Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 22.02.2019.
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5

REKRUTACJA 2019/2020

KWESTIONARIUSZ OSOBOWY
Kwestionariusz liceum
Strona główna
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

BIBLIOTEKA

ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2018/2019
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2018/2019
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2018/2019
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Lista nauczycieli
STOWARZYSZENIE ZS5

GOŚCIMY
Odwiedza nas 3 gości
Galeria zdjęć
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
Dyplom w konkursie z plakatem dla uczniów naszego gimnazjum
27.03.2014.
17 marca w Gimnazjum nr 4 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III Między gimnazjalnym Turnieju Wiedzy o Niemczech i krajach anglojęzycznych. Konkurs polegał na przygotowaniu oraz prezentacji plakatu wybranego miejsca. Uczniowie ZS nr 5 Gabriela Lewandowska z klasy IIc, Martyna Majewska klasy IIIc, oraz Aleksander Płocharski IIIc wystąpili jako drużyna omawiając w języku angielskim oraz niemieckim Hollywood. Prezentacja naszych uczniów zaowocowała III miejscem. Gratulujemy naszej drużynie.
 
Uczennica klasy IIF w finale Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
23.03.2014.
Miło nam poinformować, że Kamila Gumkowska zakwalifikowała się do finału Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Finał odbędzie się w dniach 10-12 kwietnia 2014 roku w Konstancinie. Życzymy powodzenia!
 
Projekt PEACE, czyli cały świat w zasięgu szkolnej ławki
22.03.2014.
Już po raz kolejny Zespół Szkół nr 5 im. Unii Europejskiej w Ostrołęce bierze udział w projekcie Peace Crosscultural Understanding, czyli cały świat w zasięgu szkolnej ławki. Projekt realizowany jest w ramach działalności międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC. W dniach 17 – 21 marca 2014 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach prowadzonych w języku angielskim przez Salome Gvatua-studentkę z Gruzjii oraz Felipe Silva Torres z Brazylii.
Czytaj całość
 
Uczniowie klasy IIB w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego
21.03.2014.
Dnia 18 marca w Łodzi odbył się etap finałowy Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego, do którego zakwalifikowało się dwóch uczniów naszej szkoły: Bartosz Fluks i Cezary Zieliński z klasy IIB (opiekun p. Dorota Śledzińska). Wyniki eliminacji znane będą wkrótce. Chłopcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
Ogólnopolski Konkurs Recytatorski-etap miejski
20.03.2014.
Dnia 18 marca odbył się etap miejski Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Z radością informujemy, że nasze uczennice-Paulina Dzwoniarska z klasy IIF (opiekun p. Joanna Dawidczyk) i Milena Głażewska z klasy IIA (opiekun p. Renata Dzierzgowska) zakwalifikowały się do etapu rejonowego. Dziewczętom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
Sukcesy naszych uczennic w Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego
20.03.2014.
15 lutego odbył się etap okręgowy OLiJP, część ustna. Z Mazowsza do tego etapu zakwalifikowało się 29 osób, w tym dwie nasze uczennice Ewa Gumkowska (kl. IIF) i Kamila Gumkowska (kl. IIF). W części ustnej dziewczęta musiały odpowiedzieć na pytania m.in. z całej historii literatury polskiej oraz obronić swoją pisemną pracę z etapu rejonowego.     Miło nam donieść, że Kamila Gumkowska znalazła się w gronie 9 osób, które uzyskały kwalifikacje do finału OLiJP i jest jedyną przedstawicielką ostrołęckich szkół. Kamilo, powodzenia! Opiekunem dziewcząt jest p. Joanna Dawidczyk.
 
VIII Młodzieżowe Targi Edukacji i Pracy
22.03.2014.
13 marca 2014 roku w hali widowiskowo-sportowej im. Arkadiusza Gołasia przy ul. Traugutta odbyły się VIII Młodzieżowe Targi Edukacji i Pracy. Szkoły ponadgimnazjalne z Ostrołęki i regionu prezentowały swoje kierunki kształcenia, wachlarz zajęć pozalekcyjnych oraz osiągnięcia i sukcesy uczniów. Na targach nie zabrakło również przedstawicieli naszego liceum, którzy aktywnie reprezentowali placówkę, zachęcając młodszych kolegów do zapoznania się z ofertą edukacyjną III Liceum Ogólnokształcącego.
Czytaj całość
 
Z wizytą w IPN-ie-wycieczka do Warszawy
10.03.2014.
Dnia 6 marca wzięliśmy udział (uczniowie klas IIE i IIF) w warsztatach odbywających się w Centrum Edukacyjnym IPN-u im. Janusza Kurtyki „Przystanek Historia”. Tematem spotkania był stan wojenny. Wysłuchaliśmy wykładu na temat przyczyn jego wprowadzenia i obejrzeliśmy film pod tytułem „Grudniowa noc”. Kolejną częścią warsztatów była praca w grupach dotycząca życia codziennego, a także represji, jakie rząd nakładał na obywateli w tym czasie.
Czytaj całość
 
Uczniowie naszego gimnazjum finalistami konkursu matematycznego "Pangea"
09.03.2014.
Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszego gimnazjum: Michał Murawski z kl. IIc, Katarzyna Camlet z kl. IIIa, Konrad Kotowski z kl. IIIc i Aleksander Płocharski z kl. IIIc (uczeń uzyskał najwyższą liczbę punktów) zakwalifikowali się do finału międzynarodowego konkursu matematycznego PANGEA pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Fatih University. Finaliści są uczniami p. Joanny Chodkowskiej i p. Anety Żebrowskiej. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 103264 uczniów. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
Spotkanie z prozą Wiktora Gomulickiego
21.02.2014.
W dniu 13 lutego w Gimnazjum nr 1 odbył się międzygimnazjalny konkurs recytatorski „Spotkanie z prozą Wiktora Gomulickiego”. Rywalizacja była zacięta, ale i tak uczennice naszego gimnazjum były bezkonkurencyjne. Pierwsze miejsce zdobyła Gabriela Lewandowska z klasy IIc. Gabrysia recytowała prozę pt. „Dzwonek szkolny”. Jednak nie była ona jedyną zwyciężczynią konkursu. Również Konrad Bagiński z Gimnazjum nr 1 zdobył najwyższe miejsce na podium.
Czytaj całość
 
Sukces uczennic ZS Nr 5 w "Walentynkowym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej"
17.02.2014.
14 lutego w I Liceum Ogólnokształcącym w Ostrołęce odbył się „Walentynkowy konkurs piosenki anglojęzycznej” dla uczniów gimnazjum. Podczas konkursu wspaniale zaprezentowały się uczennice ZS Nr 5. Aleksandra Olszewska (z klasy 3d) zajęła 1 miejsce śpiewając piosenkę pt: ”If I’m James Dean,you’re Audrey Hepburn” Sleeping with sirens. Piosenka wykonana była z własnym akompaniamentem.
Czytaj całość
 
Uczniowie naszej szkoły laureatami Konkursu Matematycznego "OLIMPUS"
14.02.2014.
Znamy już wyniki ogólnopolskiego konkursu "OLIMPUS" w dziedzinie matematyki, który odbył się 18 stycznia 2014 roku. Wzięło w nim udział 15 uczniów Gimnazjum nr 5. W kategorii klas pierwszych tytuł laureata i 7 miejsce (1703 wszystkich uczestników) zdobył Rafał Szypulski z klasy Ic (nauczyciel-p. Lech Rostkowski), w kategorii klas III tytuł laureata i 3 miejsce (1236 uczestników) uzyskał Aleksander Płocharski z klasy IIIc (nauczyciel–p. Aneta Żebrowska). Gratulujemy wysokich wyników!
 
Konkurs Piosenki Obcojęzycznej
13.02.2014.
W dniu 11 marca 2014 roku w naszej szkole odbędzie się kolejna edycja Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. Wszystkich chętnych do wzięcia w nim udziału prosimy o dokonanie zgłoszenia do dnia 7 marca u jednej z pań: Beaty Pyskło, Magdaleny Prekiel, Katarzyny Puławskiej lub Anny Pędzich. Jednocześnie prosimy o przygotowanie podkładów muzycznych do wybranych przez siebie utworów na płytach CD. Serdecznie zapraszamy!
 
Mamy laureatkę i finalistkę Konkursu Języka Niemieckiego!
13.02.2014.
Viktoria Urbach i Alexandra Urbach z klasy Ic gimnazjum znowu wykazały się wspaniałą znajomością języka niemieckiego. Viktoria została laureatką, a Alexandra finalistką Konkursu Języka Niemieckiego pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty, który odbył się 31 stycznia 2014 roku w Warszawie. Serdecznie gratulujemy!
 
I etap konkursu języka angielskiego "Piórko"
10.02.2014.
12 lutego 2014 roku o godzinie 9.00 w naszej szkole odbędzie się I etap konkursu języka angielskiego „Piórko”. Czas trwania 60 minut (numery sal będą podane na zmianach).
 
Finalistki Konkursu Biologicznego
10.02.2014.
Martyna Majewska i Natalia Załęska–uczennice klasy IIIc gimnazjum zostały finalistkami Konkursu Biologicznego pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Do finału dostało się tylko 36 uczniów z całego Mazowsza. Nasze uczennice, jako jedyne, reprezentowały rejon Delegatury Kuratorium w Ostrołęce. Gratulujemy sukcesu!
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 547 - 572 z 739
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5