Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 15.11.2018.
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5

Strona główna
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

KWESTIONARIUSZ OSOBOWY
Kwestionariusz liceum
Kwestionariusz gimnazjum
BIBLIOTEKA

ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2018/2019
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2018/2019
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2018/2019
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
Procedura ds frekwencji
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Lista nauczycieli
STOWARZYSZENIE ZS5

WSAP
GOŚCIMY
Odwiedza nas 2 gości
Galeria zdjęć
GRA EDUKACYJNA
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
Sukcesy naszych uczennic w Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego
20.03.2014.
15 lutego odbył się etap okręgowy OLiJP, część ustna. Z Mazowsza do tego etapu zakwalifikowało się 29 osób, w tym dwie nasze uczennice Ewa Gumkowska (kl. IIF) i Kamila Gumkowska (kl. IIF). W części ustnej dziewczęta musiały odpowiedzieć na pytania m.in. z całej historii literatury polskiej oraz obronić swoją pisemną pracę z etapu rejonowego.     Miło nam donieść, że Kamila Gumkowska znalazła się w gronie 9 osób, które uzyskały kwalifikacje do finału OLiJP i jest jedyną przedstawicielką ostrołęckich szkół. Kamilo, powodzenia! Opiekunem dziewcząt jest p. Joanna Dawidczyk.
 
VIII Młodzieżowe Targi Edukacji i Pracy
22.03.2014.
13 marca 2014 roku w hali widowiskowo-sportowej im. Arkadiusza Gołasia przy ul. Traugutta odbyły się VIII Młodzieżowe Targi Edukacji i Pracy. Szkoły ponadgimnazjalne z Ostrołęki i regionu prezentowały swoje kierunki kształcenia, wachlarz zajęć pozalekcyjnych oraz osiągnięcia i sukcesy uczniów. Na targach nie zabrakło również przedstawicieli naszego liceum, którzy aktywnie reprezentowali placówkę, zachęcając młodszych kolegów do zapoznania się z ofertą edukacyjną III Liceum Ogólnokształcącego.
Czytaj całość
 
Z wizytą w IPN-ie-wycieczka do Warszawy
10.03.2014.
Dnia 6 marca wzięliśmy udział (uczniowie klas IIE i IIF) w warsztatach odbywających się w Centrum Edukacyjnym IPN-u im. Janusza Kurtyki „Przystanek Historia”. Tematem spotkania był stan wojenny. Wysłuchaliśmy wykładu na temat przyczyn jego wprowadzenia i obejrzeliśmy film pod tytułem „Grudniowa noc”. Kolejną częścią warsztatów była praca w grupach dotycząca życia codziennego, a także represji, jakie rząd nakładał na obywateli w tym czasie.
Czytaj całość
 
Uczniowie naszego gimnazjum finalistami konkursu matematycznego "Pangea"
09.03.2014.
Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszego gimnazjum: Michał Murawski z kl. IIc, Katarzyna Camlet z kl. IIIa, Konrad Kotowski z kl. IIIc i Aleksander Płocharski z kl. IIIc (uczeń uzyskał najwyższą liczbę punktów) zakwalifikowali się do finału międzynarodowego konkursu matematycznego PANGEA pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Fatih University. Finaliści są uczniami p. Joanny Chodkowskiej i p. Anety Żebrowskiej. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 103264 uczniów. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
Spotkanie z prozą Wiktora Gomulickiego
21.02.2014.
W dniu 13 lutego w Gimnazjum nr 1 odbył się międzygimnazjalny konkurs recytatorski „Spotkanie z prozą Wiktora Gomulickiego”. Rywalizacja była zacięta, ale i tak uczennice naszego gimnazjum były bezkonkurencyjne. Pierwsze miejsce zdobyła Gabriela Lewandowska z klasy IIc. Gabrysia recytowała prozę pt. „Dzwonek szkolny”. Jednak nie była ona jedyną zwyciężczynią konkursu. Również Konrad Bagiński z Gimnazjum nr 1 zdobył najwyższe miejsce na podium.
Czytaj całość
 
Sukces uczennic ZS Nr 5 w "Walentynkowym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej"
17.02.2014.
14 lutego w I Liceum Ogólnokształcącym w Ostrołęce odbył się „Walentynkowy konkurs piosenki anglojęzycznej” dla uczniów gimnazjum. Podczas konkursu wspaniale zaprezentowały się uczennice ZS Nr 5. Aleksandra Olszewska (z klasy 3d) zajęła 1 miejsce śpiewając piosenkę pt: ”If I’m James Dean,you’re Audrey Hepburn” Sleeping with sirens. Piosenka wykonana była z własnym akompaniamentem.
Czytaj całość
 
Uczniowie naszej szkoły laureatami Konkursu Matematycznego "OLIMPUS"
14.02.2014.
Znamy już wyniki ogólnopolskiego konkursu "OLIMPUS" w dziedzinie matematyki, który odbył się 18 stycznia 2014 roku. Wzięło w nim udział 15 uczniów Gimnazjum nr 5. W kategorii klas pierwszych tytuł laureata i 7 miejsce (1703 wszystkich uczestników) zdobył Rafał Szypulski z klasy Ic (nauczyciel-p. Lech Rostkowski), w kategorii klas III tytuł laureata i 3 miejsce (1236 uczestników) uzyskał Aleksander Płocharski z klasy IIIc (nauczyciel–p. Aneta Żebrowska). Gratulujemy wysokich wyników!
 
Konkurs Piosenki Obcojęzycznej
13.02.2014.
W dniu 11 marca 2014 roku w naszej szkole odbędzie się kolejna edycja Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. Wszystkich chętnych do wzięcia w nim udziału prosimy o dokonanie zgłoszenia do dnia 7 marca u jednej z pań: Beaty Pyskło, Magdaleny Prekiel, Katarzyny Puławskiej lub Anny Pędzich. Jednocześnie prosimy o przygotowanie podkładów muzycznych do wybranych przez siebie utworów na płytach CD. Serdecznie zapraszamy!
 
Mamy laureatkę i finalistkę Konkursu Języka Niemieckiego!
13.02.2014.
Viktoria Urbach i Alexandra Urbach z klasy Ic gimnazjum znowu wykazały się wspaniałą znajomością języka niemieckiego. Viktoria została laureatką, a Alexandra finalistką Konkursu Języka Niemieckiego pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty, który odbył się 31 stycznia 2014 roku w Warszawie. Serdecznie gratulujemy!
 
I etap konkursu języka angielskiego "Piórko"
10.02.2014.
12 lutego 2014 roku o godzinie 9.00 w naszej szkole odbędzie się I etap konkursu języka angielskiego „Piórko”. Czas trwania 60 minut (numery sal będą podane na zmianach).
 
Finalistki Konkursu Biologicznego
10.02.2014.
Martyna Majewska i Natalia Załęska–uczennice klasy IIIc gimnazjum zostały finalistkami Konkursu Biologicznego pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Do finału dostało się tylko 36 uczniów z całego Mazowsza. Nasze uczennice, jako jedyne, reprezentowały rejon Delegatury Kuratorium w Ostrołęce. Gratulujemy sukcesu!
 
Michał Murawski zwycięzcą trzeciej edycji Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego
09.02.2014.
Dnia 28 stycznia w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce odbyła się trzecia edycja Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego dla szkół gimnazjalnych z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Celem konkursu było zainteresowanie młodzieży historią, kulturą oraz geografią krajów niemieckojęzycznych. Konkurs składał się z dwóch etapów. Podczas pierwszego etapu uczniowie rozwiązywali test, w drugim - ustnym etapie - odpowiadali na wylosowane przez siebie pytania.
Czytaj całość
 
Sukces uczennic naszej szkoły w etapie regionalnym Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego
07.02.2014.
11 stycznia 2014 roku odbył się etap regionalny Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów z regionu podlaskiego. W konkursie wzięli również udział uczniowie z naszej szkoły: Rafał Budziszewski, Martyna Majewska, Alexandra Urbach, Viktoria Urbach. Miło nam poinformować, iż Viktoria Urbach, z klasy Ic, zajęła I miejsce z sumą 58 punktów na 60 możliwych, natomiast Alexandra Urbach, również z klasy Ic, uplasowała się na II miejscu z 56 punktami (opiekun p. Małgorzata Alomar).  Na wysokim IV miejscu znalazła się również Martyna Majewska z klasy IIIc (opiekun p. Edyta Zaborowska).
Czytaj całość
 
Grand Prix dla Oli Olszewskiej
05.02.2014.
4 lutego w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. W Ostrołęce odbył się V Konkurs pieśni i piosenki „Zanim zaśpiewasz pieśń Chopina” pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Ostrołęki. Prezentacja uczennicy naszej szkoły Aleksandry Cecylii Olszewskiej z klasy IIId: pieśń Z. Noskowskiego „Sokół” oraz utwór „Słońce w ramionach” z akompaniamentem gitarowym Aleksandra Płocharskiego z klasy IIIc zdobyła najwyższe uznanie Komisji Konkursowej, która przyznała Oli I nagrodę w kategorii szkół gimnazjalnych oraz nagrodę Grand Prix tego najbardziej prestiżowego konkursu dla młodych solistów w naszym mieście. Serdecznie gratulujemy!
Czytaj całość
 
Gabriela Leszka uczennica III LO w eliminacjach centralnych Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności
03.02.2014.
Dnia 10 stycznia 2014 roku w Zespole Szkół Gastronomicznych w Szczytnie odbył się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, w którym uczestniczyli uczniowie z okręgu północno-wschodniej Polski. Tematem przewodnim było "Żywienie u progu i schyłku życia". W etapie tym-III LO w Ostrołęce reprezentowały uczennice pani Ewy Niewiarowskiej: Gabriela Leszka z klasy ID ( zajęła 2 miejsce-78 punktów) i Kinga Jakubiak z klasy IID ( zajęła III miejsce-68 punktów).
Czytaj całość
 
Konkursy matematyczne
02.02.2014.
Dnia 20 stycznia 2014 roku 25 uczniów naszego gimnazjum i liceum wzięło udział w międzynarodowym Konkursie Matematycznym PANGEA, który jest organizowany w następujących krajach: Niemcy, Włochy, Austria, Polska, Portugalia, Szwajcaria, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Czechy i Węgry. W Polsce konkurs przeprowadza Międzynarodowe Gimnazjum nr 51 i Liceum Ogólnokształcące Meridian oraz Vistula University w Warszawie. I etap zmagań polegał na rozwiązaniu testu. Wyniki zostaną ogłoszone 4 marca.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 521 - 546 z 708
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5