Strona główna
Zespół Szkół Nr 5 | 22.02.2019.
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5

REKRUTACJA 2019/2020

KWESTIONARIUSZ OSOBOWY
Kwestionariusz liceum
Strona główna
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

BIBLIOTEKA

ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2018/2019
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2018/2019
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2018/2019
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Lista nauczycieli
STOWARZYSZENIE ZS5

GOŚCIMY
Odwiedza nas 1 gość
Galeria zdjęć
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
Viva Italia!-szkolna wycieczka do Włoch Drukuj Wyślij znajomemu
02.06.2017.
W dniach 21-26 maja ponad 40 uczniów naszej szkoły wyruszyło w podróż do słonecznej Italii. Zwiedziliśmy trzy najpiękniejsze włoskie miasta: Florencję, Rzym i Wenecję. Z Ostrołęki wyjechaliśmy z samego rana, aby po dotarciu do Florencji mieć cały dzień na  podziwianie tej miejscowości. Podróż trwała ok.24 godziny, jednak mimo to wszyscy uczestnicy wycieczki mieli wystarczające pokłady energii, aby poznać najciekawsze miejsca tego pięknego miasta. Po Florencji oprowadzała nas przewodniczka pochodząca z Polski, mieszkająca we Włoszech od wielu lat. Zdecydowanie największe wrażenie zrobiła na nas katedra Santa Maria del Fiore, której niezwykła kopuła jest najbardziej rozpoznawalnym symbolem miejscowości. Po kilku godzinach zwiedzania mieliśmy okazję skosztować typowej włoskiej kuchni w lokalnej restauracji. Do hotelu dotarliśmy w godzinach wieczornych.


Następnego dnia podziwialiśmy Rzym, w którym ilość miejsc wartych zobaczenia jest niewyobrażalna. Zwiedzanie zaczęliśmy od Placu i Bazyliki św. Piotra. Wnętrze bazyliki zachwyca swoją architekturą, a także ogromną ilością rzeźb i innych przejawów dawnej sztuki. Byliśmy m.in. na grobie papieża Polaka św. Jana Pawła II. Po kilku godzinach spędzonych w bazylice, udaliśmy się do barokowej części miasta. Mieliśmy okazję zobaczyć m.in. Fontannę Czterech Rzek,  Fontannę di Trevi oraz znane na całym świecie, szczególnie z pokazów mody, Schody Hiszpańskie. Ostatnim punktem tego dnia była starożytna część Wiecznego Miasta z Panteon i Koloseum na czele.

Trzeci dzień miał być przerywnikiem od zwiedzania zabytków, dlatego po audiencji u papieża Franciszka udaliśmy się nad Morze Tyrreńskie, aby tam zregenerować siły.

Na deser została nam  wycieczka do słynnej Wenecji. Do brzegu dotarliśmy niewielkim statkiem, cały rejs trwał ok.15 minut.  To miejsce wywarło na wielu z nas największe wrażenie. Odbyliśmy spacer wąskimi uliczkami tego niesamowitego miasta. Zwieńczeniem naszej wędrówki był most Rialto oraz Plac św. Marka z monumentalną bazyliką i dzwonnicą, które są widoczne z każdego punktu Wenecji. Po zwiedzeniu najciekawszych miejsc, mieliśmy czas, by kupić pamiątki, spróbować dań włoskich  i spokojnie obejrzeć zabytki. Do autobusu dotarliśmy przed 22  i wyruszyliśmy w drogę powrotną do Polski.

Wycieczka była na pewno bardzo udana, każdy wrócił bogatszy o nowe doświadczenia i wspomnienia na długie lata. Organizatorem wycieczki była p. Anna Orłowska, opiekunami: p. Agnieszka Łada, p. Agnieszka Pokora, p. Piotr Juziuk.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5