Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 21.06.2019.
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5


REKRUTACJA 2019/2020

KWESTIONARIUSZ OSOBOWY
Kwestionariusz liceum
Strona główna
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

BIBLIOTEKA

ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2018/2019
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2018/2019
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2018/2019
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Zmiany w statucie ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Lista nauczycieli
STOWARZYSZENIE ZS5

GOŚCIMY
Galeria zdjęć
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
"The Voice of Ostrołęka"
25.04.2018.
Z radością informujemy o kolejnym sukcesie wokalnym Ani Cichockiej z klasy  IIa. We wtorek 24 kwietnia Ania wyśpiewała II miejsce w 10 Konkursie Piosenki Anglojęzycznej „The Voice of Ostrołęka”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 im. A. Mickiewicza w Ostrołęce. Ani akompaniowała na gitarze jej starsza siostra Marysia. Serdecznie gratulujemy!
Czytaj całość
 
Szkolny Konkurs Języka Angielskiego
24.04.2018.
11 kwietnia 2018 roku w naszym liceum odbył się kolejny Szkolny Konkurs Języka Angielskiego zorganizowany przez anglistki p. Annę Gawrych i p. Dorotę Śledzińską. Do konkursu zgłosiło się 33 uczniów. Musieli oni zmierzyć się z testem sprawdzającym umiejętności językowe i struktury leksykalno-gramatyczne na poziomie upper-intermediate. Wręczenie nagród odbyło się 19 kwietnia. Miło nam poinformować, iż I miejsce zajęła uczennica klasy II D Weronika Ścibek-Rejmontowska, II – Michał Murawski z klasy III B, a trzecie ex aequo  Michał Wiśniewski, kl. II B i Szymon Kowalik, kl. I A.
Czytaj całość
 
Międzypowiatowe Indywidualne Biegi przełajowe
19.04.2018.
W sobotę, 14 kwietnia odbyły się Międzypowiatowe Indywidualne Biegi przełajowe, w których Bartłomiej Chmielewski i Mateusz Brzostek wywalczyli awans na Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej na dystansie 2000 m. Kolejny etap odbędzie się w Sochaczewie 27 kwietnia 2018 roku.  Gratulujemy i życzymy powodzenia na Mazowszu.
Czytaj całość
 
IV Bieg Papieski
19.04.2018.
W niedzielę, 8 kwietnia odbył się IV Bieg Papieski, organizowany przez klub UKS „ Clan” działający przy II Liceum Ogólnokształcącym w Ostrołęce. Po raz kolejny młodzież z naszej szkoły wzięła czynny udział w tej masowej imprezie. Na 3- kilometrowej trasie rywalizowali : Marcin Dobkowski z klasy II B zajmując II miejsce w kat. wiekowej 13 – 17 lat oraz Jakub Bednarczyk, który zajął  8 miejsce. W biegu udział wzięły także dziewczęta z klasy I D: Patrycja Sadłowska, Kesja Sienicka i Aleksandra Łukasiak, które dzielnie pokonały całą niełatwą trasę. Gratulujemy wyników wszystkim uczestnikom i zachęcamy młodzież do udziału w kolejnej edycji biegu za rok.
Czytaj całość
 
LVII Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie
17.04.2018.
13 kwietnia 2018 roku w Kadzidle odbyły się LVII zawody strzeleckie „O Srebrne Muszkiety – 2017/2018” organizowane przez Kuratorium Oświaty w Warszawie przy wsparciu i pomocy Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Ligi Obrony Kraju. Z naszej szkoły uczestniczył trzyosobowy zespół w składzie :Wiktor Dawid, Konrad Szczepanek, Kacper Biedrzycki. W klasyfikacji indywidualnej gimnazjów etapu rejonowego chłopcy zajęli następujące miejsca: I-Wiktor Dawid, II-Kacper Biedrzycki, III-Konrad Szczepanek. Opiekunem uczniów jest pan Marek Kulczyk. Gratulujemy sukcesu!
Czytaj całość
 
Uroczystość wręczenia dyplomów Laureatom Ogólnopolskiego Konkursu "Wygraj Indeks" PG
16.04.2018.
14 kwietnia 2018 roku odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów Laureatom Ogólnopolskiego Konkursu „Wygraj Indeks” w Audytorium w Centrum Nanotechnologii Politechniki Gdańskiej. Dzięki wygranej w konkursie matematycznym, organizowanym przez Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej, tego dnia odebrał dyplom uczeń klasy II B naszego liceum – Rafał Szypulski. 
Czytaj całość
 
Krzysztof Kotowski-finalistą XLVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
16.04.2018.
W dniach 12-14 kwietnia 2018 roku w Konstancinie odbyły się centralne zawody XLVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Uczeń naszego liceum Krzysztof Kotowski z klasy III E pracujący pod kierunkiem pani Ewy Gąski zdobył tytuł finalisty. Sukces ten zapewnił mu 100% wynik na maturze z języka polskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Serdecznie gratulujemy tak dużego osiągnięcia i życzymy powodzenia na egzaminie dojrzałości z innych przedmiotów.
 
III LO Drogą do sukcesu
20.03.2018.
 
Rafał Szypulski laureatem "XI Ogólnopolskiej Olimpiady O Diamentowy Indeks AGH"
09.04.2018.
Z przyjemnością informujemy, że uczeń naszego liceum – Rafał Szypulski, zdobył tytuł laureata i „Diamentowy Indeks” w prestiżowym,  ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Akademię Górniczą – Hutniczą w Krakowie. Konkurs objęty jest patronatem Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN w Szwajcarii, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Ministra Edukacji Narodowej. Rafał otrzymał indeks, który umożliwia podjęcie, poza procedurą rekrutacyjną, studiów wybranych spośród wszystkich kierunków prowadzonych przez 16 wydziałów AGH.
Czytaj całość
 
Rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego
07.04.2018.
6 kwietnia 2018 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom szkolnego konkursu czytelniczego „Czytam, więc jestem”.  Konkurs odbył się 16 marca 2018 roku. Zadaniem uczniów było przeczytanie powieści Marii Kuncewiczowej „Cudzoziemka”, a następnie rozwiązanie testu sprawdzającego znajomość utworu. Nagrody zostały przyznane oddzielnie dla gimnazjum i dla liceum. Wśród licealistów  zwyciężyła Weronika Chimiak z kl. IIID, II miejsce zajęła jej siostra-Natalia Chimiak z kl. IIID. Trzeci wynik uzyskała Wiktoria Greloch z kl. IIF.
Czytaj całość
 
Żywa lekcja języka niemieckiego
06.04.2018.
28 marca 2018 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z Native Speakerem języka niemieckiego Seliną Ramm, uczennicą Gimnazjum w Darmstadt, mieszkającą na stałe w Niemczech. Podczas tego spotkania uczniowie kl. IB, IB1, IIC oraz IIE mieli okazję poznać niemieckie tradycje i zwyczaje wielkanocne. Kolejnym punktem była wspólna nauka wiersza, która przyniosła wszystkim dużo radości. Uczniowie zadawali pytania, aby móc dowiedzieć się więcej o swoich zachodnich sąsiadach, ich zainteresowaniach, formach spędzania czasu wolnego. Zajęcia były bardzo ciekawe, stworzyły możliwość poznania innej kultury oraz przyczyniły się do jeszcze bardziej efektywnego i atrakcyjniejszego przyswajania wiedzy językowej przez uczniów naszej szkoły. Dziękujemy Selinie za przybycie! Organizatorką spotkania była p. Alicja Lewandowska.
 
Rafał Szypulski laureatem konkursu Politechniki Gdańskiej "Wygraj indeks"!
28.03.2018.
Rafał Szypulski, uczeń klasy IIB naszego liceum, został zwycięzcą Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno–Fizycznego „Wygraj Indeks”, organizowanego przez Politechnikę Gdańską. Jako laureat tego konkursu w dziedzinie matematyki, otrzymał indeks, który umożliwia podjęcie, poza procedurą rekrutacyjną, studiów na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej. Wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się 14.04.2018 roku w Audytorium Maximum Politechniki Gdańskiej. Nauczycielem matematyki naszego ucznia jest p. Janusz Niemira. Rafałowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
I i II miejsce uczniów naszego liceum w Konkursie Wiedzy o Historii Polski
27.03.2018.
22 marca 2018 roku w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Konkursu Wiedzy o Historii Polski. W tym roku tematyka związana była z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości „Droga do niepodległości 1795-1918”. W konkursie wzięło udział 32. uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Ostrołęki oraz z Gimnazjum w Olszewie- Borkach. Uczestnicy wykazali się rozległą wiedzę w powyższej tematyce. Wśród szkół ponadgimnazjalnych I i II miejsce zajęli uczniowie naszego liceum: I miejsce Krzysztof Kotowski (kl.IIIE), II miejsce Adam Bielski (kl.IA). Trzecie miejsce zajął Daniel Kaliszewski-uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce.
Czytaj całość
 
Sukces naszych uczniów w V edycji konkursu informatycznego "Infosukces"
26.03.2018.
V edycja konkursu informatycznego „Infosukces” organizowanego przez Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej zakończyła się ogromnym  sukcesem naszych uczniów. W rozgrywkach finałowych w kategorii indywidualnej na poziomie gimnazjum tytuł laureata i pierwsze miejsce uzyskał Filip Gołaś. Natomiast na poziomie szkół ponadgimnazjalnych laureatem został Michał Wiśniewski zajmując czwarte miejsce. Gratulujemy bardzo wysokich wyników.
 
II miejsce Kasi Złotkowskiej w konkursie matematycznym
26.03.2018.
14 marca 2018 roku z okazji Światowego Dnia Liczby Pi w Zespole Szkół Zawodowych nr 4 odbył się konkurs „Najsłynniejsza liczba świata”. Uczestnicy rozwiązywali zadnia związane z liczbą Pi. Naszą szkołę reprezentowały: Katarzyna Złotkowska, Kinga Skowrońska oraz Wiktoria Mosciszko z klasy IIIc. Wszystkie są uczennicami pani Anny Wądołkowskiej. Kasia zajęła II miejsce, natomiast dziewczęta odpowiednio 7 i 6. Gratulujemy!
Czytaj całość
 
III LO drogą do sukcesu
22.03.2018.
Przedstawiciele III LO, Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, wzięli udział w szesnastej edycji ostrołęckich Prezentacji Edukacyjnych, które odbyły się 20 marca 2018 roku w hali widowiskowo-sportowej im. A. Gołasia. Nasi licealiści prezentowali gimnazjalistom kierunki kształcenia, które będą wdrożone od nowego roku szkolnego. Opowiadali też o wspaniałej atmosferze, która sprzyja kreatywnej edukacji. Młodzież, która zachęcała gimnazjalistów do nauki w III LO, zwracała szczególną uwagę na proponowane od września innowacje pedagogiczne, wysokie wyniki oraz szerokie możliwości rozwoju swoich pasji i zainteresowań.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 131 - 156 z 779
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5