Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 25.09.2017.
Strona główna
DZIENNIK ELEKTRONICZNY
BIBLIOTEKA
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5


ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2017/2018
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2017/2018
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2016/2017
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Zmiany w statucie ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
DLA RODZICÓW
List MEN do Rodziców
List MEN do Rodziców z 19 maja
List MEN bezpieczeństwo młodzieży podczas letniego wypoczynku
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Orły Ostrołęki
Lista nauczycieli
REKRUTACJA LICEUM
Kierunki kształcenia 2017/18
Harmonogram rekrutacji 2017/2018
Kryteria punktacji 2017/18
Wykaz podręczników 2017/2018
STOWARZYSZENIE ZS5

WSAP
GRANTY
Fundusz Wyszechradzki
GOŚCIMY
Odwiedza nas 1 gość
Galeria zdjęć
GRA EDUKACYJNA
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
Paweł Jaworski finalistą olimpiady historycznej!
07.04.2016.
Paweł Jaworski, uczeń klasy IIIE naszego liceum, został finalistą XLII Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej. Etap centralny odbył się w Gdańsku w dniach 1-4 kwietnia 2016 roku i składał się z trzech części: pracy pisemnej, analizy źródeł historycznych oraz wypowiedzi ustnej. Osiągnięty sukces sprawia, ze Paweł zostaje zwolniony z egzaminu maturalnego z historii otrzymując 100% z tego przedmiotu. Gratulujemy Pawłowi i jego opiekunowi p. Aldonie Skale.
 
Alexandra Urbach finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego
07.04.2016.
Uczennica klasy IIIc Alexandra Urbach brała udział w marcu w finale XIV Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów , uzyskując tytuł finalisty. Etap ogólnopolski odbył się w Warszawie w Instytucie Goethego i składał się z części pisemnej oraz ustnej. Brało w nim udział 86 gimnazjalistów z całej Polski. Alexandra uzyskała 10. wynik zdobywając 76 punktów na 90. Zdobywcy 1. miejsca mieli 85 pkt.
Czytaj całość
 
Ogłoszenie - Festiwal Nauk w ZS Nr 5
06.04.2016.
08 kwietnia 2016 roku (piątek) w ZS Nr 5 odbędzie się Festiwal Nauki, impreza promująca szkołę w środowisku ostrołęckim. Od godz. 9.00 do godz. 11.00 na hali sportowej przeprowadzona zostanie debata z przedstawicielami władz Miasta Ostrołęki i ostrołęckich instytucji na temat: „Zdrowy styl życia - wybór czy konieczność?”.
Czytaj całość
 
Uwaga!!! Szkolny Konkursu Języka Angielskiego!!!
06.04.2016.
Wszystkich chętnych uczniów naszego LO zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego. Zakres materiału: poziom upper-intermediate. Test składa się z 3 części: listening, reading, use of English. Termin: 14 kwietnia 2016 roku (sala nr 9 i 10). ATRAKCYJNE NAGRODY!!! Zgłoszenia: p. A Gawrych, p. D. Śledzińska oraz u swojego anglisty.
 
Aleksandra Biernat finalistką Olimpiady Teologii Katolickiej
06.04.2016.
Aleksandra Biernat, uczennica klasy II D naszego liceum, została finalistką XXVI Olimpiady Teologii Katolickiej – Łowicz 2016, której finał odbywał się w dniach 1 – 2 kwietnia br. w Rawie Mazowieckiej. Warto zaznaczyć, że tegoroczna edycja OTK cieszyła się rekordowo wysokim zainteresowaniem uczniów. W pierwszym etapie konkursu wzięło udział ponad 14 tyś. uczestników z całego kraju. Do ostatniego etapu, który składał się z części pisemnej i ustnej, zakwalifikowały się 123 osoby z 41 diecezji.
Czytaj całość
 
Powiatowy Konkurs Matematyczny "MATEMAZJUM"
06.04.2016.
31 marca 2016 roku w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny MATEMAZJUM pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki. Cele konkursu to: popularyzacja matematyki wśród uczniów, kształtowanie umiejętności logicznego myślenia, rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych. Konkurs jest skierowany do uczniów klas III gimnazjum z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Wzięło w nim udział 11 trzyosobowych reprezentacji najlepszych matematyków z różnych szkół.
Czytaj całość
 
Podwójny ogólnopolski sukces uczennic IIILO na Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu i Żywności
30.03.2016.
Karolina Ruszczyk uzyskała tytuł laureata zajmując 3 miejsce , a Katarzyna Camlet- tytuł finalisty ( 25 miejsce). Do etapu okręgowego i kolejnych zmagań, na najwyższym krajowym szczeblu uczennice przygotowywała mgr Ewa Niewiarowska - nauczyciel biologii w IIILO. Tematyką wiodącą XX edycji olimpiady była "Żywność prozdrowotna". W I etapie uczestniczyło prawie 8 tys. uczniów z 448 szkół ponadgimnazjalnych z różnych stron Polski. Do etapu okręgowego zakwalifikowało się 800 uczniów.
Czytaj całość
 
I Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych "Culture-Buzz"
25.03.2016.
W dniu 18 marca odbył się I Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych Culture-Buzz, skierowany zarówno do gimnazjalistów, jak i licealistów. Swoich sił próbowało 31 uczniów ZS nr 5, rozwiązując test złożony z 60 pytań o różnym stopniu trudności z zakresu wiedzy o kulturze Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Oto laureaci:
Czytaj całość
 
Konkurs "Matemazjum 2016"
23.03.2016.
W marcu 2016 roku w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Matemazjum 2016” dla uczniów klas III gimnazjum, organizowanego przez Zespół Szkół Nr 5 w Ostrołęce. I miejsce zajął Rafał Szypulski (kl.IIIc), II – Michał Wiśniewski (kl.IIIc), III –Hubert Nakielski (kl. IIIc). Uczniowie z najwyższymi wynikami zostali zakwalifikowani do etapu finałowego, który zostanie przeprowadzony 31 marca 2016 roku. Etap szkolny przeprowadzili p. Aneta Żebrowska i p. Lech Rostkowski. Życzymy powodzenia!
 
Konkurs wiedzy o historii Polski
21.03.2016.
W dniu 18 marca w naszej szkole odbył się KONKURS WIEDZY  O HISTORII POLSKI pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki. Tematem tegorocznej edycji była: „Polska Jagiellonów.”  Uczestników oraz opiekunów przywitał Dyrektor Szkoły - Waldemar Salis oraz Dyrektor Wydziału Oświaty w Urzędzie Miasta - dr Mirosław Rosak. Obaj panowie wyrazili zadowolenie z faktu zainteresowania młodzieży historią Polski.
Czytaj całość
 
Konkurs Piosenki Obcojęzycznej
21.03.2016.
W dniu 17 marca 2016 roku w Zespole Szkół nr 5 odbyła się kolejna edycja Konkursu Piosenki Obcojęzycznej, mającego na celu propagowanie nauki języków obcych oraz odkrywanie młodych talentów muzycznych. W konkursie wzieło udział 9 uzdolnionych muzycznie wokalistek, które zaprezentowały piosenki w języku angielskim i niemieckim. Przysłuchując się występom dziewcząt, jurorzy oceniali dobór repertuaru, wykonanie i ogólny wyraz artystyczny prezentowanych przez nie utworów.
Czytaj całość
 
Ogłoszenie - zebrania z rodzicami
18.03.2016.
22 marca 2016 roku w Zespole Szkół Nr 5 odbędą się zebrania z rodzicami:

17.00

-

spotkania klas gimnazjalnych z wychowawcami (wg.grafiku)

17.30

-

spotkanie klas III LO na hali z p.dyr.E.Oleksiak-procedury maturalne

18.00

-

spotkania klas licealnych z wychowawcami (wg.grafiku)

 

 

 

ZOBACZ: GRAFIK SAL

 
X Targi Edukacyjne
18.03.2016.
W dniu 10 marca 2016 roku na hali widowiskowo-sportowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce odbyły się X Targi Edukacyjne. Prezentacje miały na celu przybliżenie uczniom oferty edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych z Ostrołęki oraz powiatu ostrołęckiego. Kandydaci mogli poznać różnorodne kierunki nauczania oraz rozwiać wszelkie wątpliwości, dotyczące ofert edukacyjnych przyszłych szkół m.in. poprzez rozmowę ze starszymi kolegami. Miało to pomóc wszystkim zainteresowanym w dokonaniu właściwego wyboru szkoły.
Czytaj całość
 
Uczniowie naszego gimnazjum zwycięzcami miejskiego konkursu matematycznego
18.03.2016.
4 marca 2016 roku odbył się międzyszkolny konkurs matematyczny „Najsłynniejsza liczba świata” z okazji Światowego Dnia Liczby "Pi", zorganizowany przez ZSZ nr 4 im. Adama Chętnika. W zmaganiach wzięli udział najlepsi uczniowie trzecich klas ostrołęckich szkół gimnazjalnych, którzy rozwiązywali zadania związane z liczba "Pi". Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów z klasy IIIc, wszyscy zdobyli wysokie lokaty. Wyniki przedstawiają się następująco: I miejsce w Ostrołęce uzyskał Rafał Szypulski, II miejsce – Hubert Nakielski i V miejsce – Michał Wiśniewski. Do konkursu zwycięzców przygotował p. Lech Rostkowski. Gratulujemy wyników oraz życzymy powodzenia na egzaminach gimnazjalnych.
 
Sukces wokalny Julii Rzewnickiej
16.03.2016.
Julia Rzewnicka z klasy IIc, chórzystka Chóru Dziewczęcego Ars Longa wyśpiewała III miejsce w VII Konkursie pieśni i piosenki „Zanim zaśpiewasz pieśń Chopina”, który odbył się we wtorek 15 marca w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Ostrołęce. Należy podkreślić, że jest to najbardziej prestiżowy konkurs dla młodych wokalistów w naszym mieście. Julia wykonała program konkursowy złożony z pieśni Zygmunta Noskowskiego „Sokół” oraz piosenkę „Ale jestem” z repertuaru Anny Marii Jopek. Serdecznie gratulujemy!
Czytaj całość
 
Maciej Gadzała po raz drugi finalistą konkursu "Know America 2016"
15.03.2016.
Miło nam poinformować, iż Maciej Gadzała IIIF został po raz drugi finalistą konkursu „Know America 2016” organizowanego przez Ambasadę Amerykańską. W dniach 16-18 marca br. w Warszawie odbędzie się spotkanie finalistów, na które Maciek uda się na koszt Fundacji Wspomagania Wsi i Ośrodka Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego. W programie między innymi: spotkanie z dyplomatami amerykańskimi pracującymi w Warszawie, zabawa związana z tematyką konkursu, wizyta w szkole amerykańskiej i rozrywki kulturalne. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 157 - 182 z 579
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5