Strona główna arrow Enjoy,explore and learn
Zespół Szkół Nr 5 | 21.06.2019.
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5


REKRUTACJA 2019/2020

KWESTIONARIUSZ OSOBOWY
Kwestionariusz liceum
Strona główna
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

BIBLIOTEKA

ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2018/2019
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2018/2019
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2018/2019
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Zmiany w statucie ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Lista nauczycieli
STOWARZYSZENIE ZS5

GOŚCIMY
Galeria zdjęć
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
Projekty Unijne w III LO Drukuj Wyślij znajomemu
16.09.2010.

Po raz kolejny III LO przystąpiło do realizacji  nowego unijnego projektu dla młodzieży. Projekt " ENJOY, EXPLORE and LEARN " został stworzony, aby rozwinąć w młodych ludziach pasję podróżowania, zachęcić ich do odkrywania nowych miejsc i poznawania ludzi, otwierania się na nowe możliwości. Autorem i międzynarodowym koordynatorem przedsięwzięcia jest p. Halina Bartłoszewska.

Dotychczas szkoła uczestniczyła w trzech innych projektach, nad którymi czuwały p. Małgorzaty Chodup i p.Izabeli Salis. Podejmując nowe wyzwania, chcemy wyzwolić w młodych podróżnikach kreatywność działań zarówno podczas wycieczek, planowania tras rowerowych, odkrywania nieznanych szlaków czy w trakcie udziału w orientacyjnych grach w terenie. Takie rodzaje i formy aktywności jednoczą uczniów, pomagają  znaleźć przyjaciół i uczą odpowiedzialności za współtowarzyszy podróży, jak i siebie samych. Naszym priorytetem jest zachęcenie do udziału w projekcie uczniów zarówno sprawnych, jak i niepełnosprawnych tak, aby zintegrować  te dwie grupy, zwiększyć ich poczucie własnej wartości, wzmocnić wiarę, a jednocześnie udowodnić tym drugim, iż mimo swej niepełnosprawności mają szansę na realizację własnych ambicji i celów. Włączenie do projektu dzieci niepełnosprawnych umożliwi nam, ludziom oceniającym świat z trochę innej perspektywy, poznanie warunków ich życia, dążeń, marzeń i pragnień. Mamy nadzieję, że będzie to jeden z bodźców,  który pomoże wszystkim odkryć i zaakceptować swoje miejsce i rolę w grupie. Organizowanie campingów, wycieczek rowerowych i zachęcanie młodych ludzi do bycia w ruchu wiąże się nieodzownie z promocją zdrowego stylu życia. Jest to niezwykle istotne dla młodzieży, która prowadzi tryb życia wypełniony obowiązkami, a na aktywność fizyczną, rozrywkę czy odpoczynek pozostaje niewiele czasu.

W ramach realizacji zadań  projektowych dniu 13 września odbyło się spotkanie młodzieży z filmowcem, podróżnikiem Filipem Jacobsonem. Tematyka Turcji, jej kultury przybliżyła młodzieży ten tak odległy kraj. Ciekawa relacja z podróży Filipa zachęciła wiele osób do realizowania swoich marzeń i odkrywania pięknych zakątków naszej ziemi.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5