Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 15.07.2018.
Strona główna
REKRUTACJA 2018/2019

NAWIGATOR 2018

DZIENNIK ELEKTRONICZNY
BIBLIOTEKA
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5


ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2017/2018
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2017/2018
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2017/2018
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Orły Ostrołęki
Lista nauczycieli
STOWARZYSZENIE ZS5

WSAP
GOŚCIMY
Odwiedza nas 1 gość
Galeria zdjęć
GRA EDUKACYJNA
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
Ars Longa na Orszaku Trzech Króli
08.01.2014.
06 stycznia 2014 roku podczas pierwszego w naszym mieście Orszaku Trzech Króli wystąpił Chór Dziewczęcy Ars Longa pod kierunkiem pani Joanny Górskiej. Chór, jako Chór Anielski śpiewał kolędy podczas Sceny 5 finałowej-Stajence i pokłonie Trzech Króli dla wszystkich zgromadzonych wokół Stajenki uczestników Orszaku przy Hali Sportowej im. A. Gołasia. Chórowi serdecznie gratulujemy pięknego występu.
 
Ogłoszenie-zebranie z rodzicami uczniów klas trzecich
30.12.2013.
Dnia 2 stycznia 2014 roku (czwartek) o godzinie 18.00 odbędą się zebrania z rodzicami uczniów klas trzecich.
 
Konkurs na zbiórkę makulatury został już rozstrzygnięty
20.12.2013.
19 grudnia Prezydent Miasta Ostrołęka p. Janusz Kotowski wręczył nagrody uczniom, którzy zebrali w swoich szkołach największą ilość makulatury. Gimnazjum Nr 5 reprezentowała uczennica kl. IIc Joanna Drzyzguła, która zebrała 460kg makulatury. Ogółem wszystkie ostrołęckie szkoły zebrały 43 607,48kg, w tym uczniowie naszego gimnazjum 3500kg. Joannie gratulujemy i zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w nowej edycji konkursu „ Zbiórka makulatury w szkołach”. Koordynator zbiórki makulatury: Marzena Pszczółkowska
Czytaj całość
 
Olimpiada Fizyczna
20.12.2013.
Z przyjemnością informujemy, że uczniowie klasy IIIB naszego Liceum: Paweł Goliński i Piotr Wiśniewski, przeszli do etapu okręgowego Olimpiady Fizycznej, która przeznaczona jest dla uczniów szkół średnich. W etapie wstępnym (korespondencyjnym) uczestnicy zmierzyli się z piętnastoma krótkimi i trzema dłuższymi zadaniami teoretycznymi oraz opisali dwa, wykonane samodzielnie, doświadczenia. Tematyka Olimpiady znacznie wykracza poza program nauczania, wymaga ogromnego zaangażowania ze strony uczestników, poszerzenia aparatu matematycznego, poszukiwania ciekawych rozwiązań zadań rachunkowych i problemowych. W zmaganiach olimpijczyków wspierała pani Magdalena Żmijewska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
"Loteria mikołajkowa"
18.12.2013.
Jutro, czyli 19 grudnia, w naszej szkole odbędzie się „Loteria mikołajkowa”. Od godziny 10.15 w radiowęźle będzie możliwość wylosowania atrakcyjnych nagród poprzez zakup losów za 2,5zł i 5zł. O godzinie 11.15 przed radiowęzłem przeprowadzona będzie licytacja bonów na różne zabiegi kosmetyczne. Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej loterii.
 
Uczniowie naszego gimnazjum zakwalifikowani do zawodów II stopnia IX OMG
13.12.2013.
Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów to ogólnopolski konkurs, przygotowujący do udziału w Olimpiadzie Matematycznej na poziomie ponadgimnazjalnym – jedynego konkursu matematycznego  dającego uprawnienia podczas rekrutacji na prawie wszystkie uczelnie wyższe w Polsce. Finalistom i laureatom OMG przysługują również uprawnienia podczas rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej oraz przy egzaminie gimnazjalnym. Zawody pierwszego stopnia składały się z dwóch niezależnych części: testowej (odbyła się w naszej szkole) i korespondencyjnej.
Czytaj całość
 
III miejsce w VIII Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym "Piórko"
13.12.2013.
W dniu 6 grudnia 2013 roku odbył się finał VIII Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Piórko” o puchar Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Józefa Bema w Ostrołęce. Wzięły w nim udział uczennice naszej szkoły: Anna Świtaj z klasy IC oraz Izabela Bożek, Gabriela Leszka i Natalia Prusik z klasy ID. Zajęły one w rywalizacji drużynowej, trzecie miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
Wyniki etapu szkolnego XII Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego
13.12.2013.
Dnia 22 listopada 2013 roku w Zespole Szkół nr 5 w Ostrołęce odbył się etap szkolny XII Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego. Konkurs został zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Gimnazjaliści zmierzyli się z testem pisemnym, który składał się z części leksykalno-gramatycznej oraz częsci sprawdzającej rozumienie tekstu czytanego. Do etapu regionalnego zakwalifikowały się następujące osoby: Rafał Budziszewski (opiekun p. Katarzyna Puławska), Martyna Majewska (opiekun p. Edyta Zaborowska) oraz Aleksandra i Viktoria Urbach (opiekun p. Małgorzata Alomar). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
Druga audycja w radio OKO
10.12.2013.
Dnia 27 listopada 2013 roku o godzinie 18-tej mogliście wysłuchać drugiej audycji popularyzującej język niemiecki i muzykę tego kraju. Tym razem program poprowadziła grupa w składzie: Klaudia Borkowska, Monika Lenkiewicz (uczennice klasy IC), Jakub Śmiałek i Dominika Zalewska (uczniowie klasy IE). Opiekę nad młodzieżą sprawowały panie Katarzyna Puławska i Beata Pyskło. Oto wrażenia młodych radiowców:
Czytaj całość
 
Czy potrzebne nam Boże Narodzenie?
10.12.2013.
Pod tym hasłem dnia 10 grudnia 2013 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość „Tradycje i obrzędy Bożego Narodzenia”. Została ona zorganizowana wraz ze Stowarzyszeniem Pomocy Szkole.
Czytaj całość
 
Szkolny Turniej Wiedzy o Unii Europejskiej
08.12.2013.
Dnia 5 grudnia 2013 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Wiedzy o Unii Europejskiej. Turniej wpisany był w kalendarz uroczystości szkolnych; był jednym z elementów obchodów Święta Szkoły. Uczestnikami rywalizacji byli uczniowie z kl. IE, IF, IIE, IIF, IIIE i IIIF.  Trzyosobowe zespoły musiały zmierzyć się z testem składającym się z 40 otwartych i zamkniętych pytań.
Tematyką turnieju była:
Czytaj całość
 
Uczennice naszego gimnazjum w etapie wojewódzkim Konkursu Biologicznego
03.12.2013.
2 grudnia ogłoszone zostały oficjalne wyniki etapu rejonowego Konkursu Biologicznego organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Hasłem przewodnim tegorocznego konkursu są rośliny nasienne. W etapie rejonowym wzięło udział pięć uczennic naszego gimnazjum: Martyna Majewska (IIIc), Olszewska Aleksandra (IIIa), Pragacz Katarzyna (IIIa), Załęska Natalia (IIIc) i Zduńczyk Gabriela (IIIa).
Czytaj całość
 
Wycieczka do Warszawy
27.11.2013.
22 listopada 2013 roku Uczniowie klasy IB i IE wraz z opiekunami p. Ewą Gąską, p. A. Skałą oraz p. A. Ładą udali się na wycieczkę do Warszawy. Podczas wyjazdu w charakterze kulturalno-edukacyjno-integracyjnym młodzież miała możliwość obejrzenia ekspozycji znajdującej się w Muzeum Sportu i Turystyki pt.: „Dzieje sportu polskiego i olimpizmu” prezentującą historię tej dziedziny od antycznej Grecji poprzez narodziny nowożytnych Igrzysk Olimpijskich w XIX wieku aż do współczesności.
Czytaj całość
 
20 listopada-Święto Szkoły
25.11.2013.
"Szukam nauczyciela i mistrza...."
Tadeusz Różewicz


28 listopada 2003 roku Zespół Szkół Nr 5 otrzymał imię Unii Europejskiej. Na pamiątkę tego wydarzenia obchodzimy Święto Szkoły–podkreśliła Pani Dyrektor Jolanta Rydzewska. Święto Szkoły miało uroczysty charakter. Stało się okazją do zadumy i refleksji na temat wartości–wiara, nadzieja, miłość, Bóg, ojczyzna–które pomagają zachować człowieczeństwo i odkrywać własną tożsamość.
Czytaj całość
 
Dołącz się do "GÓRY GROSZA"
22.11.2013.
W dniach 25.11-06.12.2013 roku w naszej szkole po raz kolejny odbędzie się akcja "Góra Grosza". Jej celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka oraz pogotowi rodzinnych. Zapraszamy! Przyłączcie się do nas!
 
Władcy świat(ł)a
20.11.2013.
Najlepiej uczymy się przez doświadczenie. Doskonale wiedzą o tym uczniowie klasy IIB liceum, którzy udali się na zajęcia odbywające się w Laboratorium Fizycznym Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Przez kilka fascynujących godzin, stali się oni „Władcami świa(ł)a”. Światło laserowe–z takim eksperymentowali, nie występuje w naturze, ale jego niezwykłe cechy wykorzystujemy praktycznie wszędzie: od multimediów, po medycynę i technologię wojskową. Odtwarzacz DVD, skalpel chirurgiczny, nóż do cięcia blach, czytnik kodów kreskowych, wskaźnik prezentacyjny to urządzenia, które wykorzystują energię transportowaną przez światło spójne.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 521 - 546 z 676
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5