Strona główna arrow Enjoy,explore and learn
Zespół Szkół Nr 5 | 10.12.2018.
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5

Strona główna
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

KWESTIONARIUSZ OSOBOWY
Kwestionariusz liceum
Kwestionariusz gimnazjum
BIBLIOTEKA

ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2018/2019
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2018/2019
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2018/2019
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
Procedura ds frekwencji
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Lista nauczycieli
STOWARZYSZENIE ZS5

WSAP
GOŚCIMY
Odwiedza nas 2 gości
Galeria zdjęć
GRA EDUKACYJNA
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
Projekty Unijne w III LO Drukuj Wyślij znajomemu
16.09.2010.

Po raz kolejny III LO przystąpiło do realizacji  nowego unijnego projektu dla młodzieży. Projekt " ENJOY, EXPLORE and LEARN " został stworzony, aby rozwinąć w młodych ludziach pasję podróżowania, zachęcić ich do odkrywania nowych miejsc i poznawania ludzi, otwierania się na nowe możliwości. Autorem i międzynarodowym koordynatorem przedsięwzięcia jest p. Halina Bartłoszewska.

Dotychczas szkoła uczestniczyła w trzech innych projektach, nad którymi czuwały p. Małgorzaty Chodup i p.Izabeli Salis. Podejmując nowe wyzwania, chcemy wyzwolić w młodych podróżnikach kreatywność działań zarówno podczas wycieczek, planowania tras rowerowych, odkrywania nieznanych szlaków czy w trakcie udziału w orientacyjnych grach w terenie. Takie rodzaje i formy aktywności jednoczą uczniów, pomagają  znaleźć przyjaciół i uczą odpowiedzialności za współtowarzyszy podróży, jak i siebie samych. Naszym priorytetem jest zachęcenie do udziału w projekcie uczniów zarówno sprawnych, jak i niepełnosprawnych tak, aby zintegrować  te dwie grupy, zwiększyć ich poczucie własnej wartości, wzmocnić wiarę, a jednocześnie udowodnić tym drugim, iż mimo swej niepełnosprawności mają szansę na realizację własnych ambicji i celów. Włączenie do projektu dzieci niepełnosprawnych umożliwi nam, ludziom oceniającym świat z trochę innej perspektywy, poznanie warunków ich życia, dążeń, marzeń i pragnień. Mamy nadzieję, że będzie to jeden z bodźców,  który pomoże wszystkim odkryć i zaakceptować swoje miejsce i rolę w grupie. Organizowanie campingów, wycieczek rowerowych i zachęcanie młodych ludzi do bycia w ruchu wiąże się nieodzownie z promocją zdrowego stylu życia. Jest to niezwykle istotne dla młodzieży, która prowadzi tryb życia wypełniony obowiązkami, a na aktywność fizyczną, rozrywkę czy odpoczynek pozostaje niewiele czasu.

W ramach realizacji zadań  projektowych dniu 13 września odbyło się spotkanie młodzieży z filmowcem, podróżnikiem Filipem Jacobsonem. Tematyka Turcji, jej kultury przybliżyła młodzieży ten tak odległy kraj. Ciekawa relacja z podróży Filipa zachęciła wiele osób do realizowania swoich marzeń i odkrywania pięknych zakątków naszej ziemi.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5