Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 24.11.2017.
Strona główna
DZIENNIK ELEKTRONICZNY
BIBLIOTEKA
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5


ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2017/2018
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2017/2018
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2017/2018
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Zmiany w statucie ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
DLA RODZICÓW
List MEN do Rodziców
List MEN do Rodziców z 19 maja
List MEN bezpieczeństwo młodzieży podczas letniego wypoczynku
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Orły Ostrołęki
Lista nauczycieli
REKRUTACJA LICEUM
Kierunki kształcenia 2017/18
Harmonogram rekrutacji 2017/2018
Kryteria punktacji 2017/18
Wykaz podręczników 2017/2018
STOWARZYSZENIE ZS5

WSAP
GOŚCIMY
Odwiedza nas 3 gości
Galeria zdjęć
GRA EDUKACYJNA
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
Sukces wokalny naszych licealistek
24.05.2016.
Z radością informujemy, że Aleksandra Olszewska, Oliwia Mróz oraz  Anna Malkhasuan znalazły się w finałowej piątce Ostrołęckiej Otwartej Sceny Woklanej. Konkurs odbył się w sobotę- 21 maja w klubie „Lokarot” w Ostrołęce. Serdecznie gratulujemy!
Czytaj całość
 
Deszcz nagród dla Chóru Dziewczęcego Ars Longa!
14.05.2016.
Złote Pasmo - Wyróżnienie specjalne, Puchar Kuratora Regionalnego dla najlepszego chóru szkół ponadpodstawowych, Puchar Nieoficjalnego Jury Koła Artystyczno - Naukowego Dyrygentury Chóralnej UMFC dla najlepszego chóru Przeglądu Chórów Regionu Warszawa - Akademia Chóralna Śpiewająca Polska Chór Dziewczęcy Ars Longa pod kierunkiem Joanny Górskiej. Dziewczęta wykonały program konkursowy na który złożyły się 4 utwory a cappella: Medieval Gloria- V. Singh, Słońce G. Nawarko, Ping- Pong J. Krutula oraz pieśń afrykańską Nginesi ponono.
Czytaj całość
 
Sukces gimnazjalistów w Miejskim Konkursie Historycznym
11.05.2016.
Wielkim  podwójnym  sukcesem gimnazjalistów zakończył  się I Miejski Konkurs  „Historia i tradycje oręża Polskiego w Ostrołęce – 5 Pułk Ułanów Zasławskich”. Konkurs odbył się 11 maja 2016r. w ZSZ Nr 2 w Ostrołęce im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęka p. Janusza Kotowskiego, Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęka p. Jerzego Grabowskiego,  Dyrektora Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Ostrołęka p. Mirosława Rosaka. I miejsce zajął uczeń klasy IIa Michał Małecki, III miejsce zajął uczeń klasy IIIc Kacper Zembrzucki. Również drużynowo zwyciężyli uczniowie naszego gimnazjum w składzie:
Czytaj całość
 
Świetne wyniki gimnazjalistek w "STYPENDIADZIE POLONISTYCZNEJ"
05.05.2016.
W dniach 15-17 marca nasi uczniowie przystąpili do ogólnopolskiego konkursu "Stypendiada  Polonistyczna". ORŁA ORTOGRAFICZNEGO oraz tytuł laureata otrzymała Weronika Ścibek Rejmontowska z klasy IIIa za zajęcie I miejsca w "Ortografie". ORŁY CZYTELNICZE oraz laureatki lub finalistki to uczestniczki konkursu czytelniczego "Kreator". Na II miejscu uplasowała się Kinga Skowrońska z klasy Ic, a na III – Zuzanna Kowalska również z klasy Ic.  Wyróżnienia otrzymały uczennice:
Czytaj całość
 
Uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły
29.04.2016.
"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń"
Eleanor  Roosevelt


28 kwietnia 2016 roku odbyła się uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły. Tego dnia naukę w III Liceum Ogólnokształcącym ukończyło 203. uczniów. Podczas akademii zostały wręczone nagrody za szczególne osiągnięcia. Najlepszymi absolwentkami szkoły są: Gabriela Agnieszka Leszka i Karolina Ruszczyk z klasy IIID. Obie uzyskały średnie 5,56. Najlepszym abiturientem z terenu powiatu ziemskiego jest Paweł Jaworski z kl. IIIE- średnia ocen 5,11. Możemy być dumni z dokonań uczniów klas III, którzy osiągnęli wspaniałe wyniki w ogólnopolskich olimpiadach.
Czytaj całość
 
Gimnazjaliści z "piątki" aktywni sportowo, efektywni zawodowo
29.04.2016.
Dnia 26 kwietnia nasze gimnazjum zajęło I miejsce w II edycji konkursu „Aktywny sportowo, efektywny zawodowo”, który odbył się w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce. Drużyna rywalizowała w 9. konkurencjach sportowo-technicznych. Udział wzięli uczniowie klasy IIIc, pod opieką pani Magdaleny Suski w składzie: Viktoria Urbach, Karolina Niewczas, Michał Wiśniewski, Hubert Nakielski, Rafał Szypulski, Kamil Romanik. Serdecznie gratulujemy!
Czytaj całość
 
Maria Murawska złotą medalistką Polski w pływaniu
26.04.2016.
Maria Murawska (klasa Ia)  aktualnie na co dzień trenuje pływanie w Uczniowskim Klubie Sportowym „Piątka” w Ostrołęce. Z tą dyscypliną sportu związała się 6 lat temu, a ciężka praca przekłada się na osiągane sukcesy. Od lutego 2016 roku (data przejścia do nowego klubu) startowała w 8 imprezach pływackich: w Warszawie (trzykrotnie) i Mińsku Mazowieckim (dwukrotnie) oraz Giżycku, Pułtusku i Grudziądzu, na których zdobyła 18 medali złotych i 3 srebrne.
Czytaj całość
 
Chór Ars Longa zaśpiewał dla Wiktorii
26.04.2016.
W sobotę 23 maja na scenie przed restauracją "Avalon" odbył się koncert charytatywny "Wspólnie dla Wiktorii" zadedykowany siedmioletniej Wiktorii Gawrych. . W pomoc chorej dziewczynce włączyli się ludzie dobrej woli oraz ostrołęckie zespoły muzycznej. Na zaproszenie do udziału w Koncercie z wielką radością odpowiedział Chór naszej szkoły. Dziewczęta zaprezentowały tym razem program złożony z wielogłosowych utworów rozrywkowych. Na scenie zabrzmiały:
Czytaj całość
 
Aleksandra Biernat w finale XX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej
26.04.2016.
We wtorek 26 kwietnia 2016 br. 63 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z diecezji łomżyńskiej, w tym dwie uczennice z naszej szkoły: Aleksandra Biernat z klasy II D i Olga Olech z klasy I F, uczestniczyło w II etapie XX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, którego organizatorem jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Po części pisemnej konkursu, do etapu ustnego przeszło 7 uczestników, z których komisja konkursowa wyłoniła troje zwycięzców.
Czytaj całość
 
Szkolny Konkurs Języka Angielskiego
25.04.2016.
14 kwietnia 2016 roku w naszym liceum odbył się kolejny Szkolny Konkurs Języka Angielskiego zorganizowany przez anglistki p. Annę Gawrych i p. Dorotę Śledzińską. Do konkursu zgłosiło się 34 uczniów. Musieli oni  zmierzyć się z testem sprawdzającym umiejętności językowe (słuchanie, czytanie) i struktury leksykalno-gramatyczne (test luk, transformacje, słowotwórstwo) na poziomie upper-intermediate. Wręczenie nagród odbyło się 19 kwietnia.
Czytaj całość
 
Podwójny olimpijski sukces uczniów III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce
18.04.2016.
Jan Jokiel z kl.IIID i Katarzyna Pragacz z kl.IID- uczniowie pani Ewy Niewiarowskiej w finale centralnym Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. W wyniku eliminacji etapu okręgowego, który odbył się 16 kwietnia 2016 roku w Płocku, spośród 64 uczestników- po napisaniu testu -12 z nich przeszło do etapu ustnego. Uczniowie otrzymali 6 pytań, na które odpowiadali przy pełnej sali . Wśród najlepszej siódemki, która uzyskała najwyższą łączną punktację z części pisemnej i ustnej znaleźli się uczniowie III LO i będą reprezentować województwo mazowieckie na etapie centralnym w Krakowie.
Czytaj całość
 
IIILO najlepsze w międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Żywieniu "Żywieniowy zawrót głowy"
18.04.2016.
15 kwietnia 2016 roku reprezentacja IIILO pod opieką pani Ewy Niewiarowskiej ( Katarzyna Camlet, Gabriela Zduńczyk i Aleksandra Niewiarowska z kl.IID) uczestniczyła w Konkursie Wiedzy o Żywieniu, organizowanym przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce, który przeznaczony był dla szkół ponadgimnazjalnych z powiatu ostrołęckiego. Podczas konkursu sprawdzano wiedzę z zakresu istniejących zagrożeń zdrowotnych, możliwości ochrony zdrowia, zasad zdrowego trybu życia, a także metod profilaktyki chorób dietozależnych.
Czytaj całość
 
Etap finałowy Konkursu Języka Angielskiego "Piórko"
15.04.2016.
W dniu 13 kwietnia 2016 roku sześcioro uczniów z klas 3a i 3c, pod opieką p. Anny Pędzich, wzięło udział w etapie finałowym Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego „Piórko”, organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące w Ostrołęce. Uczniowie zmierzyli się wówczas z testem leksykalno-gramatycznym oraz zagadnieniami z zakresu kultury krajów anglojęzycznych. 1 miejsce wsród uczniów z wielu ostrołęckich gimnazjów po raz kolejny zajął uczeń klasy 3c Rafał Szypulski.
Czytaj całość
 
Sukces recytatorski Konrada Bagińskiego
15.04.2016.
15 marca 2016 roku w klubie Oczko odbyły się eliminacje rejonowe  35. Ostrołęckiego Konkursu Recytatorskiego ,,Miejsce Urodzenia". Recytatorów oceniało jury w składzie: Jan Zdziarski, Kazimierz Koter i Bogusława Zawalich. Po wysłuchaniu 3 prezentacji z kategorii szkół ponadgimnazjalnych jury postanowiło przyznać I miejsce Konradowi Bagińskiemu, uczniowi klasy I D. Ponadto Konrad otrzymał nagrodę za kultywowanie gwary kurpiowskiej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach recytatorskich!
Czytaj całość
 
II Bieg Papieski
14.04.2016.
W niedzielę, 10 kwietnia odbył się II Bieg Papieski organizowany przez II Liceum Ogólnokształcące w Ostrołęce. Trasa biegu wynosił 3 km i przebiegała ulicami Starego Miasta. Mimo kapryśnej aury i silnego wiatru, uczniowie naszej szkoły pokonali bez trudu dystans i uzyskali następujące wyniki:
Czytaj całość
 
"Mój świat, moje uczucia"- rozstrzygnięcie
13.04.2016.
Dnia 4 kwietnia 2016 roku poeci naszej szkoły zostali docenieni w XVI edycji konkursu „MÓJ ŚWIAT, MOJE UCZUCIA”. Młodzież oceniło jury w składzie: Bożenna Fąk, Ewa Gąska i Elżbieta Ambrzykowska oraz ostrołęcka poetka, Magdalena Domurad. Wybrano najbardziej poruszające oraz najciekawsze wiersze w dwóch kategoriach wiekowych i przyznano następujące miejsca:
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 157 - 182 z 595
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5