Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 21.06.2019.
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5


REKRUTACJA 2019/2020

KWESTIONARIUSZ OSOBOWY
Kwestionariusz liceum
Strona główna
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

BIBLIOTEKA

ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2018/2019
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2018/2019
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2018/2019
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Zmiany w statucie ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Lista nauczycieli
STOWARZYSZENIE ZS5

GOŚCIMY
Odwiedza nas 2 gości
Galeria zdjęć
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
Egzaminy poprawkowe
22.06.2017.
Egzaminy poprawkowe w ZS Nr5 odbędą się 28 i 29 sierpnia 2017 roku.
 
Kolejny sukces "Marsjanuszy"
19.06.2017.
Zakończyła się trzecia edycja konkursu Remote Mars Yard, w której ponownie wziął udział zespół licealistów z naszej szkoły - Marsjanusze. W kategorii szkół gimnazjalnych swój debiut miała drużyna FOBOS. Długie miesiące ciężkiej pracy zostały zwieńczone sukcesem, gdy na gali finałowej dowiedzieliśmy się, że drużyna Marsjanuszy zdobyła III miejsce w tej edycji konkursu. Wyprawa do Warszawy kolejny raz dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń i znacząco poszerzyła naszą wiedzę.
Czytaj całość
 
Szanowni Rodzice i Uczniowie
19.06.2017.
Od 19 czerwca 2017r. rusza nabór do projektu: Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka na rok szkolny 2017/2018. Informacje, regulamin, wzór wniosku i oświadczenia są zamieszczone na stronach www.mazovia.pl w zakładce Edukacja i sport/Stypendia dla uczniów, www.oeiizk.waw.pl/stypendia/. Zachęcamy do aplikowania!
 
Podsumowanie projektu stypendialnego
19.06.2017.
W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie Zespołu Szkół nr 5 uczestniczyli w projekcie stypendialnym „Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka”. Jako jedyna z naszego gimnazjum Stypendystka Zuzanna Pasikowska z kl. IIa wykonała pomysłową pracę pt. „Matematyka w literaturze i sztuce”. Uczeń klasy IB III Liceum Ogólnokształcącego Rafał Szypulski zrealizował  interesujący projekt pt. „Triki matematyczne, niestandardowe zadania i zagadki”.
Czytaj całość
 
XI Festyn Szkolny "My Twoją szansą"
19.06.2017.
Dnia  10 czerwca 2017r. już po raz jedenasty odbył się festyn pod nazwą  „My Twoją Szansą”. W tym roku zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zorganizowanie uroczystości dwudziestolecia III Liceum Ogólnokształcącego , która odbędzie się jesienią tego roku. Dla uczestników festynu przygotowano wiele atrakcji: loterię fantową, malowanie twarzy, paznokci i tatuaży, licytacje oraz pokaz pierwszej pomocy. Na dzieci czekały dmuchane zabawki i balony. Nowością była możliwość zakupu portretu, który wykonała uczennica liceum.
Czytaj całość
 
Warsztaty przyrodnicze w Stegnie
13.06.2017.
W dniach 5-9 czerwca odbyły się warsztaty przyrodnicze w Stegnie. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie klas II C i II D. W drodze zatrzymaliśmy się w Elblągu, gdzie mogliśmy pospacerować po pięknej starówce oraz zjeść posiłek. Do Stegny dotarliśmy w godzinach wieczornych. Zakwaterowaliśmy się w ośrodku wypoczynkowym Krakus II, oddalonym niecały kilometr od morza. Po rozpakowaniu się całą grupą wybraliśmy się na plażę. Była to świetna okazja do zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć.
Czytaj całość
 
XX Ostrołęckie Spotkania Chóralne
13.06.2017.
W niedzielę, 11 czerwca  Chór Dziewczęcy Ars Longa pod kierunkiem pani Joanny Górskiej wystąpił w Jubileuszowych XX Ostrołęckich Spotkaniach Chóralnych w kościele p.w. św. Franciszka z Asyżu. Chór zaprezentował ostrołęckiej publiczności utwory: Vois sur ton chemin- temat z filmu Pan od Muzyki oraz Laudate Dominum  Julio Domingueza. Naszym dziewczętom podczas pierwszej pieśni towarzyszył pełen uroku i emocji akompaniament  w wykonaniu pana Bartłomieja Bemowskiego.  W finale Koncertu połączone chóry pod kierunkiem pani Bożeny Harasimowicz- Pęzy wykonały pieśń Canticorum Jubilo J. F. Haendla. Chórowi Ars Longa serdecznie gratulujemy znakomitego występu!
 
Zaproszenie na Festyn Szkolny "My Twoją Szansą"
07.06.2017.
Stowarzyszenie Przyjaciół ZS Nr 5, Zespół Szkół Nr 5 im. Unii Europejskiej, Rada Osiedla Stacja oraz Rada Osiedla Centrum zapraszają na Festyn szkolny "My Twoją szansą", który odbędzie się w sobotę (10 czerwca) od godziny 14 do 18 na placu przy ZS Nr 5.
Czytaj całość
 
Występy naszych wokalistek
07.06.2017.
We wtorek, 6 czerwca  podczas Festynu osiedlowego Spółdzielni mieszkaniowej "Centrum" zaprezentowały się nasze utalentowane wokalistki: Maria Cichocka IIIc, Oliwia Drężek IF,  Anna Cichocka Ic i Luiza Zalewska III d2. Dziewczęta z dużym wdziękiem i swobodą wykonały program artystyczny, na który złożyły się piosenki w języku polskim, angielskim i hiszpańskim! Serdecznie gratulujemy znakomitego występu!
Czytaj całość
 
Sukces gimnazjalistki, Karoliny Pianki w Konkursie Poetyckim
05.06.2017.
W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Wiktora Gomulickiego w Ostrołęce odbył się 25. ostrołęcki konkurs poetycki ,,Pierwszy krok w poezję”.  Jury w składzie: Karol Samsel, Sabina Malinowska i Anna Nadwodna oceniło nadesłane wiersze. Przyznano nagrody w dwóch kategoriach wiekowych. Wśród gimnazjalistów pierwsze miejsce zajęła Karolina Pianka, uczennica klasy IIc (wychowanka pani Elżbiety Ambrzykowskiej). Jej trzy wiersze zostały opublikowane w tomiku wierszy nagrodzonych i wyróżnionych. Oto jeden z nich:
Czytaj całość
 
Szkolny Dzień Profilaktyki w Gimnazjum
05.06.2017.
Po raz  11. w naszym gimnazjum odbył się Szkolny Dzień Profilaktyki. Motywem przewodnim uroczystości były słowa Stanisława Ryszarda Dobrowolskiego :,,Kto czyta żyje wielokrotnie. Kto nie czyta ,na jeden żywot jest skazany”. W ramach promowania czytelnictwa odbyły się: konkurs sprawdzający wiedzę na temat autorów i bohaterów lektur oraz kalambury. Rozstrzygnięto konkurs plastyczny dotyczący ulubionych książek.  Uczniowie wysłuchali pięknej recytacji wiersza ,,Poezja” oraz piosenki ,,  Uzależnienia” skomponowanej, napisanej i wykonanej przez siostry Cichockie. 
Czytaj całość
 
Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w Lekkiej Atletyce
04.06.2017.
W dniu 18.05.2017r. na stadionie lekkoatletycznym w Ostrołęce odbyły się Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w Lekkiej Atletyce Juniorów i Juniorów Młodszych. Uczniowie godnie reprezentowali szkołę zajmując czołowe miejsca w poszczególnych konkurencjach:
Czytaj całość
 
Viva Italia!-szkolna wycieczka do Włoch
02.06.2017.
W dniach 21-26 maja ponad 40 uczniów naszej szkoły wyruszyło w podróż do słonecznej Italii. Zwiedziliśmy trzy najpiękniejsze włoskie miasta: Florencję, Rzym i Wenecję. Z Ostrołęki wyjechaliśmy z samego rana, aby po dotarciu do Florencji mieć cały dzień na  podziwianie tej miejscowości. Podróż trwała ok.24 godziny, jednak mimo to wszyscy uczestnicy wycieczki mieli wystarczające pokłady energii, aby poznać najciekawsze miejsca tego pięknego miasta. Po Florencji oprowadzała nas przewodniczka pochodząca z Polski, mieszkająca we Włoszech od wielu lat. Zdecydowanie największe wrażenie zrobiła na nas katedra Santa Maria del Fiore, której niezwykła kopuła jest najbardziej rozpoznawalnym symbolem miejscowości. Po kilku godzinach zwiedzania mieliśmy okazję skosztować typowej włoskiej kuchni w lokalnej restauracji. Do hotelu dotarliśmy w godzinach wieczornych.
Czytaj całość
 
XV Mała Olimpiada Matematyczno-Fizyczna
02.06.2017.
17 maja 2017 roku w II Społecznym Liceum Ogólnokształcącym im. Toniego Halika w Ostrołęce odbyła się, jubileuszowa, XV Mała Olimpiada Matematyczno - Fizyczna dla uczniów klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych oraz klas III gimnazjalnych. Celem olimpiady jest rozwijanie u uczniów zainteresowań matematyczno – fizycznych, uczestnicy zmagają się jednocześnie z dwoma zestawami zadań: arkuszem z matematyki i z fizyki. W tegorocznych potyczkach wzięło udział 16 uczniów z 4 szkół średnich: I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce, Zespołu Szkół Zawodowych nr4 w Ostrołęce, II Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce i naszego liceum oraz 11 uczniów z 4 szkół gimnazjalnych.  Nasi pierwszoklasiści rozbili bank nagród, zajmując:
Czytaj całość
 
Literackie pióro
30.05.2017.
Z przyjemnością informujemy, że uczennica pani Ewy Gąski z klasy IF liceum – Oliwia Drężek została finalistką Ogólnopolskiego Konkursu na Pracę z Literatury zorganizowanego przez Pałac Młodzieży w Katowicach im. prof. A. Kamińskiego. Tytuł ten zdobyła za napisanie rozprawki pt.,, Ci, którzy żyją nadzieją, widzą dalej”. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
Podsumowanie wyników ogólnopolskich konkursów fizycznych
29.05.2017.
27 marca 2017 roku licealiści przystąpili do Polsko - Ukraińskiego Konkursu Fizycznego „Lwiątko”. Jest on wzorowany na popularnym matematycznym „Kangurze”. W każdym z 30 zadań należy wybrać jedną z pięciu przytoczonych odpowiedzi. Z materią fizyczną zmagali się uczniowie klas o profilu matematyczno – informatycznym. Dobre wyniki w swoich kategoriach osiągnęli: Rafał Szypulski (IB), Michał Murawski (IIB), Daniel Mackiewicz (IIB) oraz Michał Zaorski (IIIB). Tytuł „taon” i nagroda w konkursie powędrowały do Aleksandra Płocharskiego (IIIB).
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 209 - 234 z 779
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5