Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 20.04.2019.
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5

REKRUTACJA 2019/2020

KWESTIONARIUSZ OSOBOWY
Kwestionariusz liceum
Strona główna
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

BIBLIOTEKA

ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2018/2019
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2018/2019
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2018/2019
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Zmiany w statucie ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Lista nauczycieli
STOWARZYSZENIE ZS5

GOŚCIMY
Galeria zdjęć
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
Rafał Szypulski laureatem "XI Ogólnopolskiej Olimpiady O Diamentowy Indeks AGH"
09.04.2018.
Z przyjemnością informujemy, że uczeń naszego liceum – Rafał Szypulski, zdobył tytuł laureata i „Diamentowy Indeks” w prestiżowym,  ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Akademię Górniczą – Hutniczą w Krakowie. Konkurs objęty jest patronatem Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN w Szwajcarii, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Ministra Edukacji Narodowej. Rafał otrzymał indeks, który umożliwia podjęcie, poza procedurą rekrutacyjną, studiów wybranych spośród wszystkich kierunków prowadzonych przez 16 wydziałów AGH.
Czytaj całość
 
Rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego
07.04.2018.
6 kwietnia 2018 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom szkolnego konkursu czytelniczego „Czytam, więc jestem”.  Konkurs odbył się 16 marca 2018 roku. Zadaniem uczniów było przeczytanie powieści Marii Kuncewiczowej „Cudzoziemka”, a następnie rozwiązanie testu sprawdzającego znajomość utworu. Nagrody zostały przyznane oddzielnie dla gimnazjum i dla liceum. Wśród licealistów  zwyciężyła Weronika Chimiak z kl. IIID, II miejsce zajęła jej siostra-Natalia Chimiak z kl. IIID. Trzeci wynik uzyskała Wiktoria Greloch z kl. IIF.
Czytaj całość
 
Żywa lekcja języka niemieckiego
06.04.2018.
28 marca 2018 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z Native Speakerem języka niemieckiego Seliną Ramm, uczennicą Gimnazjum w Darmstadt, mieszkającą na stałe w Niemczech. Podczas tego spotkania uczniowie kl. IB, IB1, IIC oraz IIE mieli okazję poznać niemieckie tradycje i zwyczaje wielkanocne. Kolejnym punktem była wspólna nauka wiersza, która przyniosła wszystkim dużo radości. Uczniowie zadawali pytania, aby móc dowiedzieć się więcej o swoich zachodnich sąsiadach, ich zainteresowaniach, formach spędzania czasu wolnego. Zajęcia były bardzo ciekawe, stworzyły możliwość poznania innej kultury oraz przyczyniły się do jeszcze bardziej efektywnego i atrakcyjniejszego przyswajania wiedzy językowej przez uczniów naszej szkoły. Dziękujemy Selinie za przybycie! Organizatorką spotkania była p. Alicja Lewandowska.
 
Rafał Szypulski laureatem konkursu Politechniki Gdańskiej "Wygraj indeks"!
28.03.2018.
Rafał Szypulski, uczeń klasy IIB naszego liceum, został zwycięzcą Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno–Fizycznego „Wygraj Indeks”, organizowanego przez Politechnikę Gdańską. Jako laureat tego konkursu w dziedzinie matematyki, otrzymał indeks, który umożliwia podjęcie, poza procedurą rekrutacyjną, studiów na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej. Wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się 14.04.2018 roku w Audytorium Maximum Politechniki Gdańskiej. Nauczycielem matematyki naszego ucznia jest p. Janusz Niemira. Rafałowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
I i II miejsce uczniów naszego liceum w Konkursie Wiedzy o Historii Polski
27.03.2018.
22 marca 2018 roku w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Konkursu Wiedzy o Historii Polski. W tym roku tematyka związana była z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości „Droga do niepodległości 1795-1918”. W konkursie wzięło udział 32. uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Ostrołęki oraz z Gimnazjum w Olszewie- Borkach. Uczestnicy wykazali się rozległą wiedzę w powyższej tematyce. Wśród szkół ponadgimnazjalnych I i II miejsce zajęli uczniowie naszego liceum: I miejsce Krzysztof Kotowski (kl.IIIE), II miejsce Adam Bielski (kl.IA). Trzecie miejsce zajął Daniel Kaliszewski-uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce.
Czytaj całość
 
Sukces naszych uczniów w V edycji konkursu informatycznego "Infosukces"
26.03.2018.
V edycja konkursu informatycznego „Infosukces” organizowanego przez Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej zakończyła się ogromnym  sukcesem naszych uczniów. W rozgrywkach finałowych w kategorii indywidualnej na poziomie gimnazjum tytuł laureata i pierwsze miejsce uzyskał Filip Gołaś. Natomiast na poziomie szkół ponadgimnazjalnych laureatem został Michał Wiśniewski zajmując czwarte miejsce. Gratulujemy bardzo wysokich wyników.
 
II miejsce Kasi Złotkowskiej w konkursie matematycznym
26.03.2018.
14 marca 2018 roku z okazji Światowego Dnia Liczby Pi w Zespole Szkół Zawodowych nr 4 odbył się konkurs „Najsłynniejsza liczba świata”. Uczestnicy rozwiązywali zadnia związane z liczbą Pi. Naszą szkołę reprezentowały: Katarzyna Złotkowska, Kinga Skowrońska oraz Wiktoria Mosciszko z klasy IIIc. Wszystkie są uczennicami pani Anny Wądołkowskiej. Kasia zajęła II miejsce, natomiast dziewczęta odpowiednio 7 i 6. Gratulujemy!
Czytaj całość
 
III LO drogą do sukcesu
22.03.2018.
Przedstawiciele III LO, Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, wzięli udział w szesnastej edycji ostrołęckich Prezentacji Edukacyjnych, które odbyły się 20 marca 2018 roku w hali widowiskowo-sportowej im. A. Gołasia. Nasi licealiści prezentowali gimnazjalistom kierunki kształcenia, które będą wdrożone od nowego roku szkolnego. Opowiadali też o wspaniałej atmosferze, która sprzyja kreatywnej edukacji. Młodzież, która zachęcała gimnazjalistów do nauki w III LO, zwracała szczególną uwagę na proponowane od września innowacje pedagogiczne, wysokie wyniki oraz szerokie możliwości rozwoju swoich pasji i zainteresowań.
Czytaj całość
 
Sukces uczniów w konkursie językowym
21.03.2018.
9 marca 2018 roku w Zespole Szkół nr 4 w Ostrołęce odbyła się VI edycja Międzygimnazjalnego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii, USA i Niemczech. Naszą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna uczniów pana Macieja Freja, składająca się z 2 uczniów klas drugich-Ewy Kaliszewskiej IIc, Piotra Gawka IId1 i jednego ucznia klasy trzeciej-Dawida Zięby IIId. Nasza drużyna zajęła II miejsce, ustępując zwycięzcom zaledwie o 1 punkt. W trakcie konkursu uczniowie wykazali się wiedzą o kulturze, historii i literaturze krajów anglojęzycznych i Niemiec. W nagrodę uczniowie uzyskali dyplomy, a także atrakcyjne nagrody rzeczowe. Gratulujemy sukcesu!
 
Michał Murawski laureatem XII edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "BÓBR"
20.03.2018.
Uczeń klasy IIIB naszego liceum, Michał Murawski, został laureatem XII edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „BÓBR” w kategorii Senior. Wręczenie laureatom nagród oraz dyplomów odbyło się 16 marca 2018 roku w Auli Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika  w Toruniu. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Czytaj całość
 
Kolejny sukces wokalny Ani Cichockiej
20.03.2018.
Z radością informujemy, że Ania Cichocka z klasy II b wyśpiewała II miejsce w IX Konkursie Pieśni i Piosenki  „Zanim zaśpiewasz pieśń Chopina”, który odbył się  13 marca br. w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st w Ostrołęce. Ania zaprezentowała pieśń Zygmunta Noskowskiego „Sokół’ oraz fragment z musicalu Romeo i Julia „Boję się”.  Serdecznie gratulujemy!
Czytaj całość
 
Sukces uczniów w konkursie historycznym
18.03.2018.
14 marca 2018 roku w I Liceum Ogólnokształcącym  odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Historyczny „Generał Józef Bem i jego epoka”. Uczniowie naszej szkoły zajęli bardzo wysokie lokaty: I miejsce wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zajął Kamil Kołakowski (kl. IID), natomiast Karolina Pianka (kl. IIIc) zajęła III miejsce wśród uczniów gimnazjum. Oboje przygotowywali się pod kierunkiem pani Joanny Karczewskiej. Konkurs składał się z dwóch części-testowej i ustnej. Druga część odbyła się na Hali Widowiskowo-Sportowej im. Arkadiusza Gołasia podczas miejskich uroczystości. Kamil i Karolina musieli więc pokonać stres związany z wystąpieniem przed liczną polsko-węgierską publicznością. Serdecznie gratulujemy sukcesu!
 
Sukces polonistyczny
16.03.2018.
10 marca 2018 r uczniowie naszej szkoły-Krzysztof Kotowski (kl.III E) oraz Oliwia Drężek(kl. II F) pracujący pod kierunkiem pani Ewy Gąski brali udział w ustnym okręgowym etapie Olimpiady Literatury i Języka Polskiego i oboje zostali rekomendowani do zawodów centralnych. Na podstawie listy rankingowej Komitetu Głównego OLiJP do finału zakwalifikował się Krzysztof Kotowski, Oliwii Drężek zabrakło zaledwie jednego punktu. To ogromny sukces naszych licealistów, gdyż rywalizacja była bardzo duża. Serdecznie gratulujemy, a Krzysztofowi życzymy uzyskania tytułu laureata.
 
Hola!
13.03.2018.
Uczniowie III LO w Ostrołęce, uczący się języka hiszpańskiego, mają niebywałą okazję do sprawdzenia się w roli radiowych dziennikarzy. W każdy piątek o godzinie 16:10 w audycji VivaEspana na antenie lokalnego Radia Oko będą przybliżać słuchaczom odległą Hiszpanię, mówiąc o języku, kulturze i tradycji mieszkańców tego kraju. Nie zabraknie w tej audycji nie tylko barwnych opowieści, ale również dobrej hiszpańskiej muzyki.
Czytaj całość
 
Ogłoszenie-zebranie z rodzicami (19.03.2018)
13.03.2018.
19 marca 2018 roku (poniedziałek) w Zespole Szkół Nr 5 odbędą się zebrania z rodzicami:

17.00

-

spotkania klas licealnych z wychowawcami (wg.grafiku)

17.00


spotkanie na hali sportowej dyr.R.Tyszki z rodzicami uczniów klas trzecich gimnazjum nt procedur egzaminów zewnętrznych

17.30

-

spotkania klas gimnazjalnych z wychowawcami (wg.grafiku)

 

 

 

ZOBACZ: GRAFIK SAL

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 131 - 156 z 772
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5