Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 25.09.2017.
Strona główna
DZIENNIK ELEKTRONICZNY
BIBLIOTEKA
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5


ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2017/2018
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2017/2018
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2016/2017
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Zmiany w statucie ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
DLA RODZICÓW
List MEN do Rodziców
List MEN do Rodziców z 19 maja
List MEN bezpieczeństwo młodzieży podczas letniego wypoczynku
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Orły Ostrołęki
Lista nauczycieli
REKRUTACJA LICEUM
Kierunki kształcenia 2017/18
Harmonogram rekrutacji 2017/2018
Kryteria punktacji 2017/18
Wykaz podręczników 2017/2018
STOWARZYSZENIE ZS5

WSAP
GRANTY
Fundusz Wyszechradzki
GOŚCIMY
Odwiedza nas 1 gość
Galeria zdjęć
GRA EDUKACYJNA
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
Konkurs Języka Angielskiego "Piórko"
17.02.2016.
W środę 17 lutego br. w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego „Piórko” dla uczniów klas II i III gimnazjum, organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące w Ostrołęce. W konkursie wzięło udział 18 uczniów, których zadaniem było rozwiązanie testu leksykalno-gramatycznego. Uczniowie z najlepszymi wynikami zostaną zakwalifikowani do etapu finałowego, który zostanie przeprowadzony w dniu 13 kwietnia br. w I LO. Organizatorami etapu szkolnego konkursu były panie Anna Pędzich i Aleksandra Żebrowska.
 
Wyróżnienie dla pracownika naszej szkoły
13.02.2016.
Dnia 9 lutego 2016 roku podczas uroczystości „Śladami Kurpiów” pani Marianna Pokora otrzymała odznakę honorową Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla kultury polskiej”. Takie odznaczenie przyznaje się osobom wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury. Serdecznie gratulujemy!
Czytaj całość
 
Złote medale dla Szczypiornistów z IIILO
11.02.2016.
Szczypiorniści IIILO zajęli I miejsce w mistrzostwach miasta Ostrołęki w piłce ręcznej mężczyzn. W rywalizacji o puchar prezydenta podopieczni trenera Radosława Żebrowskiego odnieśli komplet zwycięstw. Skład zwycięskiej drużyny to: Patryk Wojciechowski, Norbert Dobkowski, Daniel Gąska, Jakub Burghardt, Michał Sikora, Jakub Chrzanowski, Eryk Obidziński, Dominik Abramowicz, Łukasz Kołakowski, Jakub Marcinowski, Daniel Mackiewicz, Adrian Piskowski, Piotr Szurnicki, Rafał Gumowski, Mateusz Świętochowski. Drugie miejsce w turnieju zajęli uczniowie ZSZ nr 1, trzecie zaś ILO. Zawodnikom i trenerowi  serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
I Miejski Konkurs Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów
29.01.2016.
W dniu 27 stycznia 2016 roku odbył się w naszej szkole I Miejski Konkurs Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów po hasłem "Deutsch ist toll". Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Ostrołęki pan Janusz Kotowski.W eliminacjach wzięło udział 19 uczniów ostrołęckich gimnazjów oraz uczniowie z Gimnazjum Nr1 i Nr2 w Wyszkowie. Komisja konkursowa wyłoniła trzech laureatów. Z przyjemnością informujemy, że uczennica Gimnazjum Nr5  Alexandra Urbach zajęła 1. miejsce.
Czytaj całość
 
Oliwia Drężek laureatką Konkursu Polonistycznego
29.01.2016.
Oliwia Drężek, uczennica klasy IIIa, została laureatką Konkursu Polonistycznego dla uczniów gimnazjum województwa mazowieckiego w roku szkolnym 2015/2016. Tym samym zostaje zwolniona z egzaminu gimnazjalnego z języka polskiego  i otrzymuje 100% z tego przedmiotu oraz dodatkowe punkty w czasie rekrutacji do szkoły średniej. Gratulujemy sukcesu Oliwii i jej nauczycielce, pani Joannie Dobek.
 
Rafał Szypulski wyróżniony przez marszałka województwa mazowieckiego
29.01.2016.
Rafał Szypulski, jeden z  trzech uczniów z subregionu ostrołęckiego z najwyższymi wynikami punktowymi uzyskanymi w ramach „Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka”, wyróżniony przez marszałka województwa mazowieckiego p. Adama Struzika. W uroczystości wręczenia umów stypendialnych, dyplomów gratulacyjnych oraz upominków przez marszałka województwa p. Adama Struzika w dniu 27 stycznia 2016 roku w Warszawie, wzięło udział 18 najzdolniejszych uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu całego Mazowsza.
Czytaj całość
 
Kandydaci na Sportowca Roku 2015
29.01.2016.
Prezentujemy Wam wybitnych sportowców naszej szkoły, na których można zagłosować w plebiscycie Tygodnika Ostrołęckiego na Sportowca Roku. Zapraszamy do głosowania!
MARIA MURAWSKA: Maria Murawska to uczennica kl.Ia gimnazjum. Jest zawodniczką reprezentującą Klub Sportowy Ostrołęckie Stowarzyszenie Pływackie SQUATINA Ostrołęka. Marysia została  powołana do kadry Mazowsza w kategorii młodzik. Jest zdobywczynią wielu złotych medali w pływaniu na zawodach rangi ogólnopolskiej. To najszybsza zawodniczka w Polsce w 2015 roku na 50m stylem dowolnym i motylkowym. Ostatnie sukcesy:
Czytaj całość
 
Koncert Noworoczny Chóru Ars Longa
29.01.2016.
W czwartkowy wieczór 21 stycznia 2016 roku w naszej szkole wystąpił Chór Dziewczęcy Ars Longa pod kierunkiem Joanny Górskiej. Koncert Noworoczny dla Rodzin i Przyjaciół chórzystek rokrocznie gromadzi wspaniałych gości. W tym roku szczególnie uhonorowane zostały Babcie i Dziadkowie Chórzystek, gdyż koncert odbył się w dniu ich święta. Koncert Noworoczny Chóru Ars Longa jest równocześnie ostatnim koncertem „arslongowych” maturzystów.  W tym roku z zespołem pożegnały się  Emilia Nejman III D, Karolina Ruszczyk III D, Paulina Polak III F, Milena Janicka III G oraz pełniący rolę akompaniatora Kamil Fluks IIIE.
Czytaj całość
 
Sukces Alexandry w XIV Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego
25.01.2016.
Alexandra Urbach z klasy IIIc zajęła 1. miejsce na etapie regionalnym Ogólnopolskiego Konkursu J. Niemieckiego, który jest organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli J. Niemieckiego i Goethe Institut w Warszawie. Na tym etapie konkursu uczniowie musieli rozwiązać test sprawdzający wiadomości i umiejętności w zakresie sprawności językowych oraz realioznawstwa. Tegoroczna edycja konkursu dotyczy realioznawstwa Szwajcarii i Liechtensteinu. Etap centralny odbędzie się w Warszawie w marcu 2016r. Opiekunem Oli jest p. Małgorzata Alomar. Z niecierpliwością czekamy teraz na listę osób zakwalifikowanych do etapu ogólnopolskiego, w którym wezmą udział uczniowie z najwyższą liczbą punktów w skali kraju.
 
Ogłoszenie-zebrania z rodzicami w dniu 27.01.2016
25.01.2016.
27 stycznia 2016 roku w Zespole Szkół Nr 5 odbędą się zebrania z rodzicami:

17.30

-

spotkania klas licealnych z wychowawcami (wg.grafiku)

18.00

-

spotkanie klas III gimnazjum na hali z p.dyr.R.Tyszką

18.30

-

spotkania klas gimnazjalnych z wychowawcami (wg.grafiku)

 

 

 

ZOBACZ: GRAFIK SAL

 
Kolędować Małemu...
21.01.2016.
W niedzielę, 17 stycznia o godz. 16.00 w Kościele p.w. Św. Franciszka z Asyżu wystąpił Chór Dziewczęcy Ars Longa pod kierunkiem Joanny Górskiej. Chór wykonał najpiękniejsze tradycyjne kolędy polskie i obce: Z narodzenia Pana, Lulajże Jezuniu, Gdy się Chrystus rodzi, Jezus Malusieńki, Cicha noc, Bóg się rodzi. Psalm oraz Aklamację pięknie zaśpiewała Ola Olszewska z klasy IID. Akompaniament organowy i fortepianowy brawurowo wykonał tegoroczny maturzysta Kamil Fluks z kl. IIIE. Po Mszy Św. dziewczęta zaśpiewały fragmenty kantaty J.Petersona „Pierwsza kolęda” z klarnetowym solo pięknie zagranym przez Olę Suchołbiak z klasy IIIa. Serdecznie gratulujemy.
Czytaj całość
 
Kolejny sukces uczniów naszego liceum
20.01.2016.
15 stycznia 2016 roku w Warszawie odbyła się część ustna 42 Olimpiady Historycznej - etap okręgowy. Naszą szkołę reprezentowali: Paweł Jaworski i Marcin Krassowski z klasy IIIE oraz Krzysztof Kotowski z klasy IE. Uczniowie musieli wykazać się znajomością wybranych lektur oraz wiedzą historyczną. Wszyscy pozytywnie zaliczyli ten etap, a Paweł Jaworski zakwalifikował się do dalszych zmagań na szczeblu centralnym, który odbędzie się w kwietniu 2016 roku w Gdańsku. Opiekunem uczniów jest p. Aldona Skała. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy, a za Pawła trzymamy kciuki i życzymy mu dalszych sukcesów oraz zdobycia tytułu laureata.
 
Uczniowie naszej szkoły stypendystami "Mazowieckiego programu dla uczniów szczególnie uzdolnionych"
18.01.2016.
Z przyjemnością informujemy, że uczniom naszej szkoły zostały przyznane stypendia w kwocie 4200 zł dla jednego stypendysty. Otrzymali je uczniowie gimnazjum: Wiktor Dawid – kl.Ia, Maria Murawska – kl.Ia, Zuzanna Pasikowska – kl.Ia, Kinga Skowrońska – kl.Ic, Rafał Szypulski – kl.IIIc oraz trzech uczniów z klas licealnych: Michał Murawski – kl.IB, Aleksander Płocharski – kl.IIB, Gabriela Leszka – kl.IIID. Najwięcej punktów w Zespole Szkół Nr 5 zdobył  Rafał Szypulski, który uzyskał 32. miejsce na liście rankingowej (na 640 zakwalifikowanych uczniów z najwyższymi wynikami).
Czytaj całość
 
Laureaci ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej z matematyki OLIMPUS
13.01.2016.
Znamy już wyniki ogólnopolskiego konkursu „OLIMPUS” w dziedzinie matematyki, który odbył się w listopadzie 2015 roku. Wzięło w nim udział 15 uczniów z klas gimnazjalnych. Tytuły laureatów zdobyli: Rafał Szypulski (kl.IIIc), Michał Wiśniewski (kl.IIIc), Zuzanna Pasikowska (kl.Ia), Katarzyna Złotkowska (kl.Ic), Ewa Waś (kl.Ic), Bartosz Jesionkowski (kl.Ia). W kategorii klas pierwszych najwyższe, VIII miejsce (na 2042 uczestników) uzyskała Zuzanna Pasikowska z klasy Ia, w kategorii klas III najlepszy wynik i VII miejsce (na 1286 uczestików) zdobył Rafał Szypulski z klasy IIIc. Opiekunami wyróżnionych uczniów są p. Lech Rostkowski, p. Anna Wądołkowska, p. Aneta Żebrowska. Konkurs w naszej szkole przeprowadziła p. Aneta Żebrowska. Wszystkim uczestnikom olimpiady gratulujemy wysokich wyników!
 
Aleksandra Biernat w finale XXVI Olimpiady Teologii Katolickiej
13.01.2016.
13 stycznia 2016 roku w Łomży odbyły się diecezjalne eliminacje XXVI Olimpiady Teologii Katolickiej: „Święty Jan Paweł II – Wychowawca Młodych Pokoleń” – Łowicz 2016. Naszą szkołę reprezentowały: Aleksandra Biernat i Anna Antośkiewicz z klasy IID oraz Weronika Kot z klasy IC. Miło nam poinformować, że Aleksandra Biernat, uczennica p. Jadwigi Florek zakwalifikowała się do następnego etapu i będzie reprezentowała naszą szkołę oraz Diecezję Łomżyńską podczas ogólnopolskiego finału XXVI Olimpiady Teologii Katolickiej, który już na przełomie marca i kwietnia odbędzie się w Łowiczu. Uczennicom serdecznie gratulujemy, a Aleksandrze życzymy dalszych sukcesów.
Czytaj całość
 
IX Dyskoteka z Mikołajem
12.01.2016.
10 stycznia 2016 roku już po raz kolejny odbyła się Dyskoteka z Mikołajem dla podopiecznych MOPS. Na hali sportowej przy Zespole Szkół Nr 5 czekało na dzieci wiele atrakcji. Nie zabrakło dmuchanej zjeżdżalni, gier, konkursów oraz zabaw muzycznych organizowanych przez Samorząd Uczniowski ZS nr 5, wolontariuszy Radosnego Świetlicobusu oraz wspaniałych prowadzących Patryka Majewskiego,  Bartka Sznyter oraz Michała Jarkowskiego. Punktem kulminacyjnym było przybycie św. Mikołaja, który wręczył każdemu dziecku paczkę ze słodyczami.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 183 - 208 z 579
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5