Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 21.10.2018.
Strona główna
KWESTIONARIUSZ OSOBOWY
Kwestionariusz liceum
Kwestionariusz gimnazjum

DZIENNIK ELEKTRONICZNY
BIBLIOTEKA
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5


ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2018/2019
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2018/2019
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2018/2019
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
Procedura ds frekwencji
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Lista nauczycieli
STOWARZYSZENIE ZS5

WSAP
GOŚCIMY
Odwiedza nas 1 gość
Galeria zdjęć
GRA EDUKACYJNA
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
Koncert Noworoczny Chóru Dziewczęcego Ars Longa
01.02.2017.
30 stycznia 2017 roku Chór  Dziewczęcy Ars Longa pod kierunkiem Joanny Górskiej wystąpił specjalnie dla swoich najbliższych. Koncert odbywa się każdego roku w ostatnim tygodniu stycznia w sali prób chóru, Dziewczęta wykonały program złożony z kolęd i pastorałek a cappella oraz z akompaniamentem instrumentalnym Szymona Prusińskiego IIIa – skrzypce i Michała Prusika IB- klarnet.  Był to też ostatni występ maturzystek, które nieoficjalnie pożegnały się z zespołem. Koncert Noworoczny naszego chóru wzbudził  duże zainteresowanie wśród przybyłych gości, którzy zapełnili  salę do  ostatniego miejsca i nagradzali dziewczęta gromkimi brawami!
Czytaj całość
 
Nasi siatkarze ponownie najlepsi
31.01.2017.
Już drugi raz z rzędu nasi siatkarze zwyciężyli w Mistrzostwach Ostrołęki o Puchar Przechodni Prezydenta Miasta. W rywalizacji reprezentacja III LO odniosła komplet zwycięstw. W rywalizacji "każdy z każdym" pokonali kolejno: ZSZ nr 1 2:0, ZSZ nr 2 2:1, ZSZ nr 3 2:0, I LO 2:0 i II LO 2:0. W efekcie w całym turnieju stracili tylko seta. Drugą lokatę wywalczyli siatkarze I LO, a na trzecim miejscu znaleźli się reprezentanci ZSZ nr 2. Tuż za podium uplasowali się reprezentanci ZSZ nr 1, a kolejne dwie lokaty zajęły zespoły II LO i ZSZ nr 3.
Czytaj całość
 
Harmonogramu spotkań informacyjnych w związku z reformą edukacji
30.01.2017.
Poniżej udostępniamy Państwu treść wiadomości otrzymanej od Kuratorium Oświaty:
--- Treść przekazanej wiadomości ---
Temat: Harmonogramu spotkań informacyjnych w związku z reformą edukacji
Nadawca: kuratorium-info@kuratorium.waw.pl

W załączeniu przesyłamy Państwu link do Harmonogramu spotkań informacyjnych oraz do Harmonogramu dyżurów eksperckich, informacje te zostały umieszczone na stronie www.kuratorium.waw.pl. Przeznaczone są one dla wszystkich rodziców, nauczycieli, dyrektorów i przedstawicieli samorządów zainteresowanych reformą edukacji. Prosimy o udostępnienie tej wiadomości zainteresowanym grupom, a w szczególności rodzicom i nauczycielom danej szkoły.

Harmonogramu spotkań informacyjnych:
http://www.kuratorium.waw.pl/pl/informacje/aktualnosci/10966,Harmonogram-spotkan-informacyjnych-reforma-edukacji.html

Harmonogramu dyżurów eksperckich:
http://www.kuratorium.waw.pl/pl/informacje/aktualnosci/10955,Harmonogram-dyzurow-eksperckich-reforma-edukacji.html

Dla osób zainteresowanych z rejonu Miasta Ostrołęki oraz powiatu ostrołęckiego spotkania odbędą się w dniu 03 marca  2017 roku w Gimnazjum w Rzekuniu (ul. Szkolna 1, 07-411 Rzekuń) o godzinach wskazanych na podanej stronie internetowej. Aby wziąć udział w spotkaniu, należy uprzednio dokonać rejestracji internetowej na tej stronie.

HARMONOGRAM SPOTKAŃ INFORMACYJNYCH

Adresaci spotkania

Terminy spotkań i ich godziny

Lokalizacja spotkań

Spotkanie dla zainteresowanych z rejonu

Link rejestracji

Spotkania z samorządami i dyrektorami 

03.03.2017 r. godz. 13.00 

Gimnazjum w Rzekuniu, ul. Szkolna 1, 07-411 Rzekuń  

M. Ostrołęka, powiat ostrołęcki 

LINK

Spotkania z nauczycielami 

03.03.2017 r. godz. 15.00  

Gimnazjum w Rzekuniu ul. Szkolna 1, 07-411 Rzekuń 

M. Ostrołęka,
powiat ostrołęcki

LINK

Spotkania z rodzicami 

03.03.2017 r. godz. 17.00  

Gimnazjum w Rzekuniu, ul. Szkolna 1, 07-411 Rzekuń  

M. Ostrołęka,
powiat ostrołęcki

LINK 

 
List MEN do rodziców
27.01.2017.
 
Zmiana planu zajęć
27.01.2017.
 
Ogłoszenie-zebranie z rodzicami (26.01.2017)
24.01.2017.
26 stycznia 2017 roku (czwartek) w Zespole Szkół Nr 5 odbędą się zebrania z rodzicami:

17.30

-

spotkania klas licealnych z wychowawcami (wg.grafiku)
18.30

-

spotkania klas gimnazjalnych z wychowawcami (wg.grafiku)

 

 

 

ZOBACZ: GRAFIK SAL

 
Krzysztof Kotowski w zawodach centralnych XLIII Olimpiady Historycznej
23.01.2017.
22 stycznia 2017 roku w  Warszawie odbył się etap okręgowy-część ustna XLIII Olimpiady Historycznej. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy IIE Krzysztof Kotowski. Miło nam jest poinformować, że Krzysztof zdobył II miejsce i zakwalifikował się do zawodów centralnych, które odbędą się w dniach 7-10 kwietnia 2017 roku. Sukces naszego ucznia jest tym większy, że już w klasie drugiej ma szansę (jeśli uzyska tytuł finalisty lub laureata) na zdanie matury z historii ze 100% wynikiem. Serdecznie gratulujemy i obiecujemy trzymać kciuki w następnym etapie. Opiekunem ucznia jest p. Aldona Skała
 
II miejsce Jakuba w konkursie fotograficznym
20.01.2017.
20 stycznia 2017 roku, w holu Ostrołęckiego Centrum Kultury, odbył się wernisaż fotografii zgłoszonych do konkursu towarzyszącego tegorocznej edycji Orszaku Trzech Króli. Miło nam poinformować, że Jakub Subczyński, uczeń klasy IB naszego liceum, w kategorii "Orszak" znalazł się w gronie laureatów, zajmując II miejsce. Jakubowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Czytaj całość
 
Igor Pierzchała w zawodach centralnych LVIII Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
17.01.2017.
14 stycznia 2017 roku, w Siedlcach odbył się etap okręgowy LVIII Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy IIIE Igor Pierzchała. Program olimpiady obejmował stały blok tematyczny – materiał programowy z wiedzy o społeczeństwie na poziomie rozszerzonym oaz blok zmienny, którym w tym roku były „ Systemy religijne świata”. Uczestnicy mieli rozwiązać test pisemny z wyżej wymienionych treści oraz, po krótkiej przerwie przystąpić do części ustnej odpowiadając na pytania komisji konkursowej.
Czytaj całość
 
Ars Longa kolęduje
17.01.2017.
15 stycznia 2017 roku w Kościele p.w. św. Franciszka z Asyżu wystąpił Chór Dziewczęcy Ars Longa pod kierunkiem Joanny Górskiej.  Chór wykonał najpiękniejsze kolędy tradycyjne przed oraz w trakcie Mszy świętej. Psalm i aklamację zaśpiewała Oliwia Drężek IF. Chórowi  towarzyszył zespół  w składzie Szymon Prusiński IIIa- skrzypce, Michał Prusik IB- klarnet oraz  absolwent naszej szkoły Kamil Fluks- organy. Serdecznie gratulujemy!
Czytaj całość
 
Aleksandra Biernat w finale XXVII Olimpiady Teologii Katolickiej
13.01.2017.
12 stycznia 2017 roku w Łomży odbyły się diecezjalne eliminacje XXVII Olimpiady Teologii Katolickiej: „Orędzie fatimskie jako znak nadziei dany przez Miłosiernego Ojca”. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Biernat z klasy III D oraz Weronika Kot i Dominik Kędzierski z klasy II C. W finałowej piątce etapu diecezjalnego znaleźli się: Ola (II miejsce) i Dominik (V miejsce). Miło nam poinformować, że  Aleksandra, uczennica ks. Sławomira Brutkowskiego, zajmując II miejsce,  zakwalifikowała się do ogólnopolskiego finału, który w marcu odbędzie się w Lublinie.
Czytaj całość
 
X Dyskoteka z Mikołajem
13.01.2017.
W dniu 8 stycznia 2017 roku odbyła się w Zespole Szkół Nr 5 im. Unii Europejskiej w Ostrołęce „X Dyskoteka z Mikołajem”. W zabawie uczestniczyły  dzieci, które  z radością brały udział w zorganizowanych konkursach i zabawach oczekując na odwiedziny św. Mikołaja, który każdemu dziecku wręczył paczkę ze słodyczami. Zabawa maluchów trwała parę godzin.  Organizatorem zabawy z Mikołajem było Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Nr 5 im. Unii Europejskiej w Ostrołęce, dyrekcja ZS Nr 5 wraz z Samorządem Uczniowskim  oraz rady osiedli: Centrum, Stacja. Dyskoteka nie odbyłaby się bez wsparcia sponsorów, którym serdecznie dziękujemy.
Czytaj całość
 
Niezapomniana noc w kosmosie
10.01.2017.
7 stycznia 2017 roku odbył się wyjątkowy bal w życiu maturzysty- bal studniówkowy.  Już po raz 16. uroczystość odbyła się w murach naszej szkoły.  Uczniowie klas III mogą być dumni z własnoręcznie przygotowanej dekoracji sali gimnastycznej, która dzięki ich wielogodzinnej pracy zmieniła nie do poznania i  przeniosła wszystkich zgromadzonych w kosmos. Na uroczystości gościliśmy Dyrektora Wydziału Oświaty Urzędu Miasta p. Mirosława  Rosaka, Przewodniczącego Rady Rodziców p. Dariusza Gadzałę, dyrekcję, grono pedagogiczne oraz rodziców uczniów klas III.
Czytaj całość
 
Rafał Szypulski z klasy IB wyróżniony przez marszałka województwa mazowieckiego
09.01.2017.
Rafał Szypulski uczeń III Liceum Ogólnokształcącego uzyskał najwyższy wynik punktowy wśród stypendystów subregionu ostrołęckiego i został wyróżniony przez marszałka województwa mazowieckiego p. Adama Struzika. W uroczystości wręczenia umów stypendialnych, dyplomów gratulacyjnych oraz upominków przez marszałka województwa p. Adama Struzika w dniu 5 stycznia 2017r. w Warszawie wzięli udział najzdolniejsi uczniowie ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu całego Mazowsza. Uczniowie ci wyróżniają się najwyższym wynikiem punktowym za wysoką średnią ocen, bardzo dobrze zdane egzaminy końcowe oraz uzyskane tytuły laureatów konkursów i olimpiad.
Czytaj całość
 
Uczniowie naszej szkoły w "Orszaku Trzech Króli"
07.01.2017.
W dniu 6 stycznia 2017 roku, pod hasłem „Pokój i dobro” odbył się w Ostrołęce po raz czwarty „Orszak Trzech Króli”. Uczestniczyła w nim także liczna grupa uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami (p. Sylwią Chludzińską, p. Jadwigą Florek, p. Lidią Załuską i p. Małgorzatą Świderską oraz p. Piotrem Antośkiewiczem i p. Jerzym Nockowiczem). Reprezentacja naszej szkoły stanowiła trzon azjatyckiego orszaku Króla Melchiora (uczniowie Gimnazjum Nr 5), na trasie przemarszu czuwały  anioły (uczniowie III Liceum), które obdarowywały uczestników Orszaku – pamiątkowymi obrazkami oraz przy ostatniej VIII scence („Stajenka”) –  radość z narodzenia Pana wyśpiewywał  chór dziewczęcy „Ars Longa” pod kierunkiem p. Joanny Górskiej.
Czytaj całość
 
Uczniowie naszego liceum w finale "Superkonkursu" informatycznego
04.01.2017.
Miło nam poinformować, iż uczniowie klasy 1B (Daria Piersa, Hubert Nakielski, Michał Wiśniewski) zakwalifikowali się do finału ogólnopolskiego „Superkonkursu” informatycznego organizowanego przez Instytut Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego,  współfinansowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji. Konkurs ma na celu:  rozwijanie umiejętności ścisłego myślenia oraz kultury matematycznej, doskonalenie konsekwencji i precyzji w działaniu, zwiększanie efektywności myślenia abstrakcyjnego, wzmacnianie zdolności prognostycznych. Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 183 - 208 z 694
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5