Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 22.07.2018.
Strona główna
REKRUTACJA 2018/2019

NAWIGATOR 2018

DZIENNIK ELEKTRONICZNY
BIBLIOTEKA
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5


ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2017/2018
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2017/2018
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2017/2018
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Orły Ostrołęki
Lista nauczycieli
STOWARZYSZENIE ZS5

WSAP
GOŚCIMY
Galeria zdjęć
GRA EDUKACYJNA
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
Agnieszka Grabowska w eliminacjach centralnych XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej
21.04.2013.
20 kwietnia 2013 roku odbyły się w Płocku eliminacje okręgowe XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Do finału przystąpiło 135 uczestników z województwa mazowieckiego. III Liceum Ogólnokształcące w Ostrołęce reprezentowali uczniowie pani Ewy Niewiarowskiej: Agnieszka Grabowska z klasy ID, która zdobyła 3 miejsce (po pracy pisemnej była 1) na Mazowszu i będzie reprezentować nasze województwo w eliminacjach centralnych w Katowicach oraz Klaudia Mączewska z klasy IIID, która uplasowała się na 8 miejscu i Anna Zajewska z klasy IID, która zdobyła10 miejsce.
Czytaj całość
 
Laureaci konkursu poetyckiego "Mój świat, moje uczucia"
21.04.2013.
W dniu 17 kwietnia 2013 roku poznaliśmy zwycięzców XIII edycji szkolnego konkursu poetyckiego „Mój świat, moje uczucia”. Uczestnicy to młodzi poeci, których wiersze zostały ocenione przez jury w składzie: Magdalena Domurad-ostrołęcka poetka, Ewa Gąska i Elżbieta Gamdzyk-nauczycielki języka polskiego. Nagrodzeni zostali następujący uczniowie:
Czytaj całość
 
Sukces naszych recytatorów
18.04.2013.
W dniu 9 kwietnia 2013 roku na scenie klubu "Oczko" w eliminacjach rejonowych 32. Ostrołęckiego Konkursu Recytatorskiego „Miejsce Urodzenia" sukces odnieśli uczniowie Gimnazjum nr 5. II miejsce zajęła Karolina Zaręba–uczennica klasy IIIa (opiekun p. Marta Zaborowska). Wyróżnienia otrzymali: Karolina Chojnowska–uczennica klasy IIIf ( opiekun p. Elżbieta Gamdzyk) oraz Jan Konrad Jokiel–uczeń klasy IIIa (opiekun p. Marta Zaborowska). Laureatom eliminacji rejonowych, którym przyznano nagrody starosty ostrołęckiego, serdecznie gratulujemy.
 
Festiwal Nauki w Zespole Szkół nr 5 w Ostrołęce
15.04.2013.
Uczenie się może być atrakcyjne! Zespół Szkół nr 5 w Ostrołęce po raz trzeci zorganizował „Festiwal Nauki”, w ramach którego chciał przekonać uczniów okolicznych gimnazjów i szóstoklasistów, że uczenie się może dawać dużo radości, być pożyteczne i interesujące! W związku z tym nauczyciele i uczniowie przygotowali wiele intelektualnych i empirycznych atrakcji, typu inscenizacje lektur, prezentacje multimedialne, niezwykłe doświadczenia chemiczne, jak żarłoczny roztwór czy kryształowy kameleon oraz eksperymenty biologiczne, np. szycie chirurgiczne czy logiczne łamigłówki matematyczne calcudoqu.
Czytaj całość
 
Uczniowie III LO Finalistami Konkursu "Wiedzy o Materiałach"
09.04.2013.
Piotr Wiśniewski i Paweł Goliński, uczniowie klasy matematyczno–informatycznej IIILO, to tegoroczni Finaliści Konkursu „Wiedzy o Materiałach” organizowanego przez Wydział Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej. Pogłębianie i poszerzanie wiedzy w oparciu o różne źródła informacji, twórcze wykorzystanie umiejętności planowania eksperymentów z zakresu ogólnej wiedzy o materiałach i interpretacji uzyskanych wyników, kształtowanie umiejętności samodzielnego rozwiązywania problemów naukowo-technicznych–oto zasadnicze cele konkursu.
Czytaj całość
 
Poszukiwanie energii-zajęcia na Wydziale Fizyki UW
09.04.2013.
Energia to jedno z najważniejszych pojęć nie tylko w fizyce, ale również w chemii, biologii i innych naukach przyrodniczych. Gdy kosztem energii wykonywana jest praca, wyczerpuje się zapas energii w jej dotychczasowej postaci. Nie oznacza to jednak, że energia ginie-odnajdujemy ją w innej formie. W poszukiwaniu energii uczniowie klasy IB LO, udali się do Warszawy.
Czytaj całość
 
III Festiwal Nauki w naszej szkole
05.04.2013.
Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie Zespołu Szkół Nr 5 im. Unii Europejskiej w Ostrołęce oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli mają zaszczyt zaprosić 9 kwietnia 2013 roku w godzinach 10.00-14.00 na III Festiwal Nauki w Centrum Talentu i Kariery, który odbędzie się w Zespole Szkół Nr 5 w Ostrołęce, ul. Berlinga 5.
 
Debata z udziałem Prezydenta Ostrołęki
05.04.2013.
Zapraszamy na debatę społeczną "Nieletni wobec prawa", która odbędzie się 9 kwietnia 2013 roku o godzinie 8.30 w naszej szkole, w sali nr 1. W debacie weźmie udział między innymi Prezydent Ostrołęka Pan Janusz Kotowski.
 
Rekrutacja do Gimnazjum Nr 5 na rok szkolny 2013/2014
05.04.2013.
Prosimy o zapoznanie się z zasadami rekrutacji do Gimnazjum Nr 5 w Ostrołęce na rok szkolny 2013/2014:

Zasady rekrutacji
Terminy składania dokumentów
Podanie do Gimnazjum
 
Wizyta na Politechnice Białostockiej
03.04.2013.
25 marca 2013 roku uczniowie klasy IIIa i IIIc gimnazjum pod opieką p. R. Gołębiewskiej, p. M. Pszczółkowskiej i p. A. Wądołkowskiej udali się na wycieczkę do Białegostoku. Głównym celem wycieczki była wizyta na Politechnice Białostockiej na Wydziale Mechanicznym. W Katedrze Automatyki i Robotyki młodzież mogła zobaczyć wiele interesujących projektów wykonanych przez studentów, między innymi: różnego rodzaju roboty mobilne (jeżdżące i latające), roboty usługowe (stosowane w przemyśle), bezzałogowe samoloty latające czy łazika marsjańskiego.
Czytaj całość
 
Finalistki Konkursu Biologicznego w Gimnazjum
03.04.2013.
Z satysfakcją informujemy, że dwie uczennice p.Marzeny Pszczółkowskiej: Gabriela Leszka i Karolina Ruszczyk z klasy IIIc zostały finalistkami Konkursu Biologicznego organizowanego przez MSCDN, pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Tegorocznym hasłem przewodnim konkursu były ssaki Polski.

Serdecznie gratulujemy
 
Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"
25.03.2013.
21 marca 2013 roku odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”, którego organizatorem jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu. W teście wzięło udział 33 uczniów z klas gimnazjalnych i licealnych. W tym roku każdy uczestnik otrzymał w prezencie łamigłówkę „kangurową piętnastkę”. Patronat nad konkursem sprawuje Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a jego szkolnym koordynatorem jest p. Aneta Żebrowska. Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy wysokich wyników. Za pomoc w organizacji konkursu dziękujemy pani Renacie Kreczman-Madej.
 
Konkurs wiedzy o Kurpiowszczyźnie
25.03.2013.
W dniu 21 marca w naszej szkole odbyła się XI Gimnazjada i VII Licealiada wiedzy o Kurpiowszczyźnie pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki. Tematem tegorocznej edycji były: „Dzieje Ostrołęki i okolic na tle polskich powstań narodowych XVIII-XIX.” W konkursie wzięli udział uczniowie szkół gimnazjalnych: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 4, Gimnazjum klasyczne, Gimnazjum w Rzekuniu i Gimnazjum w Wolkowych oraz ponadgimnazjalnych: ZSZ nr 1, ZSZ nr 2 oraz uczniowie Zespołu Szkół nr 5.
Czytaj całość
 
Sukces wokalny naszych gimnazjalistek
25.03.2013.
W czwartek 21 marca w Zespole Szkół Nr 3 odbył się V Gimnazjalny Przegląd Piosenki Angielskiej. Tegoroczna edycja Przeglądu zakończyła się wielkim sukcesem naszych gimnazjalistek. Grand Prix zdobyła Wiktoria Sumara z klasy IIId, II miejsce Aleksandra Olszewska z klasy IIc, a wyróżnienie otrzymała Emilia Nejman z klasy IIIc. Konsultacje językowe pani Eliza Tyszka, konsultacje muzyczne pani Joanna Górska. Serdecznie gratulujemy! (zdjęcia w galerii)
 
III Kolegiane Dyktando w Zespole Kolegiów Nauczycielskich
23.03.2013.
W dniu 21 marca 2013 roku o godz.10.00 w Zespole Kolegiów Nauczycielskich odbyła się rywalizacja o tytuł Mistrza Ortografii w III Kolegialnym Dyktandzie. W konkurencji uczestniczyło 42 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z Ostrołęki i powiatu. Dziesięcioro najlepszych zostało nagrodzonych. Wśród nich znalazło się dwoje z naszego liceum-II miejsce zajęła Agata Nosorowska z klasy IIIH (opiekun p. Renata Dzierzgowska) oraz IX miejsce Karol Il z klasy IB (opiekun p. Ewa Gąska). Serdecznie gratulujemy!
 
Szkolny Dzień Wolontariusza
17.03.2013.
W środę 13 marca 2013 roku podczas uroczystego apelu podziękowano wolontariuszom Szkolnego Koła Wolontariatu za ich pracę. Pamiątkowe dyplomy wręczali Pan Prezydent Janusz Kotowski, Przewodniczący Rady Osiedla Centrum Pan Marcin Żyznowski oraz Pan Dyrektor Waldemar Salis. Mogliśmy też usłyszeć, czym zajmują się wolontariusze, jakie organizacje i dzieła wspierają. Doceniono pracę 83 uczniów gimnazjum i liceum. Uroczystość uświetniły swoim śpiewem uczennice naszej szkoły. Opiekunami koła są panie Joanna Chodkowska i Lidia Załuska.
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 599 - 624 z 676
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5