Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 21.06.2019.
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5


REKRUTACJA 2019/2020

KWESTIONARIUSZ OSOBOWY
Kwestionariusz liceum
Strona główna
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

BIBLIOTEKA

ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2018/2019
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2018/2019
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2018/2019
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Zmiany w statucie ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Lista nauczycieli
STOWARZYSZENIE ZS5

GOŚCIMY
Galeria zdjęć
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
Rozprawa sądowa w III LO Drukuj Wyślij znajomemu
16.03.2019.
14 marca w III Liceum Ogólnokształcącym odbyła się symulacja rozprawy sądowej, Uczestniczyli w niej uczniowie klas IH oraz IIF.  Wydarzenie zainaugurował adwokat oraz absolwent naszego liceum, Paweł Niewiadomski, który pomógł w przygotowaniu postępowania sądowego, a tuż przed rozpoczęciem procesu skierował do młodzieży kilka cennych zdań. Przeprowadzony w naszym liceum proces dotyczył nieszczęśliwego wypadku – potrącenia ze skutkiem śmiertelnym. W wypadku śmierć poniósł kilkuletni chłopiec, natomiast jego matka odniosła obrażenia ciała.


Dzięki ogromnemu zaangażowaniu młodzieży zarówno uczestnicy, jak i obserwatorzy procesu mogli poczuć się jak podczas prawdziwego postepowania sądowego.

Sprawę poprowadziła Adrianna Tercjak, prokuratorem był Miłosz Mieszała, natomiast w rolę obrońcy oskarżonej, Aleksandry Żyłowskiej, wcielił się Mateusz Młynarczyk. W przebieg procesu zaangażowano świadków zdarzenia: Jakuba Gąskę, Mateusza Dasiaka, Dżesikę Szymczak i Alicję Szulc. Nie zabrakło także protokolantki oraz biegłego. Role te odegrali odpowiednio: Ewa Kord i Sebastian Nieliwodzki. Nad przygotowaniem scenariusza, uczniów i realizacją projektu pracowała pani Agnieszka Łada.

Spotkanie, które dla młodzieży było arcyciekawą lekcją z dziedziny prawa i sądownictwa, zakończył Dyrektor szkoły. W podsumowaniu pan Waldemar Salis zwrócił uwagę na kwestię odpowiedzialności za swoje czyny, gdyż ryzykowne i nieprzemyślane mogą doprowadzić człowieka przed oblicze sądu.

Przeprowadzenie rozprawy dostarczyło uczniom wielu emocji, wzbogaciło wiedzę i przysłużyło się doskonaleniu praktycznych umiejętności komunikacyjnych.


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5