Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 24.03.2019.
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5

REKRUTACJA 2019/2020

KWESTIONARIUSZ OSOBOWY
Kwestionariusz liceum
Strona główna
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

BIBLIOTEKA

ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2018/2019
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2018/2019
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2018/2019
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Lista nauczycieli
STOWARZYSZENIE ZS5

GOŚCIMY
Galeria zdjęć
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
Nadmorskie warsztaty przyrodnicze Drukuj Wyślij znajomemu
25.09.2012.
Żywa lekcja biologii nad morzem to umiejętności , które zdobyli uczniowie klas IID i IIC pod okiem fachowców z Uniwersytetu Gdańskiego i Gdyńskiego Akwarium. Podczas warsztatów terenowych w Stegnie Gdańskiej uczestniczyli w zajęciach z ornitologii oraz rozpoznawali organizmy żyjące w Bałtyku. Największe zainteresowanie wzbudziły lekcje z entomologii i ochrony przyrody, prowadzone przez znanego sozologa i autora książek z ekologii pana Sławomira Zielińskiego. 

Zajęcia z topografii terenu pozwoliły nam zapoznać się z ciekawostkami przyrodniczymi okolic oraz doskonalić bieg na orientację. Po raz pierwszy mogliśmy posłuchać odgłosów nietoperzy w środku nocy. Z florą nadmorskich lasów zapoznała nas pani Emilia Święczkowska, pod jej okiem rozpoznawaliśmy pospolite gatunki drzew i roślin zielnych. Zajęcia w grupach poprowadziła pani Katarzyna Gałecka , która wprowadziła nas w tajniki chemii dla przyrodników. Wśród zajęć laboratoryjnych znalazły się również warsztaty w Akwarium Gdyńskim , podczas których poznaliśmy bezkręgowce morskie i to bardzo wnikliwie pod binokularami w pracowni specjalistycznej. W Oceanarium obejrzeliśmy piękne okazy zwierząt wodnych . Gdańsk urzekł nas nie tylko cudowną pogodą , ale również pięknymi zabytkami. Odwiedziliśmy Muzeum Bursztynu , a następnie popłynęliśmy statkiem pirackim na Westerplatte. Mieliśmy też okazję zwiedzić obóz koncentracyjny w Sztutowie. W wirze pracy mieliśmy też czas wolny , kiedy to spacerowaliśmy brzegiem morza, plażowaliśmy ,graliśmy w siatkówkę czy bilarda. Wieczory spędzaliśmy śpiewając karaoke , grilując i szalejąc na dyskotece. Taka dawka wiedzy w korelacji z rozrywką pięknie się komponuje . Stąd chcielibyśmy , aby takie zajęcia mogły być organizowane znacznie częściej . Podziękowania dla opiekunów i organizatorów (zdjęcia w galerii).

Uczniowie klas IID i IIC


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5