Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 22.02.2019.
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5

REKRUTACJA 2019/2020

KWESTIONARIUSZ OSOBOWY
Kwestionariusz liceum
Strona główna
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

BIBLIOTEKA

ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2018/2019
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2018/2019
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2018/2019
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Lista nauczycieli
STOWARZYSZENIE ZS5

GOŚCIMY
Odwiedza nas 2 gości
Galeria zdjęć
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
Warsztaty przyrodnicze w Stegnie Drukuj Wyślij znajomemu
13.06.2017.
W dniach 5-9 czerwca odbyły się warsztaty przyrodnicze w Stegnie. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie klas II C i II D. W drodze zatrzymaliśmy się w Elblągu, gdzie mogliśmy pospacerować po pięknej starówce oraz zjeść posiłek. Do Stegny dotarliśmy w godzinach wieczornych. Zakwaterowaliśmy się w ośrodku wypoczynkowym Krakus II, oddalonym niecały kilometr od morza. Po rozpakowaniu się całą grupą wybraliśmy się na plażę. Była to świetna okazja do zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć.


Drugiego dnia, po śniadaniu, wybraliśmy się do Krynicy Morskiej, gdzie mieliśmy przyjemność płynąć statkiem ,,Krystyna'' po Zalewie Wiślanym. Nasz rejs trwał około 40 min. Po skończonym rejsie poszliśmy nad morze, następnie wróciliśmy do Stegny. Po kolacji odbyły się pierwsze zajęcia w ramach warsztatów- bieg na orientację. Zostaliśmy podzieleni na 3-4 osobowe grupy. Każda grupa dostała mapę, na której zaznaczone były punkty rozproszone po całej Stegnie. Zadaniem uczestników było dotarcie do tych miejsc oraz odpowiedzenie na pytania w jak najkrótszym czasie. Wygrywała drużyna, która zdobyła najwięcej punktów.W środę z samego rana pojechaliśmy do Gdańska, gdzie zwiedziliśmy Muzeum II Wojny Światowej. Miejsce to wywarło na nas ogromne wrażenie. Następnie wybraliśmy się do galerii handlowej oraz na przepiękną starówkę. Mieliśmy okazję zjeść coś pysznego oraz zrobić sobie zdjęcie pod słynnym pomnikiem Neptuna, który jest symbolem gdańskiej starówki. W godzinach wieczornych odbyły się warsztaty o nietoperzach, które poprowadziła dla nas doktorantka z Uniwersytetu Gdańskiego. Przygotowała prezentację multimedialną, dzięki której dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat nietoperzy. Gdy było już wystarczająco ciemno, wyruszyliśmy w teren aby usłyszeć przelatujące nietoperze, w czym pomógł nam specjalny sprzęt.Czwartego dnia wybraliśmy się do Kątów Rybackich. Jest to mała miejscowość niedaleko Stegny. o godz. 12.00 odbyły się tam warsztaty ornitologiczne. Razem z panem prowadzącym zajęcia wyruszyliśmy w głąb lasu. Po kilkudziesięciu minutach wędrówki dotarliśmy do siedliska kormoranów - miejscowych ptaków, które w tamtych rejonach są dużą atrakcją turystyczną. Zaś o godz. 1600 w Stegnie odbyły się warsztaty entomologiczne. Zajęcia poprowadził dla nas specjalista w tej dziedzinie. Na początku była krótka prezentacja, następnie ruszyliśmy w teren. Podzieliliśmy się na grupy 5-6 osobowe. Naszym zadaniem było zbieranie różnych owadów, które musieliśmy prawidłowo nazwać. Pomagały nam przy tym nasze opiekunki, które otrzymały specjalne książki.Ostatniego dnia naszych warsztatów odwiedziliśmy Muzeum Stutthof w Sztutowie, które znajduje się na terenie byłego obozu koncentracyjnego z czasów II Wojny Światowej. Podczas zwiedzania pani przewodniczka opowiedziała nam o okrucieństwach, które spotykały więźniów tego obozu. Po dwugodzinnym zwiedzaniu wyruszyliśmy do Ostrołęki. Po drodze zajechaliśmy do Galerii Warmińskiej w Olsztynie, gdzie zjedliśmy posiłek. W Ostrołęce byliśmy około godz. 18.00.

Organizatorem wycieczki była p. Dorota Śledzińska, opiekunkami : p. Magdalena Stolarkiewicz, p. Marzena Pszczółkowska oraz p. Dorota Pierzchała.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5