Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 22.02.2018.
Strona główna
DZIENNIK ELEKTRONICZNY
BIBLIOTEKA
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5


ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2017/2018
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2017/2018
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2017/2018
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Zmiany w statucie ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
DLA RODZICÓW
List MEN do Rodziców
List MEN do Rodziców z 19 maja
List MEN bezpieczeństwo młodzieży podczas letniego wypoczynku
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Orły Ostrołęki
Lista nauczycieli
REKRUTACJA LICEUM
Kierunki kształcenia 2017/18
Harmonogram rekrutacji 2017/2018
Kryteria punktacji 2017/18
Wykaz podręczników 2017/2018
STOWARZYSZENIE ZS5

WSAP
GOŚCIMY
Galeria zdjęć
GRA EDUKACYJNA
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
Kamil Kołakowski laureatem Konkursu Historycznego
04.01.2016.
Kamil Kołakowski, uczeń kl.IIIa, został laureatem Konkursu Historycznego organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Jako jedyny gimnazjalista z Ostrołęki reprezentował naszą szkołę wśród 101 uczestników etapu wojewódzkiego konkursu. Kamil, uczeń pani Joanny Karczewskiej, zdobywając wspaniały wynik, wykazał się znajomością wiedzy z historii Polski i historii powszechnej, począwszy od średniowiecza, aż do I wojny światowej. Oprócz tego musiał przedstawić własne spojrzenie na proces odzyskania przez Polskę niepodległości, pisząc narrację historyczną. Gratulujemy wspaniałego sukcesu!!!
 
Ogłoszenie-zebranie z rodzicami klas III LO
22.12.2015.
4 stycznia 2016 roku (poniedziałek) o godzinie 18.00 w Zespole Szkół Nr 5 odbędą się zebrania z rodzicami uczniów klas III Liceum:


ZOBACZ: GRAFIK SAL

 
Viktoria Urbach laureatką Konkursu Języka Niemieckiego
22.12.2015.
16 grudnia zostały ogłoszone wyniki wojewódzkiego etapu Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów gimnazjum organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Na etapie wojewódzkim w Warszawie brało udział 23 uczniów wyłonionych spośród 143  uczestników etapu rejonowego. Uczennica naszego gimnazjum Viktoria Urbach z klasy IIIc, uczennica pani Małgorzaty Alomar, po raz trzeci potwierdziła swoją doskonałą znajomość języka niemieckiego otrzymując tytuł laureata konkursu.
Czytaj całość
 
Chóralne kolędowanie
22.12.2015.
Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia Chór Dziewczęcy Ars Longa dwukrotnie wystąpił z programem kolędowym w naszej szkole. W poniedziałek 21 grudnia zespół  zaprezentował  pracownikom szkoły najpiękniejsze polskie  kolędy  w opracowaniu dwu i trzygłosowym oraz fragmenty kantaty J. Petersona „Pierwsza kolęda”  J. Petersona, a 22 grudnia wystąpił z kolędami w szkolnych Jasełkach. Solo na klarnecie pięknie zagrała Ola Suchołbiak z klasy III a, akompaniament fortepianowy brawurowo wykonał Kamil Fluks z klasy III E.
Czytaj całość
 
Chór Ars Longa w Galerii Bursztynowej
21.12.2015.
Ten piękny przedświąteczny czas Chór Dziewczęcy Ars Longa pod kierunkiem Joanny Górskiej spędza na kolędowaniu. W niedzielę 20 grudnia o godz. 12.30 oraz 14.00 można było podziwiać nasze chórzystki w Galerii Bursztynowej w Ostrołęce. Dziewczęta wykonały program złożony z 12 kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych a cappella oraz z akompaniamentem fortepianowym. Solo na klarnecie zagrała Aleksandra Suchołbiak z klasy IIIa. Chórowi akompaniował tegoroczny maturzysta Kamil Fluks z klasy IIIE. Chór wystąpił na zaproszenie Zarządu Galerii Bursztynowej w Ostrołęce. Serdecznie gratulujemy!
Czytaj całość
 
Kolejny wyjazd na sztukę w języku angielskim już za nami
18.12.2015.
We wtorek, 15 grudnia br. uczniowie ZS nr 5 wybrali się do teatru Studio Buffo w Warszawie na spektakl w języku angielskim pt. „The Canterville Ghost” w wykonaniu aktorów American Drama Group Europe-TNT Theatre Britain. W organizacji oraz opiece nad młodzieżą gimnazjalną i licealną towarzyszyli opiekunowie: p. Eliza Tyszka, p. Anna Pędzich, p. Anna Gawrych, p. Magdalena Prekiel, Ewa Dawidczyk-Zaurska, oraz p. Aleksandra Żebrowska.
Czytaj całość
 
Aleksander Płocharski w etapie okręgowym Olimpiady Fizycznej
17.12.2015.
Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy IIB naszego Liceum, Aleksander Płocharski, awansował do etapu okręgowego Olimpiady Fizycznej dla uczniów szkół średnich. Tematyka Olimpiady znacznie wykracza poza program nauczania, wymaga ogromnego zaangażowania ze strony uczestników, poszerzenia aparatu matematycznego, poszukiwania ciekawych rozwiązań zadań rachunkowych i problemowych, przygotowywania i przeprowadzania eksperymentów. Cieszymy się, że nieprzeciętny sposób myślenia, prezentowany przez Aleksandra, doceniła komisja konkursowa. W zmaganiach z materią fizyczną naszego olimpijczyka wspierała pani Magdalena Żmijewska.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Dyrekcja III LO
 
Za nami siódma "Loteria Mikołajkowa"
14.12.2015.
Dnia 4 grudnia 2015 roku po raz siódmy w naszej szkole odbyła się „Loteria Mikołajkowa”.  Uczniowie mieli możliwość zakupienia losów i wygrania atrakcyjnych nagród. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród młodzieży–grono pedagogiczne również z chęcią wzięło udział w zabawie przygotowanej przez Samorząd Uczniowski. Dochód z "Loterii mikołajkowej" został przeznaczony dla uczniów Zespołu Szkół nr 5, którzy potrzebują pomocy.
 
X Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "Piórko"
08.12.2015.
W dniu 04.12.2015r odbył się finał X Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Piórko” o puchar Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Józefa Bema w Ostrołęce. Wzięli w nim udział uczniowie klasy IB: Cezary Choduń, Daniel Mackiewicz i Michał Murawski. W konkursie brali również udział uczniowie z ILO w Łomży, ILO w Przasnyszu,  I LO i IILO w Ostrołęce oraz z ZSZ Nr 1 w Ostrołęce. W rywalizacji indywidualnej Cezary Choduń zajął w II miejsce. Drużynowo nasi uczniowie zajęli również drugie miejsce.
 
Rafał Szypulski w etapie wojewódzkim Konkursu Matematycznego
07.12.2015.
24 listopada odbył się etap rejonowy Konkursu Matematycznego organizowanego przez MSCDN pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Nasze gimnazjum reprezentował uczeń klasy IIIc Rafał Szypulski. Nauczyciel matematyki – p. Lech Rostkowski.  W II etapie wzięło udział 12 uczniów z rejonu Delegatury Kuratorium w Ostrołęce. Zostali oni wyłonieni w eliminacjach szkolnych. 4 grudnia zostały ogłoszone wyniki zmagań uzdolnionej matematycznie młodzieży. Dwóch uczniów zostało zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego, w tym uczeń naszej szkoły-Rafał Szypulski. Kolejny etap odbędzie się 22 stycznia 2016 roku w Warszawie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce.
 
Uczeń naszego gimnazjum zakwalifikowany do zawodów II stopnia XI Olimpiady Matematycznej
07.12.2015.
Dnia 2 grudnia 2015 roku zostały ogłoszone wyniki ogólnopolskiego konkursu XI Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów, przygotowującego do Olimpiady Matematycznej na poziomie ponadgimnazjalnym. Laureatom i finalistom OMG przysługują uprawnienia podczas rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej oraz przy egzaminie gimnazjalnym. Rafał Szypulski z klasy IIIc zakwalifikował się do zawodów II stopnia, które odbędą się 16 stycznia 2016 roku w Warszawie. Uczeń pracuje pod kierunkiem pana Lecha Rostkowskiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
04.12.2015.
Dnia 27 listopada 2015 roku odbył się etap szkolny LVII Edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Wzięło w nim udział troje uczniów liceum. Byli nimi: Ilona Piersa z kl. IIIE, Bartosz Wiśniewski z kl. IIIE i Maciej Gadzała z kl. IIIF. Po sprawdzeniu prac przez szkolną komisję w składzie: p. Aldona Skała i p. Agnieszka Łada wszyscy uczestnicy zakwalifikowali się do kolejnego etapu. Etap okręgowy odbędzie się 16 stycznia 2016 r. w Warszawie. Gratulujemy i życzymy powodzenia!
 
Uczniowie Gimnazjum Nr 5 na konsultacji szkoleniowej Ośrodków Szkolenia Piłki Ręcznej
01.12.2015.
Młodzi piłkarze ręczni z naszej szkoły w ramach konsultacji szkoleniowej OSPR udali się do pięknie położonego Ośrodka Rekreacji, Rehabilitacji i Wypoczynku „12 Dębów” w Zaździerzu k. Łącka. W konsultacji w dniach 26-29.11.2015 r. udział wzięli także uczniowie z Gimnazjum nr 5 w Płocku oraz Gimnazjum w Zawidzu Kościelnym. Treningi, które odbywały się w hali GOSiR w Łącku prowadzone były przez trenerów z poszczególnych ośrodków.
Czytaj całość
 
Maciej Gadzała w kolejnym etapie konkursu "Know America 2016"
30.11.2015.
Maciej Gadzała, uczeń klasy IIIF, po raz drugi podjął trud uczestnictwa w kolejnej edycji konkursu „Know America 2016” organizowanego przez Ambasadę Amerykańską. Do pierwszego etapu zgłosiło się około 1000 osób z całej Polski. W pierwszej turze Maciek zmierzył się z pytaniami testowymi, sprawdzającymi znajomość historii oraz kultury Stanów Zjednoczonych.
Czytaj całość
 
Chór Ars Longa w Warszawie
25.11.2015.
Chór Dziewczęcy Ars Longa Zespołu Szkół Nr 5 w Ostrołęce pod kierunkiem Joanny Górskiej wystąpił w uroczystym Koncercie chórów Akademii Chóralnej Śpiewająca Polska regionu warszawskiego zatytułowanym  „Uwięziony ptak nie śpiewa”, który odbył się w minioną sobotę  21.11.2015 r. w Kościele p.w. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Warszawie.
Czytaj całość
 
Zebrania z rodzicami
16.11.2015.
19 listopada 2015 roku w Zespole Szkół Nr 5 odbędą się zebrania z rodzicami:

17.30

-

spotkania dla klas gimnazjumUwaga!!! Klasa 2b i 2d1 gimnazjum inna godzina wg grafiku

18.30

-

spotkania dla klas liceum

 

 

 

ZOBACZ: GRAFIK SAL

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 235 - 260 z 614
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5