Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 21.07.2018.
Strona główna
REKRUTACJA 2018/2019

NAWIGATOR 2018

DZIENNIK ELEKTRONICZNY
BIBLIOTEKA
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5


ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2017/2018
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2017/2018
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2017/2018
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Orły Ostrołęki
Lista nauczycieli
STOWARZYSZENIE ZS5

WSAP
GOŚCIMY
Galeria zdjęć
GRA EDUKACYJNA
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
Wizyta młodzieży z III LO w Ostrołęce w parnerskiej szkole w Turcji Drukuj Wyślij znajomemu
15.06.2018.
W dniach 2-12 czerwca 2018 roku młodzież z III LO w Ostrołęce uczestniczyła już w trzeciej  wymianie szkolnej w zaprzyjaźnionych , partnerskich szkołach w Antalii i Kemer . Organizatorami wymiany były p Halina Bartłoszewska – nauczycielka j. angielskiego i p. Małgorzata Alomar – nauczycielka j. niemieckiego i rosyjskiego w III LO w Ostrołęce. Tegoroczna  wizyta była kontunuacją projektu e-Twinning „ Festivals and festivities „ odbywającego się na platformie internetowej w ramach projektów Erasmus Plus.


Wymianę poprzedziła wymiana korespondencji pomiędzy uczestnikami projektu , której celem było poznanie tradycji danego kraju, świąt narodowych, obyczajów oraz doskonalenie języka angielskiego. W projekcie wzięło udział 5 krajów.

Podczas wymiany partnerskiej uczniowie przebywali w  domach tureckich gdzie doświadczyli gościnności tureckiej spędzając z rodzinami prawie tydzień.

Gospodarze przygotowali wiele atrakcji dla naszych uczniów. Podczas wycieczki do Side i Aspendos młodzież zobaczyła starożytny teatr , antyczne centrum Side oraz Swiątynię Appolina.

Zwiedziła również Myrę - jedno z najważniejszych miast starożytności oraz znajdujący się tam amfiteatr , grobowiec i bazylikę  Sw Mikołaja,  który był biskupem Myry obecnego dzisiaj Demre. Olbrzymią atrakcją dla wszystkich uczestników był rejs statkiem w kierunku zatopionej wyspy Kekova.  Kąpiel, nurkowanie , opalanie i wspólne zabawy wprawiały wszystich w dobre nastroje i pomogły  w zawarciu przyjaźni .

Wspomnienia wspólnego piknikowania na plaży wraz z nauczycielami i rodzinami goszczącymi, podziwiania pięknych wodospadów w Antalii czy wspólne odkrywanie zabytów Starego Miasta w Antalii pozostaną na zawsze w pamięci wszystkich uczestników wymiany.

Wizyta młodzieży  w Urzędzie Miasta Kemer i spotkanie z władzami miasta p Kemalem Yukselem zaowocowało pomysłami na współpracę pomiędzy miastem a szkołami na rzecz młodzieży. Serdeczność i gościnność dyrektorów zaprzyjaźnionych szkoł pozwoliła naszej młodzieży odwiedzać piękne miejsca na Rivierze Tureckiej, kosztować smacznej kuchni tureckiej oraz korzystać z atrakcji w najpiekniejszych hotelach w Kemer.

Pomimo uprzedzeń i wątpliwości wielu osób młodzież przebywająca na wymianie długo nie zapomni zapachów , smaków i gościnności tych wszystkich ludzi , którzy otworzyli przed nami swoje domy , serca, podzielili się z nami wszystkim co mieli najlepsze i ofiarowali swoją przyjaźń.

Już wkrótce  od 15 do 22 czerwca 2018r młodzież turecka i portugalska zawita w III LO . Mamy nadzieję , że ich wspomnieia będą równie piękne.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5