów).
Czytaj całość
 
Konkursy matematyczne
02.02.2014.
Dnia 20 stycznia 2014 roku 25 uczniów naszego gimnazjum i liceum wzięło udział w międzynarodowym Konkursie Matematycznym PANGEA, który jest organizowany w następujących krajach: Niemcy, Włochy, Austria, Polska, Portugalia, Szwajcaria, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Czechy i Węgry. W Polsce konkurs przeprowadza Międzynarodowe Gimnazjum nr 51 i Liceum Ogólnokształcące Meridian oraz Vistula University w Warszawie. I etap zmagań polegał na rozwiązaniu testu. Wyniki zostaną ogłoszone 4 marca.
Czytaj całość
 
Znamy zwycięską drużynę "III Licealnego Turnieju Szkolnego w Counter-Strike"
01.02.2014.
Dnia 1 lutego 2014 roku z inicjatywy fanów gry Counter Strike w Zespole Szkół Nr 5 w Ostrołęce rozegrano „III Licealny Turniej Szkolny w Counter-Strike”. W rozgrywkach wzięło udział 6 pięcioosobowych drużyn z naszego liceum. Rywalizowały one między sobą o tytuł najlepszej drużyny szkolnej. Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:
Czytaj całość
 
Zwycięstwo IIILO w XII Mistrzostwach Miasta Ostrołęki Szkół Średnich w Piłce Ręcznej
31.01.2014.
Reprezentanci naszego Liceum po raz trzeci z rzędu wygrali rywalizację szkół średnich w „XII Mistrzostwach Miasta Ostrołęki Szkół Średnich w Piłce Ręcznej Mężczyzn o Puchar Przechodni Prezydenta Miasta Ostrołęki” i tym samym zatrzymali na stałe Puchar Prezydenta. Dwudniowe rozgrywki przeprowadzono na hali im. Arkadiusza Gołasia. Gratulujemy ogromnego sukcesu!!! Drugie miejsce zajęła drużyna ZSZ Nr 2. Klasyfikacja Mistrzostw:
Czytaj całość
 
Uczeń naszego liceum-Józef Dobrowolski, wygrał konkurs Europejskiej Agencji Kosmicznej!!!
29.01.2014.
Film Józefa Dobrowolskiego, ucznia naszego liceum jest jednym z dwóch nagrodzonych w konkursie, ogłoszonym przez Europejską Agencję Kosmiczną!!! Europejska Agencja Kosmiczna ogłosiła konkurs, który polegał na zrobieniu krótkiego wideo z hasłem "WakeUpRosetta". Film Józefa cały czas był w czołówce. Ostatecznie wytypowano dwóch zwycięzców. Na pierwszym miejscu znalazło się wideo Greczynki (10508 głosów), na drugim film Polaka – Józefa Dobrowolskiego (9092 głosów).
Czytaj całość
 
XII Drużynowe Mistrzostwa Miasta Ostrołęki Szkół Średnich w tenisie stołowym
23.01.2014.
W dniu 21 stycznia 2014 roku odbyły się XII Drużynowe Mistrzostwa Miasta Ostrołęki Szkół Średnich w tenisie stołowym kobiet o Puchar Przechodni Prezydenta Miasta Ostrołęki. Drużyna dziewcząt IIILO w składzie: Karolina Kabacik, Karolina Mierzejewska, Martyna Kołakowska, Klaudia Laskowska zajęły V miejsce. Opiekunką drużyn była mgr Joanna Choduń
 
To ostatnia chwila, żeby pomóc Józkowi wygrać konkurs
22.01.2014.
Józef Dobrowolski, uczeń naszego liceum bierze udział w konkursie organizowanym przez Europejską Agencję Kosmiczną. ESA kilka lat temu wysłała w kosmos sondę Rosetta, która od pewnego czasu leci ''uśpiona'' w fazie hibernacji, z której zostanie wybudzona w styczniu. Konkurs polega na zrobieniu krótkiego wideo z hasłem #WakeUpRosetta i opiera się na zasadzie głosowania. Film Józka jest w tej chwili na pierwszym miejscu, ale konkurs został przedłużony do 24 stycznia (piątek) do godziny 14.00, więc do końca pozostało jeszcze kilka dni, a konkurencja (film z Grecji) goni coraz szybciej.
Czytaj całość
 
Kwiaty dla Babci i Dziadka
22.01.2014.
20 stycznia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niezwykłym wydarzeniu, jakim była zorganizowana w Warszawie, dla uczczenia wszystkich Babć i Dziadków, kolejna edycja programu Kwiaty dla Babci i Dziadka. Tę piękną tradycję już od siedmiu lat pielęgnuje Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Szkole. W uroczystości, dzięki inicjatywie przedstawicieli Stowarzyszenia Pomocy Szkole, działającego w ZS nr 5, wzięli udział uczniowie, którzy 10 grudnia zaprezentowali niezwykły program „Czy potrzebne nam Boże Narodzenie”? Podczas wyjazdu towarzyszyli im opiekunowie: pani Joanna Górska, pani Renata Dzierzgowska oraz pani Małgorzata Ochenkowska.
Czytaj całość
 
Konkurs Multitest 2013-język angielski
20.01.2014.
W grudniu otrzymaliśmy wyniki konkursu z języka angielskiego dla klas gimnazjalnych MULTITEST, który odbył się 16 października 2013 roku.  Każdy test konkursowy był testem wielokrotnego wyboru i składał się z 26 pytań. Konkurs dotyczył zagadnień gramatycznych oraz leksykalnych. Najlepsze wyniki uzyskali:
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 599 - 624 z 779
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5