Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 22.02.2019.
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5

REKRUTACJA 2019/2020

KWESTIONARIUSZ OSOBOWY
Kwestionariusz liceum
Strona główna
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

BIBLIOTEKA

ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2018/2019
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2018/2019
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2018/2019
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Lista nauczycieli
STOWARZYSZENIE ZS5

GOŚCIMY
Odwiedza nas 1 gość
Galeria zdjęć
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego
20.01.2014.
Dnia 16 stycznia trzynaścioro uczniów naszego liceum wzięło udział w II etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego w Warszawie. Wcześniej przeszli oni pomyślnie I etap eliminacji. Wyniki wojewódzkiego etapu będą znane niebawem. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Oto lista zakwalifikowanych uczniów:
Czytaj całość
 
Noc Biologów-UWM w Olsztynie, UW w Warszawie
20.01.2014.
10 stycznia 2014 roku na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim i Uniwersytecie Warszawskim odbyła się III edycja warsztatów naukowych pod hasłem „Noc Biologów”, w której wzięli udział uczniowie klas biologicznych: ID, IC,IIC1,IID, IIID, IIIC. Program przewidywał: wykłady, laboratoria, pokazy, wystawy, a także zwiedzanie uczelni. Możliwa była rozmowa z wykładowcami i studentami, którzy z chęcią odpowiadali na pytania nurtujące młodych pasjonatów biologii.
Czytaj całość
 
W żłobie leży, któż pobieży kolędować Małemu...
19.01.2014.
W niedzielę 19 stycznia o godz. 10.30 w Kościele p.w. Św. Franciszka z Asyżu wystąpił Chór Dziewczęcy Ars Longa pod kierunkiem pani Joanny Górskiej. Podczas Mszy Św. Chór wykonał staropolską kolędę z XVI w. Nużmy dziś krześcijani oraz kolędy tradycyjne: Mizerna cicha, Cicha noc, Z narodzenia Pana, fragment kantaty J.Petersona Pierwsza kolęda oraz śpiew Alleluja. Dziewczętom towarzyszył zespół instrumentalny w składzie Emilia Cywińska IE-skrzypce, Magdalena Piasta IID-wiolonczela oraz Kamil Fluks-fortepian (zdjęcia w galerii).
 
Koncert Noworoczny Chóru Ars Longa
16.01.2014.
15 stycznia o godz. 18.00 w naszej szkole kolędował Chór Dziewczęcy Ars Longa pod kierunkiem pani Joanny Górskiej. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała tradycyjnych kolęd polskich: W żłobie leży, Nużmy dziś krześcijani, Z narodzenia Pana, Mizerna cicha oraz obszernych fragmentów Kantaty na Boże Narodzenie Johna Petersona Pierwsza Kolęda. Partię solową pięknie zaśpiewała Emilia Nejman z klasy ID. Solistce i Chórowi towarzyszył znakomity zespół instrumentalny w składzie:
Czytaj całość
 
Turniej Counter-Strike 1.6
13.01.2014.
Dnia 25 stycznia (sobota), o godzinie 9.00 odbędzie się turniej Counter-Strike. Udział w turnieju weźmie pierwsze 8 zgłoszonych drużyn składających się z pięciu graczy. Zapisy prowadzi pan Adam Parzych. Wszelkie pytania odnośnie turnieju kierować do Kamila albo Dawida z klasy IIIH.
 
VI Dyskoteka z Mikołajem
10.01.2014.
5 stycznia 2014 już po raz kolejny odbyła się VI Dyskoteka z Mikołajem dla podopiecznych MOPS. Na hali sportowej przy Zepole Szkół Nr 5 czekało na dzieci wiele atrakcji. Nie zabrakło dmuchanej zjeżdżalni, gier, konkursów oraz zabaw muzycznych organizowanych przez Samorząd Uczniowski ZS nr 5 oraz wolontariuszy Radosnego Świetlicobusu. Punktem kulminacyjnym było przybycie św. Mikołaja, który wręczył każdemu dziecku paczkę ze słodyczami. Organizatorem zabawy z Mikołajem było Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Nr 5 im. Unii Europejskiej w Ostrołęce, dyrekcja ZS nr 5 oraz rady osiedli: Centrum, Stacja i Pomian.
Czytaj całość
 
Bal studniówkowy
10.01.2014.
4 stycznia 2014 roku odbył się bal studniówkowy. Maturzyści jak co roku bawili się w murach naszej szkoły. Uczniowie klas III mogą być dumni z własnoręcznie przygotowanej dekoracji sali gimnastycznej, która dzięki ich wielogodzinnej pracy zamieniła się w Hollywood. Uroczystość poprowadzili uczniowie klasy IIID Karolina Minasiewicz i Kamil Kaziniec. Studniówkę rozpoczęto od zatańczenia poloneza, którego w pierwszej parze poprowadził Pan Dyrektor Waldemar Salis.
Czytaj całość
 
Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
10.01.2014.
Z przyjemnością informujemy, że uczennice klasy IIF naszego Liceum: Klaudia Golon, Ewa Gumkowska i Kamila Gumkowska zakwalifikowały się do etapu okręgowego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Dziewczęta są uczennicami pani Joanny Dawidczyk. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
Pomóżmy uczniowi naszego liceum wyjechać do Europejskiego Centrum Operacji Kosmicznych!!!
08.01.2014.
Józef Dobrowolski, uczeń naszego liceum bierze udział w konkursie organizowanym przez Europejską Agencję Kosmiczną. ESA kilka lat temu wysłała w kosmos sondę Rosetta, która od pewnego czasu leci ''uśpiona'' w fazie hibernacji i zostanie z niej wybudzona 20 stycznia. Konkurs polega na zrobieniu krótkiego wideo z hasłem #WakeUpRosetta i opiera się na zasadzie głosowania.
Czytaj całość
 
Ars Longa na Orszaku Trzech Króli
08.01.2014.
06 stycznia 2014 roku podczas pierwszego w naszym mieście Orszaku Trzech Króli wystąpił Chór Dziewczęcy Ars Longa pod kierunkiem pani Joanny Górskiej. Chór, jako Chór Anielski śpiewał kolędy podczas Sceny 5 finałowej-Stajence i pokłonie Trzech Króli dla wszystkich zgromadzonych wokół Stajenki uczestników Orszaku przy Hali Sportowej im. A. Gołasia. Chórowi serdecznie gratulujemy pięknego występu.
 
Ogłoszenie-zebranie z rodzicami uczniów klas trzecich
30.12.2013.
Dnia 2 stycznia 2014 roku (czwartek) o godzinie 18.00 odbędą się zebrania z rodzicami uczniów klas trzecich.
 
Konkurs na zbiórkę makulatury został już rozstrzygnięty
20.12.2013.
19 grudnia Prezydent Miasta Ostrołęka p. Janusz Kotowski wręczył nagrody uczniom, którzy zebrali w swoich szkołach największą ilość makulatury. Gimnazjum Nr 5 reprezentowała uczennica kl. IIc Joanna Drzyzguła, która zebrała 460kg makulatury. Ogółem wszystkie ostrołęckie szkoły zebrały 43 607,48kg, w tym uczniowie naszego gimnazjum 3500kg. Joannie gratulujemy i zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w nowej edycji konkursu „ Zbiórka makulatury w szkołach”. Koordynator zbiórki makulatury: Marzena Pszczółkowska
Czytaj całość
 
Olimpiada Fizyczna
20.12.2013.
Z przyjemnością informujemy, że uczniowie klasy IIIB naszego Liceum: Paweł Goliński i Piotr Wiśniewski, przeszli do etapu okręgowego Olimpiady Fizycznej, która przeznaczona jest dla uczniów szkół średnich. W etapie wstępnym (korespondencyjnym) uczestnicy zmierzyli się z piętnastoma krótkimi i trzema dłuższymi zadaniami teoretycznymi oraz opisali dwa, wykonane samodzielnie, doświadczenia. Tematyka Olimpiady znacznie wykracza poza program nauczania, wymaga ogromnego zaangażowania ze strony uczestników, poszerzenia aparatu matematycznego, poszukiwania ciekawych rozwiązań zadań rachunkowych i problemowych. W zmaganiach olimpijczyków wspierała pani Magdalena Żmijewska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
"Loteria mikołajkowa"
18.12.2013.
Jutro, czyli 19 grudnia, w naszej szkole odbędzie się „Loteria mikołajkowa”. Od godziny 10.15 w radiowęźle będzie możliwość wylosowania atrakcyjnych nagród poprzez zakup losów za 2,5zł i 5zł. O godzinie 11.15 przed radiowęzłem przeprowadzona będzie licytacja bonów na różne zabiegi kosmetyczne. Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej loterii.
 
Uczniowie naszego gimnazjum zakwalifikowani do zawodów II stopnia IX OMG
13.12.2013.
Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów to ogólnopolski konkurs, przygotowujący do udziału w Olimpiadzie Matematycznej na poziomie ponadgimnazjalnym – jedynego konkursu matematycznego  dającego uprawnienia podczas rekrutacji na prawie wszystkie uczelnie wyższe w Polsce. Finalistom i laureatom OMG przysługują również uprawnienia podczas rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej oraz przy egzaminie gimnazjalnym. Zawody pierwszego stopnia składały się z dwóch niezależnych części: testowej (odbyła się w naszej szkole) i korespondencyjnej.
Czytaj całość
 
III miejsce w VIII Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym "Piórko"
13.12.2013.
W dniu 6 grudnia 2013 roku odbył się finał VIII Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Piórko” o puchar Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Józefa Bema w Ostrołęce. Wzięły w nim udział uczennice naszej szkoły: Anna Świtaj z klasy IC oraz Izabela Bożek, Gabriela Leszka i Natalia Prusik z klasy ID. Zajęły one w rywalizacji drużynowej, trzecie miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 573 - 598 z 737
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5