Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 22.07.2018.
Strona główna
REKRUTACJA 2018/2019

NAWIGATOR 2018

DZIENNIK ELEKTRONICZNY
BIBLIOTEKA
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5


ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2017/2018
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2017/2018
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2017/2018
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Orły Ostrołęki
Lista nauczycieli
STOWARZYSZENIE ZS5

WSAP
GOŚCIMY
Odwiedza nas 2 gości
Galeria zdjęć
GRA EDUKACYJNA
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
V Międzyszkolny Konkurs Matematyczy "I LOVE MATH"
21.06.2013.
We wtorek 18 czerwca 2013 roku czterech uczniów naszej szkoły: Rafał Kowalewski z klasy IID, Jakub Wawrzyszczak z klasy IIE oraz Piotr Wiśniewski i Paweł Goliński z klasy IIB wzięło udział w  V Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym „I LOVE MATH” zorganizowanym w I Liceum Ogólnokształcącym im. Gen. Józefa Bema w Ostrołęce.  Wyróżnienie w tym konkursie zdobył Piotr Wiśniewski.
 
Mały Letni Koncert Chóru Dziewczęcy Ars Longa
21.06.2013.
W czwartek 20 czerwca 2013 roku Chór Dziewczęcy Ars Longa pod kierunkiem Joanny Górskiej wystąpił z dorocznym Małym Letnim Koncertem zadedykowanym Rodzicom i Nauczycielom chórzystek. Na program Koncertu złożyły się kompozycje chóralne o zróżnicowanym charakterze i stopniu trudności: Kyrie J. Leavitta, Służyłem ja tobie w opr. W Sołtysika, Kanon na pochwałę lata- anonim angielski, W zielonym gaiku J. Świdra, Duetto buffodi due gatti G. Rossiniego i Lady be good G. Gershwina. Program ten zostanie także zaprezentowany szerszej publiczności już w najbliższy weekend na VIII Ogólnopolskim Turnieju Chórów O Miecz Juranda w Spychowie.
Czytaj całość
 
VII Festyn Szkolny "My Twoją szansą"
20.06.2013.
Jak co roku, uczniowie, nauczyciele Zespołu Szkół nr 5, a także inni ostrołęczanie zebrali się na placu przy ulicy Berlinga na festynie szkolnym pt. "My Twoją szansą”. Organizatorzy zadbali o wiele rozrywek: strzelnica ASG oraz pokazy pierwszej pomocy, turniej piłki nożnej, loteria fantowa, grillowanie kiełbasek, szachy, stoisko z ciastami, pokazy strażackie oraz wiele atrakcji dla dzieci. O dobrą i bezpieczną zabawę dla dzieci dbali wolontariusze z Radosnego Świetlicobusu. Mogliśmy również posłuchać młodych wykonawców takich jak: raper Goliniak, Jarkoś ZDN, Aleksandra Dźwigała oraz zobaczyć pokaz Zespołu Tańca Ludowego.
Czytaj całość
 
Wycieczka do Trójmiasta
20.06.2013.
W dniach 20-23 maja 2013 roku 45 uczniów z klas Ic, IIc, IIIa wraz z opiekunami: p. Bożenną Fąk, p. Anetą Żebrowską, p. Renatą Gołębiewską i p. Markiem Kulczykiem wybrało się na wycieczkę do Trójmiasta i Szymbarka. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Skansen w Szymbarku, który jest położony na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Przewodnik opowiedział nam o historii, języku, kulturze i tradycjach mieszkańców Kaszub. Zobaczyliśmy dom „stojący na głowie”, dom Sybiraka, najdłuższą deskę świata, pomnik Gryfa Pomorskiego, bunkier Gryfa Pomorskiego, Kościółek Św. Rafała, największy fortepian, dom Turcji.
Czytaj całość
 
Laureaci IX Wojewódzkiego Maratonu Matematycznego
20.06.2013.
Miło nam poinformować, że drużyna z Gimnazjum nr 5 zajęła IV miejsce w tegorocznym IX Wojewódzkim Maratonie Matematycznym, organizowanym przez Zespół Szkół w Wyszkowie. Naszą szkołę reprezentowali Cezary Choduń i Michał Murawski z kl. Ic, Adrian Krupka z klasy IIIc (nauczyciel–p. Aneta Żebrowska), Katarzyna Camlet i Mateusz Szymczyk z kl. IIa (nauczyciel–p. Joanna Chodkowska) oraz Julia Nalewajk z klasy IIIb (nauczyciel p. Lech Rostkowski). Wszystkim osobom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
Nadmorskie Warsztaty Przyrodnicze
18.06.2013.
W dniach 10–14 czerwca 2013 roku uczniowie naszego liceum z klas o profilach: medycznym, ekologicznym oraz turystycznym–ID, IC i IC1–wzięli udział w Nadmorskich Warsztatach Przyrodniczych organizowanych w Stegnie. Oto jak o wyprawie przyrodniczej opowiadają jej uczestnicy…dzięki żywym lekcjom biologii (i nie tylko) zdobyliśmy wiele umiejętności i poszerzyliśmy swoją wiedzę. Poranne zajęcia z botaniki przybliżyły nam fascynujący świat roślin, które możemy spotkać zarówno nad morzem, jak i w naszym rodzinnym mieście. Natomiast zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast w Polsce–Gdańska–było ciekawą lekcją historii.
Czytaj całość
 
Uczennice III LO na gali finałowej ogólnopolskiego programu "Mam haka na raka"
16.06.2013.
Paulina Jarnutowska, Emilia Majewska, Patrycja Górska, Aleksandra Milewska i Dorota Mierzejewska z klasy IID (opiekun-Pani Ewa Niewiarowska) zakwalifikowały się do finału programu profilaktycznego Mam Haka Na Raka. W ramach 6 edycji-3128 uczestników z 556 zespołów z całej Polski przez ponad dwa miesiące edukowało mieszkańców swoich społeczności, na czym polega profilaktyka nowotworowa. Najaktywniejsze drużyny zostały zaproszone do udziału w warsztacie on-line, który miał na celu przybliżenie wiedzy z zakresu przygotowania i realizacji kampanii społecznych.
Czytaj całość
 
Sing with us, singt mit uns czyli muzyczne zmagania
13.06.2013.
12 czerwca w Zespole Szkół nr 5 odbył się konkurs piosenki obcojęzycznej, mający na celu propagowanie nauki języków obcych oraz odkrywanie młodych talentów muzycznych. W szranki stanęło 12 uzdolnionych wokalistów którzy prezentowali piosenki w języku angielskim oraz niemieckim. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców a jury pod przewodnictwem Pana Dyrektora Roberta Tyszki i nauczyciela muzyki Pani Joanny Górskiej wyróżniło następujące osoby:
Czytaj całość
 
Dzień Profilaktyki Szkolnej
12.06.2013.
,,Zajrzyj w siebie! W Twoim wnętrzu jest źródło, które nigdy
nie wyschnie, jeśli potrafisz je odszukać.”


Słowa Marka Aureliusza były motywem przewodnim podczas prezentacji oglądanych przez społeczność uczniowską Gimnazjum nr 5, bowiem 11 czerwca 2013 roku został zorganizowany po raz siódmy DZIEŃ PROFILAKTYKI SZKOLNEJ. Główny cel uroczystości to promowanie właściwych zachowań, skłonienie do refleksji nad sobą oraz otaczającą nas rzeczywistością.
Czytaj całość
 
Agnieszka Grabowska finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej
10.06.2013.
W dniach 7-9 czerwca 2013 roku odbyły się eliminacje centralne Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Wśród 7 reprezentantów z Mazowsza znalazła się uczennica Pani Ewy Niewiarowskiej-Agnieszka Grabowska z klasy ID. Tylko 4 punktów zabrakło Agnieszce do dziesiątki laureatów na etapie centralnym. Zdobyła 38 punktów na 50 i tym samym tytuł finalisty, który daje jej indeks na wiele uczelni oraz 100% z matury (z biologii) na uczelnie medyczne w wybranych miastach.
Czytaj całość
 
Spływ kajakowy Krutynią
05.06.2013.
Uczniowie klasy IIIc, IIIb i IIId naszego gimnazjum  przeżyli wspaniałą przygodę jaką był spływ kajakowy Krutynią. 3 czerwca 30 uczniów (pod opieką p. M. Pszczółkowskiej, p. J. Karczewskiej, p. A. Wądołkowskiej, p. A. Jemielita oraz  3 ratowników) poznawało uroki kajakarstwa oraz podziwiało piękne mazurskie krajobrazy. Pogoda dopisywała humory również (zdjęcia w galerii).
 
II miejsce w Międzypowiatowym Konkursie Darz-Bór
05.06.2013.
4 czerwca w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle odbył się I Międzypowiatowy Konkurs przyrodniczo-łowiecki „Darz-Bór”. Trzyosobowe zespoły reprezentujące szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne miały do wykonania trzy zadania: rozwiązanie testu wiedzy z zakresu tematyki łowieckiej (gwara łowiecka, działalność Polskiego Związku Łowieckiego, obszary przyrodnicze prawnie chronione, biologia podstawowych gatunków łownych), napisanie wiersza opiewającego piękno przyrody i wykonanie plakatu „Zwierzęta w polskich lasach”, oddanie 5 konkursowych strzałów z karabinków pneumatycznych.
Czytaj całość
 
Program eTwinning-Europejska społeczność szkolna
02.06.2013.
eTwinning to edukacyjny program UE, którego celem jest promowanie wykorzystania technologii informacyjno–komputerowej (TIK) w szkołach europejskich, łączenie i współpraca szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych oraz promowanie szkolenia nauczycieli. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami, współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres możliwości pedagogicznych oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje ich jednocześnie do nauki oraz otwarcia na Europę.
Czytaj całość
 
Adrian Krupka laureatem ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej z matematyki OLIMPUS
29.05.2013.
Uczeń klasy IIIc naszego gimnazjum Adrian Krupka otrzymał tytuł laureata i zajął 10-te miejsce w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej z matematyki OLIMPUS. W konkursie, który odbył się 22 marca 2013 roku brało udział 12 uczniów z klas I–III gimnazjum. Każdy uczestnik musiał rozwiązać 30 zadań testowych z matematyki. Konkurs w szkole przeprowadziła p. Aneta Żebrowska. Wszystkim uczestnikom olimpiady OLIMPUS gratulujemy uzyskanych wyników.
 
Pierwsze miejsce w angielsko-niemieckim turnieju "Baw się razem z nami"
28.05.2013.
W piątek 24 maja w Gimnazjum nr 2 odbył się turniej angielsko-niemiecki „Baw się razem z nami ”. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Wiktoria Sumara IIId, Zuzanna Kawałek IIIc oraz Julia Hillmeier IIIc. Uczniowie musieli zmierzyć się pytaniami dotyczącymi zagadnień gramatyczno-leksykalnych z obydwu języków oraz wykazać się wiedzą związaną z kulturą krajów anglo i niemieckojęzycznych. Miło nam poinformować, iż nasze uczennice zajęły pierwsze miejsce. Opiekunami drużyny byli p. Alicja Lewandowska, p. Katarzyna Puławska, p. Anna Gawrych i p. Maciej Frej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
Lekkoatletyczne Otwarte Mistrzostwa Miasta Ostrołęki
23.05.2013.
Uczniowie naszej szkoły wystartowali w Lekkoatletycznych Otwartych Mistrzostwach Miasta Juniorów i Juniorów Młodszych. Zawody odbyły się 14 maja 2013 roku na stadionie miejskim w Ostrołęce. Zawodnicy uzyskali następujące rezultaty:
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 573 - 598 z 676
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5