Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 21.06.2019.
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5


REKRUTACJA 2019/2020

KWESTIONARIUSZ OSOBOWY
Kwestionariusz liceum
Strona główna
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

BIBLIOTEKA

ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2018/2019
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2018/2019
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2018/2019
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Zmiany w statucie ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Lista nauczycieli
STOWARZYSZENIE ZS5

GOŚCIMY
Galeria zdjęć
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
Ogłoszenie-zebrania z rodzicami (18.03.2018)
17.03.2019.
18 marca 2019 roku (poniedziałek) w Zespole Szkół Nr 5 odbędą się zebrania z rodzicami:

17.00

-

spotkanie rodziców uczniów klas III gimnazjalnych z dyr.R.Tyszką w sprawie egzaminów gimnazjalnych (wg.gafiku), a o 17.30 spotkanie z wychowawcami gimnazjum (wg.grafiku)

17.30

-

spotkanie rodziców uczniów klas III LO z dyr.E.Oleksiak w sprawie egzaminu maturalnego (hala sportowa)

18.00

-

spotkania klas LO z wychowawcami (wg.grafiku)

 

 

 

ZOBACZ: GRAFIK SAL

 
Rozprawa sądowa w III LO
16.03.2019.
14 marca w III Liceum Ogólnokształcącym odbyła się symulacja rozprawy sądowej, Uczestniczyli w niej uczniowie klas IH oraz IIF.  Wydarzenie zainaugurował adwokat oraz absolwent naszego liceum, Paweł Niewiadomski, który pomógł w przygotowaniu postępowania sądowego, a tuż przed rozpoczęciem procesu skierował do młodzieży kilka cennych zdań. Przeprowadzony w naszym liceum proces dotyczył nieszczęśliwego wypadku – potrącenia ze skutkiem śmiertelnym. W wypadku śmierć poniósł kilkuletni chłopiec, natomiast jego matka odniosła obrażenia ciała.
Czytaj całość
 
Zajęcia dla Seniorów "Internet nie taki straszny"
13.03.2019.
Dnia 28 lutego 2019 roku młodzież III LO uczestnicząca w projekcie Erasmus + zorganizowała zajęcia dla seniorów z Dziennego Domu SENIORA+ pt: „Internet- nie taki straszny”. W ramach warsztatów seniorzy poznali nowoczesne technologie i ich działanie. Dowiedzieli się jakie korzyści daje Internet i jak bezpiecznie z niego korzystać oraz jak obsługiwać pocztę elektroniczną. Uczestnicy nauczyli się również w jaki sposób przesłać zdjęcia z aparatu, telefonu komórkowego oraz pendrive'a do komputera.
Czytaj całość
 
Edukacja Ekonomiczna w Warszawie
11.03.2019.
W dniu 6 marca 2019 roku uczniowie III LO, z klas IC, IIA i IIC wybrali się na edukacyjną wycieczkę do Warszawy. Celem wyprawy była Giełda Papierów Wartościowych i Centrum Pieniądza przy Narodowym Banku Polskim. Na GPW uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych na temat: „Jak działa giełda?”, poznali fakty i zdarzenia z życia giełdy, obejrzeli figurę byka giełdowego oraz  Salę Notowań, gdzie znajduje się charakterystyczny dzwon giełdowy. W Centrum Pieniądza NBP uczniowie przeżyli multimedialną przygodę z „dużą kasą” oraz uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych pt.: „Bank i pieniądze”.
Czytaj całość
 
Wizyta w sądzie
11.03.2019.
5 marca 2019 roku o godzinie 11.30 klasa IA uczestniczyła w rozprawie sądowej w Sądzie Rejonowym w Ostrołęce. Sprawa dotyczyła zabójstwa. Oprócz obejrzenia rozprawy młodzież mogła porozmawiać z sędzią, który podał wiele cennych informacji i udzielił wartościowych rad. Rozprawa  nie trwała długo, około 15-20 minut. Jednak nawet tak krótki czas pozwolił na to, by poczuć atmosferę tego miejsca. Wycieczka ta umożliwiła poznanie pracy sędziów i zaobserwowanie, jak wygląda prawdziwa rozprawa.  Wizytę zorganizowała wychowawczyni klasy, p. Beata Pyskło.
Czytaj całość
 
Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
11.03.2019.
Z radością i dumą informujemy, że Zuzanna Pasikowska z klasy I D pracująca pod kierunkiem pani Ewy Gąski została rekomendowana do zawodów centralnych Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Nasza uczennica zdobyła z części pisemnej i ustnej etapu okręgowego 108 punktów. Warunkiem zakwalifikowania było uzyskanie 90 pkt.Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc Komitet Główny OLiJP w ciągu najbliższych 7 dni ogłosi listę rankingową osób, które będą rywalizowały o tytuł finalisty i laureata.
Czytaj całość
 
Festiwal Nauki w III LO już po raz dziewiąty
08.03.2019.
W środę, 6 marca, w naszej szkole, odbył się IX Festiwal Nauki. Jest to cykliczna impreza edukacyjna. Nauczyciele i uczniowie III LO zaprezentowali młodzieży z ostrołęckich szkół podstawowych i gimnazjów dorobek szkoły oraz poprowadzili otwarte zajęcia, w których przebieg nierzadko angażowali młodych gości. Festiwal Nauki, jak co roku, rozpoczął się od debaty. Tym razem tematem dyskusji były „Oblicza przemocy”. W debacie wzięli udział zaproszeni goście:
Czytaj całość
 
Sukces Damiana Słowika
05.03.2019.
Uczeń naszej szkoły, piłkarz Damian Słowik z klasy IIE został wyróżniony na Gali Sportowiec Roku 2018 w Regionie przez portal goal.pl. Nagrodę Damianowi wręczył redaktor sportowy pan Cezary Brzuzy. Damian w sezonie 2017/2018, grając w barwach Jagielloni został mistrzem Polski w kategorii juniorów młodszych. Na jesieni 2018 powrócił do ostrołęckiej Korony. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Czytaj całość
 
Polonistyczny awans
01.03.2019.
Z radością informujemy, że Zuzanna Pasikowska uczennica pani Ewy Gąski z klasy ID po napisaniu eseju interpretacyjnego i testu językowego zakwalifikowała się do ustnej części okręgowego etapu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Jest to znaczący  sukces naszej licealistki, gdyż rywalizacja  była duża, a poziom zadań  w porównaniu do ubiegłego roku zdecydowanie wyższy. Zuzia spośród 35 uczestników znalazła się w gronie  najlepszych 15 osób z Mazowsza, którzy przeszli do kolejnego etapu olimpiady. 9 marca 2019 roku będzie walczyła o wejście do finału. Trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia.
 
Konkurs "Mistrz Gramatyki Języka Niemieckiego"
28.02.2019.
27 lutego 2019 roku odbył się w szkole konkurs „Mistrz Gramatyki Języka Niemieckiego - GRAMMATIKMEISTER”, który skierowany był do uczniów z całego Mazowsza. Organizatorem konkursu od lat jest XXII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. José Martí  w Warszawie. Była to już V edycja, w której chętnie wzięła udział młodzież naszego liceum. W tym roku szkolnym patronat honorowy nad konkursem objęli Marszałek Województwa Mazowieckiego, Ambasada Niemiec oraz Instytut Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Koordynatorem I etapu była E. Zaborowska, nauczycielka języka niemieckiego.
 
Karolina Kempska w finale XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej
08.03.2019.
27 lutego  2019 roku w Łomży odbyły się diecezjalne eliminacje XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej – Opole 2019. Naszą szkołę reprezentowały: Karolina Kempska i Aleksandra Dobkowska z klasy I F oraz Natalia Grodzka  z klasy III C. W finałowej dziesiątce  etapu diecezjalnego znalazły  się: Karolina  (I miejsce) i Aleksandra  (VI miejsce). Miło nam poinformować, że  Karolina Kempska, uczennica p. Małgorzaty Świderskiej, zajmując I miejsce,  zakwalifikowała się do ogólnopolskiego finału, który w dniach 28-30 marca 2019 roku odbędzie się  w Opolu. Uczennicom serdecznie gratulujemy, a Karolinie życzymy powodzenia w następnym etapie.
Czytaj całość
 
Szczypiornistki naszego liceum najlepsze w Ostrołęce!
28.02.2019.
21 i 22 lutego odbyły się XVII Mistrzostwa Ostrołęki Szkół Średnich w piłce ręcznej kobiet. Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn żeńskich z ostrołęckich szkół. Grały one w systemie "każdy z każdym" 2 x 8 minut. Najlepsze okazały się zawodniczki III Liceum Ogólnokształcącego, które zdobyły komplet punktów nie przegrywając żadnego spotkania. Skład zwycięskiej drużyny: Weronika Świderek, Zuzanna Dawidko, Oliwia Orzołek, Nikolet Zielińska, Ola Gawkowska, Ola Niewczas, Ewa Waś, Monika Krystkowicz, Emilia Samsel, Dominika Kozłowska, Izabela Poremba, Martyna Gwiazdowska, Klaudia Ciskowska. Trener: Rafał Niećko. Klasyfikacja końcowa:
Czytaj całość
 
Uczniowie naszej szkoły laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego "InfoSukces"
26.02.2019.
Znamy już laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego "InfoSukces" w roku szkolnym 2018/2019. Po wnikliwej ocenie wszystkich prac, komisja konkursowa zakwalifikowała do II etapu uczestników konkursu, wśród których znaleźli się również uczniowie naszej szkoły: Jakub Choduń (2B1), Filip Gołaś (1B), Michał Wiśniewski (3B) oraz Zuzanna Kruszewska (3a). II etap konkursu odbędzie się dnia 15 marca, na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej. Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale.
 
Rafał Szypulski w finale ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Politechniki Warszawskiej!!!
26.02.2019.
Kolejny sukces ucznia naszego liceum. 23 lutego 2019 roku Rafał Szypulski z klasy IIIB zakwalifikował się do V etapu – finału konkursu matematycznego zorganizowanego przez wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych PW. Laureaci tego konkursu, oprócz nagród rzeczowych, nabywają uprawnienia do przyjęcia, poza procedurą kwalifikacyjną, na kierunki między innymi, takie jak: Informatyka, Matematyka, Computer Science, Inżynieria i Analiza Danych (Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych), Automatyka i Robotyka, Energetyka, Lotnictwo i Kosmonautyka, Mechanika i Budowa Maszyn, Aerospace Engineering, Power Engineering (Wydział Mechaniczny, Energetyki i Lotnictwa), Automatyka i Robotyka, Mechatronika, Mechatronics (Wydział Mechatroniki).
Czytaj całość
 
DEUTSCH ist TOLL!
25.02.2019.
W dniu 20 lutego 2019 roku odbył się w naszej szkole Miejski Konkurs Języka Niemieckiego DEUTSCH ist TOLL. Była to już IV edycja tego konkursu. Jak co roku,honorowy patronat nad konkursem sprawował Prezydent Miasta Ostrołęki. Tegoroczny konkurs języka niemieckiego cieszył się dużym zainteresowaniem i był skierowany do uczniów III klas gimnazjum i szkół podstawowych. Do udziału w eliminacjach miejskich,szkoły z terenu miasta Ostrołęki i powiatu zgłosiły 30 uczniów. W wyniku eliminacji konkursowych, komisja wyłoniła laureatów w kategorii gimnazjum i szkoła podstawowa.
Czytaj całość
 
Mamy finalistę konkursu STEM, organizowanego przez Politechnikę Warszawską!!!
22.02.2019.
Miło nam poinformować, że Michał Wiśniewski, uczeń klasy IIIB o profilu matematyczno–informatycznym, uzyskał tytuł finalisty konkursu STEM (science, technology, engineering, mathematics) organizowanego przez Politechnikę Warszawską. Interdyscyplinarny konkurs, uwzględniający wymagania w zakresie rozszerzonym z fizyki, matematyki i informatyki, jest elementem projektu adresowanego do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych oraz nauczycieli. Uczniom daje on możliwość sprawdzenia swojej wiedzy, uczestniczenia w wykładach czy warsztatach organizowanych przez PW.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 27 - 52 z 779
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5