Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 26.07.2017.
Strona główna
REKRUTACJA 2017/2018DZIENNIK ELEKTRONICZNY
BIBLIOTEKA
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Berlinga 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5


ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2016/2017
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2016/2017
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Zmiany w statucie ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
Program profilaktyki Gimn
Program profilaktyki LO
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Harmonogram III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
Harmonogram Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
DLA RODZICÓW
List MEN do Rodziców
List MEN do Rodziców z 19 maja
List MEN bezpieczeństwo młodzieży podczas letniego wypoczynku
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Orły Ostrołęki
Lista nauczycieli
REKRUTACJA LICEUM
Kierunki kształcenia 2017/18
Harmonogram rekrutacji 2017/2018
Kryteria punktacji 2017/18
Wykaz podręczników 2017/2018
STOWARZYSZENIE ZS5

WSAP
GRANTY
Fundusz Wyszechradzki
GOŚCIMY
Galeria zdjęć
GRA EDUKACYJNA
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
Kandydaci na Sportowca Roku 2015
29.01.2016.
Prezentujemy Wam wybitnych sportowców naszej szkoły, na których można zagłosować w plebiscycie Tygodnika Ostrołęckiego na Sportowca Roku. Zapraszamy do głosowania!
MARIA MURAWSKA: Maria Murawska to uczennica kl.Ia gimnazjum. Jest zawodniczką reprezentującą Klub Sportowy Ostrołęckie Stowarzyszenie Pływackie SQUATINA Ostrołęka. Marysia została  powołana do kadry Mazowsza w kategorii młodzik. Jest zdobywczynią wielu złotych medali w pływaniu na zawodach rangi ogólnopolskiej. To najszybsza zawodniczka w Polsce w 2015 roku na 50m stylem dowolnym i motylkowym. Ostatnie sukcesy:
Czytaj całość
 
Koncert Noworoczny Chóru Ars Longa
29.01.2016.
W czwartkowy wieczór 21 stycznia 2016 roku w naszej szkole wystąpił Chór Dziewczęcy Ars Longa pod kierunkiem Joanny Górskiej. Koncert Noworoczny dla Rodzin i Przyjaciół chórzystek rokrocznie gromadzi wspaniałych gości. W tym roku szczególnie uhonorowane zostały Babcie i Dziadkowie Chórzystek, gdyż koncert odbył się w dniu ich święta. Koncert Noworoczny Chóru Ars Longa jest równocześnie ostatnim koncertem „arslongowych” maturzystów.  W tym roku z zespołem pożegnały się  Emilia Nejman III D, Karolina Ruszczyk III D, Paulina Polak III F, Milena Janicka III G oraz pełniący rolę akompaniatora Kamil Fluks IIIE.
Czytaj całość
 
Sukces Alexandry w XIV Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego
25.01.2016.
Alexandra Urbach z klasy IIIc zajęła 1. miejsce na etapie regionalnym Ogólnopolskiego Konkursu J. Niemieckiego, który jest organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli J. Niemieckiego i Goethe Institut w Warszawie. Na tym etapie konkursu uczniowie musieli rozwiązać test sprawdzający wiadomości i umiejętności w zakresie sprawności językowych oraz realioznawstwa. Tegoroczna edycja konkursu dotyczy realioznawstwa Szwajcarii i Liechtensteinu. Etap centralny odbędzie się w Warszawie w marcu 2016r. Opiekunem Oli jest p. Małgorzata Alomar. Z niecierpliwością czekamy teraz na listę osób zakwalifikowanych do etapu ogólnopolskiego, w którym wezmą udział uczniowie z najwyższą liczbą punktów w skali kraju.
 
Ogłoszenie-zebrania z rodzicami w dniu 27.01.2016
25.01.2016.
27 stycznia 2016 roku w Zespole Szkół Nr 5 odbędą się zebrania z rodzicami:

17.30

-

spotkania klas licealnych z wychowawcami (wg.grafiku)

18.00

-

spotkanie klas III gimnazjum na hali z p.dyr.R.Tyszką

18.30

-

spotkania klas gimnazjalnych z wychowawcami (wg.grafiku)

 

 

 

ZOBACZ: GRAFIK SAL

 
Kolędować Małemu...
21.01.2016.
W niedzielę, 17 stycznia o godz. 16.00 w Kościele p.w. Św. Franciszka z Asyżu wystąpił Chór Dziewczęcy Ars Longa pod kierunkiem Joanny Górskiej. Chór wykonał najpiękniejsze tradycyjne kolędy polskie i obce: Z narodzenia Pana, Lulajże Jezuniu, Gdy się Chrystus rodzi, Jezus Malusieńki, Cicha noc, Bóg się rodzi. Psalm oraz Aklamację pięknie zaśpiewała Ola Olszewska z klasy IID. Akompaniament organowy i fortepianowy brawurowo wykonał tegoroczny maturzysta Kamil Fluks z kl. IIIE. Po Mszy Św. dziewczęta zaśpiewały fragmenty kantaty J.Petersona „Pierwsza kolęda” z klarnetowym solo pięknie zagranym przez Olę Suchołbiak z klasy IIIa. Serdecznie gratulujemy.
Czytaj całość
 
Kolejny sukces uczniów naszego liceum
20.01.2016.
15 stycznia 2016 roku w Warszawie odbyła się część ustna 42 Olimpiady Historycznej - etap okręgowy. Naszą szkołę reprezentowali: Paweł Jaworski i Marcin Krassowski z klasy IIIE oraz Krzysztof Kotowski z klasy IE. Uczniowie musieli wykazać się znajomością wybranych lektur oraz wiedzą historyczną. Wszyscy pozytywnie zaliczyli ten etap, a Paweł Jaworski zakwalifikował się do dalszych zmagań na szczeblu centralnym, który odbędzie się w kwietniu 2016 roku w Gdańsku. Opiekunem uczniów jest p. Aldona Skała. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy, a za Pawła trzymamy kciuki i życzymy mu dalszych sukcesów oraz zdobycia tytułu laureata.
 
Uczniowie naszej szkoły stypendystami "Mazowieckiego programu dla uczniów szczególnie uzdolnionych"
18.01.2016.
Z przyjemnością informujemy, że uczniom naszej szkoły zostały przyznane stypendia w kwocie 4200 zł dla jednego stypendysty. Otrzymali je uczniowie gimnazjum: Wiktor Dawid – kl.Ia, Maria Murawska – kl.Ia, Zuzanna Pasikowska – kl.Ia, Kinga Skowrońska – kl.Ic, Rafał Szypulski – kl.IIIc oraz trzech uczniów z klas licealnych: Michał Murawski – kl.IB, Aleksander Płocharski – kl.IIB, Gabriela Leszka – kl.IIID. Najwięcej punktów w Zespole Szkół Nr 5 zdobył  Rafał Szypulski, który uzyskał 32. miejsce na liście rankingowej (na 640 zakwalifikowanych uczniów z najwyższymi wynikami).
Czytaj całość
 
Laureaci ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej z matematyki OLIMPUS
13.01.2016.
Znamy już wyniki ogólnopolskiego konkursu „OLIMPUS” w dziedzinie matematyki, który odbył się w listopadzie 2015 roku. Wzięło w nim udział 15 uczniów z klas gimnazjalnych. Tytuły laureatów zdobyli: Rafał Szypulski (kl.IIIc), Michał Wiśniewski (kl.IIIc), Zuzanna Pasikowska (kl.Ia), Katarzyna Złotkowska (kl.Ic), Ewa Waś (kl.Ic), Bartosz Jesionkowski (kl.Ia). W kategorii klas pierwszych najwyższe, VIII miejsce (na 2042 uczestników) uzyskała Zuzanna Pasikowska z klasy Ia, w kategorii klas III najlepszy wynik i VII miejsce (na 1286 uczestików) zdobył Rafał Szypulski z klasy IIIc. Opiekunami wyróżnionych uczniów są p. Lech Rostkowski, p. Anna Wądołkowska, p. Aneta Żebrowska. Konkurs w naszej szkole przeprowadziła p. Aneta Żebrowska. Wszystkim uczestnikom olimpiady gratulujemy wysokich wyników!
 
Aleksandra Biernat w finale XXVI Olimpiady Teologii Katolickiej
13.01.2016.
13 stycznia 2016 roku w Łomży odbyły się diecezjalne eliminacje XXVI Olimpiady Teologii Katolickiej: „Święty Jan Paweł II – Wychowawca Młodych Pokoleń” – Łowicz 2016. Naszą szkołę reprezentowały: Aleksandra Biernat i Anna Antośkiewicz z klasy IID oraz Weronika Kot z klasy IC. Miło nam poinformować, że Aleksandra Biernat, uczennica p. Jadwigi Florek zakwalifikowała się do następnego etapu i będzie reprezentowała naszą szkołę oraz Diecezję Łomżyńską podczas ogólnopolskiego finału XXVI Olimpiady Teologii Katolickiej, który już na przełomie marca i kwietnia odbędzie się w Łowiczu. Uczennicom serdecznie gratulujemy, a Aleksandrze życzymy dalszych sukcesów.
Czytaj całość
 
IX Dyskoteka z Mikołajem
12.01.2016.
10 stycznia 2016 roku już po raz kolejny odbyła się Dyskoteka z Mikołajem dla podopiecznych MOPS. Na hali sportowej przy Zespole Szkół Nr 5 czekało na dzieci wiele atrakcji. Nie zabrakło dmuchanej zjeżdżalni, gier, konkursów oraz zabaw muzycznych organizowanych przez Samorząd Uczniowski ZS nr 5, wolontariuszy Radosnego Świetlicobusu oraz wspaniałych prowadzących Patryka Majewskiego,  Bartka Sznyter oraz Michała Jarkowskiego. Punktem kulminacyjnym było przybycie św. Mikołaja, który wręczył każdemu dziecku paczkę ze słodyczami.
Czytaj całość
 
Ogłoszenie-klasyfikacyjne posiedzenie Rady Pedagogicznej
08.01.2016.
W dniu 22 stycznia (piątek) o godzinie 14.00 odbędzie się klasyfikacyjne posiedzenie Rady Pedagogicznej. w związku z powyższym lekcje odbywać się będą wg skróconego planu zajęć.

Zobacz:  plan zajęć
 
Kamil Kołakowski laureatem Konkursu Historycznego
04.01.2016.
Kamil Kołakowski, uczeń kl.IIIa, został laureatem Konkursu Historycznego organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Jako jedyny gimnazjalista z Ostrołęki reprezentował naszą szkołę wśród 101 uczestników etapu wojewódzkiego konkursu. Kamil, uczeń pani Joanny Karczewskiej, zdobywając wspaniały wynik, wykazał się znajomością wiedzy z historii Polski i historii powszechnej, począwszy od średniowiecza, aż do I wojny światowej. Oprócz tego musiał przedstawić własne spojrzenie na proces odzyskania przez Polskę niepodległości, pisząc narrację historyczną. Gratulujemy wspaniałego sukcesu!!!
 
Ogłoszenie-zebranie z rodzicami klas III LO
22.12.2015.
4 stycznia 2016 roku (poniedziałek) o godzinie 18.00 w Zespole Szkół Nr 5 odbędą się zebrania z rodzicami uczniów klas III Liceum:


ZOBACZ: GRAFIK SAL

 
Viktoria Urbach laureatką Konkursu Języka Niemieckiego
22.12.2015.
16 grudnia zostały ogłoszone wyniki wojewódzkiego etapu Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów gimnazjum organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Na etapie wojewódzkim w Warszawie brało udział 23 uczniów wyłonionych spośród 143  uczestników etapu rejonowego. Uczennica naszego gimnazjum Viktoria Urbach z klasy IIIc, uczennica pani Małgorzaty Alomar, po raz trzeci potwierdziła swoją doskonałą znajomość języka niemieckiego otrzymując tytuł laureata konkursu.
Czytaj całość
 
Chóralne kolędowanie
22.12.2015.
Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia Chór Dziewczęcy Ars Longa dwukrotnie wystąpił z programem kolędowym w naszej szkole. W poniedziałek 21 grudnia zespół  zaprezentował  pracownikom szkoły najpiękniejsze polskie  kolędy  w opracowaniu dwu i trzygłosowym oraz fragmenty kantaty J. Petersona „Pierwsza kolęda”  J. Petersona, a 22 grudnia wystąpił z kolędami w szkolnych Jasełkach. Solo na klarnecie pięknie zagrała Ola Suchołbiak z klasy III a, akompaniament fortepianowy brawurowo wykonał Kamil Fluks z klasy III E.
Czytaj całość
 
Chór Ars Longa w Galerii Bursztynowej
21.12.2015.
Ten piękny przedświąteczny czas Chór Dziewczęcy Ars Longa pod kierunkiem Joanny Górskiej spędza na kolędowaniu. W niedzielę 20 grudnia o godz. 12.30 oraz 14.00 można było podziwiać nasze chórzystki w Galerii Bursztynowej w Ostrołęce. Dziewczęta wykonały program złożony z 12 kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych a cappella oraz z akompaniamentem fortepianowym. Solo na klarnecie zagrała Aleksandra Suchołbiak z klasy IIIa. Chórowi akompaniował tegoroczny maturzysta Kamil Fluks z klasy IIIE. Chór wystąpił na zaproszenie Zarządu Galerii Bursztynowej w Ostrołęce. Serdecznie gratulujemy!
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 183 - 208 z 573
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Berlinga 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5