Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 22.02.2019.
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5

REKRUTACJA 2019/2020

KWESTIONARIUSZ OSOBOWY
Kwestionariusz liceum
Strona główna
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

BIBLIOTEKA

ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2018/2019
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2018/2019
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2018/2019
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Lista nauczycieli
STOWARZYSZENIE ZS5

GOŚCIMY
Galeria zdjęć
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
Mamy finalistę konkursu STEM, organizowanego przez Politechnikę Warszawską!!!
22.02.2019.
Miło nam poinformować, że Michał Wiśniewski, uczeń klasy IIIB o profilu matematyczno–informatycznym, uzyskał tytuł finalisty konkursu STEM (science, technology, engineering, mathematics) organizowanego przez Politechnikę Warszawską. Interdyscyplinarny konkurs, uwzględniający wymagania w zakresie rozszerzonym z fizyki, matematyki i informatyki, jest elementem projektu adresowanego do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych oraz nauczycieli. Uczniom daje on możliwość sprawdzenia swojej wiedzy, uczestniczenia w wykładach czy warsztatach organizowanych przez PW.
Czytaj całość
 
Tłuste Walentynki
22.02.2019.
14 lutego obchodziliśmy w naszej szkole „Tłuste Walentynki”. W tym dniu na uczniów czekało wiele atrakcji: maraton fitness przygotowany przez p. Małgorzatę Mierzejewską i p. Magdalenę Suskę, poczta walentynkowa, zaś przy radiowęźle można było nabyć pyszne wypieki. Cała akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli. Mamy nadzieję, że w tym szczególnym dniu strzała Amora trafiła w niejedno serce. Do zobaczenia za rok.
 
.
08.02.2019.
 
Chemii i fizyki też się nie boimy...
11.02.2019.
Nasza maturzystka, uczennica klasy IIID, Julia Mierzejewska, uzyskała awans do finału Konkursu Wiedzy o Materiałach, organizowanego przez Politechnikę Warszawską. I etap konkursu polega na samodzielnym opracowaniu referatów na trzy wybrane tematy. Uczniowie zakwalifikowani do finału zostają zaproszeni na Wydział Inżynierii Materiałowej, gdzie rozwiązują test z zakresu chemii, fizyki i inżynierii materiałowej. Jego laureaci mogą uzyskać indeks Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej bez postępowania rekrutacyjnego. Mamy nadzieję, że Julia, wspierana przez panią Dorotę Antośkiewicz i panią Magdalenę Żmijewską osiągnie ten cel…Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!
 
Sukcesy matematyczne
28.01.2019.
Miło nam poinformować, że uczeń klasy IIIB naszego liceum – Rafał Szypulski zakwalifikował się do etapu okręgowego LXX Olimpiady Matematycznej. Jest to konkurs  o zasięgu ogólnopolskim, nad którym honorowy patronat sprawuje Polskie Towarzystwo Matematyczne. Cele zawodów to: rozwój zainteresowań matematycznych, kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy i wyszukiwanie jednostek o wybitnych zdolnościach matematycznych.
Czytaj całość
 
Sukces polonistyczny
17.01.2019.
Miło nam poinformować, że uczennice naszego liceum Oliwia Drężek z klasy IIIF i Zuzanna Pasikowska z ID pracujące pod kierunkiem pani Ewy Gąski zakwalifikowały się do okręgowego etapu XLIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Sukces ten wywalczyły, pisząc rozprawki analityczno- interpretacyjne na temat : „Spotkanie – obraz, motyw i problem w twórczości Adama Mickiewicza” (Oliwia Drężek) oraz „Owady jako bohater i symbol w literaturze polskiej” (Zuzanna Pasikowska). Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dotarciu do finału.
Czytaj całość
 
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w III LO!!!
09.01.2019.
Dnia 10 stycznia (czwartek) w IIILO w Ostrołęce odbędzie się Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zapraszamy! Będzie wiele atrakcji. Będziemy tańczyć, śpiewać i cieszyć się. A wszystko to przy wspaniałej muzyce przygotowanej przez Kubę Gąskę i Mateusza Jemielitę z klasy 1H. Dla głodnych będzie świeżutkie i pachnące ciasto. Będą licytację certyfikatów i innych gadżetów. Każda złotówka zasili konto Orkiestry, która w tym roku zbiera na sprzęt specjalistyczny dla dziecięcych szpitali. BĄDŹ Z NAMI JUTRO!
Czytaj całość
 
Dyskoteka z Mikołajem
08.01.2019.
6 stycznia 2019 roku już po raz kolejny odbyła się Dyskoteka z Mikołajem. Na hali sportowej przy Zespole Szkół Nr 5 czekało na dzieci wiele atrakcji. Nie zabrakło dmuchanej zjeżdżalni, basenu z piłeczkami, gier, konkursów oraz zabaw muzycznych organizowanych przez Samorząd Uczniowski ZS nr 5, wolontariuszy Radosnego Świetlicobusu oraz wspaniałych prowadzących Mateusza Jemielitę i Jakuba Gąskę z klasy IH. Punktem kulminacyjnym było przybycie św. Mikołaja, który wręczył każdemu dziecku paczkę ze słodyczami. Organizatorem zabawy z Mikołajem było Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Nr 5 im. Unii Europejskiej w Ostrołęce, dyrekcja ZS nr 5 oraz rady osiedli: Centrum, Stacja i Pomian.
Czytaj całość
 
"TURBOLANDESKUNDE"- konkurs języka niemieckiego
07.01.2019.
Z satysfakcją informujemy, że uczennice naszej szkoły z kl. II D -Zuzanna Obrębska i Monika Krystkowicz oraz z kl. I E -Karolina Ruszczyk w wyniku eliminacji na etapie szkolnym, zakwalifikowały się do etapu regionalnego Ogólnopolskiego Konkursu TURBOLANDESKUNDE. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, a jego głównym celem jest kształtowanie umiejętności językowych, doskonalenie współpracy w grupie i rozwijanie kapitału społecznego młodych ludzi.
Czytaj całość
 
Zebrania z rodzicami uczniów klas III LO
23.12.2018.
3 stycznia 2019 roku (czwartek) w Zespole Szkół Nr 5 odbędą się zebrania z rodzicami:

17.30

-

spotkania klas III licealnych z wychowawcami (wg.grafiku)
18.00

-

spotkanie Komitetu Organizacyjnego Studniówki i rodziców opiekujących się młodzieżą (sala nr 1)

 

 

 

Grafik: 3A-147, 3B-20, 3C-10, 3D-38, 3E-9, 3F-5

 
Międzynarodowy projekt Erasmus+ "Zbudujmy most między pokoleniami" nabiera tempa!
23.12.2018.
Dwuletni projekt, realizowany przez III Liceum Ogólnokształcące, został zainaugurowany 10 grudnia podczas szkolnej uroczystości, w której udział wzięli europejscy partnerzy, władze miasta, reprezentanci Domu Seniora+ oraz słuchacze Uniwersytetu III wieku.  W dniach 10 – 15 grudnia 2018 r. uczniowie Zespołu Szkół nr 5 im. Unii Europejskiej w Ostrołęce gościli w swoich domach kolegów i koleżanki z Portugalii, Cypru, Turcji oraz Bułgarii. Zgodnie z nazwą projektu, jego realizacja nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie i pomoc ze strony ostrołęckich Seniorów.
Czytaj całość
 
Kolejna "Loteria Mikołajkowa" za nami
18.12.2018.
Dnia 14 grudnia 2018 roku już po raz dziesiąty w naszej szkole odbyła się „Loteria Mikołajkowa”.  Uczniowie mieli możliwość zakupienia ciast,  losów i wygrania atrakcyjnych nagród. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród młodzieży–grono pedagogiczne również z chęcią wzięło udział w licytacji przygotowanej przez Samorząd Uczniowski. Dochód z "Loterii mikołajkowej" został przeznaczony dla uczniów Zespołu Szkół nr 5, którzy potrzebują pomocy. Dziękujemy Dyrekcji, wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi i administracji oraz całej społeczności uczniowskiej za włączenie się w akcję.
Czytaj całość
 
Uczniowie naszej szkoły nagrodzeni w konkursie "Janioł"
18.12.2018.
14 grudnia 2018 roku w Multimedialnym Centrum NATURA odbyła się Gala wręczenia nagród w konkursie plastyczno-poetyckim „Gwiazdkowy Anioł – JAnioł” zorganizowanym przez Kultownię OCK. Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych w kategorii literackiej (młodzież 14-18 lat) znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Dżesika Weronika Szymczyk z klasy IH – zajęła I miejsce, Jakub Koronka z klasy IIB1 – II miejsce i Filip Zalewski z klasy IIB1– III miejsce. Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Czytaj całość
 
XIV ogólnopolska Olimpiada Matematyczna Juniorów
14.12.2018.
Miło nam poinformować, że Mateusz Zych, uczeń klasy IIIb gimnazjum, przeszedł do półfinału ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Juniorów. Mateusz jako jedyny uczeń z subregionu ostrołęckiego zakwalifikował się do kolejnego etapu konkursu. Opiekunem ucznia jest p. Ewa Drężek. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
Uczniowie naszej szkoły nagrodzeni w konkursie "Powróćmy do korzeni"
13.12.2018.
13 grudnia 2018 roku w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Ostrołęce odbyło się wręczenie nagród XVII Ostrołęckiego Przeglądu Twórczości Religijnej. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Powróćmy do korzeni”. Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły. W grupie wiekowej - szkoły podstawowe klasy VII - VIII i gimnazjum – II miejsce zajął Bartosz Szymański z klasy 3a, natomiast w kategorii szkół ponadgimnazjalnych  - II miejsce zajęła Dżesika Weronika Szymczyk z klasy IH, III miejsce - Karolina Pianka z klasy ID, a wyróżnienie otrzymała Katarzyna Baczewska z klasy IIA. Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Czytaj całość
 
Warsztaty "Kartka bożonarodzeniowa"
07.12.2018.
Dnia 07 grudnia 2018 roku uczniowie klasy I E:  Amelia Dąbkowska, Oliwia Gostkowska, Jakub Krystian, Karolina Ruszczyk oraz Julia Chrostowska wraz z panią Dorotą Drężek gościli w Przedszkolu Miejskim Nr 10 w Ostrołęce, gdzie przeprowadzili warsztaty pt.„Kartka bożonarodzeniowa". Aby wprowadzić świąteczny nastrój, młodzież na początku przeczytała dzieciom bajkę pt. „Choinka”. Następnie przedszkolaki  przy pomocy swoich starszych kolegów wykonały przepiękne kartki świąteczne, które przyozdobiły na różne sposoby według indywidualnych pomysłów.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 26 z 739
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5