Zespół Szkół Nr 5 | 24.06.2019.
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5


REKRUTACJA 2019/2020

KWESTIONARIUSZ OSOBOWY
Kwestionariusz liceum
Strona główna
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

BIBLIOTEKA

ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2018/2019
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2018/2019
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2018/2019
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Zmiany w statucie ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Lista nauczycieli
STOWARZYSZENIE ZS5

GOŚCIMY
Odwiedza nas 8 gości
Galeria zdjęć
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
. Drukuj Wyślij znajomemu
22.12.2010.

 
Klasa medyczna na Wydziale Biologii UW Drukuj Wyślij znajomemu
22.12.2010.

W dniu 8 grudnia, wraz z panią Magdaleną Żmijewską, Jadwigą Florek i Dorotą Antośkiewicz, wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem naszego pobytu w stolicy był Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, a konkretnie Zakład Regulacji Metabolizmu. Zostaliśmy tam  podzieleni na 3 grupy, by pod opieką doktorantów poznać tajniki studiów na kierunkach przyrodniczych. Zwiedzaliśmy przede wszystkim laboratoria i pomieszczenia, w których odbywają się badania i doświadczenia. Bardzo zaciekawiły nas tzw. komory fitotronowe, w których badany jest wpływ różnych czynników na wzrost roślin np. rośliny pozbawiane są światła lub przebywają w pomieszczeniach o dużej wilgotności.

Czytaj całość
 
"Jasełkowo i świątecznie w naszej szkole" Drukuj Wyślij znajomemu
22.12.2010.

Dzisiaj od samego rana czuć było, że to ostatni dzień przed przerwą świąteczną w naszej szkole. Rozbrzmiewały kolędy, po korytarzach snuły się śnieżynki, przemykał mikołaj, a zapach dań wigilijnych wabił na klasowe Wigilie. Ten szkolny galimatias nie przeszkodził jednak zebrać się młodzieży na sali gimnastycznej, aby przy śpiewie kolęd wykonywanym przez chór "Ars Longa" i jasełkowej inscenizacji przygotowanej przez szkolne koło "Caritas", zadumać się nad tym, co najistotniejsze w tych świętach-spotkaniem człowieka z największą Miłością, która dalej przemienia świat. Szkolni kolędnicy życzyli całej naszej społeczności wytrwałego podążania drogą oświetlaną przez betlejemską gwiazdę.

 
Etap rejonowy XIX Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK Drukuj Wyślij znajomemu
20.12.2010.

10 grudnia 2010 roku w internacie I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce odbył się etap rejonowy XIX Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK, w której udział wzięli uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z powiatu ostrołęckiego. Uczestnicy musieli udzielić odpowiedzi na 30 zamkniętych pytań testowych w czasie 30 minut. Zakres tematyczny Olimpiady obejmował wiedzę o żywieniu, działalności PCK oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. III miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych zajęła Emilia Nejman uczennica klasy Ic. II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajął Adam Il uczeń klasy ID. Opiekunem uczniów był p. Grzegorz Wiszowaty.

 
Święto Szkoły Drukuj Wyślij znajomemu
15.12.2010.

Dzisiaj nasza szkoła świętowała siódmą rocznicę nadania imienia "Unii Europejskiej". Dni Patrona zostały połączone z podsumowaniem pobytu naszej szkolnej delegacji w Parlamencie Europejskim, o czym już pisalismy. Pragniemy przypomnieć tylko, że uczniowie 3LO reprezentowali Polskę w Strasburgu. Zaszczyt ten przypadł w udziale tylko czterem polskim szkołom, w tym naszej. W dzisiejszej uroczystości wzięli udział m.in. Wiceprezydent Paweł Stańczyk, Przewodniczący Rady Miasta Dariusz Maciak, radni naszego miasta, dyrektorzy wielu szkół i zaprzyjaźnionych instytucji. Wszyscy uczestnicy Święta Szkoły podkreślali rolę młodych w tworzeniu nowej, wspólnej i niczym nie podzielonej Europy (zdjęcia w galerii).

 
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5