Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 19.10.2018.
Strona główna
KWESTIONARIUSZ OSOBOWY
Kwestionariusz liceum
Kwestionariusz gimnazjum

DZIENNIK ELEKTRONICZNY
BIBLIOTEKA
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5


ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2018/2019
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2018/2019
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2018/2019
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
Procedura ds frekwencji
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Lista nauczycieli
STOWARZYSZENIE ZS5

WSAP
GOŚCIMY
Galeria zdjęć
GRA EDUKACYJNA
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
Maria Murawska złotą medalistką Polski w pływaniu
26.04.2016.
Maria Murawska (klasa Ia)  aktualnie na co dzień trenuje pływanie w Uczniowskim Klubie Sportowym „Piątka” w Ostrołęce. Z tą dyscypliną sportu związała się 6 lat temu, a ciężka praca przekłada się na osiągane sukcesy. Od lutego 2016 roku (data przejścia do nowego klubu) startowała w 8 imprezach pływackich: w Warszawie (trzykrotnie) i Mińsku Mazowieckim (dwukrotnie) oraz Giżycku, Pułtusku i Grudziądzu, na których zdobyła 18 medali złotych i 3 srebrne.
Czytaj całość
 
Chór Ars Longa zaśpiewał dla Wiktorii
26.04.2016.
W sobotę 23 maja na scenie przed restauracją "Avalon" odbył się koncert charytatywny "Wspólnie dla Wiktorii" zadedykowany siedmioletniej Wiktorii Gawrych. . W pomoc chorej dziewczynce włączyli się ludzie dobrej woli oraz ostrołęckie zespoły muzycznej. Na zaproszenie do udziału w Koncercie z wielką radością odpowiedział Chór naszej szkoły. Dziewczęta zaprezentowały tym razem program złożony z wielogłosowych utworów rozrywkowych. Na scenie zabrzmiały:
Czytaj całość
 
Aleksandra Biernat w finale XX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej
26.04.2016.
We wtorek 26 kwietnia 2016 br. 63 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z diecezji łomżyńskiej, w tym dwie uczennice z naszej szkoły: Aleksandra Biernat z klasy II D i Olga Olech z klasy I F, uczestniczyło w II etapie XX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, którego organizatorem jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Po części pisemnej konkursu, do etapu ustnego przeszło 7 uczestników, z których komisja konkursowa wyłoniła troje zwycięzców.
Czytaj całość
 
Szkolny Konkurs Języka Angielskiego
25.04.2016.
14 kwietnia 2016 roku w naszym liceum odbył się kolejny Szkolny Konkurs Języka Angielskiego zorganizowany przez anglistki p. Annę Gawrych i p. Dorotę Śledzińską. Do konkursu zgłosiło się 34 uczniów. Musieli oni  zmierzyć się z testem sprawdzającym umiejętności językowe (słuchanie, czytanie) i struktury leksykalno-gramatyczne (test luk, transformacje, słowotwórstwo) na poziomie upper-intermediate. Wręczenie nagród odbyło się 19 kwietnia.
Czytaj całość
 
Podwójny olimpijski sukces uczniów III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce
18.04.2016.
Jan Jokiel z kl.IIID i Katarzyna Pragacz z kl.IID- uczniowie pani Ewy Niewiarowskiej w finale centralnym Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. W wyniku eliminacji etapu okręgowego, który odbył się 16 kwietnia 2016 roku w Płocku, spośród 64 uczestników- po napisaniu testu -12 z nich przeszło do etapu ustnego. Uczniowie otrzymali 6 pytań, na które odpowiadali przy pełnej sali . Wśród najlepszej siódemki, która uzyskała najwyższą łączną punktację z części pisemnej i ustnej znaleźli się uczniowie III LO i będą reprezentować województwo mazowieckie na etapie centralnym w Krakowie.
Czytaj całość
 
IIILO najlepsze w międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Żywieniu "Żywieniowy zawrót głowy"
18.04.2016.
15 kwietnia 2016 roku reprezentacja IIILO pod opieką pani Ewy Niewiarowskiej ( Katarzyna Camlet, Gabriela Zduńczyk i Aleksandra Niewiarowska z kl.IID) uczestniczyła w Konkursie Wiedzy o Żywieniu, organizowanym przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce, który przeznaczony był dla szkół ponadgimnazjalnych z powiatu ostrołęckiego. Podczas konkursu sprawdzano wiedzę z zakresu istniejących zagrożeń zdrowotnych, możliwości ochrony zdrowia, zasad zdrowego trybu życia, a także metod profilaktyki chorób dietozależnych.
Czytaj całość
 
Etap finałowy Konkursu Języka Angielskiego "Piórko"
15.04.2016.
W dniu 13 kwietnia 2016 roku sześcioro uczniów z klas 3a i 3c, pod opieką p. Anny Pędzich, wzięło udział w etapie finałowym Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego „Piórko”, organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące w Ostrołęce. Uczniowie zmierzyli się wówczas z testem leksykalno-gramatycznym oraz zagadnieniami z zakresu kultury krajów anglojęzycznych. 1 miejsce wsród uczniów z wielu ostrołęckich gimnazjów po raz kolejny zajął uczeń klasy 3c Rafał Szypulski.
Czytaj całość
 
Sukces recytatorski Konrada Bagińskiego
15.04.2016.
15 marca 2016 roku w klubie Oczko odbyły się eliminacje rejonowe  35. Ostrołęckiego Konkursu Recytatorskiego ,,Miejsce Urodzenia". Recytatorów oceniało jury w składzie: Jan Zdziarski, Kazimierz Koter i Bogusława Zawalich. Po wysłuchaniu 3 prezentacji z kategorii szkół ponadgimnazjalnych jury postanowiło przyznać I miejsce Konradowi Bagińskiemu, uczniowi klasy I D. Ponadto Konrad otrzymał nagrodę za kultywowanie gwary kurpiowskiej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach recytatorskich!
Czytaj całość
 
II Bieg Papieski
14.04.2016.
W niedzielę, 10 kwietnia odbył się II Bieg Papieski organizowany przez II Liceum Ogólnokształcące w Ostrołęce. Trasa biegu wynosił 3 km i przebiegała ulicami Starego Miasta. Mimo kapryśnej aury i silnego wiatru, uczniowie naszej szkoły pokonali bez trudu dystans i uzyskali następujące wyniki:
Czytaj całość
 
"Mój świat, moje uczucia"- rozstrzygnięcie
13.04.2016.
Dnia 4 kwietnia 2016 roku poeci naszej szkoły zostali docenieni w XVI edycji konkursu „MÓJ ŚWIAT, MOJE UCZUCIA”. Młodzież oceniło jury w składzie: Bożenna Fąk, Ewa Gąska i Elżbieta Ambrzykowska oraz ostrołęcka poetka, Magdalena Domurad. Wybrano najbardziej poruszające oraz najciekawsze wiersze w dwóch kategoriach wiekowych i przyznano następujące miejsca:
Czytaj całość
 
Paweł Jaworski finalistą olimpiady historycznej!
07.04.2016.
Paweł Jaworski, uczeń klasy IIIE naszego liceum, został finalistą XLII Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej. Etap centralny odbył się w Gdańsku w dniach 1-4 kwietnia 2016 roku i składał się z trzech części: pracy pisemnej, analizy źródeł historycznych oraz wypowiedzi ustnej. Osiągnięty sukces sprawia, ze Paweł zostaje zwolniony z egzaminu maturalnego z historii otrzymując 100% z tego przedmiotu. Gratulujemy Pawłowi i jego opiekunowi p. Aldonie Skale.
 
Alexandra Urbach finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego
07.04.2016.
Uczennica klasy IIIc Alexandra Urbach brała udział w marcu w finale XIV Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów , uzyskując tytuł finalisty. Etap ogólnopolski odbył się w Warszawie w Instytucie Goethego i składał się z części pisemnej oraz ustnej. Brało w nim udział 86 gimnazjalistów z całej Polski. Alexandra uzyskała 10. wynik zdobywając 76 punktów na 90. Zdobywcy 1. miejsca mieli 85 pkt.
Czytaj całość
 
Ogłoszenie - Festiwal Nauk w ZS Nr 5
06.04.2016.
08 kwietnia 2016 roku (piątek) w ZS Nr 5 odbędzie się Festiwal Nauki, impreza promująca szkołę w środowisku ostrołęckim. Od godz. 9.00 do godz. 11.00 na hali sportowej przeprowadzona zostanie debata z przedstawicielami władz Miasta Ostrołęki i ostrołęckich instytucji na temat: „Zdrowy styl życia - wybór czy konieczność?”.
Czytaj całość
 
Uwaga!!! Szkolny Konkursu Języka Angielskiego!!!
06.04.2016.
Wszystkich chętnych uczniów naszego LO zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego. Zakres materiału: poziom upper-intermediate. Test składa się z 3 części: listening, reading, use of English. Termin: 14 kwietnia 2016 roku (sala nr 9 i 10). ATRAKCYJNE NAGRODY!!! Zgłoszenia: p. A Gawrych, p. D. Śledzińska oraz u swojego anglisty.
 
Aleksandra Biernat finalistką Olimpiady Teologii Katolickiej
06.04.2016.
Aleksandra Biernat, uczennica klasy II D naszego liceum, została finalistką XXVI Olimpiady Teologii Katolickiej – Łowicz 2016, której finał odbywał się w dniach 1 – 2 kwietnia br. w Rawie Mazowieckiej. Warto zaznaczyć, że tegoroczna edycja OTK cieszyła się rekordowo wysokim zainteresowaniem uczniów. W pierwszym etapie konkursu wzięło udział ponad 14 tyś. uczestników z całego kraju. Do ostatniego etapu, który składał się z części pisemnej i ustnej, zakwalifikowały się 123 osoby z 41 diecezji.
Czytaj całość
 
Powiatowy Konkurs Matematyczny "MATEMAZJUM"
06.04.2016.
31 marca 2016 roku w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny MATEMAZJUM pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki. Cele konkursu to: popularyzacja matematyki wśród uczniów, kształtowanie umiejętności logicznego myślenia, rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych. Konkurs jest skierowany do uczniów klas III gimnazjum z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Wzięło w nim udział 11 trzyosobowych reprezentacji najlepszych matematyków z różnych szkół.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 261 - 286 z 693
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5