Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 20.08.2018.
Strona główna
REKRUTACJA 2018/2019

NAWIGATOR 2018

DZIENNIK ELEKTRONICZNY
BIBLIOTEKA
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5


ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2017/2018
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2017/2018
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2017/2018
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Orły Ostrołęki
Lista nauczycieli
STOWARZYSZENIE ZS5

WSAP
GOŚCIMY
Galeria zdjęć
GRA EDUKACYJNA
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
Nasi świetni krytycy
06.06.2016.
13 maja 2016 roku podczas wernisażu wystawy Marka Syguły pt.,,Drugi świat Marka” został rozstrzygnięty konkurs ,,Moje Zdjęcie Roku”. Zadanie konkursowe polegało na napisaniu recenzji wybranego zdjęcia z 12. edycji konkursu fotografii prasowej BZ WBK Press Foto. Wystawa gościła w Ostrołęckiej Galerii od 22 kwietnia do 4 maja. Kinga Skowrońska z klasy Ic naszego gimnazjum, napisała recenzję, która została oceniona jako najlepsza. Wysoko sklasyfikowano też pracę Rafała Szypulskiego z klasy IIIc. Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe. Gratulujemy uczniom i opiekunowi-pani Elżbiecie Ambrzykowskiej.
Czytaj całość
 
Profilaktyczny jubileusz
01.06.2016.
Dnia 24 maja obchodziliśmy w naszym gimnazjum 10 Jubileuszowy Dzień Profilaktyki. Motto uroczystości brzmiało: „Przyszłość zależy od tego, co robisz w teraźniejszości.” Na profilaktyce dowiedzieliśmy się m.in., czym jest uzależnienie od dopalaczy, dzięki prezentacji multimedialnej uczennic z klasy IIIc oraz fragmentom filmu pt „Kolekcjonerzy mocnych wrażeń.” Dziewczęta z kl. IIc również nakręciły i zaprezentowały film o tej tematyce. Wysłuchaliśmy także apelu wygłoszonego przez Adę Turek, która zwracała się do słuchaczy z ważnym przekazem dotyczącym zbyt wielu informacji o przemocy w mediach.
Czytaj całość
 
Szkoła wolna od dopalaczy
25.05.2016.
W dniu 25 maja 2016 roku w ramach Ogólnopolskiego Konkursu dla szkół  pod nazwą „Szkoła wolna od dopalaczy” zostało zrealizowane zadanie konkursowe nr 4 i nr 7. W ramach zadania nr 4 uczniowie klas licealnych przygotowali plakaty pod hasłem „Stop dopalaczom!” Spośród 25 zgłoszonych prac, komisja konkursowa nagrodziła następujące prace:
Czytaj całość
 
Klasa sportowa
11.05.2016.
 


Próby sprawności fizycznej

18 maja 2016 (środa) godzina 17.00 SALA GIMNASTYCZNA
tel. 29 760 36 92

Patrz zakładka: OSPR

Test sprawności fizycznej dla kandydatów:
zobacz test OSPR
_______________________________________________________________________________
 
 
Sukces wokalny naszych licealistek
24.05.2016.
Z radością informujemy, że Aleksandra Olszewska, Oliwia Mróz oraz  Anna Malkhasuan znalazły się w finałowej piątce Ostrołęckiej Otwartej Sceny Woklanej. Konkurs odbył się w sobotę- 21 maja w klubie „Lokarot” w Ostrołęce. Serdecznie gratulujemy!
Czytaj całość
 
Deszcz nagród dla Chóru Dziewczęcego Ars Longa!
14.05.2016.
Złote Pasmo - Wyróżnienie specjalne, Puchar Kuratora Regionalnego dla najlepszego chóru szkół ponadpodstawowych, Puchar Nieoficjalnego Jury Koła Artystyczno - Naukowego Dyrygentury Chóralnej UMFC dla najlepszego chóru Przeglądu Chórów Regionu Warszawa - Akademia Chóralna Śpiewająca Polska Chór Dziewczęcy Ars Longa pod kierunkiem Joanny Górskiej. Dziewczęta wykonały program konkursowy na który złożyły się 4 utwory a cappella: Medieval Gloria- V. Singh, Słońce G. Nawarko, Ping- Pong J. Krutula oraz pieśń afrykańską Nginesi ponono.
Czytaj całość
 
Sukces gimnazjalistów w Miejskim Konkursie Historycznym
11.05.2016.
Wielkim  podwójnym  sukcesem gimnazjalistów zakończył  się I Miejski Konkurs  „Historia i tradycje oręża Polskiego w Ostrołęce – 5 Pułk Ułanów Zasławskich”. Konkurs odbył się 11 maja 2016r. w ZSZ Nr 2 w Ostrołęce im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęka p. Janusza Kotowskiego, Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęka p. Jerzego Grabowskiego,  Dyrektora Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Ostrołęka p. Mirosława Rosaka. I miejsce zajął uczeń klasy IIa Michał Małecki, III miejsce zajął uczeń klasy IIIc Kacper Zembrzucki. Również drużynowo zwyciężyli uczniowie naszego gimnazjum w składzie:
Czytaj całość
 
Świetne wyniki gimnazjalistek w "STYPENDIADZIE POLONISTYCZNEJ"
05.05.2016.
W dniach 15-17 marca nasi uczniowie przystąpili do ogólnopolskiego konkursu "Stypendiada  Polonistyczna". ORŁA ORTOGRAFICZNEGO oraz tytuł laureata otrzymała Weronika Ścibek Rejmontowska z klasy IIIa za zajęcie I miejsca w "Ortografie". ORŁY CZYTELNICZE oraz laureatki lub finalistki to uczestniczki konkursu czytelniczego "Kreator". Na II miejscu uplasowała się Kinga Skowrońska z klasy Ic, a na III – Zuzanna Kowalska również z klasy Ic.  Wyróżnienia otrzymały uczennice:
Czytaj całość
 
Uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły
29.04.2016.
"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń"
Eleanor  Roosevelt


28 kwietnia 2016 roku odbyła się uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły. Tego dnia naukę w III Liceum Ogólnokształcącym ukończyło 203. uczniów. Podczas akademii zostały wręczone nagrody za szczególne osiągnięcia. Najlepszymi absolwentkami szkoły są: Gabriela Agnieszka Leszka i Karolina Ruszczyk z klasy IIID. Obie uzyskały średnie 5,56. Najlepszym abiturientem z terenu powiatu ziemskiego jest Paweł Jaworski z kl. IIIE- średnia ocen 5,11. Możemy być dumni z dokonań uczniów klas III, którzy osiągnęli wspaniałe wyniki w ogólnopolskich olimpiadach.
Czytaj całość
 
Gimnazjaliści z "piątki" aktywni sportowo, efektywni zawodowo
29.04.2016.
Dnia 26 kwietnia nasze gimnazjum zajęło I miejsce w II edycji konkursu „Aktywny sportowo, efektywny zawodowo”, który odbył się w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce. Drużyna rywalizowała w 9. konkurencjach sportowo-technicznych. Udział wzięli uczniowie klasy IIIc, pod opieką pani Magdaleny Suski w składzie: Viktoria Urbach, Karolina Niewczas, Michał Wiśniewski, Hubert Nakielski, Rafał Szypulski, Kamil Romanik. Serdecznie gratulujemy!
Czytaj całość
 
Maria Murawska złotą medalistką Polski w pływaniu
26.04.2016.
Maria Murawska (klasa Ia)  aktualnie na co dzień trenuje pływanie w Uczniowskim Klubie Sportowym „Piątka” w Ostrołęce. Z tą dyscypliną sportu związała się 6 lat temu, a ciężka praca przekłada się na osiągane sukcesy. Od lutego 2016 roku (data przejścia do nowego klubu) startowała w 8 imprezach pływackich: w Warszawie (trzykrotnie) i Mińsku Mazowieckim (dwukrotnie) oraz Giżycku, Pułtusku i Grudziądzu, na których zdobyła 18 medali złotych i 3 srebrne.
Czytaj całość
 
Chór Ars Longa zaśpiewał dla Wiktorii
26.04.2016.
W sobotę 23 maja na scenie przed restauracją "Avalon" odbył się koncert charytatywny "Wspólnie dla Wiktorii" zadedykowany siedmioletniej Wiktorii Gawrych. . W pomoc chorej dziewczynce włączyli się ludzie dobrej woli oraz ostrołęckie zespoły muzycznej. Na zaproszenie do udziału w Koncercie z wielką radością odpowiedział Chór naszej szkoły. Dziewczęta zaprezentowały tym razem program złożony z wielogłosowych utworów rozrywkowych. Na scenie zabrzmiały:
Czytaj całość
 
Aleksandra Biernat w finale XX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej
26.04.2016.
We wtorek 26 kwietnia 2016 br. 63 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z diecezji łomżyńskiej, w tym dwie uczennice z naszej szkoły: Aleksandra Biernat z klasy II D i Olga Olech z klasy I F, uczestniczyło w II etapie XX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, którego organizatorem jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Po części pisemnej konkursu, do etapu ustnego przeszło 7 uczestników, z których komisja konkursowa wyłoniła troje zwycięzców.
Czytaj całość
 
Szkolny Konkurs Języka Angielskiego
25.04.2016.
14 kwietnia 2016 roku w naszym liceum odbył się kolejny Szkolny Konkurs Języka Angielskiego zorganizowany przez anglistki p. Annę Gawrych i p. Dorotę Śledzińską. Do konkursu zgłosiło się 34 uczniów. Musieli oni  zmierzyć się z testem sprawdzającym umiejętności językowe (słuchanie, czytanie) i struktury leksykalno-gramatyczne (test luk, transformacje, słowotwórstwo) na poziomie upper-intermediate. Wręczenie nagród odbyło się 19 kwietnia.
Czytaj całość
 
Podwójny olimpijski sukces uczniów III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce
18.04.2016.
Jan Jokiel z kl.IIID i Katarzyna Pragacz z kl.IID- uczniowie pani Ewy Niewiarowskiej w finale centralnym Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. W wyniku eliminacji etapu okręgowego, który odbył się 16 kwietnia 2016 roku w Płocku, spośród 64 uczestników- po napisaniu testu -12 z nich przeszło do etapu ustnego. Uczniowie otrzymali 6 pytań, na które odpowiadali przy pełnej sali . Wśród najlepszej siódemki, która uzyskała najwyższą łączną punktację z części pisemnej i ustnej znaleźli się uczniowie III LO i będą reprezentować województwo mazowieckie na etapie centralnym w Krakowie.
Czytaj całość
 
IIILO najlepsze w międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Żywieniu "Żywieniowy zawrót głowy"
18.04.2016.
15 kwietnia 2016 roku reprezentacja IIILO pod opieką pani Ewy Niewiarowskiej ( Katarzyna Camlet, Gabriela Zduńczyk i Aleksandra Niewiarowska z kl.IID) uczestniczyła w Konkursie Wiedzy o Żywieniu, organizowanym przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce, który przeznaczony był dla szkół ponadgimnazjalnych z powiatu ostrołęckiego. Podczas konkursu sprawdzano wiedzę z zakresu istniejących zagrożeń zdrowotnych, możliwości ochrony zdrowia, zasad zdrowego trybu życia, a także metod profilaktyki chorób dietozależnych.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 235 - 260 z 677
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5