Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 22.02.2019.
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5

REKRUTACJA 2019/2020

KWESTIONARIUSZ OSOBOWY
Kwestionariusz liceum
Strona główna
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

BIBLIOTEKA

ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2018/2019
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2018/2019
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2018/2019
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Lista nauczycieli
STOWARZYSZENIE ZS5

GOŚCIMY
Odwiedza nas 1 gość
Galeria zdjęć
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
Dzień otwarty w ZS Nr 5
23.05.2014.
W dniu 27 maja 2014 roku (wtorek) o godz. 18.00 w Zespole Szkół Nr 5 odbędzie się dzień otwarty dla rodziców wszystkich klas gimnazjalnych i licealnych.
 
Prawybory do PE  "Młodzi głosują"
23.05.2014.
W dniu 19 maja odbyły się w naszej szkole prawybory do PE w ramach projektu „Młodzi Głosują”, przygotowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. W wyborach brali udział uczniowie klas trzecich gimnazjum oraz pierwszych i drugich liceum. Uprawnionych do głosowania było 583 uczniów. Oddano 407 głosów. Frekwencja wyniosła 69,81%. Głosów nieważnych oddano 23.
Czytaj całość
 
Projekt "Młodzi głosują"
17.05.2014.
14 maja zostały podsumowane dwa działania zrealizowane w ramach projektu. Pan Dyrektor wręczył certyfikaty zwycięzcom w konkursie plastycznym na wykonanie plakatu zachęcającego do udziału w wyborach do PE. Oto zwycięzcy: Monika Jaksina z kl. ID, Olga Nieliwodzka z kl. IF, Izabela Madrak z kl. IF. Został     podsumowany również szkolny konkurs wiedzy o PE, który odbył się 13 maja.
Czytaj całość
 
Wyniki Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny"
15.05.2014.
Znamy wyniki konkursu „Kangur Matematyczny”, który odbył się 20 marca 2014 roku Z przyjemnością informujemy, że laureatem konkursu został uczeń klasy IIc Michał Murawski (nauczyciel p. A. Żebrowska). Wyróżnienia otrzymali: Rafał Szypulski Ic, Daniel Mackiewicz IIc, Mateusz Klepuszewski IIIc, Katarzyna Camlet IIIa. Opiekunami wyróżnionych uczniów są p. J. Chodkowska, p. A. Żebrowska i p. L. Rostkowski. W konkursie wzięło udział 28 uczniów ZS Nr 5. Koordynatorem konkursu była p. Joanna Chodkowska. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
XVII Ostrołęckie Spotkania Chóralne
13.05.2014.
W niedzielę, 11 maja, w sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury odbył się doroczny koncert „Ostrołęckie Spotkania Chóralne”, Chór Dziewczęcy Ars Longa pod kierunkiem Joanny Górskiej wystąpił w nim po raz czternasty. Chór wykonał XVII wieczny madrygał „Służyłem ja tobie”w opracowaniu W. Soołtysika, pieśń ludową z lubelskiego „Przedoj , matko, kónia, przedoj” w opracowaniu T. Szeligowskiego i współczesny utwór J. Chilcotta „Can you here me”.
Czytaj całość
 
Uczeń naszego LO Laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH"
06.05.2014.
Kolejny sukces ucznia naszego liceum. Piotr Wiśniewski z klasy matematyczno-informatycznej uzyskał tytuł Laureata Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”. Olimpiada ta realizowana jest w zakresie czterech przedmiotów: matematyki, fizyki, chemii lub geografii z elementami geologii. Absolwent III LO w Ostrołęce, uczeń pani Magdaleny Żmijewskiej, wykazał się doskonałą znajomością praw fizyki, pokonał ponad 450 konkurentów. W nagrodę zostanie przyjęty na studia w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie z pominięciem procedury rekrutacyjnej. Przypominamy, że Piotr, dzięki zwycięstwu w innym konkursie fizycznym, ma już otwartą drogę na studia na Politechnice Gdańskiej.
Czytaj całość
 
Przedłużenie terminu składania wniosków o przyjęcie do Gimnazjum
05.05.2014.
Dyrekcja Zespołu Szkół Nr 5 im. Unii Europejskiej w Ostrołęce informuje, iż przedłużony został termin składania wniosków o przyjęcie uczniów do gimnazjum w uzasadnionych jednostkowych przypadkach, zgodnie z §5 Zarządzenia Nr 5 Mazowieckiego Kuratora Oświaty z dnia 10 lutego 2014 roku w sprawie ustalenia terminów rekrutacji oraz terminów składania dokumentów do publicznych gimnazjów na rok szkolny 2014/2015. Ustalono, że termin ten przedłuża się do dnia 23 maja 2014 roku.
 
Prawybory do Parlamentu Europejskiego
29.04.2014.
19 maja 2014 roku w naszej szkole odbędą się prawybory do Parlamentu Europejskiego w ramach projektu „Młodzi Głosują”, przygotowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. W związku z tym chcemy zaproponować Wam udział w szkolnych konkursach:
Czytaj całość
 
Archipelag Skarbów
29.04.2014.
Dwudziestego ósmego i dwudziestego dziewiątego kwietnia w naszym Gimnazjum odbyło się wyjątkowe spotkanie. Uczniowie, rodzice i inni zaproszeni goście mieli okazję wybrać się na ciekawą podróż po dżungli- okresie dojrzewania nastolatka. Zajęcia zostały przeprowadzone w sposób przyciągający uwagę i integrujący widownię. Każdy miał okazję zabrać głos, mając gwarancję, że zostanie wysłuchany.
Czytaj całość
 
Uroczystość wręczenia świadectw absolwentom III LO
28.04.2014.
„To są Twoje wspomnienia,
których nie zapomnisz, aż do końca życia.”
A.Zagajewski


Dnia 25 kwietnia 2014 roku 203. absolwentów otrzymało świadectwa ukończenia szkoły. Na uroczystość przybyli: Prezydent Miasta Ostrołęki p. Janusz Kotowski, Dyrektor Wydziału Oświaty p. Mirosław Rosak, Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki p. Dariusz Maciak. Podczas części oficjalnej, którą poprowadzili Paulina Dzwoniarska (kl. IIF) oraz Adrian Różycki (kl. ID), najlepsi uczniowie otrzymali nagrody książkowe za wyniki w nauce i stuprocentową frekwencję. Nagrodzeni zostali również laureaci konkursów przedmiotowych. Każdy uczeń otrzymał z rąk wychowawcy i Dyrektora dyplom ukończenia liceum.
Czytaj całość
 
Warsztaty dla uczestników projektu "Młodzi głosują"
16.04.2014.
W dniu 15 kwietnia  zespół w składzie: Emilia Nejman z kl. I D, Katarzyna Frączek z kl. I F, Karolina Gościńska z kl. II E, Katarzyna Suchodolska i Sylwia Netkowska z kl. II F -  pod opieką pani Agnieszki Łady, uczestniczył w warsztatach w ramach projektu „MŁODZI GŁOSUJĄ” organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Obecna edycja projektu dotyczy wyborów do Parlamentu Europejskiego. Zajęcia odbywały się w Olsztynie, a prowadziła je pani Barbara Modzelewska.
Czytaj całość
 
Piotr Wiśniewski z klasy IIIB LO zdobywcą "Indeksu" Politechniki Gdańskiej!
13.04.2014.
12 kwietnia 2014 w murach Politechniki Gdańskiej odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów Laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno – Fizycznego „Wygraj Indeks”. Doskonałe, czwarte miejsce w turnieju (kategoria: fizyka), zajął uczeń klasy IIIB naszego liceum Piotr Wiśniewski. Nagrodą w Konkursie jest „Indeks”, który umożliwia podjęcie, poza procedurą rekrutacyjną, studiów na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej.
Czytaj całość
 
"Gdzie ziarno chleba"-konkurs recytatorski
13.04.2014.
12 kwietnia 2014 roku w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” odbyła się XX edycja Konkursu Recytatorskiego twórczości C.K Norwida. Celem rywalizacji uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych było upowszechnienie wiedzy o życiu i twórczości C.K Norwida, ukazanie wartości, ponadczasowych przesłań zawartych w jego utworach oraz rozwijanie umiejętności recytacji. Miło nam poinformować, iż uczennica naszego gimnazjum Gabriela Lewandowska (klasa IIc) w turnieju recytatorskim zajęła II miejsce.
Czytaj całość
 
Twórczość Młodych Poetów
13.04.2014.
Już po raz czternasty okazało się, że w naszej szkole nie brakuje młodych poetów. Uczniowie klas gimnazjalnych i licealnych mieli okazję zaprezentować swoją twórczość, a także skorzystać z porad pani Magdaleny Domurad, ostrołęckiej poetki, która kolejny rok zaszczyciła nas swoją obecnością. W skład jury wchodziły panie: Magdalena Domurad oraz nauczycielki języka polskiego: Ewa Gąska,  Bożena Fąk i Elżbieta Ambrzykowska. Damska komisja wspólnie zadecydowała, że nagrody zostaną przyznane następującym uczniom:
Czytaj całość
 
Festiwal Nauki w Zespole Szkół Nr 5 w Ostrołęce
10.04.2014.
Uczenie się może być atrakcyjne! Zespół Szkół Nr 5 w Ostrołęce po raz czwarty zorganizował „Festiwal Nauki”, w ramach którego chciał przekonać uczniów okolicznych gimnazjów i szóstoklasistów, że uczenie się może dawać dużo radości, być pożyteczne i interesujące, szczególnie w tej szkole! W związku z tym nauczyciele i uczniowie przygotowali wiele intelektualnych i empirycznych atrakcji, typu inscenizacje lektur, prezentacje multimedialne, niezwykłe doświadczenia chemiczne oraz eksperymenty biologiczne.
Czytaj całość
 
VI przegląd piosenki angielskiej "The Voice of Ostrołęka"
09.04.2014.
W środę 9 kwietnia w Zespole Szkół Nr 3 odbył się VI Przegląd Piosenki Angielskiej „The Voice of Ostrołęka”. W tegorocznym konkursie zaprezentowała się uczennica naszego gimnazjum Aleksandra Olszewska z klasy IIId, która wyśpiewała II miejsce. Serdecznie gratulujemy!
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 521 - 546 z 737
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5