Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 22.02.2018.
Strona główna
DZIENNIK ELEKTRONICZNY
BIBLIOTEKA
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5


ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2017/2018
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2017/2018
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2017/2018
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Zmiany w statucie ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
DLA RODZICÓW
List MEN do Rodziców
List MEN do Rodziców z 19 maja
List MEN bezpieczeństwo młodzieży podczas letniego wypoczynku
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Orły Ostrołęki
Lista nauczycieli
REKRUTACJA LICEUM
Kierunki kształcenia 2017/18
Harmonogram rekrutacji 2017/2018
Kryteria punktacji 2017/18
Wykaz podręczników 2017/2018
STOWARZYSZENIE ZS5

WSAP
GOŚCIMY
Galeria zdjęć
GRA EDUKACYJNA
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
Konkurs plastyczny "Christmas around the world"
09.12.2012.
Informujemy, że wśród uczniów klas pierwszych gimnazjum ogłoszony został szkolny konkurs plastyczny pod hasłem „Christmas around the world”. Jego celem jest zobrazowanie i zaprezentowanie tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych z różnych stron świata. Termin zgłaszania prac konkursowych upływa 17 grudnia 2012 roku (poniedziałek). Po szczegółowe zasady i informacje o konkursie prosimy zgłaszać się do swoich nauczycieli języka angielskiego. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie! Przewidziane są nagrody rzeczowe.
 
III miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Matematycznym "Piórko"
06.12.2012.
Dnia 5 grudnia 2012 roku pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki odbył się VII Międzyszkolny Turniej Matematyczny „Piórko”. Organizatorem turnieju było I Liceum Ogólnokształcące w Ostrołęce oraz Mazowieckie Stowarzyszenie na rzecz Uzdolnionych. Miło nam poinformować, że drużyna z naszego liceum w składzie: Aleksandra Kania (klasa 1B), Jarosław Gabrysiak (klasa 1B), Justyna Snarska (klasa 1C) oraz Katarzyna Orzechowska (klasa 1D) w rywalizacji drużynowej wywalczyła III miejsce. Gratulujemy sukcesu!
Czytaj całość
 
Integracja na najwyższym poziomie, czyli niezwykłe warsztaty w Kolorowej Szkole
05.12.2012.
Wraz z uczniami niepełnosprawnymi obchodziliśmy ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej właśnie okazji w Kolorowej Szkole zorganizowano niezwykłe warsztaty, podczas których gimnazjaliści z klasy IIIc Zespołu Szkół nr 5 pomogli uczniom Niepublicznej Szkoły Podstawowej w przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie z Kolorowej Szkoły życzliwie przyjęli nas w swoich progach i zaprosili do wspólnego tworzenia niebanalnych ozdób świątecznych, anielskich rzeźb z masy solnej, niepowtarzalnych kart świątecznych, nietuzinkowo ozdabianych bombek choinkowych i nie tylko. 
Czytaj całość
 
Konkurs Języka Niemieckiego
05.12.2012.
17 listopada 2012 roku w Zespole Szkół Nr 5 w Ostrołęce odbył się etap rejonowy Konkursu Języka Niemieckiego organizowany przez MSCDN w Ostrołęce. W konkursie uczestniczyli gimnazjaliści z Ostrołęki, Makowa Mazowieckiego, Ostrowi Mazowieckiej i Komorowa. Uczennice naszej szkoły Julia Hillmeier z klasy IIIc (opiekun Alicja Lewandowska) i Wiktoria Sumara z klasy IIId (opiekun Katarzyna Puławska) przeszły do etapu wojewódzkiego. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy, a Julii i Wiktorii życzymy wiele sukcesów w nauce języka niemieckiego.
Czytaj całość
 
Uczeń naszego liceum-Jakub Wawrzyszczak otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów
04.12.2012.
Gala wręczenia stypendiów odbyła się 3 grudnia w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Ostrołęce. Oprócz Jakuba nagrodę otrzymało 93 uczniów z Ostrołęki, powiatów ostrołęckiego, ostrowskiego, przasnyskiego, makowskiego i wyszkowskiego. Wyróżnione zostały osoby, które osiągnęły średnią minimum 4,75 lub wykazywały się w poprzednim roku szkolnym wyjątkowym uzdolnieniem, z co najmniej jednego przedmiotu.
Czytaj całość
 
Aleksander Krajanowski najlepszy w Polsce!
03.12.2012.
17 listopada w Gubinie, w województwie lubuskim, odbyły się zawody IX Pucharu Polski Młodzików i Juniorów w karate kyokushin. Startowało 125 zawodników z 38 klubów karate.  Wśród młodzików złoty medal w kata zdobył Aleksander Krajanowski, uczeń klasy IIc naszego gimnazjum. Trenerem jest pan Wiesław Orzoł. Gratulujemy ogromnego sukcesu i życzymy kolejnych!
 
Konkurs Chemiczny
03.12.2012.
16 listopada 2012 roku w Zespole Szkół Nr 5 w Ostrołęce odbył się etap rejonowy Konkursu Chemicznego, organizowanego przez MSCDN w Ostrołęce. W konkursie wzięli udział uczniowie gimnazjów z Ostrołęki oraz powiatu ostrołęckiego, makowskiego i ostrowskiego. Uczeń pani Renaty Gołębiewskiej Adrian Różycki (klasa IIIc) zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 18 stycznia 2013 roku. Gratulujemy Adrianowi i życzymy dalszych sukcesów.
 
"Góra Grosza" XIII Edycja
30.11.2012.
W dniach 26.11-7.12 w naszej szkole już po raz kolejny przeprowadzana jest akcja „Góra Grosza”. Akcja polega na zbieraniu pieniędzy, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym. W tym roku celem akcji „Góra Grosza” jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.
 
Święto Szkoły "Europa naszym wspólnym domem"
30.11.2012.
Dnia 28 listopada minęła 9. rocznica nadania naszej szkole imienia Unii Europejskiej. Z tej okazji odbyła się uroczystość. Pan Dyrektor Waldemar Salis nawiązał w swoim wystąpieniu do hasła „Europa naszym wspólnym domem”. Dzięki temu, że naszej szkole patronuje Unia Europejska uczniowie mogą brać udział w licznych projektach edukacyjnych finansowanych ze środków unijnych m.in. Comenius-„Europejskie  uczenie się i nauczanie ponad granicami Euro-LAB”, „Zielony dom talentów, „Enjoy, Explore and Learn” czyli „Podróże kształcą”. Daje to im możliwość poznania nowych kultur, nawiązania nowych znajomości i naukę języka obcego. 
Czytaj całość
 
Z wizytą w Zakładzie Karnym w Przytułach Starych
29.11.2012.
W dniu 27 listopada uczniowie klasy IIIE LO pod opieką Pani Anny Gawrych i Pani Agnieszki Łady odwiedzili Zakład Karny w Przytułach Starych. Młodzież pod okiem Pana Tadeusza Dobrowolskiego–psychologa i rzecznika prasowego więzienia-obejrzała budynek penitencjarny typu półotwartego i otwartego, zakład karny typu zamkniętego oraz budynek administracyjno-ochronny. Uczniowie podczas wizyty mieli możliwość obserwacji pracy w tej placówce oraz zapoznania się z przepisami obowiązującymi w Zakładzie Karnym.
 
Wycieczka do Warszawy
29.11.2012.
27 listopada 2012 roku odbyła się wycieczka do Warszawy. Stolicę odwiedzili uczniowie klas: Ib, IIb, IIIe oraz kilku przedstawicieli klas IIf i IIIb. Podczas wizyty w Cinema Park Bemowo mieli oni okazję wziąć udział w programie edukacyjnym obejmującym wizytę w 6 multimedialnych salach kinowych: Sali Inspiracji, Sali Interakcji, Sali Wyobraźni, Sali Muzyki, Sali Ruchu oraz Sali 3D. Kolejnym punktem wycieczkowego programu był godzinny pobyt na kręgielni w Spin City. Główną atrakcją wycieczki było zwiedzanie Stadionu Narodowego–najnowocześniejszej polskiej areny.
Czytaj całość
 
Wielki sukces piłkarzy nożnych III LO
28.11.2012.
W dniach 25-26 listopada 2012 roku na hali widowiskowo-sportowej im. Arkadiusza Gołasia rozegrane zostały Mistrzostwa Miasta Ostrołęki w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn o Puchar Prezydenta Miasta Ostrołęki. Zdecydowane zwycięstwo w rozgrywkach odniosła drużyna III LO, pokonując pozostałych uczestników turnieju. W rozegranych sześciu meczach piłkarze III LO zdobyli komplet 18 punktów, nie tracąc żadnego. W całym turnieju reprezentacja IIILO zdobyła aż 20 bramek, a straciła tylko cztery.
Czytaj całość
 
Konkurs Języka Angielskiego-etap rejonowy
26.11.2012.
24 listopada 2012 roku w Zespole Szkół Nr 5 w Ostrołęce odbył się etap rejonowy Konkursu Języka Angielskiego, organizowanego przez MSCDN w Ostrołęce. W konkursie wzięło udział 21 uczniów z Ostrołęki  (z czego czworo to uczniowie naszej szkoły) oraz z powiatów ostrołęckiego, wyszkowskiego i ostrowskiego. W czasie dziewięćdziesięcio minutowego testu młodzież rozwiązywała zadania związane z tematyką sportu i aktywnego wypoczynku, a także formułowała wypowiedź pisemną na wskazany temat.
Czytaj całość
 
III LO w Ostrołęce w Międzynarodowym Konkursie "YPEF Młodzież w lasach Europy"
23.11.2012.
Dnia 22 listopada 2012 roku uczennice pani Ewy Niewiarowskiej: Kinga Rosak, Aleksandra Zakrzewska, Karolina Prusaczyk (klasa IIIF) oraz Małgorzata Martynowicz, Anna Jankowska, Karolina Minasiewicz (klasa IID) odebrały wyróżnienia za zdobycie wysokich lokat w II edycji międzynarodowego konkursu ,,Młodzież w lasach Europy-Young People in European Forests” YPEF. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce w izbie edukacyjnej Nadleśnictwa Parciaki w Budziskach.
Czytaj całość
 
Próbne matury w III LO
21.11.2012.
Choć do matury zostało ponad pół roku, już wczoraj uczniowie ostatnich klas III LO mogli poczuć się jak na prawdziwym egzaminie dojrzałości. Przystąpili bowiem do próbnej matury z języka polskiego, którą zorganizowało Wydawnictwo OPERON. W kolejnych dniach tygodnia matematyka, język obcy oraz przedmiot wybrany.
Czytaj całość
 
15 listopada-Światowy Dzień Rzucania Palenia
16.11.2012.
"Uzależnienie-pułapka mojego życia" pod takim hasłem uczniowie szkoły promocji zdrowia, działającej przy szpitalu w Ostrołęce, zorganizowali w hali im. Arkadiusza Gołasia akcję profilaktyczną, na którą wybrali się przedstawiciele klas biologicznych naszej szkoły IIC i IID. W programie znalazły się m.in. quiz antynikotynowy, test wiedzy dotyczący uzależnień, edukacja żywieniowa, profilaktyka antyalkoholowa, antynikotynowa i przeciw narkomanii, oraz program słowno–muzyczny dotyczący profilaktyki.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 573 - 598 z 614
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5