ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA

Mamy mistrza świata! - echo sportowych sukcesów... Drukuj Wyślij znajomemu
21.09.2016.
W pierwszej połowie września uczeń naszej szkoły, Hubert Nakielski z klasy I B LO, wywalczył tytuł mistrza świata juniorów w ratownictwie wodnym w holenderskim Eindhoven. Mistrzostwa Świata odbyły się na basenie 50 -metrowym o głębokości trzech metrów, z udziałem kilkudziesięciu reprezentacji z całego świata, m.in. z Polski, Holandii, Szwajcarii, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii, Chin, czy też Japonii. W kadrze reprezentacji Polski juniorów znalazło się miejsce dla czwórki najlepszych zawodników w Polsce - w tym dla Huberta.

W prestiżowych zawodach zawodnik WOPR-OS Ostrołęka startował w trzech konkurencjach indywidualnych: 200 m z przeszkodami, 100 m ratownik, 100 m holowanie manekina w płetwach i trzech sztafetach: 4x50 m z przeszkodami, 4x25 holowanie manekina i 4x50 m z pasem ratowniczym.

Największym osiągnięciem Hubert może pochwalić się w konkurencji 4x25 m holowanie manekina, w której ze swoją sztafetą wywalczył złote medale, będąc blisko pobicia rekordu świata. Srebrny medal wywalczył z kolei w konkurencji 4x50 metrów z przeszkodami. W sztafecie 4x50 m polska reprezentacja zakwalifikowała się do finału z drugim czasem, a ostatecznie zajęła piąte miejsce.

W eliminacyjnym występie w konkurencji 200 m młody ratownik uzyskał czas 2:06.62 s i ustanowił rekord życiowy, poprawiając go o blisko pięć sekund. Czas ten pozwolił mu zakwalifikować się do finału A, gdzie zajął ósme miejsce. W konkurencji 100 m zajął czwarte miejsce w finale B, a w ostatecznej klasyfikacji był dwunasty. W konkurencji 100 m holowanie manekina w płetwach w eliminacjach ustanowił swój nowy rekord życiowy 0:54.43 s, który sklasyfikował go na siedemnastym miejscu. Warto podkreślić, że wyjazd do Eindhoven był debiutem Huberta w reprezentacji Polski i na zawodach międzynarodowych.

Gratulujemy!!!
Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, Uczniowie

« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5