Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 14.08.2018.
Strona główna
REKRUTACJA 2018/2019

NAWIGATOR 2018

DZIENNIK ELEKTRONICZNY
BIBLIOTEKA
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5


ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2017/2018
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2017/2018
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2017/2018
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Orły Ostrołęki
Lista nauczycieli
STOWARZYSZENIE ZS5

WSAP
GOŚCIMY
Odwiedza nas 1 gość
Galeria zdjęć
GRA EDUKACYJNA
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
IX Samorządowa Gala Uczniowska Drukuj Wyślij znajomemu
25.06.2016.
W środę, 22 czerwca w Ostrołęckim Centrum Kultury odbyła się IX Samorządowa Gala Uczniowska. Podczas gali Prezydent Miasta Ostrołęki Janusz Kotowski wraz z Dyrektorem Wydziału Oświaty Panem Mirosławem Rosakiem wręczyli statuetki i nagrody książkowe wyróżniającym się szczególnymi osiągnięciami uczniom szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Nagrody te przyznawane są w trzech kategoriach: najwyższa średnia ocen, talent i sport. W tym roku z naszej szkoły wyróżnieni zostali następujący uczniowie:

Gimnazjum nr 5
Najwyższa średnia ocen w szkole: Kacper Zembrzucki z klasy IIIc (średnia ocen 5,78) oraz Karolina Niewczas również z klasy IIIc (średnia ocen 5,78) Kacper zajął w tym roku I miejsce w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Przedmedycznej oraz II miejsce w I Miejskim Konkursie Historycznym „Tradycje Oręża Polskiego w Ostrołęce". Karolina uzyskała tytuł finalistki Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego „Kreator”.

W kategorii talent: Rafał Szypulski z klasy IIIc. Wśród wielu osiągnięć, Rafał może poszczycić się zdobyciem tytułu laureata Konkursu Matematycznego dla uczniów gimnazjum organizowanego przez MKO, a także Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego dla gimnazjalistów organizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych w Poznaniu, oraz Oliwia Drężek z klasy IIIa, laureatka Konkursu Polonistycznego dla uczniów gimnazjum organizowanego przez MKO, finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego „Kreator".

W kategorii sport: Hubert Nakielski z klasy IIIc, sześciokrotny rekordzista Polski w ratownictwie wodnym w kategorii Junior Młodszy, zdobywca pięciu tytułów Mistrza Polski również w ratownictwie wodnym. Hubert został powołany do Kadry Narodowej z możliwością udziału w Mistrzostwach Świata w ratownictwie wodnym.

III Liceum Ogólnokształcące
W kategorii najwyższa średnia: Aleksander Płocharski, uczeń klasy IIB (średnia ocen 5,60). Jego zainteresowania to procesy fizyczne oraz komputery i oprogramowanie. Aleksander uczestniczył w konferencjach i konkursach na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym.

Za talent wyróżniony został Konrad Bagiński, uczeń klasy ID. Konrad ma wiele sukcesów
recytatorskich i wokalnych. Jest zdobywcą I miejsca w rejonowym etapie konkursu „Miejsce urodzenia", I miejsca w szkolnym konkursie „Recytujemy utwory naszych ulubionych poetów", zakwalifikował się do etapu rejonowego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Za osiągnięcia sportowe doceniono Adriana Piskowskiego, ucznia klasy IIB, który odniósł wiele sukcesów w zawodach sportowych. Jest on zawodnikiem II Ligowego Zespołu Seniorskiego UMKS Trójka Ostrołęka i Królem Strzelców Mazowieckiej Ligi Juniorów Młodszych w Piłce Ręcznej. Adrian może poszczycić się trzykrotnym zdobyciem I miejsca w Mistrzostwach Miasta Szkół Gimnazjalnych oraz I miejscem w Mistrzostwach Międzypowiatowych Szkół Gimnazjalnych - również trzykrotnym. Adrian wraz z drużyną III LO dwukrotnie okazał się także Mistrzem Miasta w Piłce Ręcznej Mężczyzn. Zdobył I miejsce w Mistrzostwach Miasta w biegach przełajowych.

Jesteśmy dumni z wybitnych osiągnięć naszej młodzieży. Wszystkim wyróżnionym oraz ich rodzicom i pedagogom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5