Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 24.11.2017.
Strona główna
DZIENNIK ELEKTRONICZNY
BIBLIOTEKA
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5


ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2017/2018
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2017/2018
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2017/2018
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Zmiany w statucie ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
DLA RODZICÓW
List MEN do Rodziców
List MEN do Rodziców z 19 maja
List MEN bezpieczeństwo młodzieży podczas letniego wypoczynku
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Orły Ostrołęki
Lista nauczycieli
REKRUTACJA LICEUM
Kierunki kształcenia 2017/18
Harmonogram rekrutacji 2017/2018
Kryteria punktacji 2017/18
Wykaz podręczników 2017/2018
STOWARZYSZENIE ZS5

WSAP
GOŚCIMY
Odwiedza nas 3 gości
Galeria zdjęć
GRA EDUKACYJNA
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
III Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej
19.12.2016.
W dniu 19 grudnia 2016 roku odbył się III Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej o puchar Przewodniczącego Rady Rodziców. W turnieju udział wzięło 10 drużyn. 1 miejsce w kategorii dziewcząt zajęło Gimnazjum nr 5 w Ostrołęce, 1 miejsce w kategorii chłopców również zajęło Gimnazjum nr 5.
Czytaj całość
 
Wycieczka edukacyjna
19.12.2016.
9 grudnia uczniowie klasy IF i IE oraz z opiekunami panią A. Ładą, E. Gąską i A. Skałą wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Był to bardzo interesujący wyjazd o charakterze edukacyjnym. Młodzież zwiedziła siedzibę prezydenta RP- Belweder oraz uczestniczyła w lekcji historyczno-polonistycznej pt. „Zakochany król i królowa” poświęconym barokowym wyznaniom miłosnym między Janem III Sobieskim i Marią Kazimierą d'Arquien. Sprzyjająca w tym dniu aura umożliwiła także uczestnikom wycieczki spacer po wojskowym cmentarzu na Powązkach oraz parku otaczającym kompleks pałacowy w Łazienkach Królewskich. Dzięki temu uczniowie zobaczyli groby zmarłych Polaków takich jak: B. Geremka, W. Bartoszewskiego, J. Kuronia czy R. Kuklińskiego oraz groby żołnierzy polskich z 1920 r. i powstańców warszawskich z 1944 r., a także zabytki architektury epoki klasycyzmu. W opinii nauczycieli i młodzieży była to niezapomniana oraz cenna lekcja historii i języka polskiego. (zdjęcia w galerii)
 
XI Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "Piórko"
16.12.2016.
2 grudnia 2016 roku odbył sie finał XI Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego "Piórko" o puchar Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Józefa Bema w Ostrołęce. W konkursie uczestniczyły reprezentacje klas pierwszych z Ostrołęki, Łomży oraz Przasnysza. Uczniowie klasy IB: Hubert Nakielski, Rafał Szypulski i Michał Wiśniewski zajęli drużynowo II miejsce . Dodatkowo nasi uczniowie okazali się najlepsi wśród szkół z Ostrołęki.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
Uroczystość 10-lecia wstąpienia do Klubu Przodujących Szkół
05.12.2016.
1 grudnia 2016 roku uroczyście obchodziliśmy jubileusz 10-lecia wstąpienia naszej szkoły do Klubu Przodujących Szkół oraz Święto Szkoły. Wśród przybyłych gości byli m.in. Wiceprezydent Miasta Ostrołęki, pan Grzegorz Płocha, Dyrektor Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce, pan Marcin Grabowski, przewodnicząca Stowarzyszenia Pomocy Szkole, pani Marianna Woźniak, radni Urzędu Miasta Ostrołęki, dyrektorzy szkół, przedstawiciele szkół należących do Klubu Przodujących Szkół.  Dyrektor Szkoły, pan Waldemar Salis przywitał przybyłych gości oraz serdecznie podziękował tym , którzy pomogli w przygotowaniu tej uroczystości. Była to dobra okazja, by nagrodzić tytułem Przyjaciela Szkoły pana Jacka Romanowskiego.
Czytaj całość
 
Awans Viktorii Urbach do kolejnego etapu Olimpiady Języka Niemieckiego
02.12.2016.
Z przyjemnością informujemy, że Viktoria Urbach  z  klasy IA LO zakwalifikowała się do części pisemnej Eliminacji Okręgowych 40. Olimpiady Języka Niemieckiego (II etap). Eliminacje Okręgowe są dwuczęściowe – uczestnicy  w styczniu 2017r. będą  pisać test,  a następnie po weryfikacji testów przez członków Komitetu Okręgowego dowiemy się, którzy uczniowie będą zakwalifikowani do eliminacji ustnych (tzn. zdobyli co najmniej 85% punktów w teście) oraz o terminie części ustnej. Egzamin ustny odbędzie się w siedzibie Warszawskiego Komitetu Okręgowego, czyli w Instytucie Germanistyki UW. Etap Szkolny odbył się 4 listopada, opiekunem Viktorii jest p. Małgorzata Alomar. Viktorii życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach z językiem niemieckim!
 
Zaproszenie
29.11.2016.
Jeśli jakaś dłoń ma miejsce w drugiej dłoni, to właśnie jest przyjaźń.
Adam Asnyk


Serdecznie zapraszamy na uroczystość z okazji Święta Szkoły oraz 10.rocznicy wstąpienia Szkoły do Klubu Przodujących Szkół, która odbędzie się 1 grudnia 2016 roku o godz. 11.00, w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 5 w Ostrołęce.

Dyrekcja, Rodzice i Uczniowie ZS Nr 5
 
Stypendysta Prezesa Rady Ministrów
25.11.2016.
23 XI 2016 roku w Zespole Szkół Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim odbyła się gala wręczenia Stypendium Prezesa  Rady Ministrów. Uczeń naszego liceum  Aleksander Płocharski z klasy IIIB  za najwyższą  średnią ocen w szkole 5,60  oraz wzorowe zachowanie otrzymał tytuł stypendysty. Aleksander oprócz wysokich wyników w nauce ma również znaczące osiągnięcia. W roku szklonym 2015/16 zdobył wyróżnienie za pracę badawczą  w konkursie ,,Optyczne własności grafenu różnego pochodzenia”, która została zaprezentowana  podczas Międzynarodowej Konferencji Półprzewodników w Jaszowicach.
Czytaj całość
 
Hospicjum to też życie
25.11.2016.
W niedzielę 20 listopada 2016r. w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu, wolontariusze z naszej szkoły włączyli się w zbiórkę pieniędzy na Hospicjum Domowe Caritas. W ramach akcji „Hospicjum to też życie” uczniowie przygotowali program słowno-muzyczny. Młodzież zaprezentowała scenkę z utworu Érica-Emmanuela Schmitta „Oskar i pani Róża”. Poprzez ten krótki program uczniowie pragnęli przekazać , że śmierć i cierpienie wpisane są w życie człowieka, a chory nigdy nie jest sam
Czytaj całość
 
Góra Grosza
25.11.2016.
To już siedemnasta edycja Góry Grosza, akcji zbierania monet w całej Polsce, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Nasza szkoła także w tym roku przyłącza się do tej akcji poprzez zbiórkę monet groszowych w dniach od 28 listopada do 9 grudnia 2016 roku. Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, na tworzenie programów, projektów, które pozwolą im spokojnie dorastać.
 
"Ucz się kochać kraj rodzinny" - Ars Longa w Legionowie
25.11.2016.
W poniedziałek 21 października b.r. Chór Dziewczęcy Ars Longa pod kierunkiem pani Joanny Górskiej wziął udział w niecodziennym koncercie patriotycznym „Ucz się kochać kraj rodzinny”.  W sali widowiskowej Ratusza miasta Legionowo wystąpiło czternaście chórów projektu Akademia Chóralna Śpiewająca Polska regionu Warszawa. Na program koncertu złożyły się prezentacje indywidualne i zbiorowe wszystkich uczestników projektu.
Czytaj całość
 
Uczeń naszej szkoły Krzysztof Kotowski o patriotyzmie i niepodległości
21.11.2016.
11 listopada 2016 roku w OCK odbyła się uroczysta sesja z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczeń naszej szkoły Krzysztof Kotowski z klasy IIE liceum wygłosił referat na temat patriotyzmu i niepodległości. Zachęcamy do obejrzenia i wysłuchania.
Czytaj całość
 
Zaproszenie
17.11.2016.
Hospicjum Domowe Caritas w Ostrołęce oraz wolontariusze ostrołęckich szkół mają zaszczyt zaprosić na koncert: „Kilka sposobów na Życie” w ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Hospicjum to też życie”. Koncert przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Nr 5 im. Unii Europejskiej w Ostrołęce zaprezentowany zostanie 20 listopada 2016 roku w kościele pw. Św. Franciszka z Asyżu w Ostrołęce po mszy św. o godz. 9.00.
 
Ogłoszenie-zebrania z rodzicami w dniu 22.11.2016 (wtorek)
16.11.2016.
22 listopada 2016 roku (wtorek) w Zespole Szkół Nr 5 odbędą się zebrania z rodzicami:

17.00

-

spotkania klas gimnazjalnych z wychowawcami (wg.grafiku)

18.00

-

spotkania klas licealnych z wychowawcami (wg.grafiku)Po zebraniach z rodzicami w sali numer 1 odbędzie się spotkanie komitetów studniówkowych z poszczególnych klas maturalnych liceum.

 

 

 

ZOBACZ: GRAFIK SAL

 
Szymon Prusiński nowym przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego
13.11.2016.
10 listopada odbyło się spotkanie przedstawicieli wszystkich klas z kandydatem na przewodniczącego SU Szymonem Prusińskim. Szymon przedstawił swój program wyborczy oraz odpowiedział na wszystkie pytania zadane przez uczniów. Z racji braku kontrkandydata Szymonowi uroczyście została przekazana władza nad SU. Nowemu przewodniczącemu życzymy wielu sukcesów oraz wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów, zaś ustępującej ze stanowiska Ani Gocłowskiej dziękujemy za serce oraz prace na rzecz całej społeczności uczniowskiej.
 
Ars Longa na XIX Ostrołęckich Spotkaniach Chóralnych
09.11.2016.
W niedzielę, 6 listopada Chór Dziewczęcy Ars Longa pod kierunkiem pani Joanny Górskiej wystąpił w Ostrołęckich Spotkaniach Chóralnych, organizowanych przez Ostrołęckie Centrum Kultury w kościele p.w. św. Franciszka z Asyżu w Ostrołęce. Chór zaprezentował ostrołęckiej publiczności pieśni, będące częścią programu konkursowego z  Varsovia Cantat: Słońce Grażyny Nazarko z pięknym tekstem Czesława Miłosza oraz Przedoj, matko, kónia, przedoj- pieśń ludową w opracowaniu Tadeusza Szeligowskiego. Pieśnią finałową wykonaną wspólnie przez wszystkie chóry biorące udział w Koncercie, była w tym roku pieśń Gaude Mater Polonia. Chórowi i pani dyrygent serdecznie gratulujemy udanego występu!
Czytaj całość
 
Otrzęsiny klas pierwszych
07.11.2016.
Dnia 27. października 2016 roku odbyły się otrzęsiny klas pierwszych liceum. Celem tej uroczystości było przyłączenie pierwszoklasistów do społeczności uczniowskiej. Starsi koledzy przygotowali szereg gier, takich jak toczenie włóczki za pomocą nosa, jedzenie bitej śmietany bez użycia rąk, czy też tańczenie w rytm muzyki. Klasa, która podczas zabawy zdobyła najwięcej punktów otrzymała certyfikaty zwalniające z niezapowiedzianych kartkówek w wybranym przez siebie dniu. Wręczyła je Anna Gocłowska, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, zachęcając nowych członków społeczności do dołączenia do wyżej wymienionej organizacji szkolnej.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 105 - 130 z 595
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5