Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 24.03.2019.
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5

REKRUTACJA 2019/2020

KWESTIONARIUSZ OSOBOWY
Kwestionariusz liceum
Strona główna
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

BIBLIOTEKA

ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2018/2019
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2018/2019
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2018/2019
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Lista nauczycieli
STOWARZYSZENIE ZS5

GOŚCIMY
Galeria zdjęć
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
IX Samorządowa Gala Uczniowska Drukuj Wyślij znajomemu
25.06.2016.
W środę, 22 czerwca w Ostrołęckim Centrum Kultury odbyła się IX Samorządowa Gala Uczniowska. Podczas gali Prezydent Miasta Ostrołęki Janusz Kotowski wraz z Dyrektorem Wydziału Oświaty Panem Mirosławem Rosakiem wręczyli statuetki i nagrody książkowe wyróżniającym się szczególnymi osiągnięciami uczniom szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Nagrody te przyznawane są w trzech kategoriach: najwyższa średnia ocen, talent i sport. W tym roku z naszej szkoły wyróżnieni zostali następujący uczniowie:

Gimnazjum nr 5
Najwyższa średnia ocen w szkole: Kacper Zembrzucki z klasy IIIc (średnia ocen 5,78) oraz Karolina Niewczas również z klasy IIIc (średnia ocen 5,78) Kacper zajął w tym roku I miejsce w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Przedmedycznej oraz II miejsce w I Miejskim Konkursie Historycznym „Tradycje Oręża Polskiego w Ostrołęce". Karolina uzyskała tytuł finalistki Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego „Kreator”.

W kategorii talent: Rafał Szypulski z klasy IIIc. Wśród wielu osiągnięć, Rafał może poszczycić się zdobyciem tytułu laureata Konkursu Matematycznego dla uczniów gimnazjum organizowanego przez MKO, a także Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego dla gimnazjalistów organizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych w Poznaniu, oraz Oliwia Drężek z klasy IIIa, laureatka Konkursu Polonistycznego dla uczniów gimnazjum organizowanego przez MKO, finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego „Kreator".

W kategorii sport: Hubert Nakielski z klasy IIIc, sześciokrotny rekordzista Polski w ratownictwie wodnym w kategorii Junior Młodszy, zdobywca pięciu tytułów Mistrza Polski również w ratownictwie wodnym. Hubert został powołany do Kadry Narodowej z możliwością udziału w Mistrzostwach Świata w ratownictwie wodnym.

III Liceum Ogólnokształcące
W kategorii najwyższa średnia: Aleksander Płocharski, uczeń klasy IIB (średnia ocen 5,60). Jego zainteresowania to procesy fizyczne oraz komputery i oprogramowanie. Aleksander uczestniczył w konferencjach i konkursach na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym.

Za talent wyróżniony został Konrad Bagiński, uczeń klasy ID. Konrad ma wiele sukcesów
recytatorskich i wokalnych. Jest zdobywcą I miejsca w rejonowym etapie konkursu „Miejsce urodzenia", I miejsca w szkolnym konkursie „Recytujemy utwory naszych ulubionych poetów", zakwalifikował się do etapu rejonowego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Za osiągnięcia sportowe doceniono Adriana Piskowskiego, ucznia klasy IIB, który odniósł wiele sukcesów w zawodach sportowych. Jest on zawodnikiem II Ligowego Zespołu Seniorskiego UMKS Trójka Ostrołęka i Królem Strzelców Mazowieckiej Ligi Juniorów Młodszych w Piłce Ręcznej. Adrian może poszczycić się trzykrotnym zdobyciem I miejsca w Mistrzostwach Miasta Szkół Gimnazjalnych oraz I miejscem w Mistrzostwach Międzypowiatowych Szkół Gimnazjalnych - również trzykrotnym. Adrian wraz z drużyną III LO dwukrotnie okazał się także Mistrzem Miasta w Piłce Ręcznej Mężczyzn. Zdobył I miejsce w Mistrzostwach Miasta w biegach przełajowych.

Jesteśmy dumni z wybitnych osiągnięć naszej młodzieży. Wszystkim wyróżnionym oraz ich rodzicom i pedagogom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5