Strona główna arrow Rada Rodziców
Zespół Szkół Nr 5 | 24.06.2019.
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5


REKRUTACJA 2019/2020

KWESTIONARIUSZ OSOBOWY
Kwestionariusz liceum
Strona główna
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

BIBLIOTEKA

ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2018/2019
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2018/2019
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2018/2019
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Zmiany w statucie ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Lista nauczycieli
STOWARZYSZENIE ZS5

GOŚCIMY
Odwiedza nas 8 gości
Galeria zdjęć
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
Projekt sportowy wschodnioeuropejskiej ligi koszykówki Drukuj Wyślij znajomemu
30.11.2011.

 

Klub MUKS UNIA BASKET Ostrołęka przy Zespole Szkół nr 5 to inicjatywa społeczna, działająca na rzecz rozwoju młodzieży uczącej się w naszej szkole i mieszkającej w naszym mieście. Dzięki ogromnemu, społecznemu zaangażowaniu naszych trenerów, rodziców, zawodniczek od wielu lat udaje się nam z powodzeniem uczestniczyć w wielu turniejach, ogólnopolskich rozgrywkach ligowych, włącznie z finałami Mistrzostw Polski, w różnych kategoriach wiekowych.

Jesteśmy siódmym klubem żeńskiej koszykówki w rozgrywkach młodzieżowych w Polsce. Obecnie w klubie MUKS Unia Basket Ostrołęka rozwijają swój talent koszykarski kolejne roczniki utalentowanej, ostrołęckiej młodzieży jednocześnie zdobywającej wykształcenie w Zespole Szkół nr 5. Wyniki osiągane na przestrzeni ostatnich lat, spowodowały, iż w 2009 roku otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w EEGBL/EASTERN EUROPE GIRLS’ BASKETBALL LEAGUE/ (www.girlsbasket.eu): jest to program oparty na  międzynarodowych, wschodnioeuropejskich rozgrywkach młodzieżowej ligi koszykówki.

Obecnie w rozgrywkach tej ligi uczestniczą zespoły z Danii, Estonii, Szwecji, Litwy, Łotwy, Rosji, Białorusi, Ukrainy, Finlandii i oczywiście Polski. W skrócie, ideą działania EEGBL jest promowanie najważniejszych, życiowych wartości, wzajemnej międzynarodowej tolerancji i nawiązywanie nowych przyjaźni wśród młodego pokolenia. W tym celu w każdym sezonie, w różnych miastach uczestników ligi EEGBL organizowane są turnieje. Dzięki takiemu sposobowi rozgrywania ligi uczniowie naszej szkoły, mogą z powodzeniem zapoznać się ze sposobem życia poszczególnych narodów.

Gospodarze poszczególnych turniejów zawsze starają się pokazać swoim Gościom to co najpiękniejsze w ich miejscach zamieszkania. Nasze zawodniczki uczestniczyły już w rozgrywkach, które organizowane były w Estonii, Rosji, Łotwie, na Litwie i na Ukrainie. Jest to grupa dziewcząt, które uczą się w naszym gimnazjum a także liceum, w klasach o rozszerzonym profilu zajęć wychowania fizycznego. Zajęcia z nimi prowadzi Maciej Kruszewski, który także koordynuje projekt Europejskiej Ligi wraz z Panem Mariuszem Mierzejewskim.

W przyszłym sezonie turnieje organizowane zostaną w Kopenhadze w Danii oraz w Helsinkach w Finlandii. Będzie to kolejna okazja do poznania nowych miejsc, ludzi, historii i tradycji z tym związanych dla uczniów Zespołu Szkół nr5.

Obecnie Ostrołęka jest miejscem, w którym został rozegrany taki właśnie turniej. Do naszego miasta przyjechały zespoły : Horsholm BBK, Dania; Berdiansk DJSS-95, Ukraina; Sport club Audentes, Estonia; OSSM PZKosz Pomerania, Polska; A.Gomelski Olympic reserve school, Moskwa, Rosja; OSSM PZKosz Mazovia, Polska; HBA PHYK Cadets Helsinki, Finlandia.


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5