Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 22.02.2019.
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5

REKRUTACJA 2019/2020

KWESTIONARIUSZ OSOBOWY
Kwestionariusz liceum
Strona główna
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

BIBLIOTEKA

ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2018/2019
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2018/2019
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2018/2019
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Lista nauczycieli
STOWARZYSZENIE ZS5

GOŚCIMY
Odwiedza nas 6 gości
Galeria zdjęć
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
X Targi Edukacyjne Drukuj Wyślij znajomemu
18.03.2016.
W dniu 10 marca 2016 roku na hali widowiskowo-sportowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce odbyły się X Targi Edukacyjne. Prezentacje miały na celu przybliżenie uczniom oferty edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych z Ostrołęki oraz powiatu ostrołęckiego. Kandydaci mogli poznać różnorodne kierunki nauczania oraz rozwiać wszelkie wątpliwości, dotyczące ofert edukacyjnych przyszłych szkół m.in. poprzez rozmowę ze starszymi kolegami. Miało to pomóc wszystkim zainteresowanym w dokonaniu właściwego wyboru szkoły.

Na targach nie zabrakło również przedstawicieli naszego liceum, którzy z uśmiechem na twarzy reprezentowali naszą szkołę. Szczególnym zainteresowaniem  cieszyło się stoisko z doświadczeniami wykonywanymi przez członków Klubu Młodych Odkrywców „Trolloglobina”, działającego w naszej szkole pod patronatem Centrum Nauki Kopernik.

Były to:
  • doświadczenia z suchym lodem, czyli dwutlenkiem węgla w postaci stałej , o temperaturze sublimacji -78,5 °C (sublimacja suchego lodu w gorącej wodzie, zmiana koloru wskaźnika w trakcie sublimacji, bańki z mgłą w środku, samonadmuchujące się balony, gaszenie świeczki za pomocą dwutlenku węgla)
  • doświadczenia ze światłem (zwielokrotnione obrazy świetlne mieniące się barwami tęczy otrzymywane za pomocą okularów dyfrakcyjnych, wygaszanie światła za pomocą płytek polaryzacyjnych, obserwacja kryształów za pomocą mikroskopu USB).


W czasie targów można było obejrzeć występy artystyczne oraz inne ciekawe ekspozycje, czy też popatrzeć na niespodzianki przygotowane przez roboty wykonane w trakcie zajęć z mechatroniki. Wydarzenie spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród młodzieży.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5