Zespół Szkół Nr 5 | 24.06.2019.
ADRES SZKOŁY

Zespół Szkół Nr 5
im. Unii Europejskiej
07-410 Ostrołęka
ul. Ks.F.Blachnickiego 5
tel./fax (029)760-36-92

e-mail: ZS Nr 5


REKRUTACJA 2019/2020

KWESTIONARIUSZ OSOBOWY
Kwestionariusz liceum
Strona główna
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

BIBLIOTEKA

ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Plan zajęć 2018/2019
Rozkład dzwonków
Kalendarz 2018/2019
Harmonogram pracy Rady Pedagogicznej
Dni wolne od zajęć dydaktycznych 2018/2019
Ważne wydarzenia ZS 5
DYŻURY
Dyrekcja
Pedagog i psycholog
Sekretariat
Rada Rodziców
DOKUMENTY
Statut ZS Nr 5
Zmiany w statucie ZS Nr 5
Regulamin Dziennika Elektronicznego
WYCHOWAWCZE
Program wychow. III LO
Program wychow.Gim.Nr 5
INDYWIDUALNY TOK NAUKI
Wytyczne
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Liceum
Gimnazjum
PROJEKTY ZS5
Projekt Comenius
Zagrajmy o sukces
Pomoc przedmedyczna
Enjoy,explore and learn
EEGBL Liga Europejska Koszykówki
Projekt edukacyjny gimn
INFORMACJE
Osiągnięcia Liceum
Osiągnięcia Gimnazjum
Lista nauczycieli
STOWARZYSZENIE ZS5

GOŚCIMY
Odwiedza nas 1 gość
Galeria zdjęć
WARTO ZOBACZYĆ

Portal Unii Europejskiej


DODAJ DO ULUBIONYCH
 
 
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
POGODA
 
 
 
Europejski Dzień Języków Obcych w ZS5 Drukuj Wyślij znajomemu
29.09.2010.

W poniedziałek 27 września br. w naszej szkole obchodzony był Europejski Dzień Języków Obcych. Jedną z propozycji skierowanych zarówno do uczniów liceum jak i gimnazjum był Euro Quiz, którego uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę o Unii Europejskiej oraz kulturze państw europejskich. Z przyjemnością informujemy, że pierwsze miejsce we wspomnianym quizie zajęła uczennica klasy 3b gimnazjum, Małgorzata Gawryś. Drugie miejsce natomiast przypadło ex aequo uczennicom Annie Żebrowskiej z kl. 2b gimnazjum i Klaudii Murzyn z kl. IIIb gimnazjum. W dniu dzisiejszym Pani Dyrektor Jolanta Rydzewska, wraz z organizatorami konkursu, wręczyła zwyciężczyniom nagrody rzeczowe i pogratulowała szerokiej wiedzy i osiągniętego sukcesu. Laureatkom konkursu jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych przedsięwzięciach.

 
Projekt "Zagrajmy o sukces" Drukuj Wyślij znajomemu
27.09.2010.

Od września 2010 roku do listopada 2011 roku realizowany będzie w naszej szkole projekt „Zagrajmy o sukces”, który jest częścią Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty. Odbiorcami projektu są uczniowie szkół gimnazjalnych z terenu Województwa Mazowieckiego.

Czytaj całość
 
European Day of Languages-26th September Drukuj Wyślij znajomemu
27.09.2010.

26 września w całej Europie świętowano Europejski Dzień Języków. Nasza szkoła również podjęła dzieło promowania nauki języków obcych. W ramach obchodów tego święta, w poniedziałek 27 września, nauczyciele języków obcych zainicjowali w szkole następujące akcje:

Czytaj całość
 
Poetyckie debiuty Drukuj Wyślij znajomemu
27.09.2010.

23 września 2010 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrołęce odbyło się uroczyste podsumowanie XVII Ogólnopolskiego Konkursu Literaciego im. Dionizego Maliszewskiego.
Jury obradujące w składzie:
Aleksander Nawrocki-poeta, redaktor naczelny "Poezji dzisiaj" (Warszawa), Miłosz Kamil Manasterski - poeta, redaktor naczelny portalu www. literaci.eu (Warszawa), Alfred Sierzputowski - poeta, prozaik (Ostrołęka), Sabina Malinowska - z-ca dyr. Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrołęce, Anna Nadwodna (MBP w Ostrołęce) przyznało nagrody tegorocznym laureatom, wśród których znalazły się uczennice naszego liceum Natalia Dworak i Ewelina Równa z klasy IIF1 pracujące pod kierunkiem pani mgr Ewy Gąski.

Czytaj całość
 
Marsz żywej pamięci polskiego Sybiru Drukuj Wyślij znajomemu
26.09.2010.

Dnia 7 września w Białymstoku odbył się marsz żywej pamięci polskiego Sybiru. W tym wydarzeniu uczestniczyli również uczniowie klas II E i II F liceum, którzy reprezentowali naszą szkołę. Uroczystość ta była już kolejną tego rodzaju imprezą, upamiętniającą osoby zesłane na Sybir i do Kazachstanu w okresie agresji ZSRR na Polskę. Około10 tysięcy ludzi, po uprzednio odśpiewanym hymnie państwowym, przemaszerowało ulicami Białegostoku spod pomnika katyńskiego, gdzie przywitano gości honorowych marszu, między innymi wdowę po ostatnim prezydencie RP na uchodźstwie Ryszardzie Kaczorowskim, do kościoła pw. Ducha  Świętego na uroczystą Mszę Świętą.

Czytaj całość
 
 
   
     

 
 

Zespół Szkół Nr 5 im.Unii Europejskiej, 07-410 Ostrołęka, ul. Ks.F.Blachnickiego 5, tel.(029) 760-36-92 ; e-mail : ZS Nr 5