Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 22.02.2018.
Strona główna
DZIENNIK ELEKTRONICZNY
BIBLIOTEKA
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5


ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2017/2018
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2017/2018
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2017/2018
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Zmiany w statucie ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
DLA RODZICÓW
List MEN do Rodziców
List MEN do Rodziców z 19 maja
List MEN bezpieczeństwo młodzieży podczas letniego wypoczynku
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Orły Ostrołęki
Lista nauczycieli
REKRUTACJA LICEUM
Kierunki kształcenia 2017/18
Harmonogram rekrutacji 2017/2018
Kryteria punktacji 2017/18
Wykaz podręczników 2017/2018
STOWARZYSZENIE ZS5

WSAP
GOŚCIMY
Galeria zdjęć
GRA EDUKACYJNA
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
Chór Ars Longa zaśpiewał dla Wiktorii
26.04.2016.
W sobotę 23 maja na scenie przed restauracją "Avalon" odbył się koncert charytatywny "Wspólnie dla Wiktorii" zadedykowany siedmioletniej Wiktorii Gawrych. . W pomoc chorej dziewczynce włączyli się ludzie dobrej woli oraz ostrołęckie zespoły muzycznej. Na zaproszenie do udziału w Koncercie z wielką radością odpowiedział Chór naszej szkoły. Dziewczęta zaprezentowały tym razem program złożony z wielogłosowych utworów rozrywkowych. Na scenie zabrzmiały:
Czytaj całość
 
Aleksandra Biernat w finale XX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej
26.04.2016.
We wtorek 26 kwietnia 2016 br. 63 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z diecezji łomżyńskiej, w tym dwie uczennice z naszej szkoły: Aleksandra Biernat z klasy II D i Olga Olech z klasy I F, uczestniczyło w II etapie XX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, którego organizatorem jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Po części pisemnej konkursu, do etapu ustnego przeszło 7 uczestników, z których komisja konkursowa wyłoniła troje zwycięzców.
Czytaj całość
 
Szkolny Konkurs Języka Angielskiego
25.04.2016.
14 kwietnia 2016 roku w naszym liceum odbył się kolejny Szkolny Konkurs Języka Angielskiego zorganizowany przez anglistki p. Annę Gawrych i p. Dorotę Śledzińską. Do konkursu zgłosiło się 34 uczniów. Musieli oni  zmierzyć się z testem sprawdzającym umiejętności językowe (słuchanie, czytanie) i struktury leksykalno-gramatyczne (test luk, transformacje, słowotwórstwo) na poziomie upper-intermediate. Wręczenie nagród odbyło się 19 kwietnia.
Czytaj całość
 
Podwójny olimpijski sukces uczniów III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce
18.04.2016.
Jan Jokiel z kl.IIID i Katarzyna Pragacz z kl.IID- uczniowie pani Ewy Niewiarowskiej w finale centralnym Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. W wyniku eliminacji etapu okręgowego, który odbył się 16 kwietnia 2016 roku w Płocku, spośród 64 uczestników- po napisaniu testu -12 z nich przeszło do etapu ustnego. Uczniowie otrzymali 6 pytań, na które odpowiadali przy pełnej sali . Wśród najlepszej siódemki, która uzyskała najwyższą łączną punktację z części pisemnej i ustnej znaleźli się uczniowie III LO i będą reprezentować województwo mazowieckie na etapie centralnym w Krakowie.
Czytaj całość
 
IIILO najlepsze w międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Żywieniu "Żywieniowy zawrót głowy"
18.04.2016.
15 kwietnia 2016 roku reprezentacja IIILO pod opieką pani Ewy Niewiarowskiej ( Katarzyna Camlet, Gabriela Zduńczyk i Aleksandra Niewiarowska z kl.IID) uczestniczyła w Konkursie Wiedzy o Żywieniu, organizowanym przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce, który przeznaczony był dla szkół ponadgimnazjalnych z powiatu ostrołęckiego. Podczas konkursu sprawdzano wiedzę z zakresu istniejących zagrożeń zdrowotnych, możliwości ochrony zdrowia, zasad zdrowego trybu życia, a także metod profilaktyki chorób dietozależnych.
Czytaj całość
 
Etap finałowy Konkursu Języka Angielskiego "Piórko"
15.04.2016.
W dniu 13 kwietnia 2016 roku sześcioro uczniów z klas 3a i 3c, pod opieką p. Anny Pędzich, wzięło udział w etapie finałowym Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego „Piórko”, organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące w Ostrołęce. Uczniowie zmierzyli się wówczas z testem leksykalno-gramatycznym oraz zagadnieniami z zakresu kultury krajów anglojęzycznych. 1 miejsce wsród uczniów z wielu ostrołęckich gimnazjów po raz kolejny zajął uczeń klasy 3c Rafał Szypulski.
Czytaj całość
 
Sukces recytatorski Konrada Bagińskiego
15.04.2016.
15 marca 2016 roku w klubie Oczko odbyły się eliminacje rejonowe  35. Ostrołęckiego Konkursu Recytatorskiego ,,Miejsce Urodzenia". Recytatorów oceniało jury w składzie: Jan Zdziarski, Kazimierz Koter i Bogusława Zawalich. Po wysłuchaniu 3 prezentacji z kategorii szkół ponadgimnazjalnych jury postanowiło przyznać I miejsce Konradowi Bagińskiemu, uczniowi klasy I D. Ponadto Konrad otrzymał nagrodę za kultywowanie gwary kurpiowskiej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach recytatorskich!
Czytaj całość
 
II Bieg Papieski
14.04.2016.
W niedzielę, 10 kwietnia odbył się II Bieg Papieski organizowany przez II Liceum Ogólnokształcące w Ostrołęce. Trasa biegu wynosił 3 km i przebiegała ulicami Starego Miasta. Mimo kapryśnej aury i silnego wiatru, uczniowie naszej szkoły pokonali bez trudu dystans i uzyskali następujące wyniki:
Czytaj całość
 
"Mój świat, moje uczucia"- rozstrzygnięcie
13.04.2016.
Dnia 4 kwietnia 2016 roku poeci naszej szkoły zostali docenieni w XVI edycji konkursu „MÓJ ŚWIAT, MOJE UCZUCIA”. Młodzież oceniło jury w składzie: Bożenna Fąk, Ewa Gąska i Elżbieta Ambrzykowska oraz ostrołęcka poetka, Magdalena Domurad. Wybrano najbardziej poruszające oraz najciekawsze wiersze w dwóch kategoriach wiekowych i przyznano następujące miejsca:
Czytaj całość
 
Paweł Jaworski finalistą olimpiady historycznej!
07.04.2016.
Paweł Jaworski, uczeń klasy IIIE naszego liceum, został finalistą XLII Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej. Etap centralny odbył się w Gdańsku w dniach 1-4 kwietnia 2016 roku i składał się z trzech części: pracy pisemnej, analizy źródeł historycznych oraz wypowiedzi ustnej. Osiągnięty sukces sprawia, ze Paweł zostaje zwolniony z egzaminu maturalnego z historii otrzymując 100% z tego przedmiotu. Gratulujemy Pawłowi i jego opiekunowi p. Aldonie Skale.
 
Alexandra Urbach finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego
07.04.2016.
Uczennica klasy IIIc Alexandra Urbach brała udział w marcu w finale XIV Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów , uzyskując tytuł finalisty. Etap ogólnopolski odbył się w Warszawie w Instytucie Goethego i składał się z części pisemnej oraz ustnej. Brało w nim udział 86 gimnazjalistów z całej Polski. Alexandra uzyskała 10. wynik zdobywając 76 punktów na 90. Zdobywcy 1. miejsca mieli 85 pkt.
Czytaj całość
 
Ogłoszenie - Festiwal Nauk w ZS Nr 5
06.04.2016.
08 kwietnia 2016 roku (piątek) w ZS Nr 5 odbędzie się Festiwal Nauki, impreza promująca szkołę w środowisku ostrołęckim. Od godz. 9.00 do godz. 11.00 na hali sportowej przeprowadzona zostanie debata z przedstawicielami władz Miasta Ostrołęki i ostrołęckich instytucji na temat: „Zdrowy styl życia - wybór czy konieczność?”.
Czytaj całość
 
Uwaga!!! Szkolny Konkursu Języka Angielskiego!!!
06.04.2016.
Wszystkich chętnych uczniów naszego LO zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego. Zakres materiału: poziom upper-intermediate. Test składa się z 3 części: listening, reading, use of English. Termin: 14 kwietnia 2016 roku (sala nr 9 i 10). ATRAKCYJNE NAGRODY!!! Zgłoszenia: p. A Gawrych, p. D. Śledzińska oraz u swojego anglisty.
 
Aleksandra Biernat finalistką Olimpiady Teologii Katolickiej
06.04.2016.
Aleksandra Biernat, uczennica klasy II D naszego liceum, została finalistką XXVI Olimpiady Teologii Katolickiej – Łowicz 2016, której finał odbywał się w dniach 1 – 2 kwietnia br. w Rawie Mazowieckiej. Warto zaznaczyć, że tegoroczna edycja OTK cieszyła się rekordowo wysokim zainteresowaniem uczniów. W pierwszym etapie konkursu wzięło udział ponad 14 tyś. uczestników z całego kraju. Do ostatniego etapu, który składał się z części pisemnej i ustnej, zakwalifikowały się 123 osoby z 41 diecezji.
Czytaj całość
 
Powiatowy Konkurs Matematyczny "MATEMAZJUM"
06.04.2016.
31 marca 2016 roku w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny MATEMAZJUM pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki. Cele konkursu to: popularyzacja matematyki wśród uczniów, kształtowanie umiejętności logicznego myślenia, rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych. Konkurs jest skierowany do uczniów klas III gimnazjum z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Wzięło w nim udział 11 trzyosobowych reprezentacji najlepszych matematyków z różnych szkół.
Czytaj całość
 
Podwójny ogólnopolski sukces uczennic IIILO na Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu i Żywności
30.03.2016.
Karolina Ruszczyk uzyskała tytuł laureata zajmując 3 miejsce , a Katarzyna Camlet- tytuł finalisty ( 25 miejsce). Do etapu okręgowego i kolejnych zmagań, na najwyższym krajowym szczeblu uczennice przygotowywała mgr Ewa Niewiarowska - nauczyciel biologii w IIILO. Tematyką wiodącą XX edycji olimpiady była "Żywność prozdrowotna". W I etapie uczestniczyło prawie 8 tys. uczniów z 448 szkół ponadgimnazjalnych z różnych stron Polski. Do etapu okręgowego zakwalifikowało się 800 uczniów.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 183 - 208 z 614
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5