Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 25.09.2017.
Strona główna
DZIENNIK ELEKTRONICZNY
BIBLIOTEKA
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5


ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2017/2018
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2017/2018
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2016/2017
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Zmiany w statucie ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
DLA RODZICÓW
List MEN do Rodziców
List MEN do Rodziców z 19 maja
List MEN bezpieczeństwo młodzieży podczas letniego wypoczynku
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Orły Ostrołęki
Lista nauczycieli
REKRUTACJA LICEUM
Kierunki kształcenia 2017/18
Harmonogram rekrutacji 2017/2018
Kryteria punktacji 2017/18
Wykaz podręczników 2017/2018
STOWARZYSZENIE ZS5

WSAP
GRANTY
Fundusz Wyszechradzki
GOŚCIMY
Odwiedza nas 1 gość
Galeria zdjęć
GRA EDUKACYJNA
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
Piłkarze ręczni naszego gimnazjum piątym zespołem na Mazowszu
21.06.2016.
W dniach 10 – 12 czerwca 2016 roku na Hali Widowiskowo – Sportowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce odbyły się Finały XVIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej chłopców. W zawodach uczestniczyło 8 najlepszych szkół województwa mazowieckiego. Chłopcy z naszego gimnazjum wywalczyli wysokie V miejsce ustępując jedynie czołowym drużynom z kraju, takim jak: Płock, Ciechanów, Warszawa czy Zwoleń. Nasza drużyna wystąpiła w składzie:
Czytaj całość
 
Marysia Murawska ustanowiła nowy rekord Polski w pływaniu
17.06.2016.
Dobiega końca rok szkolny 2015/2016, a wraz z nim dokonywane jest  także podsumowanie zmagań sportowych  minionego sezonu. Ostatnie tygodnie były bardzo udane dla  Marii Murawskiej , uczennicy klasy Ia. W maju została powołana do reprezentacji Polski na Wielomecz  Pływacki w Budapeszcie drużyn z Polski, Węgier, Czech oraz Słowacji, gdzie startując z zawodniczkami o rok i dwa lata starszymi  co prawda nie zdobyła medalu, ale ustanowiła  rekordy życiowe na basenie olimpijskim. Największym sukcesem było jednak  wywalczenie nowego rekordu Polski w kategorii 13-latków na 50 metrów stylem motylkowym na tym basenie.
Czytaj całość
 
Wakacje z angielskim w IIILO w Ostrołęce
08.06.2016.
Po raz kolejny w III LO im. Unii Europejskiej w Ostrołęce trwać będą "Wakacje z angielskim". Program "Wakacje z angielskim" jest prowadzony przez amerykańską uczelnię Harvard. To projekt dla wszystkich uczniów, którzy mają świadomość, że znajomość języka angielskiego to konieczność w dzisiejszych czasach. Organizatorem programu jest instytucja pozarządowa Word Teach, która funkcjonuje w ramach Instytutu Rozwoju Międzynarodowego na Uniwersytecie Harvarda w Stanach Zjednoczonych od roku 1986.
Czytaj całość
 
VII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "I Love Math"
07.06.2016.
Dnia 3 czerwca 2016 roku odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „I LOVE MATH”, który odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Gen. Józefa Bema w Ostrołęce. Wzięło w nim udział czworo uczniów naszej szkoły: Katarzyna Camlet z klasy  IID oraz trzech chłopców z klasy IIB- Mateusz Klepuszewski, Konrad Kotowski i Aleksander Płocharski . Uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się z zadaniami matematycznymi sformułowanymi w języku polskim jak  i w języku angielskim. Aleksander Płocharski zajął II miejsce, a Katarzyna Camlet  III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
Rafał Szypulski laureatem konkursu matematycznego "OLIMPUS"
07.06.2016.
Znamy już wyniki konkursu „OLIMPUS”. Uczeń klasy IIIc naszego gimnazjum Rafał Szypulski otrzymał tytuł laureata w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej z matematyki „OLIMPUS”. Nauczycielem matematyki Rafała jest p. Lech Rostkowski. W konkursie, który odbył się w marcu 2016 roku, wzięło udział 9 uczniów z klas I-III gimnazjum. Każdy uczestnik musiał rozwiązać 30 zadań testowych z matematyki. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.
 
Festyn szkolny "My Twoją szansą"
06.06.2016.
 
Nasi świetni krytycy
06.06.2016.
13 maja 2016 roku podczas wernisażu wystawy Marka Syguły pt.,,Drugi świat Marka” został rozstrzygnięty konkurs ,,Moje Zdjęcie Roku”. Zadanie konkursowe polegało na napisaniu recenzji wybranego zdjęcia z 12. edycji konkursu fotografii prasowej BZ WBK Press Foto. Wystawa gościła w Ostrołęckiej Galerii od 22 kwietnia do 4 maja. Kinga Skowrońska z klasy Ic naszego gimnazjum, napisała recenzję, która została oceniona jako najlepsza. Wysoko sklasyfikowano też pracę Rafała Szypulskiego z klasy IIIc. Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe. Gratulujemy uczniom i opiekunowi-pani Elżbiecie Ambrzykowskiej.
Czytaj całość
 
Profilaktyczny jubileusz
01.06.2016.
Dnia 24 maja obchodziliśmy w naszym gimnazjum 10 Jubileuszowy Dzień Profilaktyki. Motto uroczystości brzmiało: „Przyszłość zależy od tego, co robisz w teraźniejszości.” Na profilaktyce dowiedzieliśmy się m.in., czym jest uzależnienie od dopalaczy, dzięki prezentacji multimedialnej uczennic z klasy IIIc oraz fragmentom filmu pt „Kolekcjonerzy mocnych wrażeń.” Dziewczęta z kl. IIc również nakręciły i zaprezentowały film o tej tematyce. Wysłuchaliśmy także apelu wygłoszonego przez Adę Turek, która zwracała się do słuchaczy z ważnym przekazem dotyczącym zbyt wielu informacji o przemocy w mediach.
Czytaj całość
 
Szkoła wolna od dopalaczy
25.05.2016.
W dniu 25 maja 2016 roku w ramach Ogólnopolskiego Konkursu dla szkół  pod nazwą „Szkoła wolna od dopalaczy” zostało zrealizowane zadanie konkursowe nr 4 i nr 7. W ramach zadania nr 4 uczniowie klas licealnych przygotowali plakaty pod hasłem „Stop dopalaczom!” Spośród 25 zgłoszonych prac, komisja konkursowa nagrodziła następujące prace:
Czytaj całość
 
Klasa sportowa
11.05.2016.
 


Próby sprawności fizycznej

18 maja 2016 (środa) godzina 17.00 SALA GIMNASTYCZNA
tel. 29 760 36 92

Patrz zakładka: OSPR

Test sprawności fizycznej dla kandydatów:
zobacz test OSPR
_______________________________________________________________________________
 
 
Sukces wokalny naszych licealistek
24.05.2016.
Z radością informujemy, że Aleksandra Olszewska, Oliwia Mróz oraz  Anna Malkhasuan znalazły się w finałowej piątce Ostrołęckiej Otwartej Sceny Woklanej. Konkurs odbył się w sobotę- 21 maja w klubie „Lokarot” w Ostrołęce. Serdecznie gratulujemy!
Czytaj całość
 
Deszcz nagród dla Chóru Dziewczęcego Ars Longa!
14.05.2016.
Złote Pasmo - Wyróżnienie specjalne, Puchar Kuratora Regionalnego dla najlepszego chóru szkół ponadpodstawowych, Puchar Nieoficjalnego Jury Koła Artystyczno - Naukowego Dyrygentury Chóralnej UMFC dla najlepszego chóru Przeglądu Chórów Regionu Warszawa - Akademia Chóralna Śpiewająca Polska Chór Dziewczęcy Ars Longa pod kierunkiem Joanny Górskiej. Dziewczęta wykonały program konkursowy na który złożyły się 4 utwory a cappella: Medieval Gloria- V. Singh, Słońce G. Nawarko, Ping- Pong J. Krutula oraz pieśń afrykańską Nginesi ponono.
Czytaj całość
 
Sukces gimnazjalistów w Miejskim Konkursie Historycznym
11.05.2016.
Wielkim  podwójnym  sukcesem gimnazjalistów zakończył  się I Miejski Konkurs  „Historia i tradycje oręża Polskiego w Ostrołęce – 5 Pułk Ułanów Zasławskich”. Konkurs odbył się 11 maja 2016r. w ZSZ Nr 2 w Ostrołęce im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęka p. Janusza Kotowskiego, Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęka p. Jerzego Grabowskiego,  Dyrektora Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Ostrołęka p. Mirosława Rosaka. I miejsce zajął uczeń klasy IIa Michał Małecki, III miejsce zajął uczeń klasy IIIc Kacper Zembrzucki. Również drużynowo zwyciężyli uczniowie naszego gimnazjum w składzie:
Czytaj całość
 
Świetne wyniki gimnazjalistek w "STYPENDIADZIE POLONISTYCZNEJ"
05.05.2016.
W dniach 15-17 marca nasi uczniowie przystąpili do ogólnopolskiego konkursu "Stypendiada  Polonistyczna". ORŁA ORTOGRAFICZNEGO oraz tytuł laureata otrzymała Weronika Ścibek Rejmontowska z klasy IIIa za zajęcie I miejsca w "Ortografie". ORŁY CZYTELNICZE oraz laureatki lub finalistki to uczestniczki konkursu czytelniczego "Kreator". Na II miejscu uplasowała się Kinga Skowrońska z klasy Ic, a na III – Zuzanna Kowalska również z klasy Ic.  Wyróżnienia otrzymały uczennice:
Czytaj całość
 
Uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły
29.04.2016.
"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń"
Eleanor  Roosevelt


28 kwietnia 2016 roku odbyła się uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły. Tego dnia naukę w III Liceum Ogólnokształcącym ukończyło 203. uczniów. Podczas akademii zostały wręczone nagrody za szczególne osiągnięcia. Najlepszymi absolwentkami szkoły są: Gabriela Agnieszka Leszka i Karolina Ruszczyk z klasy IIID. Obie uzyskały średnie 5,56. Najlepszym abiturientem z terenu powiatu ziemskiego jest Paweł Jaworski z kl. IIIE- średnia ocen 5,11. Możemy być dumni z dokonań uczniów klas III, którzy osiągnęli wspaniałe wyniki w ogólnopolskich olimpiadach.
Czytaj całość
 
Gimnazjaliści z "piątki" aktywni sportowo, efektywni zawodowo
29.04.2016.
Dnia 26 kwietnia nasze gimnazjum zajęło I miejsce w II edycji konkursu „Aktywny sportowo, efektywny zawodowo”, który odbył się w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce. Drużyna rywalizowała w 9. konkurencjach sportowo-technicznych. Udział wzięli uczniowie klasy IIIc, pod opieką pani Magdaleny Suski w składzie: Viktoria Urbach, Karolina Niewczas, Michał Wiśniewski, Hubert Nakielski, Rafał Szypulski, Kamil Romanik. Serdecznie gratulujemy!
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 131 - 156 z 579
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5