Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 21.06.2019.
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5


REKRUTACJA 2019/2020

KWESTIONARIUSZ OSOBOWY
Kwestionariusz liceum
Strona główna
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

BIBLIOTEKA

ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2018/2019
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2018/2019
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2018/2019
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Zmiany w statucie ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Lista nauczycieli
STOWARZYSZENIE ZS5

GOŚCIMY
Odwiedza nas 1 gość
Galeria zdjęć
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
Warsztaty dla uczestników projektu "Młodzi głosują"
16.04.2014.
W dniu 15 kwietnia  zespół w składzie: Emilia Nejman z kl. I D, Katarzyna Frączek z kl. I F, Karolina Gościńska z kl. II E, Katarzyna Suchodolska i Sylwia Netkowska z kl. II F -  pod opieką pani Agnieszki Łady, uczestniczył w warsztatach w ramach projektu „MŁODZI GŁOSUJĄ” organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Obecna edycja projektu dotyczy wyborów do Parlamentu Europejskiego. Zajęcia odbywały się w Olsztynie, a prowadziła je pani Barbara Modzelewska.
Czytaj całość
 
Piotr Wiśniewski z klasy IIIB LO zdobywcą "Indeksu" Politechniki Gdańskiej!
13.04.2014.
12 kwietnia 2014 w murach Politechniki Gdańskiej odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów Laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno – Fizycznego „Wygraj Indeks”. Doskonałe, czwarte miejsce w turnieju (kategoria: fizyka), zajął uczeń klasy IIIB naszego liceum Piotr Wiśniewski. Nagrodą w Konkursie jest „Indeks”, który umożliwia podjęcie, poza procedurą rekrutacyjną, studiów na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej.
Czytaj całość
 
"Gdzie ziarno chleba"-konkurs recytatorski
13.04.2014.
12 kwietnia 2014 roku w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” odbyła się XX edycja Konkursu Recytatorskiego twórczości C.K Norwida. Celem rywalizacji uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych było upowszechnienie wiedzy o życiu i twórczości C.K Norwida, ukazanie wartości, ponadczasowych przesłań zawartych w jego utworach oraz rozwijanie umiejętności recytacji. Miło nam poinformować, iż uczennica naszego gimnazjum Gabriela Lewandowska (klasa IIc) w turnieju recytatorskim zajęła II miejsce.
Czytaj całość
 
Twórczość Młodych Poetów
13.04.2014.
Już po raz czternasty okazało się, że w naszej szkole nie brakuje młodych poetów. Uczniowie klas gimnazjalnych i licealnych mieli okazję zaprezentować swoją twórczość, a także skorzystać z porad pani Magdaleny Domurad, ostrołęckiej poetki, która kolejny rok zaszczyciła nas swoją obecnością. W skład jury wchodziły panie: Magdalena Domurad oraz nauczycielki języka polskiego: Ewa Gąska,  Bożena Fąk i Elżbieta Ambrzykowska. Damska komisja wspólnie zadecydowała, że nagrody zostaną przyznane następującym uczniom:
Czytaj całość
 
Festiwal Nauki w Zespole Szkół Nr 5 w Ostrołęce
10.04.2014.
Uczenie się może być atrakcyjne! Zespół Szkół Nr 5 w Ostrołęce po raz czwarty zorganizował „Festiwal Nauki”, w ramach którego chciał przekonać uczniów okolicznych gimnazjów i szóstoklasistów, że uczenie się może dawać dużo radości, być pożyteczne i interesujące, szczególnie w tej szkole! W związku z tym nauczyciele i uczniowie przygotowali wiele intelektualnych i empirycznych atrakcji, typu inscenizacje lektur, prezentacje multimedialne, niezwykłe doświadczenia chemiczne oraz eksperymenty biologiczne.
Czytaj całość
 
VI przegląd piosenki angielskiej "The Voice of Ostrołęka"
09.04.2014.
W środę 9 kwietnia w Zespole Szkół Nr 3 odbył się VI Przegląd Piosenki Angielskiej „The Voice of Ostrołęka”. W tegorocznym konkursie zaprezentowała się uczennica naszego gimnazjum Aleksandra Olszewska z klasy IIId, która wyśpiewała II miejsce. Serdecznie gratulujemy!
 
Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
09.04.2014.
Miło nam donieść, że nasza uczennica, Paulina Dzwoniarska z 2F, zakwalifikowała się do etapu okręgowego 59 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się w Żyrardowie 29 kwietnia. Z naszego rejonu przeszły dalej cztery osoby i one będą walczyć o udział w rozgrywkach ogólnopolskich, które od kilku lat odbywają się w naszym mieście. Opiekunem Pauliny jest p. J. Dawidczyk.
Czytaj całość
 
Szkolny Konkurs Języka Angielskiego
08.04.2014.
1 kwietnia 2014 roku w naszym liceum odbył się kolejny już, Szkolny Konkurs Języka Angielskiego zorganizowany przez anglistki: p. Annę Gawrych i p. Dorotę Śledzińską. Do konkursu zgłosiło się 41 osób. Uczniowie musieli zmierzyć się z testem sprawdzającym umiejętności językowe (słuchanie, czytanie) i struktury leksykalno-gramatyczne (test luk, transformacje, słowotwórstwo). Wręczenie nagród odbyło się 8 kwietnia z udziałem p. dyrektor Ewy Oleksiak.
Czytaj całość
 
IV Festiwal Nauki
07.04.2014.
Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Nr 5 w Ostrołęce serdecznie zapraszają na kolejny, już 4 Festiwal Nauki, który odbędzie się 9 kwietnia w naszej szkole. Uroczystego rozpoczęcia Festiwalu dokona Dyrektor Szkoły o godz.11.00, ale wcześniej o godz. 9.00 w Klubie „Oczko”, w ramach tych swoistych targów wiedzy, odbędzie się debata społecznościowa nt.: „Dlaczego warto pomagać?”.
Czytaj całość
 
XII Gimnazjada i VIII Licealiada Wiedzy o Kurpiowszyźnie
31.03.2014.
W dniu 28 marca w naszej szkole odbyła się XII GIMNAZJADA i VIII LICEALIADA WIEDZY O KURPIOWSZCZYŹNIE pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki. Tematem tegorocznej edycji były: „Dzieje Ostrołęki i okolic na tle historii Polski w latach 1945-2000.” Uroczystego rozpoczęcia konkursu dokonał wiceprezydent, pan Grzegorz Płocha. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół gimnazjalnych (Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 4, Gimnazjum klasyczne, Gimnazjum w Rzekuniu oraz Gimnazjum w Wolkowych), ponadgimnazjalnych (ZSZ nr 1, ZSZ nr 2, Liceum klasyczne oraz ZSP w Myszyńcu) oraz uczniowie Zespołu Szkół nr 5.
Czytaj całość
 
Warsztaty dziennikarskie
31.03.2014.
W środę 26 marca uczniowie klas: IE, IF, IIE i IIF mieli niebywałą okazję zgłębić tajniki dobrego dziennikarstwa. Stu czterech uczniów naszej szkoły wzięło udział w warsztatach dziennikarskich, które poprowadzili dla nich prawdziwi profesjonaliści i, co ważne, praktycy. Zajęcia przygotowali bowiem dziennikarze, m. in.: Małgorzata Mikulska – Rembek, na co dzień pracująca w Polsat News (warsztat dziennikarza informacyjnego), Paweł Pochwała i Mariusz Jankowski z TVP (Sztuka zachowania się przed kamerą i warsztat dziennikarza sportowego), Zbigniew Łuczyński z TVN „Uwaga” (warsztat dziennikarza i prezentera telewizyjnego) oraz Michał Dzienyński z Radia Zet (warsztat radiowy).
Czytaj całość
 
Wycieczka do Warszawy
31.03.2014.
14 marca 2014 roku klasa IIIc wraz z opiekunami p. Anitą Jemielitą, p. Robertem Tyszką i p. Anetą Żebrowską wyjechała na wycieczkę do Warszawy. Głównym celem wyprawy była wizyta w laboratoriach biologicznym i robotycznym, Centrum Nauki Kopernik. W laboratorium biologicznym przy pomocy mikroskopu sprawdzaliśmy, jakie mikroorganizmy występują w próbkach wody z różnych środowisk i określaliśmy ich czystość.
Czytaj całość
 
Reaktor, czyli porządna dawka...wiedzy zapewniona!
30.03.2014.
Na zaproszenie Pana Profesora Ludwika Dobrzyńskiego, spędziliśmy w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Świerku dwa fantastyczne dni. Pierwszego dnia, w zespołach dwuosobowych, zmierzyliśmy się z promieniowaniem jonizującym, w Laboratorium Fizyki Atomowej i Jądrowej Działu Edukacji. Rozszyfrowanie instrukcji, zestawienie aparatury pomiarowej, zebranie danych było początkiem drogi…Analiza wyników i obrona wniosków przed gremium złożonym z Szanownego Profesora i jego współpracowników wieńczyła dzieło. Nerwów było dużo, ale i satysfakcja ogromna, gdy doceniono nasze starania.
Czytaj całość
 
Gabriela Leszka z klasy ID laureatką etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności
27.03.2014.
W dniach 20.03-22.03.2014 roku w Karolewie odbył się finał Olimpiady, w którym uczestniczyło 52 uczniów z całej Polski. Temat przewodni "Żywienie u progu i schyłku życia" oraz zagadnienia z zakresu biologii, chemii i gastronomii przedstawiono w postaci pytań testowych wielokrotnego wyboru, skojarzeń, połączeń i uzupełnień. Po I turze do pracy opisowej przeszło 30 uczniów, z których wybrano najlepszą 15.
Czytaj całość
 
Dyplom w konkursie z plakatem dla uczniów naszego gimnazjum
27.03.2014.
17 marca w Gimnazjum nr 4 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III Między gimnazjalnym Turnieju Wiedzy o Niemczech i krajach anglojęzycznych. Konkurs polegał na przygotowaniu oraz prezentacji plakatu wybranego miejsca. Uczniowie ZS nr 5 Gabriela Lewandowska z klasy IIc, Martyna Majewska klasy IIIc, oraz Aleksander Płocharski IIIc wystąpili jako drużyna omawiając w języku angielskim oraz niemieckim Hollywood. Prezentacja naszych uczniów zaowocowała III miejscem. Gratulujemy naszej drużynie.
 
Uczennica klasy IIF w finale Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
23.03.2014.
Miło nam poinformować, że Kamila Gumkowska zakwalifikowała się do finału Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Finał odbędzie się w dniach 10-12 kwietnia 2014 roku w Konstancinie. Życzymy powodzenia!
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 573 - 598 z 779
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5