ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA

Marysia Murawska ustanowiła nowy rekord Polski w pływaniu Drukuj Wyślij znajomemu
17.06.2016.
Dobiega końca rok szkolny 2015/2016, a wraz z nim dokonywane jest  także podsumowanie zmagań sportowych  minionego sezonu. Ostatnie tygodnie były bardzo udane dla  Marii Murawskiej , uczennicy klasy Ia. W maju została powołana do reprezentacji Polski na Wielomecz  Pływacki w Budapeszcie drużyn z Polski, Węgier, Czech oraz Słowacji, gdzie startując z zawodniczkami o rok i dwa lata starszymi  co prawda nie zdobyła medalu, ale ustanowiła  rekordy życiowe na basenie olimpijskim. Największym sukcesem było jednak  wywalczenie nowego rekordu Polski w kategorii 13-latków na 50 metrów stylem motylkowym na tym basenie.

Poprzedni wynik został ustanowiony w 2003 r i do tej pory żadnej z polskich pływaczek nie udało się go pobić. Od dnia 7 maja wynosił on 29,39 sekundy. Bezpośrednio z Budapesztu Maria  udała się do Ośrodka Przygotowań Olimpijskich do Spały, gdzie na zgrupowaniu Kadry Mazowsza przygotowywała się do dalszej części sezonu. Pobyt ten zaowocował poprawieniem własnego rekordu Polski  na zawodach w Warszawie w dniu 4 czerwca -  obecnie wynosi on 28,83 sekundy.

Ostatnimi zawodami pływackimi, które podsumowywały całoroczne zmagania była rywalizacja na Ogólnopolskich Zawodach Od Młodzika do Olimpijczyka w Warszawie – Maria Murawska została najlepszą zawodniczką w Polsce w kategorii 13-latków. Takie samo wyróżnienie zdobyła też na całorocznym podsumowaniu VI Grand Prix Mińska Mazowieckiego w pływaniu.

Ogółem w ciągu ostatnich 2 miesięcy wzięła udział w krajowych  zawodach pływackich w Mławie, Mińsku Mazowieckim i trzykrotnie w Warszawie, zdobywając  15 złotych medali, 2 srebrne oraz 1 brązowy i ustanawiając  nowe „życiówki”.

« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5