Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 21.06.2019.
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5


REKRUTACJA 2019/2020

KWESTIONARIUSZ OSOBOWY
Kwestionariusz liceum
Strona główna
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

BIBLIOTEKA

ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2018/2019
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2018/2019
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2018/2019
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Zmiany w statucie ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Lista nauczycieli
STOWARZYSZENIE ZS5

GOŚCIMY
Odwiedza nas 1 gość
Galeria zdjęć
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
Uczniowie naszej szkoły nagrodzeni w konkursie "Janioł"
18.12.2018.
14 grudnia 2018 roku w Multimedialnym Centrum NATURA odbyła się Gala wręczenia nagród w konkursie plastyczno-poetyckim „Gwiazdkowy Anioł – JAnioł” zorganizowanym przez Kultownię OCK. Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych w kategorii literackiej (młodzież 14-18 lat) znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Dżesika Weronika Szymczyk z klasy IH – zajęła I miejsce, Jakub Koronka z klasy IIB1 – II miejsce i Filip Zalewski z klasy IIB1– III miejsce. Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Czytaj całość
 
XIV ogólnopolska Olimpiada Matematyczna Juniorów
14.12.2018.
Miło nam poinformować, że Mateusz Zych, uczeń klasy IIIb gimnazjum, przeszedł do półfinału ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Juniorów. Mateusz jako jedyny uczeń z subregionu ostrołęckiego zakwalifikował się do kolejnego etapu konkursu. Opiekunem ucznia jest p. Ewa Drężek. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
Uczniowie naszej szkoły nagrodzeni w konkursie "Powróćmy do korzeni"
13.12.2018.
13 grudnia 2018 roku w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Ostrołęce odbyło się wręczenie nagród XVII Ostrołęckiego Przeglądu Twórczości Religijnej. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Powróćmy do korzeni”. Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły. W grupie wiekowej - szkoły podstawowe klasy VII - VIII i gimnazjum – II miejsce zajął Bartosz Szymański z klasy 3a, natomiast w kategorii szkół ponadgimnazjalnych  - II miejsce zajęła Dżesika Weronika Szymczyk z klasy IH, III miejsce - Karolina Pianka z klasy ID, a wyróżnienie otrzymała Katarzyna Baczewska z klasy IIA. Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Czytaj całość
 
Warsztaty "Kartka bożonarodzeniowa"
07.12.2018.
Dnia 07 grudnia 2018 roku uczniowie klasy I E:  Amelia Dąbkowska, Oliwia Gostkowska, Jakub Krystian, Karolina Ruszczyk oraz Julia Chrostowska wraz z panią Dorotą Drężek gościli w Przedszkolu Miejskim Nr 10 w Ostrołęce, gdzie przeprowadzili warsztaty pt.„Kartka bożonarodzeniowa". Aby wprowadzić świąteczny nastrój, młodzież na początku przeczytała dzieciom bajkę pt. „Choinka”. Następnie przedszkolaki  przy pomocy swoich starszych kolegów wykonały przepiękne kartki świąteczne, które przyozdobiły na różne sposoby według indywidualnych pomysłów.
Czytaj całość
 
Narodowe Śpiewanie w Warszawie
06.12.2018.
Z wielką dumą i radością informujemy o niezwykłym wydarzeniu artystycznym, w którym  wziął udział Chór Dziewczęcy Ars Longa pod kierunkiem pani Joanny Górskiej. Na zaproszenie kurator regionalnej Akademii Chóralnej Śpiewająca Polska pani Anny Waligóry - Tarnowskiej dziewczęta wystąpiły wraz z 11 innymi chórami podczas uroczystego koncertu  Narodowe Śpiewanie w Warszawie w  Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.
Czytaj całość
 
Piotr Pędzich zwycięzcą konkursu na Logo III LO
04.12.2018.
Miło nam poinformować, że Piotr Pędzich zajął I miejsce w Szkolnym Konkursie na Logo III Liceum Ogólnokształcącego . Jego projekt został uznany za najciekawszy spośród 14 zgłoszonych przez młodzież licealną i gimnazjalną. Jury, skład którego stanowili : Dyrekcja Szkoły, przewodniczący zespołów przedmiotowych, przedstawiciel Rady Rodziców, uczniowie z Samorządu Szkolnego, nauczyciel informatyki i plastyki oraz organizatorzy z Zespołu Promocji, uwzględniając zgodność prac konkursowych z kryteriami regulaminu, postanowiło przyznać główną nagrodę uczniowi klasy IIB1. Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w kolejnych konkursach. Nowy adres III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce: www.3lo.com.pl
 
Kurpie Zielone w literaturze
04.12.2018.
27 listopada 2018 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kadzidle odbyło się rozdanie nagród Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Kurpie Zielone w literaturze”. Uczennica klasy 1H, Dżesika Weronika Szymczyk zajęła I miejsce w kategorii szkół średnich. Naszej Poetce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Czytaj całość
 
Konkurs Języka Angielskiego MSCDN
02.12.2018.
Miło nam poinformować, że uczennica Ewa Kaliszewska z klasy 3c gimnazjum zakwalifikowała się do etapu rejonowego Konkursu Języka Angielskiego dla Gimnazjów. Konkurs odbędzie się dnia 17 grudnia 2018 roku. Gratulujemy serdecznie i życzymy Ewie dalszych sukcesów oraz powodzenia w czasie zmagań konkursowych! Opiekunem Ewy jest pan Maciej Frej, a za przeprowadzenie etapu szkolnego odpowiadali p. Anna Pędzich, p. Magdalena Prekiel i p. Maciej Frej.
 
Uroczystość z okazji Święta Szkoły
01.12.2018.
23 listopada 2018 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Święta Szkoły. Nauczyciele i młodzież mieli okazję obejrzeć montaż słowno- muzyczny pt.,, Podróż po Europie”. Zaprezentowano slajdy przedstawiające wybrane kraje Unii Europejskiej, do których dobrano muzykę , kojarzoną z każdym państwem Wspólnoty.  Imprezę poprowadzili: Zuzanna Kowalska z kl. I F i Jakub Gąska z kl. I H. Swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowali uczniowie z klasy I F: Aleksandra Dobkowska, Ewa Gawrych i Karolina Kempska, z klasy I H Mateusz Jemielita , klasy IIId1 Oliwia Krawczyk. Klasę IIIa reprezentowali: Alicja Zembrzucka ,Dominika Kozłowska i Bartek Szymański.
Czytaj całość
 
Obroniliśmy Puchar w piłce nożnej
29.11.2018.
Piłkarze III Liceum Ogólnokształcącego zwyciężyli w XVII Mistrzostwach Ostrołęki Szkół Średnich w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn o Puchar Prezydenta Miasta Ostrołęki. Turniej odbył się w dniach 26-27 listopada 2018 roku. Zawodnicy III LO prowadzeni przez trenera Włodzimierza Sikorę przeszli przez turniej bez porażki i obronili tytuł sprzed roku. W rywalizacji piłkarze III LO pokonali ZSZ nr 1 3:0, ZSZ nr 3 2:0, ZSZ nr 4 3:1, I LO 1:0 i II SLO 3:0. Zanotowali też dwa remisy z ZSZ nr 2 1:1 i II LO 0:0. Drużyna III LO wystąpiła w składzie: Szymon Kędzierski, Michał Stolarczyk, Bartłomiej Chmielewski, Przemysław Modzelewski, Przemysław Lebieusz, Bartosz Jarnutowski, Wiktor Kruczyk, Damian Białobrzewski, Damian Słowik, Mateusz Dasiak, Dawid Mierzejewski, Daniel Zabielski. 
Czytaj całość
 
Żywa lekcja historii
27.11.2018.
Kolejnym elementem obchodów 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości była ,,Żywa lekcja historii", która odbyła się w naszej szkole 21 listopada 2018 roku. Przybyli do nas członkowie Bractwa Historycznego KERIN, którzy w barwny sposób przeprowadzili nas przez okres walk o niepodległość, aż do momentu, kiedy Polska stała się wolna. Uczniowie mieli możliwość czynnego udziału w przedstawieniu, co dostarczyło im dodatkowych emocji.
Czytaj całość
 
Hubert Nakielski po raz kolejny medalistą Mistrzostw Świata!!!
25.11.2018.
Hubert Nakielski z Mistrzostw Świata rozgrywanych w Australii wróci z czterema medalami. Został Mistrzem Świata na 200m - super ratownik!!! Wywalczył również brązowy medal na 50m - holowanie manekina i srebrny medal w sztafecie 4x25m holowanie manekina. Ogromne brawa i wielki szacunek!!!
Czytaj całość
 
Konkurs historyczny "Niepodległa - Polska moja ojczyzna"
23.11.2018.
19 listopada 2018 roku w Urzędzie Miasta odbyło się podsumowanie VIII Miejskiego Konkursu Historycznego ,,Niepodległa- Polska moja ojczyzna". Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich zmierzyli się z testem dotyczącym historii narodu polskiego od momentu utraty niepodległości, aż do okresu pontyfikatu papieża Jana Pawła II. Pytania wymagały szerokiej wiedzy dotyczącej zarówno zjawisk politycznych, jak i kulturalnych powyższego okresu.
Czytaj całość
 
Konkursowe zmagania o "Wolnej i niepodległej"
20.11.2018.
15 listopada w naszej szkole odbył się KONKURS WIEDZY O HISTORII POLSKI pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki. Tematem tegorocznej edycji była: „WOLNA I NIEPODLEGŁA 1918 – 1922.” Konkurs ten wpisał się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wzięły w nim udziały trzyosobowe drużyny ze szkół podstawowych (Nr 1, Nr 5, Nr 6, Nr 10, Społeczna Szkoła Podstawowa STO), ponadpodstawowych ( I LO, II LO, Liceum Klasyczne, ZSZ Nr 1 oraz ZSZ Nr 2) oraz z Zespołu Szkół nr 5 ( gimnazjum i liceum) - łącznie 15 drużyn.
Czytaj całość
 
XXI Ostrołęckie Spotkania Chóralne
19.11.2018.
W niedzielę 18 listopada w kościele p.w. św. Franciszka z Asyżu odbył się doroczny koncert Ostrołęckie Spotkania Chóralne. W roku upamiętniającym 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości  zaprezentowało się osiem chórów, w tym Chór Dziewczęcy Ars Longa pod kierunkiem pani Joanny Górskiej.  Nasze Dziewczęta wykonały pieśń „O mój rozmarynie” z akompaniamentem fortepianowym Bartłomieja Bemowskiego oraz Laudate Dominum Julia Dominguez’a. Chórowi i pani Dyrygent serdecznie gratulujemy pięknego występu!
Czytaj całość
 
Konkurs recytatorski "Strofy o Ojczyźnie"
18.11.2018.
15 listopada 2018 roku odbył się konkurs recytatorski „Strofy o Ojczyźnie” upamiętniający 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zadaniem uczestników było przygotowanie utworu o tematyce patriotycznej. Za dojrzałą recytację własnoręcznie napisanego utworu jury przyznało I miejsce Bartoszowi Szymańskiemu z kl. IIIa. Na II miejscu uplasowały się uczennice kl.ID: Zuzanna Wiszowata oraz Wiktoria Gumkowska.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 53 - 78 z 779
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5