Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 22.08.2017.
Strona główna
REKRUTACJA 2017/2018DZIENNIK ELEKTRONICZNY
BIBLIOTEKA
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Berlinga 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5


ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2016/2017
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2016/2017
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Zmiany w statucie ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
Program profilaktyki Gimn
Program profilaktyki LO
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Harmonogram III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
Harmonogram Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
DLA RODZICÓW
List MEN do Rodziców
List MEN do Rodziców z 19 maja
List MEN bezpieczeństwo młodzieży podczas letniego wypoczynku
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Orły Ostrołęki
Lista nauczycieli
REKRUTACJA LICEUM
Kierunki kształcenia 2017/18
Harmonogram rekrutacji 2017/2018
Kryteria punktacji 2017/18
Wykaz podręczników 2017/2018
STOWARZYSZENIE ZS5

WSAP
GRANTY
Fundusz Wyszechradzki
GOŚCIMY
Odwiedza nas 1 gość
Galeria zdjęć
GRA EDUKACYJNA
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
Ogłoszenie-poprawkowe egzaminy maturalne
18.08.2017.
Egzaminy maturalne w terminie poprawkowym odbędą się w szkole 22 sierpnia 2017 roku (wtorek) o godzinie 9.00. Na egzamin należy stawić się z dowodem tożsamości.
 
Absolwent III LO laureatem "Matury na 100 procent"
10.08.2017.
Z grupy tegorocznych finalistów IV edycji Ogólnopolskiego Projektu-Konkursu „Matura na 100 procent” wyłoniono 25 laureatów, którzy najlepiej w kraju zdali egzaminy maturalne. To absolutnie elita elit. W tym prestiżowym gronie znalazł się uczeń III LO- Aleksander Płocharski. Tegoroczna Gala  odbędzie się  w dniach 21-22 września 2017 roku w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie. Gospodarzem uroczystości będzie Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.
Czytaj całość
 
Odbiór wyników matur
29.06.2017.
Dyrekcja Zespołu Szkół Nr 5 im. Unii Europejskiej w Ostrołęce informuję, że wyniki matur dla absolwentów III LO będą wydawane w dniu 30 czerwca (piątek) w godzinach od 15.00 do 18.30.
 
Sukces Rafała Szypulskiego w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym PANGEA
29.06.2017.
Z przyjemnością informujemy, że uczeń naszego liceum Rafał Szypulski z klasy IB uzyskał tytuł laureata w etapie finałowym Międzynarodowego Konkursu Matematycznego PANGEA. Patronem merytorycznym zmagań jest Grupa Uczelni Vistula. Konkurs przeprowadzany jest w Niemczech, Polsce, Belgii, Danii, Portugalii, Francji, Irlandii, Włoszech, Litwie, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Czechach i na Węgrzech. Organizowany jest w dwóch etapach: szkolnym i finałowym w Warszawie lub Wrocławiu.
Czytaj całość
 
Egzaminy poprawkowe
22.06.2017.
Egzaminy poprawkowe w ZS Nr5 odbędą się 28 i 29 sierpnia 2017 roku.
 
Kolejny sukces "Marsjanuszy"
19.06.2017.
Zakończyła się trzecia edycja konkursu Remote Mars Yard, w której ponownie wziął udział zespół licealistów z naszej szkoły - Marsjanusze. W kategorii szkół gimnazjalnych swój debiut miała drużyna FOBOS. Długie miesiące ciężkiej pracy zostały zwieńczone sukcesem, gdy na gali finałowej dowiedzieliśmy się, że drużyna Marsjanuszy zdobyła III miejsce w tej edycji konkursu. Wyprawa do Warszawy kolejny raz dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń i znacząco poszerzyła naszą wiedzę.
Czytaj całość
 
Szanowni Rodzice i Uczniowie
19.06.2017.
Od 19 czerwca 2017r. rusza nabór do projektu: Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka na rok szkolny 2017/2018. Informacje, regulamin, wzór wniosku i oświadczenia są zamieszczone na stronach www.mazovia.pl w zakładce Edukacja i sport/Stypendia dla uczniów, www.oeiizk.waw.pl/stypendia/. Zachęcamy do aplikowania!
 
Podsumowanie projektu stypendialnego
19.06.2017.
W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie Zespołu Szkół nr 5 uczestniczyli w projekcie stypendialnym „Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka”. Jako jedyna z naszego gimnazjum Stypendystka Zuzanna Pasikowska z kl. IIa wykonała pomysłową pracę pt. „Matematyka w literaturze i sztuce”. Uczeń klasy IB III Liceum Ogólnokształcącego Rafał Szypulski zrealizował  interesujący projekt pt. „Triki matematyczne, niestandardowe zadania i zagadki”.
Czytaj całość
 
XI Festyn Szkolny "My Twoją szansą"
19.06.2017.
Dnia  10 czerwca 2017r. już po raz jedenasty odbył się festyn pod nazwą  „My Twoją Szansą”. W tym roku zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zorganizowanie uroczystości dwudziestolecia III Liceum Ogólnokształcącego , która odbędzie się jesienią tego roku. Dla uczestników festynu przygotowano wiele atrakcji: loterię fantową, malowanie twarzy, paznokci i tatuaży, licytacje oraz pokaz pierwszej pomocy. Na dzieci czekały dmuchane zabawki i balony. Nowością była możliwość zakupu portretu, który wykonała uczennica liceum.
Czytaj całość
 
Warsztaty przyrodnicze w Stegnie
13.06.2017.
W dniach 5-9 czerwca odbyły się warsztaty przyrodnicze w Stegnie. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie klas II C i II D. W drodze zatrzymaliśmy się w Elblągu, gdzie mogliśmy pospacerować po pięknej starówce oraz zjeść posiłek. Do Stegny dotarliśmy w godzinach wieczornych. Zakwaterowaliśmy się w ośrodku wypoczynkowym Krakus II, oddalonym niecały kilometr od morza. Po rozpakowaniu się całą grupą wybraliśmy się na plażę. Była to świetna okazja do zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć.
Czytaj całość
 
XX Ostrołęckie Spotkania Chóralne
13.06.2017.
W niedzielę, 11 czerwca  Chór Dziewczęcy Ars Longa pod kierunkiem pani Joanny Górskiej wystąpił w Jubileuszowych XX Ostrołęckich Spotkaniach Chóralnych w kościele p.w. św. Franciszka z Asyżu. Chór zaprezentował ostrołęckiej publiczności utwory: Vois sur ton chemin- temat z filmu Pan od Muzyki oraz Laudate Dominum  Julio Domingueza. Naszym dziewczętom podczas pierwszej pieśni towarzyszył pełen uroku i emocji akompaniament  w wykonaniu pana Bartłomieja Bemowskiego.  W finale Koncertu połączone chóry pod kierunkiem pani Bożeny Harasimowicz- Pęzy wykonały pieśń Canticorum Jubilo J. F. Haendla. Chórowi Ars Longa serdecznie gratulujemy znakomitego występu!
 
Zaproszenie na Festyn Szkolny "My Twoją Szansą"
07.06.2017.
Stowarzyszenie Przyjaciół ZS Nr 5, Zespół Szkół Nr 5 im. Unii Europejskiej, Rada Osiedla Stacja oraz Rada Osiedla Centrum zapraszają na Festyn szkolny "My Twoją szansą", który odbędzie się w sobotę (10 czerwca) od godziny 14 do 18 na placu przy ZS Nr 5.
Czytaj całość
 
Występy naszych wokalistek
07.06.2017.
We wtorek, 6 czerwca  podczas Festynu osiedlowego Spółdzielni mieszkaniowej "Centrum" zaprezentowały się nasze utalentowane wokalistki: Maria Cichocka IIIc, Oliwia Drężek IF,  Anna Cichocka Ic i Luiza Zalewska III d2. Dziewczęta z dużym wdziękiem i swobodą wykonały program artystyczny, na który złożyły się piosenki w języku polskim, angielskim i hiszpańskim! Serdecznie gratulujemy znakomitego występu!
Czytaj całość
 
Sukces gimnazjalistki, Karoliny Pianki w Konkursie Poetyckim
05.06.2017.
W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Wiktora Gomulickiego w Ostrołęce odbył się 25. ostrołęcki konkurs poetycki ,,Pierwszy krok w poezję”.  Jury w składzie: Karol Samsel, Sabina Malinowska i Anna Nadwodna oceniło nadesłane wiersze. Przyznano nagrody w dwóch kategoriach wiekowych. Wśród gimnazjalistów pierwsze miejsce zajęła Karolina Pianka, uczennica klasy IIc (wychowanka pani Elżbiety Ambrzykowskiej). Jej trzy wiersze zostały opublikowane w tomiku wierszy nagrodzonych i wyróżnionych. Oto jeden z nich:
Czytaj całość
 
Szkolny Dzień Profilaktyki w Gimnazjum
05.06.2017.
Po raz  11. w naszym gimnazjum odbył się Szkolny Dzień Profilaktyki. Motywem przewodnim uroczystości były słowa Stanisława Ryszarda Dobrowolskiego :,,Kto czyta żyje wielokrotnie. Kto nie czyta ,na jeden żywot jest skazany”. W ramach promowania czytelnictwa odbyły się: konkurs sprawdzający wiedzę na temat autorów i bohaterów lektur oraz kalambury. Rozstrzygnięto konkurs plastyczny dotyczący ulubionych książek.  Uczniowie wysłuchali pięknej recytacji wiersza ,,Poezja” oraz piosenki ,,  Uzależnienia” skomponowanej, napisanej i wykonanej przez siostry Cichockie. 
Czytaj całość
 
Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w Lekkiej Atletyce
04.06.2017.
W dniu 18.05.2017r. na stadionie lekkoatletycznym w Ostrołęce odbyły się Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w Lekkiej Atletyce Juniorów i Juniorów Młodszych. Uczniowie godnie reprezentowali szkołę zajmując czołowe miejsca w poszczególnych konkurencjach:
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 26 z 575
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Berlinga 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5