Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 24.03.2019.
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5

REKRUTACJA 2019/2020

KWESTIONARIUSZ OSOBOWY
Kwestionariusz liceum
Strona główna
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

BIBLIOTEKA

ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2018/2019
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2018/2019
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2018/2019
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Lista nauczycieli
STOWARZYSZENIE ZS5

GOŚCIMY
Odwiedza nas 1 gość
Galeria zdjęć
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
Uczniowie III LO bliżej historii Drukuj Wyślij znajomemu
10.09.2012.
W piątek, 7 września, uczniowie klas: IIIA, IIIB, IIIE i IID naszego liceum pod opieką p. Lidii Załuski i p. Grzegorza Wiszowatego pojechali do Białegostoku, by uczestniczyć w XII Międzynarodowym Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru. O godzinie 10.00 młodzież wzięła udział w Marszu spod Pomnika Katyńskiego i ulicami miasta przeszła do Kościoła p.w. Ducha Świętego, by uczestniczyć we mszy św., celebrowanej przez Księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, Metropolitę Białostockiego.

Kolejna część uroczystości odbyła się przy Grobie Nieznanego Sybiraka, gdzie delegacja z naszej szkoły złożyła kwiaty i zapaliła symboliczne znicze. Następnie uczestnicy Marszu mieli okazję obejrzeć wiele osobistych pamiątek ludzi wysiedlonych z ojczyzny, które znajdują się w Muzeum Sybiraków.

Uroczystość miała bardzo podniosły charakter. Dla uczestników Marszu z naszej szkoły była to wyjątkowa szansa spotkania się z Sybirakami, którzy chętnie opowiadali o swoich trudnych życiowych doświadczeniach i niezwykłych, choć często bolesnych doznaniach. Spotkanie to stanowiło dla uczniów lekcję żywej historii.

Najlepszym potwierdzeniem tego, ze piątkowe wydarzenie jest bardzo ważnym przeżyciem nie tylko dla mieszkańców Białegostoku, ale dla wszystkich, którym historia Polski nie jest obojętna, są słowa wypowiedziane przez Prezydenta Miasta Białegostoku, p. Tadeusza Truskolaskiego: „Coroczny Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru to jeden z najbardziej wyrazistych dowodów jak wielka jest w wolnej Polsce potrzeba prawdy o naszych bolesnych dziejach. Niełatwo zamknąć ten rachunek, a stanie się to wręcz niemożliwe, gdy przestaniemy upominać się o prawdę. Marsz jest przede wszystkim wołaniem o prawdę o Polakach wywożonych i mordowanych przez sowieckiego okupanta.”
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5