Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 24.07.2019.
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5


REKRUTACJA 2019/2020

KWESTIONARIUSZ OSOBOWY
Kwestionariusz liceum
Strona główna
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

BIBLIOTEKA

ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2018/2019
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2018/2019
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2018/2019
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Zmiany w statucie ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Lista nauczycieli
STOWARZYSZENIE ZS5

GOŚCIMY
Odwiedza nas 3 gości
Galeria zdjęć
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
Wizyta młodzieży z III LO w Ostrołęce w parnerskiej szkole w Turcji Drukuj Wyślij znajomemu
15.06.2018.
W dniach 2-12 czerwca 2018 roku młodzież z III LO w Ostrołęce uczestniczyła już w trzeciej  wymianie szkolnej w zaprzyjaźnionych , partnerskich szkołach w Antalii i Kemer . Organizatorami wymiany były p Halina Bartłoszewska – nauczycielka j. angielskiego i p. Małgorzata Alomar – nauczycielka j. niemieckiego i rosyjskiego w III LO w Ostrołęce. Tegoroczna  wizyta była kontunuacją projektu e-Twinning „ Festivals and festivities „ odbywającego się na platformie internetowej w ramach projektów Erasmus Plus.


Wymianę poprzedziła wymiana korespondencji pomiędzy uczestnikami projektu , której celem było poznanie tradycji danego kraju, świąt narodowych, obyczajów oraz doskonalenie języka angielskiego. W projekcie wzięło udział 5 krajów.

Podczas wymiany partnerskiej uczniowie przebywali w  domach tureckich gdzie doświadczyli gościnności tureckiej spędzając z rodzinami prawie tydzień.

Gospodarze przygotowali wiele atrakcji dla naszych uczniów. Podczas wycieczki do Side i Aspendos młodzież zobaczyła starożytny teatr , antyczne centrum Side oraz Swiątynię Appolina.

Zwiedziła również Myrę - jedno z najważniejszych miast starożytności oraz znajdujący się tam amfiteatr , grobowiec i bazylikę  Sw Mikołaja,  który był biskupem Myry obecnego dzisiaj Demre. Olbrzymią atrakcją dla wszystkich uczestników był rejs statkiem w kierunku zatopionej wyspy Kekova.  Kąpiel, nurkowanie , opalanie i wspólne zabawy wprawiały wszystich w dobre nastroje i pomogły  w zawarciu przyjaźni .

Wspomnienia wspólnego piknikowania na plaży wraz z nauczycielami i rodzinami goszczącymi, podziwiania pięknych wodospadów w Antalii czy wspólne odkrywanie zabytów Starego Miasta w Antalii pozostaną na zawsze w pamięci wszystkich uczestników wymiany.

Wizyta młodzieży  w Urzędzie Miasta Kemer i spotkanie z władzami miasta p Kemalem Yukselem zaowocowało pomysłami na współpracę pomiędzy miastem a szkołami na rzecz młodzieży. Serdeczność i gościnność dyrektorów zaprzyjaźnionych szkoł pozwoliła naszej młodzieży odwiedzać piękne miejsca na Rivierze Tureckiej, kosztować smacznej kuchni tureckiej oraz korzystać z atrakcji w najpiekniejszych hotelach w Kemer.

Pomimo uprzedzeń i wątpliwości wielu osób młodzież przebywająca na wymianie długo nie zapomni zapachów , smaków i gościnności tych wszystkich ludzi , którzy otworzyli przed nami swoje domy , serca, podzielili się z nami wszystkim co mieli najlepsze i ofiarowali swoją przyjaźń.

Już wkrótce  od 15 do 22 czerwca 2018r młodzież turecka i portugalska zawita w III LO . Mamy nadzieję , że ich wspomnieia będą równie piękne.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5