ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA

Kolejne sukcesy ratowników z Gimnazjum Nr 5 Drukuj Wyślij znajomemu
24.06.2016.
Każdy sukces poprzedzony jest systematyczną pracą i ogromnym wysiłkiem. Tym bardziej cieszą kolejne medale naszych gimnazjalistów, na 50 Letnich Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym, które odbyły się w dniach 18-19 czerwca 1026 roku w Lublinie. W tych zawodach Marysia Murawska zdobyła 2 złote medale w konkurencjach: 100m holowanie manekina w płetwach, 100m ratownik, a w konkurencji 50 m holowanie manekina , oprócz tytułu Mistrza Polski ,ustanowiła nowy rekord w kategorii wiekowej młodzik oraz junior młodszy. Również na dystansie 100m z przeszkodami poprawiła rekord kraju w kategorii młodzik.

Anna Mierzejewska wywalczyła srebrny medal w konkurencji -rzut liną w kategorii Open wygrywając z zawodniczkami o kilka lat starszymi od siebie. Karolina Kaczyńska, w tej samej konkurencji zdobyła razem z Marysią III miejsce.

Po raz kolejny Hubert Nakielski udowodnił, ż jest w mistrzowskiej formie, zdobywając złoty medal w konkurencji 100 m ratownik, srebrny na 200 m z przeszkodą oraz brązowy na 50 m holowanie manekina. Należy dodać, że uczeń klasy III c , rywalizował z zawodnikami o dwa lata starszymi.

W klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski Marysia Murawska uplasowała się na pierwszym miejscu, zaś Hubert Nakielski na kat. Junior na trzecim.

Serdecznie gratulujemy osiągnięć naszym uczniom oraz życzymy wielu sukcesów w przyszłości. Mamy nadzieję, że tegoroczni medaliści, jeszcze wielokrotnie staną na podium Mistrzostw Polski.

« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5