Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 24.07.2019.
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5


REKRUTACJA 2019/2020

KWESTIONARIUSZ OSOBOWY
Kwestionariusz liceum
Strona główna
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

BIBLIOTEKA

ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2018/2019
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2018/2019
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2018/2019
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Zmiany w statucie ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Lista nauczycieli
STOWARZYSZENIE ZS5

GOŚCIMY
Odwiedza nas 1 gość
Galeria zdjęć
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
Zaświadczenia o wynikach matur
01.07.2019.
Dyrekcja Zespołu Szkół Nr 5 im. Unii Europejskiej w Ostrołęce informuje, że świadectwa dojrzałości (zaświadczenia o wynikach matur) absolwentów III LO będą wydawane w dniu 4 lipca (czwartek) w godzinach od 12.00 do 18.00 - sala nr 2.
 
Zbiórka karmy i akcesoriów dla bezdomnych zwierząt ze schroniska Canis w Kruszewie
01.07.2019.
W dniach 3-14 czerwca w naszej szkole zorganizowana została zbiórka karmy i akcesoriów dla bezdomnych zwierząt ze schroniska Canis w Kruszewie. Dzięki wolontariuszkom z klasy IIIb, które zainicjowały akcję,  udało się zebrać pokaźną ilość jedzenia dla zwierząt, które 14.06 przekazaliśmy do schroniska. Dziewczęta miały również okazję wyjść na spacer z psami, co zarówno jednej jak i  drugiej stronie przyniosło wiele radości. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wesprzeć akcję, w sposób szczególny p. Agnieszce Szczubełek, która na rzecz akcji przekazała dużą ilość posłań dla zwierząt. Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu Dorota Drężek, Małgorzata Świderska
Czytaj całość
 
.
19.06.2019.
 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019
12.06.2019.
Uroczystość ukończenia szkoły klas III gimnazjum odbędzie się 18 czerwca (wtorek) o godzinie 17.00. Uroczystość zakończenie roku szkolnego klas I i II liceum odbędzie się 19 czerwca 2019 roku (środa).
Harmonogram uroczystości (środa):
9.00 - Msza Św. w Kościele p.w. Świętego Franciszka z Asyżu
10.00 - część oficjalna - spotkanie uczniów wszystkich klas liceum na hali sportowej z Dyrekcją Szkoły i Radą Pedagogiczną. Po uroczystości - spotkania młodzieży z wychowawcami klas według poniższego grafiku:
Czytaj całość
 
Michał Wiśniewski z naszego liceum na Gali wręczenia Nagród Politechniki Warszawskiej
31.05.2019.
29 maja 2019 odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics), organizowanym przez Politechnikę Warszawską. To pierwsza edycja konkursu, w którym uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy, a poprzez uczestniczenie w wykładach czy warsztatach organizowanych przez Uczelnię, uzyskali dostęp do najlepszej i realizowanej na najwyższym poziomie edukacji.
Czytaj całość
 
Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur"
30.05.2019.
Miło nam poinformować, że uczeń klasy 3b Mateusz Zych po raz kolejny w tym roku szkolnym osiągnął sukces matematyczny. W Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur" otrzymał wyróżnienie. Uczniem opiekuje się p. E. Drężek. Gratulujemy!!!
 
Brązowe Pasmo i Nagroda Specjalna dla Chóru Ars Longa!
28.05.2019.

W sobotę, 25 maja 2019 Chór Dziewczęcy Ars Longa pod kierunkiem Joanny Górskiej wystąpił w Konkursie Chórów Regionu Mazowieckiego Projektu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska. Dziewczęta wyśpiewały Brązowe Pasmo oraz Nagrodę Specjalną - Puchar Kuratora Regionalnego za najlepiej wykonany utwór obowiązkowy Konkursu - pieśń Stanisława Moniuszki Kum i kuma z akompaniamentem fortepianowym znakomitego pianisty i kompozytora pana Artura Słotwińskiego. Chórem podczas pobytu w Warszawie opiekowały się panie Joanna Chodkowska i Małgorzata Świderska. Serdecznie gratulujemy!

Czytaj całość
 
I miejsce dla Ani Cichockiej
24.05.2019.
Z wielką radością informujemy, że uczennica klasy IIIa Anna Cichocka wyśpiewała I miejsce w  kategorii klasy VII-VIII i gimnazjum  w Przeglądzie  Piosenki  Anglojęzycznej The Voice of Ostrołęka, który odbył się 20 maja 2019 r w Szkole Podstawowej nr 3 w Ostrołęce.  Ania  brawurowo  wykonała przebój  Million reasons z repertuaru Lady Gaga. Serdecznie gratulujemy!!!
Czytaj całość
 
Mistrzostwo miasta dla drużyny piłkarzy z III LO
16.05.2019.
W dniach 13-14 maja 2019r. rozegrano XVII Mistrzostwa Miasta Ostrołęki Szkół Średnich w piłce nożnej mężczyzn o Puchar Prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika. W zawodach wzięło udział siedem drużyn. Bezapelacyjnym zwycięzcą turnieju została drużyna z naszej szkoły, która w całym turnieju odniosła pięć zwycięstw, a jeden mecz zakończyła remisem. Skład drużyny prowadzonej przez p. Włodzimierza Sikorę:
Czytaj całość
 
Sukcesy naukowe naszych uczniów
16.05.2019.
Od kilku lat coraz częściej pojawiają się opinie środowiska lokalnego dotyczące ogromnego zaangażowania i wysokiej jakości pracy kadry pedagogicznej III LO. Bez wątpienia znajduje ona potwierdzenie w znaczących osiągnięciach uczniów w licznych konkursach i olimpiadach na szczeblu ogólnopolskim.Tytuły finalistów w ostatnim miesiącu uzyskali:
Czytaj całość
 
Rafał Szypulski w czołówce laureatów ogólnopolskiego konkursu matematycznego PW!
30.04.2019.
25 kwietnia 2019 roku odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i nagród Laureatom i wyróżnionym  Finalistom XX edycji Powszechnego Internetowego Konkursu dla Uczniów Szkół Średnich z Matematyki Politechniki Warszawskiej. Konkurs składał się z pięciu etapów. Półfinał i finał odbyły się w gmachu wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. W konkursie było zarejestrowanych ponad 2600 kont. Do finału przeszło 230 uczestników. W V etapie musieli onirozwiązać pięć zadań o stopniu trudności znacznie przekraczającym poziom matury rozszerzonej.
Czytaj całość
 
Finalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
08.04.2019.
Z ogromną  radością i  wielką dumą informujemy, że Zuzanna Pasikowska z klasy ID pracująca pod kierunkiem pani Ewy Gąski została finalistką XLIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Nasza zdolna i pracowita uczennica znalazła się w gronie 8 osób z okręgu mazowieckiego, które po trzystopniowych eliminacjach zakwalifikowały się do ostatniego etapu. Sukces, jaki osiągnęła licealistka zagwarantował jej 100% wynik egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, gdyż w przyszłym roku Zuzia zapowiedziała, że powalczy o tytuł laureata.
 
Kolejna edycja Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego za nami
08.04.2019.
1 kwietnia 2019 roku w naszym liceum odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego zorganizowanego przez anglistki p. Annę Gawrych i p. Dorotę Śledzińską. Uczniowie musieli zmierzyć się z testem sprawdzającym umiejętności językowe i gramatykę. Wręczenie nagród odbyło się 3 kwietnia z udziałem p. dyrektora Roberta Tyszki. I miejsce zajęli ex aequo Kowalik Szymon z klasy IIA oraz Michał Napiórkowski z klasy IIB, II miejsce – Weronika Ścibek – Rejmontowska z klasy IIID, natomiast III miejsce zajął Mateusz Choromański z klasy IIB1.
Czytaj całość
 
Awans na Mistrzostwa Mazowsza w biegach przełajowych
02.04.2019.
Miło mi poinformować, że w piątek 29 marca 2019 roku uczennice naszego liceum, Ewelina Peczyńska, Marlena Laskowska i Agata Tołwińska, wywalczyły awans na Mistrzostwa Mazowsza w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Gratulujemy i życzymy sukcesów na najwyższym etapie.


Małgorzta Mierzejewska
 
Kolejny sukces matematyczny
01.04.2019.
Uczniowie Gimnazjum nr 5 zajęli drużynowo II miejsce w finale Międzyszkolnego Turnieju Matematycznego POCISK. Konkurs odbył się marcu 2019 roku w II Liceum Ogólnokształcącym w Ostrołęce. Podczas dwugodzinnych zmagań, w których wzięły udział 23 czteroosobowe drużyny, uczniowie musieli rozwiązać skomplikowane zadania. Nasza szkołę reprezentowali : Bartłomiej Jankowski (kl. IIIa), Jakub Holak(kl. IIIc), Izabela Protas (kl. IIIb) i Mateusz Zych (kl. IIIb).
Czytaj całość
 
Karolina Kempska finalistką XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej
30.03.2019.
W dniach 28-30 marca 2019 roku w Opolu odbyły się centralne zawody XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej OPOLE 2019. Uczennica naszego liceum Karolina Kempska z klasy I F pracująca pod kierunkiem pani Małgorzaty Świderskiej uzyskała tytuł finalisty. Ten wynik jest szczególnie znaczący, kiedy weźmie się pod uwagę, że w skali całej Polski w etapie szkolnym wzięło udział ponad 10 tys. młodych ludzi, w etapie diecezjalnym ponad 1300 uczniów, natomiast do etapu centralnego zakwalifikowały się 123 osoby.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 26 z 781
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5