22 marca 2019 roku w naszej szkole odbyło się podsumowanie międzyszkolnego konkursu poetyckiego „Mój świat, moje uczucia” zorganizowanego we współpracy III LO i Szkoły Podstawowej Nr 10. Pomysłodawczyniami tego przedsięwzięcia były panie: E. Gąska, M. Sięda, D. Drężek, B. Michalak, A. Szczubełek (ZS nr 5) oraz E. Ambrzykowska, U. Zagroba i I. Mrozek (Szkoła Podstawowa nr 10). Uroczystość uświetniła obecność ostrołęckich poetów oraz recenzentów prac państwa Marii i Kazimierza Dłuskich.

 

Jury po zapoznaniu się z utworami wszystkich uczestników przyznało następujące miejsca:

Kategoria  szkoła podstawowa:

I miejsce - Aleksandra Bagińska (kl. VIII b)-utwór „Szept  nieba polskiego”

II miejsce - Emilia Brulińska (kl.VII c)-”Kino w genach”

II miejsce - Patrycja Sikora (kl. VI e)-”Prawdziwa miłość”

III miejsce - Scarlett Podbielska (kl. V b)-”Przepis na bałwana”

III miejsce - Mikołaj Mieszkowski (kl.VII d)-”Niepodległość”

 

Wyróżnienia:

  • Michał Golon (kl.VII d)-wiersz „Liść”
  • Maja Kowalska (kl. V b)-”Ojczyzna”
  • Magdalena Kulas (kl.VII c)-” Polska mieszkaniem moim”
  • Matylda Górska (kl. VI b) „Polska mieszkaniem moim”

 

Kategoria liceum i gimnazjum

I miejsce - Karolina Pianka (kl.I D)-utwór „Melodyjne zauroczenie”

I miejsce - Iga Rulka (kl.II C)-”Łza”

II miejsce - Bartosz Szymański (kl.III a-gim.)-”Moje ściany”

III miejsce - Sylwia Dąbkowska (kl. III F)-”Dworzec”

III miejsce - Aleksandra Milewska (kl.I F)-”Ocean”

 

Wyróżnienia:

  • Filip Zalewski (kl.II B1)- „Dziedzic”
  • Bartosz Czaplicki (kl.I B)-”Krytyczny podmiot”

 

Po ogłoszeniu wyników nagrodzeni autorzy zaprezentowali swoje wiersze a następnie odbyło się spotkanie warsztatowe ze znanymi i cenionymi pisarzami. W tym roku młodzież mogła zapoznać się z warsztatem twórczym pani Marii Dłuskiej, autorki książki pt .”Tajemne piękno - słowem i obrazem” oraz zgłębić tajemnice limeryku, o którym opowiadał pan Kazimierz Dłuski.

 

Zorganizowanie i przeprowadzenie konkursu było nie tylko formą wymiany artystycznych doświadczeń oraz przeżyć estetycznych, ale także promocją naszej szkoły w środowisku lokalnym.