Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 20.04.2019.
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5

REKRUTACJA 2019/2020

KWESTIONARIUSZ OSOBOWY
Kwestionariusz liceum
Strona główna
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

BIBLIOTEKA

ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2018/2019
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2018/2019
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2018/2019
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Zmiany w statucie ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Lista nauczycieli
STOWARZYSZENIE ZS5

GOŚCIMY
Galeria zdjęć
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
Podsumowanie szkolnego konkursu poetyckiego "Mój świat, moje uczucia" Drukuj Wyślij znajomemu
26.04.2018.
„Nie jesteśmy zabójcami – co to, to nie. Poeci nie zabijają” jak powiedział Vladimir Nabokov. Pisarz nie mylił się. Poeci nie zabijają, poeci tworzą nowy świat, nową rzeczywistość, która jest ogromnym wyzwaniem. Uczniowie III LO w  Ostrołęce mogli  spróbować  swoich sił w tym eksperymencie. W naszej szkole po raz XIX został zorganizowany konkurs  pod hasłem :,,Mój świat, moje uczucia”, który przygotowały panie polonistki :  E.Ambrzykowska, E. Gąska i M. Sięda. Dnia 19.04.2018r. miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu poetyckiego, któremu towarzyszyło spotkanie z Hanną Sobiech – ostrołęcką poetką,  autorką m. in. tomiku poetyckiego ,,Czekoladowe niebo”.


Młodzi artyści z naszej szkoły, zarówno gimnazjum jak i liceum, mieli okazję podzielić się swoją twórczością i wyjąć utwory z ,,szuflad” .Jury przyznało nagrody w dwóch kategoriach (gimnazjum i liceum). Pierwsze miejsce wśród młodszych koleżanek  zdobyła Karolina Pianka z kl. III C gimnazjum za utwór ,,Decyzja”,  a tuż za nią uplasował się Bartosz Szymański z kl. II a za wiersz ,,Marcowe urodziny”.

W kategorii liceum rywalizacja była bardzo zaciekła ze względu na większą liczbę uczestników.. Pierwsze miejsce wywalczył wiersz Natalii Madrak z kl. III F ,,Sześcienny wzrok”, drugie miejsce  zajęli Sylwia Dąbkowska z kl. II F za utwór ,,Dokąd” oraz Cezary Choduń z kl. III B za wiersz ,,To nie nasza wojna”. Trzecie miejsce przypadło Idze Rulce z kl. I C ,,Dzień Pustelnika” i Natalii Modzelewskiej z kl. III F za wiersz ,,Cukier”. Docenione, choć tuż za podium, zostały także utwory ,, Modlitwa samobójcy” Karoliny Polak z kl. I C oraz ,,Słowo” Weroniki Chimiak . Uczennice otrzymały wyróżnienie.

Wszystkie nagrodzone wiersze zostały odczytane i zaprezentowane widzom, którzy z zaciekawieniem przyglądali się twórczości kolegów ze szkolnych ławek.


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5