Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 21.06.2019.
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5


REKRUTACJA 2019/2020

KWESTIONARIUSZ OSOBOWY
Kwestionariusz liceum
Strona główna
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

BIBLIOTEKA

ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2018/2019
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2018/2019
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2018/2019
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Zmiany w statucie ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Lista nauczycieli
STOWARZYSZENIE ZS5

GOŚCIMY
Odwiedza nas 2 gości
Galeria zdjęć
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
Święto Szkoły "Europa naszym wspólnym domem" Drukuj Wyślij znajomemu
30.11.2012.
Dnia 28 listopada minęła 9. rocznica nadania naszej szkole imienia Unii Europejskiej. Z tej okazji odbyła się uroczystość. Pan Dyrektor Waldemar Salis nawiązał w swoim wystąpieniu do hasła „Europa naszym wspólnym domem”. Dzięki temu, że naszej szkole patronuje Unia Europejska uczniowie mogą brać udział w licznych projektach edukacyjnych finansowanych ze środków unijnych m.in. Comenius-„Europejskie  uczenie się i nauczanie ponad granicami Euro-LAB”, „Zielony dom talentów, „Enjoy, Explore and Learn” czyli „Podróże kształcą”. Daje to im możliwość poznania nowych kultur, nawiązania nowych znajomości i naukę języka obcego. 

Uczennica Kinga Rosak przedstawiła zgromadzonym najważniejsze wydarzenia z historii szkoły, a także przypomniała sylwetki znakomitych absolwentów Zespołu Szkół Nr 5. Szkoła może poszczycić się wieloma osiągnięciami uczniów w różnych dziedzinach: w nauce- finaliści olimpiad, w sporcie np. znakomite wyniki drużyny piłki koszykowej dziewcząt czy drużyny piłki ręcznej dziewcząt. Możemy być dumni również z uczennic, które posiadają prestiżowy tytuł „Talent”. Na szczególne wyróżnienie zasłużył szkolny chór Ars Longa, który pod kierunkiem pani Joanny Górskiej, zdobył Brązowy Kamerton w finale ogólnopolskiego konkursu chórów w Bydgoszczy. Występ chóru uświetnił uroczystość. Dziewczęta śpiewały przy akompaniamencie Patrycji Oleksiak i Agaty Nosorowskiej. Mieliśmy także okazję usłyszeć  Magdalenę Piastę i Wiktorię Sumarę. Mogliśmy również podziwiać występ tancerzy- Natalii Bałdygi i Łukasza Wiszowatego. Zatańczyli oni walca angielskiego.

Na koniec nauczyciele i uczniowie obejrzeli specjalnie na tę uroczystość  nakręcony film. Jego autorem jest uczeń Marcin Zaremba. Młodzież wypowiadała się na temat szkoły, odpowiadała na pytania dotyczące tej  placówki.

Wszyscy zebrani mogli podziwiać dekoracje wykonane przez zespół nauczycieli pod kierunkiem pani Wioletty Domurad- Pragacz. Apel został przygotowany przez panią Ewę Gąskę i  panią Marzenę Krupę.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5