Zespół Szkół Nr 5 | 27.04.2017.
Strona główna
REKRUTACJA 2017/2018


DZIENNIK ELEKTRONICZNY
MATURA 2016/2017
BIBLIOTEKA
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Berlinga 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5


ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2016/2017
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2016/2017
Ważne wydarzenia ZS 5

DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DLA NAUCZYCIELI
Karta samooceny (do pobrania)
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
Program profilaktyki Gimn
Program profilaktyki LO
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Harmonogram III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
Harmonogram Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
DLA RODZICÓW
List MEN do Rodziców
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Orły Ostrołęki
Lista nauczycieli
REKRUTACJA LICEUM
Harmonogram rekrutacji 2017/2018
Kierunki kształcenia 2017/18
Wykaz podręczników 2016/2017
STOWARZYSZENIE ZS5

WSAP
GRANTY
Fundusz Wyszechradzki
GOŚCIMY
Odwiedza nas 14 gości
Galeria zdjęć
GRA EDUKACYJNA
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
Projekt sportowy wschodnioeuropejskiej ligi koszykówki Drukuj Wyślij znajomemu
30.11.2011.

 

Klub MUKS UNIA BASKET Ostrołęka przy Zespole Szkół nr 5 to inicjatywa społeczna, działająca na rzecz rozwoju młodzieży uczącej się w naszej szkole i mieszkającej w naszym mieście. Dzięki ogromnemu, społecznemu zaangażowaniu naszych trenerów, rodziców, zawodniczek od wielu lat udaje się nam z powodzeniem uczestniczyć w wielu turniejach, ogólnopolskich rozgrywkach ligowych, włącznie z finałami Mistrzostw Polski, w różnych kategoriach wiekowych.

Jesteśmy siódmym klubem żeńskiej koszykówki w rozgrywkach młodzieżowych w Polsce. Obecnie w klubie MUKS Unia Basket Ostrołęka rozwijają swój talent koszykarski kolejne roczniki utalentowanej, ostrołęckiej młodzieży jednocześnie zdobywającej wykształcenie w Zespole Szkół nr 5. Wyniki osiągane na przestrzeni ostatnich lat, spowodowały, iż w 2009 roku otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w EEGBL/EASTERN EUROPE GIRLS’ BASKETBALL LEAGUE/ (www.girlsbasket.eu): jest to program oparty na  międzynarodowych, wschodnioeuropejskich rozgrywkach młodzieżowej ligi koszykówki.

Obecnie w rozgrywkach tej ligi uczestniczą zespoły z Danii, Estonii, Szwecji, Litwy, Łotwy, Rosji, Białorusi, Ukrainy, Finlandii i oczywiście Polski. W skrócie, ideą działania EEGBL jest promowanie najważniejszych, życiowych wartości, wzajemnej międzynarodowej tolerancji i nawiązywanie nowych przyjaźni wśród młodego pokolenia. W tym celu w każdym sezonie, w różnych miastach uczestników ligi EEGBL organizowane są turnieje. Dzięki takiemu sposobowi rozgrywania ligi uczniowie naszej szkoły, mogą z powodzeniem zapoznać się ze sposobem życia poszczególnych narodów.

Gospodarze poszczególnych turniejów zawsze starają się pokazać swoim Gościom to co najpiękniejsze w ich miejscach zamieszkania. Nasze zawodniczki uczestniczyły już w rozgrywkach, które organizowane były w Estonii, Rosji, Łotwie, na Litwie i na Ukrainie. Jest to grupa dziewcząt, które uczą się w naszym gimnazjum a także liceum, w klasach o rozszerzonym profilu zajęć wychowania fizycznego. Zajęcia z nimi prowadzi Maciej Kruszewski, który także koordynuje projekt Europejskiej Ligi wraz z Panem Mariuszem Mierzejewskim.

W przyszłym sezonie turnieje organizowane zostaną w Kopenhadze w Danii oraz w Helsinkach w Finlandii. Będzie to kolejna okazja do poznania nowych miejsc, ludzi, historii i tradycji z tym związanych dla uczniów Zespołu Szkół nr5.

Obecnie Ostrołęka jest miejscem, w którym został rozegrany taki właśnie turniej. Do naszego miasta przyjechały zespoły : Horsholm BBK, Dania; Berdiansk DJSS-95, Ukraina; Sport club Audentes, Estonia; OSSM PZKosz Pomerania, Polska; A.Gomelski Olympic reserve school, Moskwa, Rosja; OSSM PZKosz Mazovia, Polska; HBA PHYK Cadets Helsinki, Finlandia.


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Berlinga 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5