Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 22.02.2019.
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5

REKRUTACJA 2019/2020

KWESTIONARIUSZ OSOBOWY
Kwestionariusz liceum
Strona główna
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

BIBLIOTEKA

ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2018/2019
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2018/2019
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2018/2019
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Lista nauczycieli
STOWARZYSZENIE ZS5

GOŚCIMY
Odwiedza nas 1 gość
Galeria zdjęć
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
Ars Longa kolęduje
17.01.2017.
15 stycznia 2017 roku w Kościele p.w. św. Franciszka z Asyżu wystąpił Chór Dziewczęcy Ars Longa pod kierunkiem Joanny Górskiej.  Chór wykonał najpiękniejsze kolędy tradycyjne przed oraz w trakcie Mszy świętej. Psalm i aklamację zaśpiewała Oliwia Drężek IF. Chórowi  towarzyszył zespół  w składzie Szymon Prusiński IIIa- skrzypce, Michał Prusik IB- klarnet oraz  absolwent naszej szkoły Kamil Fluks- organy. Serdecznie gratulujemy!
Czytaj całość
 
Aleksandra Biernat w finale XXVII Olimpiady Teologii Katolickiej
13.01.2017.
12 stycznia 2017 roku w Łomży odbyły się diecezjalne eliminacje XXVII Olimpiady Teologii Katolickiej: „Orędzie fatimskie jako znak nadziei dany przez Miłosiernego Ojca”. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Biernat z klasy III D oraz Weronika Kot i Dominik Kędzierski z klasy II C. W finałowej piątce etapu diecezjalnego znaleźli się: Ola (II miejsce) i Dominik (V miejsce). Miło nam poinformować, że  Aleksandra, uczennica ks. Sławomira Brutkowskiego, zajmując II miejsce,  zakwalifikowała się do ogólnopolskiego finału, który w marcu odbędzie się w Lublinie.
Czytaj całość
 
X Dyskoteka z Mikołajem
13.01.2017.
W dniu 8 stycznia 2017 roku odbyła się w Zespole Szkół Nr 5 im. Unii Europejskiej w Ostrołęce „X Dyskoteka z Mikołajem”. W zabawie uczestniczyły  dzieci, które  z radością brały udział w zorganizowanych konkursach i zabawach oczekując na odwiedziny św. Mikołaja, który każdemu dziecku wręczył paczkę ze słodyczami. Zabawa maluchów trwała parę godzin.  Organizatorem zabawy z Mikołajem było Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Nr 5 im. Unii Europejskiej w Ostrołęce, dyrekcja ZS Nr 5 wraz z Samorządem Uczniowskim  oraz rady osiedli: Centrum, Stacja. Dyskoteka nie odbyłaby się bez wsparcia sponsorów, którym serdecznie dziękujemy.
Czytaj całość
 
Niezapomniana noc w kosmosie
10.01.2017.
7 stycznia 2017 roku odbył się wyjątkowy bal w życiu maturzysty- bal studniówkowy.  Już po raz 16. uroczystość odbyła się w murach naszej szkoły.  Uczniowie klas III mogą być dumni z własnoręcznie przygotowanej dekoracji sali gimnastycznej, która dzięki ich wielogodzinnej pracy zmieniła nie do poznania i  przeniosła wszystkich zgromadzonych w kosmos. Na uroczystości gościliśmy Dyrektora Wydziału Oświaty Urzędu Miasta p. Mirosława  Rosaka, Przewodniczącego Rady Rodziców p. Dariusza Gadzałę, dyrekcję, grono pedagogiczne oraz rodziców uczniów klas III.
Czytaj całość
 
Rafał Szypulski z klasy IB wyróżniony przez marszałka województwa mazowieckiego
09.01.2017.
Rafał Szypulski uczeń III Liceum Ogólnokształcącego uzyskał najwyższy wynik punktowy wśród stypendystów subregionu ostrołęckiego i został wyróżniony przez marszałka województwa mazowieckiego p. Adama Struzika. W uroczystości wręczenia umów stypendialnych, dyplomów gratulacyjnych oraz upominków przez marszałka województwa p. Adama Struzika w dniu 5 stycznia 2017r. w Warszawie wzięli udział najzdolniejsi uczniowie ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu całego Mazowsza. Uczniowie ci wyróżniają się najwyższym wynikiem punktowym za wysoką średnią ocen, bardzo dobrze zdane egzaminy końcowe oraz uzyskane tytuły laureatów konkursów i olimpiad.
Czytaj całość
 
Uczniowie naszej szkoły w "Orszaku Trzech Króli"
07.01.2017.
W dniu 6 stycznia 2017 roku, pod hasłem „Pokój i dobro” odbył się w Ostrołęce po raz czwarty „Orszak Trzech Króli”. Uczestniczyła w nim także liczna grupa uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami (p. Sylwią Chludzińską, p. Jadwigą Florek, p. Lidią Załuską i p. Małgorzatą Świderską oraz p. Piotrem Antośkiewiczem i p. Jerzym Nockowiczem). Reprezentacja naszej szkoły stanowiła trzon azjatyckiego orszaku Króla Melchiora (uczniowie Gimnazjum Nr 5), na trasie przemarszu czuwały  anioły (uczniowie III Liceum), które obdarowywały uczestników Orszaku – pamiątkowymi obrazkami oraz przy ostatniej VIII scence („Stajenka”) –  radość z narodzenia Pana wyśpiewywał  chór dziewczęcy „Ars Longa” pod kierunkiem p. Joanny Górskiej.
Czytaj całość
 
Uczniowie naszego liceum w finale "Superkonkursu" informatycznego
04.01.2017.
Miło nam poinformować, iż uczniowie klasy 1B (Daria Piersa, Hubert Nakielski, Michał Wiśniewski) zakwalifikowali się do finału ogólnopolskiego „Superkonkursu” informatycznego organizowanego przez Instytut Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego,  współfinansowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji. Konkurs ma na celu:  rozwijanie umiejętności ścisłego myślenia oraz kultury matematycznej, doskonalenie konsekwencji i precyzji w działaniu, zwiększanie efektywności myślenia abstrakcyjnego, wzmacnianie zdolności prognostycznych. Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale.
 
Rafał Szypulski w etapie okręgowym 41. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego
04.01.2017.
Z dumą informujemy, iż uczeń klasy IB naszego liceum Rafał Szypulski (nauczyciel H. Bartłoszewska) zakwalifikował się do etapu okręgowego 41. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego. Kolejnym wyzwaniem będzie dla niego rozwiązanie 2,5 godzinnego testu, który odbędzie się 16 stycznia 2017. Po weryfikacji prac zakwalifikowani uczniowie przechodzą do etapu ustnego, gdzie muszą wykazać się wiedzą na temat wybranych zagadnień z literatury, geografii i kulturoznawstwa krajów anglosaskich. Trzymamy kciuki, Rafał!
 
Ogólnopolska Olimpiada "O Diamentowy Indeks AGH"
03.01.2017.
Do etapu okręgowego  Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" zakwalifikowało się dwóch uczniów z naszej szkoły: Aleksander Płocharski (IIIB) - w zakresie fizyki, opiekun p. Magdalena Żmijewska oraz Rafał Szypulski (IB) - w dziedzinie matematyki, opiekun p. Janusz Niemira.  Zawody okręgowe odbędą się 28 (fizyka) i 29 (matematyka) stycznia 2017 roku. Uczniom i ich opiekunom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
Ogłoszenie-zebrania z rodzicami uczniów klas III liceum
02.01.2017.
4 stycznia 2017 roku (środa) o godzinie 18.00 w Zespole Szkół Nr 5 odbędą się zebrania z rodzicami uczniów klas III liceum.
 
MARSJANUSZE z III LO najlepszym zespołem badaczy Marsa w Polsce!!!
20.12.2016.
W październiku 2016 roku rozpoczęła się druga edycja ogólnopolskiego konkursu Remote Mars Yard, współorganizowanego przez firmę ABM Space oraz ESERO-Polska, projekt edukacyjny Europejskiej Agencji Kosmicznej ESA koordynowany w naszym kraju przez Centrum Nauki Kopernik.  Celem konkursu jest poznanie technologicznych i naukowych wyzwań związanych z eksploracją Marsa oraz jest szansą na wykazanie się swoją pomysłowością a także na pogłębienie wiedzy o podboju kosmosu w różnych dziedzinach, począwszy od astronautyki i astrobiologii, przez geologię i inżynierię kosmiczną, po podróże międzyplanetarne.
Czytaj całość
 
Wycieczka klasy 3F do Zakładu Karnego w Przytułach
20.12.2016.
11 grudnia 2016 roku w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie, wraz z nauczycielem p. Agnieszką Ładą wybraliśmy się na krótką, aczkolwiek niezwykle frapującą wycieczkę do Zakładu Karnego w Przytułach Starych. Jej celem było wtajemniczenie nas w codzienne obowiązki służb więziennych oraz zapoznanie z algorytmem funkcjonowania więzienia. Uzyskaliśmy również obraz z życia więźniów, poprzez dokładną obserwację warunków, w jakich funkcjonują na co dzień. Po przejściu kontroli, udaliśmy się na zwiedzanie. Dzięki naszemu przewodnikowi  p. Katarzynie Karpińskiej dowiedzieliśmy się jakie zagrożenia, może stwarzać ten zawód i jakie są jego pozytywy.
Czytaj całość
 
III Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej
19.12.2016.
W dniu 19 grudnia 2016 roku odbył się III Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej o puchar Przewodniczącego Rady Rodziców. W turnieju udział wzięło 10 drużyn. 1 miejsce w kategorii dziewcząt zajęło Gimnazjum nr 5 w Ostrołęce, 1 miejsce w kategorii chłopców również zajęło Gimnazjum nr 5.
Czytaj całość
 
Wycieczka edukacyjna
19.12.2016.
9 grudnia uczniowie klasy IF i IE oraz z opiekunami panią A. Ładą, E. Gąską i A. Skałą wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Był to bardzo interesujący wyjazd o charakterze edukacyjnym. Młodzież zwiedziła siedzibę prezydenta RP- Belweder oraz uczestniczyła w lekcji historyczno-polonistycznej pt. „Zakochany król i królowa” poświęconym barokowym wyznaniom miłosnym między Janem III Sobieskim i Marią Kazimierą d'Arquien. Sprzyjająca w tym dniu aura umożliwiła także uczestnikom wycieczki spacer po wojskowym cmentarzu na Powązkach oraz parku otaczającym kompleks pałacowy w Łazienkach Królewskich. Dzięki temu uczniowie zobaczyli groby zmarłych Polaków takich jak: B. Geremka, W. Bartoszewskiego, J. Kuronia czy R. Kuklińskiego oraz groby żołnierzy polskich z 1920 r. i powstańców warszawskich z 1944 r., a także zabytki architektury epoki klasycyzmu. W opinii nauczycieli i młodzieży była to niezapomniana oraz cenna lekcja historii i języka polskiego. (zdjęcia w galerii)
 
XI Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "Piórko"
16.12.2016.
2 grudnia 2016 roku odbył sie finał XI Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego "Piórko" o puchar Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Józefa Bema w Ostrołęce. W konkursie uczestniczyły reprezentacje klas pierwszych z Ostrołęki, Łomży oraz Przasnysza. Uczniowie klasy IB: Hubert Nakielski, Rafał Szypulski i Michał Wiśniewski zajęli drużynowo II miejsce . Dodatkowo nasi uczniowie okazali się najlepsi wśród szkół z Ostrołęki.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
Uroczystość 10-lecia wstąpienia do Klubu Przodujących Szkół
05.12.2016.
1 grudnia 2016 roku uroczyście obchodziliśmy jubileusz 10-lecia wstąpienia naszej szkoły do Klubu Przodujących Szkół oraz Święto Szkoły. Wśród przybyłych gości byli m.in. Wiceprezydent Miasta Ostrołęki, pan Grzegorz Płocha, Dyrektor Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce, pan Marcin Grabowski, przewodnicząca Stowarzyszenia Pomocy Szkole, pani Marianna Woźniak, radni Urzędu Miasta Ostrołęki, dyrektorzy szkół, przedstawiciele szkół należących do Klubu Przodujących Szkół.  Dyrektor Szkoły, pan Waldemar Salis przywitał przybyłych gości oraz serdecznie podziękował tym , którzy pomogli w przygotowaniu tej uroczystości. Była to dobra okazja, by nagrodzić tytułem Przyjaciela Szkoły pana Jacka Romanowskiego.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 235 - 260 z 737
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5