Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 19.09.2018.
Strona główna
KWESTIONARIUSZ OSOBOWY
Kwestionariusz liceum
Kwestionariusz gimnazjum

DZIENNIK ELEKTRONICZNY
BIBLIOTEKA
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5


ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2018/2019
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2017/2018
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2017/2018
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Orły Ostrołęki
Lista nauczycieli
STOWARZYSZENIE ZS5

WSAP
GOŚCIMY
Odwiedza nas 2 gości
Galeria zdjęć
GRA EDUKACYJNA
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
Międzypowiatowe Mistrzostwa w biegach indywidualnych
13.11.2013.
W dniu 26 października 2013 roku odbyły się Międzypowiatowe Mistrzostwa w ramach Licealiady. W indywidualnym biegu przełajowym na dystansie 1000m Natalia Nowak zajęła I miejsce!!! Trzy tygodnie wcześniej, 05 października 2013 roku w Ostrołęckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w indywidualnych biegach przełajowych-Licealiada na dystansie 1000m Natalia Nowak również zajęła I miejsce, a na dystansie 1500m, III miejsce zajęła Ewelina Sobiech. Serdecznie gratulujemy! Opiekunką była mgr. Joanna Choduń
 
Dr Jekyll and Mr Hyde
12.11.2013.
7 listopada uczniowie naszej udali się do teatru Buffo na sztukę w języku angielskim pt. „Dr Jekyll and Mr Hyde”. To fascynująca opowieść szkockiego neoromantyka i autora wielu książek przygodowych o dwoistości ludzkiej natury. Ceniony londyński lekarz Henry Jekyll uważa, że każdy nosi w sobie dwa przeciwstawne charaktery: jawną prawość i dobroć oraz skrywane zło, agresję i dążenie do destrukcji. Prowadzi doświadczenia chemiczne, które mają na celu wynalezienie eliksiru, radykalnie zmieniającego osobowość.
Czytaj całość
 
Wycieczka do Londynu
06.11.2013.
W dniach 23-27 września 2013 roku odbyła się wycieczka do Londynu. 25 osób znajdowało się pod opieką czterech nauczycielek; p. E. Oleksiak, p. H. Bartłoszewskiej, p. E. Niewiarowskiej, p. M. Władysiuuk. Pierwszego dnia (24 września) po długiej podróży przyjechaliśmy do centrum Londynu by przejść się na spacer wzdłuż Tamizy.  Następnie udaliśmy się na London Eye, które ma 135 metrów, a jego pełny obrót trwa 30 minut. Znajdują się tam 32 kapsuły. Jest to drugie największe koło na świecie.
Czytaj całość
 
Wycieczka do Parku Edukacji i Rozrywki "Farma Iluzji"
05.11.2013.
W dniach 24 i 25 października uczniowie klas: Id, IIa, IId, IIf, IIIb oraz IIIf wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Parku Edukacji i Rozrywki „Farma Iluzji” koło Woli Życkiej. Farma Iluzji pełna jest ciekawostek i optycznych trików, które przeczą racjonalnemu widzeniu świata. Znajdują się tu między innymi: Lewitujący Kran, Niemożliwy Trójkąt, Studnia Nieskończoności, Meble Olbrzyma czy Giga Szachy.
Czytaj całość
 
Wyniki Konkursu Języka Angielskiego MSCDN
03.11.2013.
22 października 2013 roku w naszej szkole przeprowadzony został etap szkolny Konkursu Języka Angielskiego MSCDN. W konkursie wzięło udział 55 uczniów ze wszystkich roczników klas gimnazjalnych. Do etapu rejonowego zakwalifikował się Rafał Szypulski z klasy 1c, uczeń pani Anny Pędzich. Rafałowi serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w pracy oraz sukcesów w drugim etapie konkursu w dniu 30 listopada br.
 
Program eTwinning-Europejska społeczność szkolna
01.11.2013.
W roku szkolnym 2013/2014 w Zespole Szkół nr 5 im. Unii Europejskiej w Ostrołęce rusza nowy projekt eTwinning „Becoming a European”.  Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w szkołach europejskich. eTwinning to łączenie i współpraca szkół za pośrednictwem mediów elektronicznych.  Uczniowie i pedagodzy z różnych krajów współpracują ze sobą poprzez Internet.
Czytaj całość
 
Otrzęsiny klas pierwszych liceum
29.10.2013.
W dniu 21 października 2013 roku odbyły się w naszej szkole otrzęsiny klas pierwszych liceum. Przedstawiciele klas wzięli udział w zabawnych konkurencjach: picie mleka, szukanie czekolady w mące, turlanie włóczki, bieg w workach. Uczniowie wykonywali zadania z uśmiechem na twarzy, a pozostali dopingowali swoich kolegów.
Czytaj całość
 
Multitest-język angielski
22.10.2013.
W piątek, 18 października w naszej szkole odbyła się jesienno-zimowa edycja konkursu z języka angielskiego „Multitest”. Konkurs przeznaczony był dla klas gimnazjalnych. Uczniowie zmagali się z zadaniami leksykalno-gramatycznymi oraz zadaniami dotyczącymi rozumienia tekstu czytanego. Do konkursu przystąpiło: sześciu uczniów klas pierwszych gimnazjum, dziewięciu z klas drugich, czterech z klas trzecich. Informacje dotyczące wyników konkursu „Multitest” dostępne będą na początku grudnia. Następna edycja konkursu już wiosną 2014 roku. Nauczyciele odpowiedzialni za konkurs to: Eliza Tyszka, Anna Pędzich i Ewa Rak.
 
Wycieczka do Warszawy
21.10.2013.
Dnia 16 października 2013 roku uczniowie klas IIIc i IIc pod opieką p. Roberta Tyszki, p. Bożenny Fąk, p. Izabeli Serzysko i p. Anety Żebrowskiej udali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w Muzeum Techniki. Uczniowie wysłuchali interesującego wykładu na temat „Enigma–już nie tajemnica”, poznali zasady budowy maszyn szyfrujących oraz sylwetki polskich matematyków-kryptologów i ich prace nad złamaniem szyfru Enigmy.
Czytaj całość
 
Dzień Edukacji Narodowej w ZS Nr 5
17.10.2013.
W dniu 15 października 2013 roku odbyła się szkolna uroczystość związana z Dniem Edukacji Narodowej. Z tej okazji pan Dyrektor Waldemar Salis złożył serdeczne życzenia oraz wręczył nagrody nauczycielom. Nie zabrakło także życzeń i podziękowań ze strony uczniów. Na ręce pana Dyrektora został przekazany bukiet kwiatów dla wszystkich pedagogów. Podczas części oficjalnej odbyło się również przekazanie funkcji przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Mateusz Rudzik- dotychczas sprawujący tę funkcję, oddał władzę w ręce młodszego kolegi Kamila Fluksa.
 
XII Konkurs Recytatorski Poezji Karola Wojtyły
16.10.2013.
W dniu 15 października 2013 roku odbył się konkurs recytatorski, który został zorganizowany przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Ostrołęce. W celu uczczenia kolejnej rocznicy pontyfikatu naszego wielkiego rodaka bł. Jana Pawła II, uczestnicy przygotowali utwór z twórczości właśnie Karola Wojtyły. Trzy uczennice III Liceum Ogólnokształcącego zostały nagrodzone-III miejsce zajęła Magdalena Parda z klasy IIC1 (opiekun p. Agnieszka Pokora), wyróżnienie otrzymały Klaudia Jachimczyk z klasy IIA oraz Olga Nieliwodzka z klasy IF (opiekun p. Renata Dzierzgowska). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
Wycieczka na Lazurowe Wybrzeże
16.10.2013.
W dniach od 14 do 22 września 2013 roku odbyła się wycieczka do Francji i Włoch,  którą zorganizowała nauczycielka języka włoskiego p. Anna Orłowska. W wyprawie  brali udział uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół  Zawodowych nr 4 w Ostrołęce. We Włoszech uczestnicy zwiedzili Weronę- miasto Romea i Julii. Nocowali w hotelu w Gardesano. Trzeciego dnia wycieczki przybyli do Francji. Tu codziennie oglądali piękne francuskie miasta. Byli w Monte Carlo- znanego z raju samochodowego Formuły 1, zobaczyli też francuską Wenecję, czyli Port Grimaud.
Czytaj całość
 
Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej
16.10.2013.
Dnia 11 października 2013 roku w Ostrołęckim Centrum Kultury odbyła się uroczystość związana z Miejskimi Obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Organizatorami byli Miasto Ostrołęka, Bank Zachodni WBK oraz Zespół Szkół nr 5 im. Unii Europejskiej w Ostrołęce. Prezydent Miasta wręczył nagrody nauczycielom ostrołęckich szkół. Z naszej placówki zostały wyróżnione następujące osoby: p. Jolanta Rydzewska, p. Elżbieta Gamdzyk, p. Ewa Gąska, p. Renata Gołębiewska, p. Joanna Górska, p. Małgorzata Mierzejewska, p. Aldona Skała oraz p. Karolina Głowacka- pracownik obsługi.
Czytaj całość
 
Konkurs z chemii
15.10.2013.
9 października 2013 roku przeprowadzono etap szkolny konkursu z chemii organizowany przez  Mazowieckiego Kuratora Oświaty. W konkursie wzięło udział 22 uczniów klas III gimnazjum. Do etapu rejonowego  zakwalifikowało się czterech uczniów gimnazjum uzyskując, co najmniej 85% punktów możliwych do zdobycia na etapie szkolnym. Są to: Katarzyna Camlet kl. IIIa, Natalia Załęska i Aleksander Płocharski kl. IIIc, Rafał Niemira kl. III f. Opiekunami uczniów są: p. Dorota Antośkiewicz i p. Renata Gołębiewska. Szczegółowe informacje o wynikach można uzyskać u wyżej wymienionych nauczycieli. Kolejny etap konkursu z chemii–etap rejonowy zostanie przeprowadzony 9 listopada 2013r. Życzymy dalszych sukcesów!
 
IX Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów
14.10.2013.
3 października 2013 roku odbyła się część testowa zawodów pierwszego stopnia IX Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów, której organizatorem jest Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Matematycznej. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas Ic, IIa, IIc, IIIa, IIIb i IIIc gimnazjum. Najwyższe wyniki uzyskali: Katarzyna Camlet i Mateusz Szymczyk z klasy IIIa, Aleksander Płocharski  kl. IIIc, Rafał Szypulski  kl. Ic, Michał Narożny  kl. IIc oraz Anna Kaliszewska kl. IIIb.
Czytaj całość
 
Wyniki wyborów na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego
08.10.2013.
4 października w naszej szkole odbyły się wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Uprawnionych do głosowania było 1057 uczniów. Swój głos oddało 731osób. Największą liczbę głosów zdobył Kamil Fluks - 280, tuż za nim Milena Głażewska - 253, zaś Klaudia Modzelewska otrzymała 162. 36 głosów zostało unieważnionych. Wszystkim, którzy postanowili wziąć udział w wyborach serdecznie dziękujemy a nowemu przewodniczącemu życzymy powodzenia.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 547 - 572 z 683
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5