Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 22.02.2019.
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5

REKRUTACJA 2019/2020

KWESTIONARIUSZ OSOBOWY
Kwestionariusz liceum
Strona główna
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

BIBLIOTEKA

ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2018/2019
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2018/2019
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2018/2019
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Lista nauczycieli
STOWARZYSZENIE ZS5

GOŚCIMY
Galeria zdjęć
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
Deutsch ist in (Niemiecki na topie)
19.11.2013.
W dniu 13 listopada 2013 roku uczniowie naszej szkoły, pod opieką pani Katarzyny Puławskiej i pani Beaty Pyskło, rozpoczęli cykl audycji na antenie Radia OKO. Ich celem jest popularyzacja języka  niemieckiego, a w szczególności muzyki niemieckojęzycznej. Oto wrażenia młodych prezenterów radiowych:
Czytaj całość
 
Zebrania z rodzicami
13.11.2013.
Dnia 13 listopada 2013 roku (środa) odbędą się zebrania z rodzicami:

Godzina 18.00 – Liceum
Godzina 19.00 – Gimnazjum

Zobacz: grafik sal
 
Międzypowiatowe Mistrzostwa w biegach indywidualnych
13.11.2013.
W dniu 26 października 2013 roku odbyły się Międzypowiatowe Mistrzostwa w ramach Licealiady. W indywidualnym biegu przełajowym na dystansie 1000m Natalia Nowak zajęła I miejsce!!! Trzy tygodnie wcześniej, 05 października 2013 roku w Ostrołęckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w indywidualnych biegach przełajowych-Licealiada na dystansie 1000m Natalia Nowak również zajęła I miejsce, a na dystansie 1500m, III miejsce zajęła Ewelina Sobiech. Serdecznie gratulujemy! Opiekunką była mgr. Joanna Choduń
 
Dr Jekyll and Mr Hyde
12.11.2013.
7 listopada uczniowie naszej udali się do teatru Buffo na sztukę w języku angielskim pt. „Dr Jekyll and Mr Hyde”. To fascynująca opowieść szkockiego neoromantyka i autora wielu książek przygodowych o dwoistości ludzkiej natury. Ceniony londyński lekarz Henry Jekyll uważa, że każdy nosi w sobie dwa przeciwstawne charaktery: jawną prawość i dobroć oraz skrywane zło, agresję i dążenie do destrukcji. Prowadzi doświadczenia chemiczne, które mają na celu wynalezienie eliksiru, radykalnie zmieniającego osobowość.
Czytaj całość
 
Wycieczka do Londynu
06.11.2013.
W dniach 23-27 września 2013 roku odbyła się wycieczka do Londynu. 25 osób znajdowało się pod opieką czterech nauczycielek; p. E. Oleksiak, p. H. Bartłoszewskiej, p. E. Niewiarowskiej, p. M. Władysiuuk. Pierwszego dnia (24 września) po długiej podróży przyjechaliśmy do centrum Londynu by przejść się na spacer wzdłuż Tamizy.  Następnie udaliśmy się na London Eye, które ma 135 metrów, a jego pełny obrót trwa 30 minut. Znajdują się tam 32 kapsuły. Jest to drugie największe koło na świecie.
Czytaj całość
 
Wycieczka do Parku Edukacji i Rozrywki "Farma Iluzji"
05.11.2013.
W dniach 24 i 25 października uczniowie klas: Id, IIa, IId, IIf, IIIb oraz IIIf wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Parku Edukacji i Rozrywki „Farma Iluzji” koło Woli Życkiej. Farma Iluzji pełna jest ciekawostek i optycznych trików, które przeczą racjonalnemu widzeniu świata. Znajdują się tu między innymi: Lewitujący Kran, Niemożliwy Trójkąt, Studnia Nieskończoności, Meble Olbrzyma czy Giga Szachy.
Czytaj całość
 
Wyniki Konkursu Języka Angielskiego MSCDN
03.11.2013.
22 października 2013 roku w naszej szkole przeprowadzony został etap szkolny Konkursu Języka Angielskiego MSCDN. W konkursie wzięło udział 55 uczniów ze wszystkich roczników klas gimnazjalnych. Do etapu rejonowego zakwalifikował się Rafał Szypulski z klasy 1c, uczeń pani Anny Pędzich. Rafałowi serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w pracy oraz sukcesów w drugim etapie konkursu w dniu 30 listopada br.
 
Program eTwinning-Europejska społeczność szkolna
01.11.2013.
W roku szkolnym 2013/2014 w Zespole Szkół nr 5 im. Unii Europejskiej w Ostrołęce rusza nowy projekt eTwinning „Becoming a European”.  Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w szkołach europejskich. eTwinning to łączenie i współpraca szkół za pośrednictwem mediów elektronicznych.  Uczniowie i pedagodzy z różnych krajów współpracują ze sobą poprzez Internet.
Czytaj całość
 
Otrzęsiny klas pierwszych liceum
29.10.2013.
W dniu 21 października 2013 roku odbyły się w naszej szkole otrzęsiny klas pierwszych liceum. Przedstawiciele klas wzięli udział w zabawnych konkurencjach: picie mleka, szukanie czekolady w mące, turlanie włóczki, bieg w workach. Uczniowie wykonywali zadania z uśmiechem na twarzy, a pozostali dopingowali swoich kolegów.
Czytaj całość
 
Multitest-język angielski
22.10.2013.
W piątek, 18 października w naszej szkole odbyła się jesienno-zimowa edycja konkursu z języka angielskiego „Multitest”. Konkurs przeznaczony był dla klas gimnazjalnych. Uczniowie zmagali się z zadaniami leksykalno-gramatycznymi oraz zadaniami dotyczącymi rozumienia tekstu czytanego. Do konkursu przystąpiło: sześciu uczniów klas pierwszych gimnazjum, dziewięciu z klas drugich, czterech z klas trzecich. Informacje dotyczące wyników konkursu „Multitest” dostępne będą na początku grudnia. Następna edycja konkursu już wiosną 2014 roku. Nauczyciele odpowiedzialni za konkurs to: Eliza Tyszka, Anna Pędzich i Ewa Rak.
 
Wycieczka do Warszawy
21.10.2013.
Dnia 16 października 2013 roku uczniowie klas IIIc i IIc pod opieką p. Roberta Tyszki, p. Bożenny Fąk, p. Izabeli Serzysko i p. Anety Żebrowskiej udali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w Muzeum Techniki. Uczniowie wysłuchali interesującego wykładu na temat „Enigma–już nie tajemnica”, poznali zasady budowy maszyn szyfrujących oraz sylwetki polskich matematyków-kryptologów i ich prace nad złamaniem szyfru Enigmy.
Czytaj całość
 
Dzień Edukacji Narodowej w ZS Nr 5
17.10.2013.
W dniu 15 października 2013 roku odbyła się szkolna uroczystość związana z Dniem Edukacji Narodowej. Z tej okazji pan Dyrektor Waldemar Salis złożył serdeczne życzenia oraz wręczył nagrody nauczycielom. Nie zabrakło także życzeń i podziękowań ze strony uczniów. Na ręce pana Dyrektora został przekazany bukiet kwiatów dla wszystkich pedagogów. Podczas części oficjalnej odbyło się również przekazanie funkcji przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Mateusz Rudzik- dotychczas sprawujący tę funkcję, oddał władzę w ręce młodszego kolegi Kamila Fluksa.
 
XII Konkurs Recytatorski Poezji Karola Wojtyły
16.10.2013.
W dniu 15 października 2013 roku odbył się konkurs recytatorski, który został zorganizowany przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Ostrołęce. W celu uczczenia kolejnej rocznicy pontyfikatu naszego wielkiego rodaka bł. Jana Pawła II, uczestnicy przygotowali utwór z twórczości właśnie Karola Wojtyły. Trzy uczennice III Liceum Ogólnokształcącego zostały nagrodzone-III miejsce zajęła Magdalena Parda z klasy IIC1 (opiekun p. Agnieszka Pokora), wyróżnienie otrzymały Klaudia Jachimczyk z klasy IIA oraz Olga Nieliwodzka z klasy IF (opiekun p. Renata Dzierzgowska). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
Wycieczka na Lazurowe Wybrzeże
16.10.2013.
W dniach od 14 do 22 września 2013 roku odbyła się wycieczka do Francji i Włoch,  którą zorganizowała nauczycielka języka włoskiego p. Anna Orłowska. W wyprawie  brali udział uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół  Zawodowych nr 4 w Ostrołęce. We Włoszech uczestnicy zwiedzili Weronę- miasto Romea i Julii. Nocowali w hotelu w Gardesano. Trzeciego dnia wycieczki przybyli do Francji. Tu codziennie oglądali piękne francuskie miasta. Byli w Monte Carlo- znanego z raju samochodowego Formuły 1, zobaczyli też francuską Wenecję, czyli Port Grimaud.
Czytaj całość
 
Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej
16.10.2013.
Dnia 11 października 2013 roku w Ostrołęckim Centrum Kultury odbyła się uroczystość związana z Miejskimi Obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Organizatorami byli Miasto Ostrołęka, Bank Zachodni WBK oraz Zespół Szkół nr 5 im. Unii Europejskiej w Ostrołęce. Prezydent Miasta wręczył nagrody nauczycielom ostrołęckich szkół. Z naszej placówki zostały wyróżnione następujące osoby: p. Jolanta Rydzewska, p. Elżbieta Gamdzyk, p. Ewa Gąska, p. Renata Gołębiewska, p. Joanna Górska, p. Małgorzata Mierzejewska, p. Aldona Skała oraz p. Karolina Głowacka- pracownik obsługi.
Czytaj całość
 
Konkurs z chemii
15.10.2013.
9 października 2013 roku przeprowadzono etap szkolny konkursu z chemii organizowany przez  Mazowieckiego Kuratora Oświaty. W konkursie wzięło udział 22 uczniów klas III gimnazjum. Do etapu rejonowego  zakwalifikowało się czterech uczniów gimnazjum uzyskując, co najmniej 85% punktów możliwych do zdobycia na etapie szkolnym. Są to: Katarzyna Camlet kl. IIIa, Natalia Załęska i Aleksander Płocharski kl. IIIc, Rafał Niemira kl. III f. Opiekunami uczniów są: p. Dorota Antośkiewicz i p. Renata Gołębiewska. Szczegółowe informacje o wynikach można uzyskać u wyżej wymienionych nauczycieli. Kolejny etap konkursu z chemii–etap rejonowy zostanie przeprowadzony 9 listopada 2013r. Życzymy dalszych sukcesów!
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 599 - 624 z 737
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5