Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 25.09.2017.
Strona główna
DZIENNIK ELEKTRONICZNY
BIBLIOTEKA
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5


ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2017/2018
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2017/2018
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2016/2017
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Zmiany w statucie ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
DLA RODZICÓW
List MEN do Rodziców
List MEN do Rodziców z 19 maja
List MEN bezpieczeństwo młodzieży podczas letniego wypoczynku
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Orły Ostrołęki
Lista nauczycieli
REKRUTACJA LICEUM
Kierunki kształcenia 2017/18
Harmonogram rekrutacji 2017/2018
Kryteria punktacji 2017/18
Wykaz podręczników 2017/2018
STOWARZYSZENIE ZS5

WSAP
GRANTY
Fundusz Wyszechradzki
GOŚCIMY
Odwiedza nas 1 gość
Galeria zdjęć
GRA EDUKACYJNA
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
Ogłoszenie-egzaminy poprawkowe
23.06.2015.
Egzaminy poprawkowe (część pisemna i ustna) w Gimnazjum Nr 5 i III LO odbędą się w środę (26.08.2015r.) i czwartek (27.08.2015r.) o godz. 9.00 w salach nr 19 i 20.
 
Deszcz nagród dla Chóru Dziewczęcego Ars Longa!
29.06.2015.
Kolejnym  sukcesem zakończył się sezon artystyczny Chóru Dziewczęcego Ars Longa  Zespołu Szkół nr 5 im. Unii Europejskiej w Ostrołęce. Chór pod kierunkiem Joanny Górskiej wyśpiewał : I miejsce i Puchar Posła na Sejm RP Pawła Papke, Nagrodę Publiczności oraz Nagrodę indywidualną dla wyróżniającego się dyrygenta w X Jubileuszowym Otwartym Ogólnopolskim Turnieju Chórów „O miecz Juranda” , który odbył się w ostatni weekend  czerwca w Spychowie.
Czytaj całość
 
Zakończenie roku szkolnego 2014/2015
23.06.2015.
Zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół Nr 5 w Ostrołęce odbędzie się 26.06.2015 roku (piątek).
- Godzina 9.00 – Msza Św. w Kościele św. Franciszka z Asyżu, na którą serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną.
- około godziny 10.15 – część oficjalna – spotkanie uczniów wszystkich klas I i II gimnazjum i liceum na hali sportowej z Dyrekcją szkoły i Radą Pedagogiczną.
- Spotkania młodzieży z wychowawcami w klasach (wg grafiku).
 
Nowy rekord Polski
25.06.2015.
Sukcesy  uczniów naszej szkoły zawsze cieszą, bo poprzedzone są systematyczna i ciężką pracą, a grono rekordzistów Polski systematycznie się powiększa. Na ostatnich Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym, które odbyły się w dniach 20.06 – 21. 06. 2015 roku we Wrocławiu, Hubert Nakielski uczeń klasy IIc zdobył złoty medal na dystansie 100m- ratownik ustanawiając nowy Rekord Polski.
Czytaj całość
 
Srebrna sztafeta
25.06.2015.
W sobotę 16 maja 2015 roku w Mistrzostwach Miasta Młodzików, reprezentacja dziewcząt Gimnazjum Nr 5 w składzie: Gabrysia Gurzęda- Ic, Wiktoria Samsel – Id1, Kesja Sienicka i Izabela Kumińska – Ia zdobyła srebrny medal w sztafecie 4x 100m. Ponadto Wiktoria Samsel zdobyła brązowy medal na dystansie 100 m. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do uprawiania lekkiej atletyki wszystkich chętnych uczniów.
Czytaj całość
 
Karolina Ruszczyk i Gabriela Leszka finalistkami XIX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej
21.06.2015.
W dniach 1 i 2 czerwca 2015 roku w Niepokalanowie odbył się finał 19. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Przystąpiło do niego 117 przedstawicieli wszystkich polskich diecezji. Zostali oni wyłonieni z niemal 30 000 uczestników tego biblijnego dzieła. Miło nam poinformować, że Karolina Ruszczyk i Gabriela Leszka, uczennice klasy IID uzyskały tytuł finalisty. Dziewczętom gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów.
Czytaj całość
 
IX Festyn Szkolny "My Twoją szansą"
19.06.2015.
Dnia 13 czerwca 2015 roku w naszej szkole odbył się IX Festyn pod nazwą „My Twoją szansą", zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół nr 5 oraz Radę Osiedla Centrum. Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji Uczennice liceum przygotowały pokaz zumby, natomiast para taneczna: Paulina Suchoń i Michał Trzeciak, zaprezentowała pokaz tańca towarzyskiego. Dla wszystkich przybyłych osób zaśpiewały dziewczęta uczące się w naszej szkole. Na Festynie wystąpiły takie zespoły jak: Crowley, Mroziu i Legal oraz Remont. Zgromadzeni mogli podziwiać taniec młodzieży z Turcji, która przybyła do Polski w ramach wymiany uczniowskiej.
Czytaj całość
 
Dzień Profilaktyki Szkolnej - IX edycja
19.06.2015.
Dnia 12 czerwca 2015 roku uczniowie Gimnazjum nr 5 w Ostrołęce uczestniczyli w zajęciach przygotowanych z okazji Dnia Profilaktyki Szkolnej. Hasło przewodnie brzmiało: "Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie pukałeś". Uroczystość przeprowadzili Michał i Wiktor z klasy IIIc według scenariusza opracowanego przez p. Bożennę Fąk. Kordynatorem wszystkich działań była szkolna pedagog - p. Bożena Nożewska.
Czytaj całość
 
Absolwent naszej Szkoły prosi o głosy!!!
16.06.2015.
Kamil Żmijewski, absolwent naszego liceum, Orzeł Ostrołęki 2012, a obecnie student i wiceprezes Koła Naukowego Rynku Kapitałowego INDEX na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, jest jednym z organizatorów największego konkursu inwestycyjnego INDEX the Investment Challenge. W projekcie tym uczestniczyli studenci z całej Polski, a dla najlepszych inwestorów przewidziano nagrody: laptopy, tablety, płatne staże, bony odzieżowe oraz wiele innych. Za skalę (ponad 1000 uczestników) oraz rozmach (pula nagród ponad 20 000 zł) INDEX the Investment Challenge został wytypowany do walki o miano Studenckiego Projektu Roku w konkursie organizowanym przez PZU.
Czytaj całość
 
Festyn Szkolny "My Twoją szansą"
10.06.2015.
W dniu 13 czerwca br. na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej Nr 10, w godzinach od 15.00 do 19.00 odbędzie się  IX Festyn szkolny pod hasłem „My Twoją szansą”, organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Nr 5 i Radę Osiedla Centrum.  Przewidziano wiele atrakcji: grilla, ciasta, piwo kozicowe,  dmuchane zabawki dla dzieci, loterię, konkursy i licytacje. Wystąpią soliści i zespoły z naszej szkoły, dodatkową atrakcją będzie pokaz i nauka zumby i ludowego tańca wykonanego przez młodzież z Turcji, która odwiedza naszą szkołę. Serdecznie zapraszamy.
 
Złote Pasmo dla Chóru Dziewczęcego Ars Longa!
08.06.2015.
Od marca b.r., po pięcioletniej przerwie, Chór Dziewczęcy Ars Longa znów znalazł się pod opieką merytoryczną Ogólnopolskiego Projektu Rozwoju Chórów Szkolnych Akademia Chóralna- Śpiewająca Polska. We wtorek 2 czerwca 2015 roku w sali widowiskowej Promu Kultury na Saskiej Kępie w Warszawie Chór naszej szkoły pod kierunkiem pani Joanny Górskiej wziął udział w Przeglądzie Chórów Regionu Warszawa zdobywając najwyższe- Złote Pasmo. Chórowi akompaniował Kamil Fluks z klasy IIE. Opiekę nad chórem sprawowały panie Joanna Chodkowska i Renata Gadzała. Serdecznie gratulujemy!
Czytaj całość
 
WOW - wiedza, odpowiedzialność, wyobraźnia...
08.06.2015.
Pod koniec maja grupa uczniów z klasy IB (matematyczno-informatycznej) i IIG (politechnicznej), pod opieką pań: Małgorzaty Alomar, Danuty Bartczuk, Barbary Strzeszewskiej i Magdaleny Żmijewskiej udała się do Warszawy.  Młodzież odwiedziła Instytut Fizyki Plazmy i Laserowej Mikrosyntezy oraz Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. W IFPiLM  licealiści wysłuchali wykładu dotyczącego fuzji termojądrowej i badań plazmy, zwiedzili halę, w której usytuowany jest największy w Europie silnoprądowy generator plazmowy typu plasma focus PF-1000, a także wzięli udział w warsztatach interaktywnych na scenie Teatru GO.
Czytaj całość
 
Dr Józef Psarski - Ostrołęczanin XX w
03.06.2015.
W dniu 1 czerwca 2015 roku w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Ostrołęce odbył się konkurs: „dr Józef Psarski – Ostrołęczanin XX w”, w którym uczennica klasy IIIa Monika Dębek zajęła II miejsce. Gratulujemy!
 
Rafał Szypulski i Patryk Gajek zwycięzcami "Matematycznych Wyzwań"
01.06.2015.
Zostały już ogłoszone wyniki majowego konkursu „Matematyczne Wyzwania”, którego organizatorem jest Gimnazjum nr 1 w Ostrołęce. W tegorocznych zmaganiach uczestniczyli uczniowie z 6 gimnazjów–ostrołęckich i z Rzekunia. Naszą szkołę reprezentowali najlepsi matematycy, którzy zostali wybrani w wyniku eliminacji szkolnych: Patryk Gajek z klasy Id1, Rafał Szypulski – kl. IIc, Michał Murawski- kl. IIIc. Opiekę nad młodzieżą w trakcie zawodów sprawował p. Lech Rostkowski.
Czytaj całość
 
XVIII Ostrołęckie Spotkania Chóralne
25.05.2015.
W niedzielę 24 maja w Kościele p.w. Zbawiciela Świata w Ostrołęce odbyły się w XVIII Ostrołęckie Spotkania Chóralne organizowane rokrocznie w ramach Dni Ostrołęki. Na koncercie, jak co roku, wystąpił Chór Dziewczęcy Ars Longa pod kierunkiem Joanny Górskiej. Chór wykonał XVII-wieczny madrygał Kędykolwiek teraz jesteś w opr. W. Sołtysika oraz utwór La maladie d”amour w opr. Jeana Raffin. Dziewczęta wykonały też dwie pieśni wspólnie z innymi chórami biorącymi udział w Koncercie: kanon Jak wielką moc posiada śpiew L. van Beethovena oraz  Modlitwę o pokój N. Blachy. Chórowi akompaniował Kamil Fluks z klasy IIE. Serdecznie gratulujemy!
Czytaj całość
 
O Janie Karskim w "Oczku"
19.05.2015.
14 maja mieliśmy okazję uczestniczyć we frapującej i zupełnie odmiennej lekcji, podczas której przyswajaliśmy wiadomości o Janie Karskim – bohaterze ludzkości. Było śmiesznie, nostalgicznie, a czasami nawet strasznie. Zebraliśmy się w Oczku, gdzie przywitała nas wicedyrektor Jolanta Rydzewska. Na wstępie powiedziała kilka słów o twórcy spektaklu oraz streściła życiorys historyka Karskiego. Po tym zapadła ciemność. Nagle w półmroku pojawił się trochę dziwny, tajemniczy i nietuzinkowy młody mężczyzna.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 235 - 260 z 579
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5