Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 24.03.2019.
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5

REKRUTACJA 2019/2020

KWESTIONARIUSZ OSOBOWY
Kwestionariusz liceum
Strona główna
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

BIBLIOTEKA

ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2018/2019
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2018/2019
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2018/2019
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Lista nauczycieli
STOWARZYSZENIE ZS5

GOŚCIMY
Galeria zdjęć
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
Uroczystość 10-lecia wstąpienia do Klubu Przodujących Szkół Drukuj Wyślij znajomemu
05.12.2016.
1 grudnia 2016 roku uroczyście obchodziliśmy jubileusz 10-lecia wstąpienia naszej szkoły do Klubu Przodujących Szkół oraz Święto Szkoły. Wśród przybyłych gości byli m.in. Wiceprezydent Miasta Ostrołęki, pan Grzegorz Płocha, Dyrektor Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce, pan Marcin Grabowski, przewodnicząca Stowarzyszenia Pomocy Szkole, pani Marianna Woźniak, radni Urzędu Miasta Ostrołęki, dyrektorzy szkół, przedstawiciele szkół należących do Klubu Przodujących Szkół.  Dyrektor Szkoły, pan Waldemar Salis przywitał przybyłych gości oraz serdecznie podziękował tym , którzy pomogli w przygotowaniu tej uroczystości. Była to dobra okazja, by nagrodzić tytułem Przyjaciela Szkoły pana Jacka Romanowskiego.


Przygoda Zespołu Szkół Nr 5 im. Unii Europejskiej z Klubem Przodujących Szkół rozpoczęła się w 2006 roku. Od tej chwili minęło właśnie 10 lat, a szkoła,  choć ta sama, jest zupełnie inna- bogatsza o nowe doświadczenia, klubowe przyjaźnie. Wiele zmienia się w niej za sprawą działalności Stowarzyszenia Pomocy Szkole. Dzięki wsparciu Stowarzyszenia 26. uczniów otrzymało pomoc stypendialną. Przynależność do Klubu Przodujących Szkół stworzyła uczniom możliwość udziału w wyjazdach do Teatru Wielkiego i Filharmonii Narodowej, organizowanych przez Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga. Uczniowie chętnie korzystają z licznych okazji do wyjazdów i spotkań m. in. w ramach obozów bilateralnych, czy warsztatów plastycznych i językowych oraz uroczystości „Witaj Europo”. Piękną tradycją stały się stowarzyszeniowe spotkania wielkanocne i bożonarodzeniowe. Podczas uroczystości zaprezentowano film podsumowujący 10 lat w Klubie Przodujących Szkół. Był to dobry moment, by z uśmiechem i wzruszeniem przypomnieć sobie minione chwile. Dyrektor Szkoły z dumą przedstawił zgromadzonym liczne osiągnięcia naszych uczniów w olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Podziękował nauczycielom i wszystkim tym, którzy mając na uwadze dobro Szkoły, dokładali wszelkich starań, byśmy dziś mogli z dumą mówić o jej dokonaniach. Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody laureatom konkursu wiedzy o Unii Europejskiej. Konkurs przygotowały panie Agnieszka Łada i Aldona Skała. Sponsorami nagród w konkursie jest Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Pierwsze miejsce zajął Igor Pierzchała z klasy IIIE, drugie miejsce przypadło uczennicom: Pameli Więckowskiej oraz Sylwii Szcześniak, obie z klasy IIIE. Na trzecim miejscu uplasowali się: Patrycja Krawczak z klasy IIIE oraz Daniel Gąska, uczeń klasy  IIE.   

Mottem uroczystości były słowa Adama Asnyka: Jeśli jakaś dłoń ma miejsce w drugiej dłoni, to właśnie jest przyjaźń. Zaprezentowane przez uczniów scenki, wiersze i piosenki miały uświadomić zgromadzonym jak ważna jest bliskość między ludźmi. Przyjaciela w życiu człowieka nie zastąpi telefon ani komputer. Dlatego też warto zatrzymać się i zastanowić, co jest dla mnie ważne, czy dostrzegam ludzi żyjących obok mnie. Nadchodzące Boże Narodzenie jest dobrym momentem, by ocieplić relacje z innymi. Znaczenie przyjaźni zostało przypomniane, by podkreślić wartość relacji grona szkół należących do jednej rodziny Klubu Przodujących Szkół. Powinny one wspierać się w potrzebie i wspólnie dzielić radosne i smutne chwile.

Uroczystość przygotowały panie: Renata Dzierzgowska, Joanna Dobek, Joanna Górska, Dorota Śledzińska, Renata Gołębiewska, a także zespół dekoracyjny pod kierunkiem pani Wioletty Domurad- Pragacz. Uroczystość poprowadzili Aleksandra Łukasiak i Szymon Prusiński. Akademię uświetniły występy wokalne Pauliny Kostyk, Aleksandry Olszewskiej, Marii Cichockiej i Konrada Bagińskiego. Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na tę uroczystość i każdego dnia przyczyniają się do rozwoju naszej szkoły.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5