Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 22.10.2018.
Strona główna
KWESTIONARIUSZ OSOBOWY
Kwestionariusz liceum
Kwestionariusz gimnazjum

DZIENNIK ELEKTRONICZNY
BIBLIOTEKA
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5


ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2018/2019
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2018/2019
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2018/2019
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
Procedura ds frekwencji
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Lista nauczycieli
STOWARZYSZENIE ZS5

WSAP
GOŚCIMY
Odwiedza nas 1 gość
Galeria zdjęć
GRA EDUKACYJNA
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
Zaproszenie
29.11.2016.
Jeśli jakaś dłoń ma miejsce w drugiej dłoni, to właśnie jest przyjaźń.
Adam Asnyk


Serdecznie zapraszamy na uroczystość z okazji Święta Szkoły oraz 10.rocznicy wstąpienia Szkoły do Klubu Przodujących Szkół, która odbędzie się 1 grudnia 2016 roku o godz. 11.00, w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 5 w Ostrołęce.

Dyrekcja, Rodzice i Uczniowie ZS Nr 5
 
Stypendysta Prezesa Rady Ministrów
25.11.2016.
23 XI 2016 roku w Zespole Szkół Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim odbyła się gala wręczenia Stypendium Prezesa  Rady Ministrów. Uczeń naszego liceum  Aleksander Płocharski z klasy IIIB  za najwyższą  średnią ocen w szkole 5,60  oraz wzorowe zachowanie otrzymał tytuł stypendysty. Aleksander oprócz wysokich wyników w nauce ma również znaczące osiągnięcia. W roku szklonym 2015/16 zdobył wyróżnienie za pracę badawczą  w konkursie ,,Optyczne własności grafenu różnego pochodzenia”, która została zaprezentowana  podczas Międzynarodowej Konferencji Półprzewodników w Jaszowicach.
Czytaj całość
 
Hospicjum to też życie
25.11.2016.
W niedzielę 20 listopada 2016r. w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu, wolontariusze z naszej szkoły włączyli się w zbiórkę pieniędzy na Hospicjum Domowe Caritas. W ramach akcji „Hospicjum to też życie” uczniowie przygotowali program słowno-muzyczny. Młodzież zaprezentowała scenkę z utworu Érica-Emmanuela Schmitta „Oskar i pani Róża”. Poprzez ten krótki program uczniowie pragnęli przekazać , że śmierć i cierpienie wpisane są w życie człowieka, a chory nigdy nie jest sam
Czytaj całość
 
Góra Grosza
25.11.2016.
To już siedemnasta edycja Góry Grosza, akcji zbierania monet w całej Polsce, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Nasza szkoła także w tym roku przyłącza się do tej akcji poprzez zbiórkę monet groszowych w dniach od 28 listopada do 9 grudnia 2016 roku. Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, na tworzenie programów, projektów, które pozwolą im spokojnie dorastać.
 
"Ucz się kochać kraj rodzinny" - Ars Longa w Legionowie
25.11.2016.
W poniedziałek 21 października b.r. Chór Dziewczęcy Ars Longa pod kierunkiem pani Joanny Górskiej wziął udział w niecodziennym koncercie patriotycznym „Ucz się kochać kraj rodzinny”.  W sali widowiskowej Ratusza miasta Legionowo wystąpiło czternaście chórów projektu Akademia Chóralna Śpiewająca Polska regionu Warszawa. Na program koncertu złożyły się prezentacje indywidualne i zbiorowe wszystkich uczestników projektu.
Czytaj całość
 
Uczeń naszej szkoły Krzysztof Kotowski o patriotyzmie i niepodległości
21.11.2016.
11 listopada 2016 roku w OCK odbyła się uroczysta sesja z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczeń naszej szkoły Krzysztof Kotowski z klasy IIE liceum wygłosił referat na temat patriotyzmu i niepodległości. Zachęcamy do obejrzenia i wysłuchania.
Czytaj całość
 
Zaproszenie
17.11.2016.
Hospicjum Domowe Caritas w Ostrołęce oraz wolontariusze ostrołęckich szkół mają zaszczyt zaprosić na koncert: „Kilka sposobów na Życie” w ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Hospicjum to też życie”. Koncert przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Nr 5 im. Unii Europejskiej w Ostrołęce zaprezentowany zostanie 20 listopada 2016 roku w kościele pw. Św. Franciszka z Asyżu w Ostrołęce po mszy św. o godz. 9.00.
 
Ogłoszenie-zebrania z rodzicami w dniu 22.11.2016 (wtorek)
16.11.2016.
22 listopada 2016 roku (wtorek) w Zespole Szkół Nr 5 odbędą się zebrania z rodzicami:

17.00

-

spotkania klas gimnazjalnych z wychowawcami (wg.grafiku)

18.00

-

spotkania klas licealnych z wychowawcami (wg.grafiku)Po zebraniach z rodzicami w sali numer 1 odbędzie się spotkanie komitetów studniówkowych z poszczególnych klas maturalnych liceum.

 

 

 

ZOBACZ: GRAFIK SAL

 
Szymon Prusiński nowym przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego
13.11.2016.
10 listopada odbyło się spotkanie przedstawicieli wszystkich klas z kandydatem na przewodniczącego SU Szymonem Prusińskim. Szymon przedstawił swój program wyborczy oraz odpowiedział na wszystkie pytania zadane przez uczniów. Z racji braku kontrkandydata Szymonowi uroczyście została przekazana władza nad SU. Nowemu przewodniczącemu życzymy wielu sukcesów oraz wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów, zaś ustępującej ze stanowiska Ani Gocłowskiej dziękujemy za serce oraz prace na rzecz całej społeczności uczniowskiej.
 
Ars Longa na XIX Ostrołęckich Spotkaniach Chóralnych
09.11.2016.
W niedzielę, 6 listopada Chór Dziewczęcy Ars Longa pod kierunkiem pani Joanny Górskiej wystąpił w Ostrołęckich Spotkaniach Chóralnych, organizowanych przez Ostrołęckie Centrum Kultury w kościele p.w. św. Franciszka z Asyżu w Ostrołęce. Chór zaprezentował ostrołęckiej publiczności pieśni, będące częścią programu konkursowego z  Varsovia Cantat: Słońce Grażyny Nazarko z pięknym tekstem Czesława Miłosza oraz Przedoj, matko, kónia, przedoj- pieśń ludową w opracowaniu Tadeusza Szeligowskiego. Pieśnią finałową wykonaną wspólnie przez wszystkie chóry biorące udział w Koncercie, była w tym roku pieśń Gaude Mater Polonia. Chórowi i pani dyrygent serdecznie gratulujemy udanego występu!
Czytaj całość
 
Otrzęsiny klas pierwszych
07.11.2016.
Dnia 27. października 2016 roku odbyły się otrzęsiny klas pierwszych liceum. Celem tej uroczystości było przyłączenie pierwszoklasistów do społeczności uczniowskiej. Starsi koledzy przygotowali szereg gier, takich jak toczenie włóczki za pomocą nosa, jedzenie bitej śmietany bez użycia rąk, czy też tańczenie w rytm muzyki. Klasa, która podczas zabawy zdobyła najwięcej punktów otrzymała certyfikaty zwalniające z niezapowiedzianych kartkówek w wybranym przez siebie dniu. Wręczyła je Anna Gocłowska, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, zachęcając nowych członków społeczności do dołączenia do wyżej wymienionej organizacji szkolnej.
 
Chór Dziewczęcy Ars Longa na Varsovia Cantat
04.11.2016.
Z wielką radością informujemy, że Chór Dziewczęcy Ars Longa pod kierunkiem pani Joanny Górskiej zdobył trzecie miejsce w kategorii chórów młodzieżowych w  XII Warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym "Varsovia Cantat", który odbył się w dniach 28-30 października 2016r. W konkursie wzięło udział 12 chórów z Polski, Słowenii, Szwecji, Białorusi, Hong Kongu, Rosji i Chorwacji. Prezentacje konkursowe oceniało międzynarodowe jury w składzie prof. Romuald Twardowski (Polska), Agnes Gerenday (Węgry), prof. Bernhard Gfrerer (Austria), Carmen Moreno (Hiszpania) i Marcin Cmiel (Polska).
Czytaj całość
 
Wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego
28.10.2016.
W listopadzie odbędą się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego według następującego harmonogramu:

2-4.11.2016

zgłaszanie kandydatów na przewodniczącego SU do opiekunów: p. Magdy Władysiuk, p. Magdy Stolarkiewicz, p. Magdy Prekiel, p. Elizy Tyszki lub Anny Gawrych

7-10. 11.2016

kampania wyborcza

10.11.2016

spotkanie trójek klasowych z kandydatami na przewodniczącego samorządu uczniowskiego (godzina i miejsce zostanie ogłoszona przez radiowęzeł)

14-17.11.2016

cisza wyborcza

17.11.2016

wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego (uczniowie poszczególnych klas będą głosować według harmonogramu odczytanego przez radiowęzeł)


 
Nasi uczniowie wśród najlepszych recytatorów
18.10.2016.
14 października 2016 roku już po raz XVI Stowarzyszenie Civitas Christiana w Ostrołęce zorganizowało Konkurs Recytatorski Poezji Karola Wojtyły. Celem konkursu, jak co roku, było uczczenie kolejnej rocznicy pontyfikatu naszego wielkiego rodaka św. Jana Pawła II oraz ukazanie młodemu pokoleniu wartości zawartych w poezji Karola Wojtyły.  Z radością donosimy, że na podium zwycięzców stanęło dwoje uczniów naszej szkoły. Drugie miejsce w konkursie zajął Konrad Bagiński z klasy IID, który zadeklamował utwór pt. „Melancholik”, natomiast trzecie miejsce przypadło Patrycji Czyż, uczennicy klasy ID. Patrycja przygotowała wiersz pt. „Dalekie wybrzeża ciszy”. Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod okiem pani Renaty Dzierzgowskiej i pani Ewy Gąski. Recytatorom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
Jubileusz 50-lecia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ostrołęce
14.10.2016.
12 października br Chór Dziewczęcy Ars Longa pod kierunkiem Joanny Górskiej uświetnił uroczystą Mszę św. pod przewodnictwem księdza  biskupa Tadeusza Bronakowskiego z okazji Jubileuszu 50-lecia Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Ostrołęce. Chór wykonał pieśni sakralne z brawurowym akompaniamentem naszego absolwenta Kamila Fluksa. Psalm i Aklamację pięknie zaśpiewała tegoroczna maturzystka Aleksandra Olszewska z klasy IIID. Występ naszego Chóru w ostrołęckim Klasztorze dostarczył uczestnikom Mszy św. wielu niezapomnianych wzruszeń. Dyrekcja  PP-P w Ostrołęce podziękowała naszemu Chórowi koszem słodyczy.  Serdecznie gratulujemy!
Czytaj całość
 
Sztafetowe biegi przełajowe
14.10.2016.
W dniu 1 października br. w Ostrołęce-tereny nad Narwią odbyły się sztafetowe biegi przełajowe, dla szkół ponadgimnazjalnych. Nasza drużyna dziewcząt zajęła III miejsce w sztafecie 10 x 800m. Zawody organizowane były przez Powiatowy Grodzko-Ziemski Szkolny Związek Sportowy w Ostrołęce w skład drużyny wchodziły: Alicja Kopania, Karolina Zaniewska, Marlena Laskowska, Natalia Domian, Wiktoria Ejzenberg, Monika Perzan, Weronika Kot, Wioleta Tyc, Sara Pons, Adrianna Turek. Opiekunem grupy była Joanna Choduń.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 209 - 234 z 694
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5