Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 22.02.2019.
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5

REKRUTACJA 2019/2020

KWESTIONARIUSZ OSOBOWY
Kwestionariusz liceum
Strona główna
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

BIBLIOTEKA

ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2018/2019
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2018/2019
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2018/2019
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Lista nauczycieli
STOWARZYSZENIE ZS5

GOŚCIMY
Odwiedza nas 6 gości
Galeria zdjęć
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
Śpiewać każdy może... nie tylko po polsku Drukuj Wyślij znajomemu
06.10.2012.
5 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych (w całej Unii ten dzień przypada na 26 września). Z tej okazji gościliśmy dwoje nauczycieli z partnerskiej szkoły w Correggio we Włoszech, a uczniowie przygotowali kilka piosenek i skeczy, które wywołały wiele uśmiechów na twarzach widzów, chętnie włączających się do zabawy poprzez wspólne śpiewanie.

Były to m. in.: włosko–niemiecko–angielska wersja „Randki w ciemno”,tłumaczenie, jakże niejasnego, listu od Pippy i brawurowo wykonane przez młodzież z naszej szkoły piosenki: Lasciatemi cantare (Maciej Wiszowaty), Dream a little dream (Dominika Białobrzewska) i Keine Grenzen, zaśpiewana przez liczne grono uczniów i doskonale oddająca sens przewodniego hasła uroczystości: „Miłość bez granic… językowych”.

W przygotowanie uroczystości włączyli się uczniowie klas: IIID, IIIH, IIA, IIC, IID, IIF, ID, IF, IIb i Ib oraz nauczyciele języków obcych: p. Dorota Śledzińska, p. Beata Pyskło, p. Magdalena Stolarkiewicz i p. Katarzyna Puławska.

Cieszymy się, że Dzień Języków Obcych został w naszej szkole tak wyraźnie zaakcentowany, ponieważ młodzież po raz kolejny mogła się przekonać, jak duże korzyści płyną z uczenia się języków. Celem uroczystości było również zachęcanie do przełamywania barier językowych w prezentowaniu swoich umiejętności lingwistycznych przed społecznością szkolną i kształtowanie postawy szacunku wobec innych kultur.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5