Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 19.11.2018.
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5

Strona główna
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

KWESTIONARIUSZ OSOBOWY
Kwestionariusz liceum
Kwestionariusz gimnazjum
BIBLIOTEKA

ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2018/2019
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2018/2019
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2018/2019
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
Procedura ds frekwencji
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Lista nauczycieli
STOWARZYSZENIE ZS5

WSAP
GOŚCIMY
Galeria zdjęć
GRA EDUKACYJNA
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
Śpiewać każdy może... nie tylko po polsku Drukuj Wyślij znajomemu
06.10.2012.
5 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych (w całej Unii ten dzień przypada na 26 września). Z tej okazji gościliśmy dwoje nauczycieli z partnerskiej szkoły w Correggio we Włoszech, a uczniowie przygotowali kilka piosenek i skeczy, które wywołały wiele uśmiechów na twarzach widzów, chętnie włączających się do zabawy poprzez wspólne śpiewanie.

Były to m. in.: włosko–niemiecko–angielska wersja „Randki w ciemno”,tłumaczenie, jakże niejasnego, listu od Pippy i brawurowo wykonane przez młodzież z naszej szkoły piosenki: Lasciatemi cantare (Maciej Wiszowaty), Dream a little dream (Dominika Białobrzewska) i Keine Grenzen, zaśpiewana przez liczne grono uczniów i doskonale oddająca sens przewodniego hasła uroczystości: „Miłość bez granic… językowych”.

W przygotowanie uroczystości włączyli się uczniowie klas: IIID, IIIH, IIA, IIC, IID, IIF, ID, IF, IIb i Ib oraz nauczyciele języków obcych: p. Dorota Śledzińska, p. Beata Pyskło, p. Magdalena Stolarkiewicz i p. Katarzyna Puławska.

Cieszymy się, że Dzień Języków Obcych został w naszej szkole tak wyraźnie zaakcentowany, ponieważ młodzież po raz kolejny mogła się przekonać, jak duże korzyści płyną z uczenia się języków. Celem uroczystości było również zachęcanie do przełamywania barier językowych w prezentowaniu swoich umiejętności lingwistycznych przed społecznością szkolną i kształtowanie postawy szacunku wobec innych kultur.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5